Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz wnix #42 üzenetére

    ez a 100% elektrolízis még mindig papírlauncs, ilyennel Dunát lehet rekeszteni. ugyanilyen bíztató bejelentések vannak az akksik kapcsán is folyton, csak sose lesz belőle értelmes termék. hajrá meg minden, de beszélgessünk létező technológiákról.

    ha jól tudom a hidrogén átdiffundál az anyagon és emiatt nehéz tárolni, de ennek lehet csak az autókban alkalmazandó nyomásviszonyok mellett van jelentősége.

    villamos túltermelés? omg, hány kW napelem kellett ehhez? és mennyi akksi van? vagy visszatáplálós üzemű?

  • #06658560

    törölt tag

    válasz wnix #42 üzenetére

    Khm. Azért ezt alaposan gondold át, hidrogéntárolásilag nagyon alaposan. A rendszerszintű energiaellátás, termelés a jelenlegi gazdasági struktúra miatt szükséges: akkor is kell energia, amikor épp nem süt a nap, nem fúj a szél, stb. S nem csak kevés, pár izzó, néhány kisfogyasztó működtetéséhez, hanem igen komoly rendszerekhez, gépekhez, amik zabálják az energiát. S a jelek azt mutatják, a hatékonyság szempontjából a rendszerszintű energiatermelés, tárolás igenis szükséges az emberiségnek. Pl. Szélerőművet lehet telepíteni mondjuk Hollandiába, mert ott van rendszeresen kellő erejű szél, azonban nálunk ez már neccesebb, sokkal korlátozottabb. Naperőművet lehet telepíteni Spanyolországba, Algériába, stb. de Skandináviában sokkal korlátozottabb. A helyi energiaforrás-hiányok kiküszöbölése miatt szükséges a rendszer. S csakis rendszerbe beépíthető energiaforrásokon szabad gondolkodni. elektrolízis, 100% hatásfokkal. Ez így, gyakorlatilag semmit nem mond, műszaki szempontból, a gyakorlatilag száz százalék hatásfok tipikusan a nagyot mondtunk kategória. nincs mögötte igazolás.

    Major major: jogos, nem kötöttpályás járművekre gondoltam. Azért pl. elektromos hajókat eléggé körülményes óceánjáró, teherhajó méretben létrehozni, elektromos repülőket szintén, a jelenlegi hatótávolságokkal.

    lapa: jól tudod, de nemcsak, hogy átdiffundál a hidrogén az anyagok jelentős részén, pl. az acélokat tönkre is teszi, pelyhes töréssel, belső feszültségek, kristályhibák formájában. A hidrogént jelenleg alig pár anyag tudja tárolni,azok, amelyek atomos állapotban oldják. Pl. platina, csakhogy annak mennyisége a Földön oly csekély, hogy gyakorlatilag semmire nem mennénk vele.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák