Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz pacal-x #232 üzenetére

    "Az argumentum ad hominem (latinul „személy elleni érvelés”, „személyeskedés”), vagy röviden ad hominem, olyan érvelési hiba, amely a vitapartner személyét, tulajdonságait, vagy személyes érdekeit veszi célba, esetleg cselekedeteit, szavait használja fel vele szemben, gyakran elvonva a figyelmet arról, amit a másik fél állít."

    A saját viselkedésed is kiválthat bizonyos reakciókat, nem csak az általad feltételezett nyereségvágy. Én is érvényesítettem már garanciát nem egyszer, de még sosem kellett vérre mennem. Nyugodtan, higgadtan és tisztelettel elmeséltem a gondom. Érzékeltettem, hogy tájékozott vagyok, de nem követelőztem és nem adtam elő, hogy a vonatkozó ügyön múlik az életem.

    Egy kiskerben egyszer várnom kellett egy hónapot és a vonatkozó összeget "csak" levásárolhattam. Ez közös megegyezés volt, de nem előre közölték, hanem a helyszínen ajánlották én meg elfogadtam. Hülye voltam?
    Segítségemre voltak, mert egy okiratnak minősülő matrica leszakadt az alaplap aljáról, mert letépte egy CPU hűtő alsó, öntapadó merevítője, következésképpen csak azt tudtam igazolni, hogy vettem náluk egy alaplapot, aminek megvan a doboza és érvényes a garanciája, de azt nem, hogy az az alaplap az konkrétan a náluk vásárolt darab és nem egy másik ugyanolyan típusú. Ennek ellenére nem kezdtek szívózni. Azért sem kezdtek szívózni, mert bevittem magammal egy 9800GX2-őt és megmutattam, hogy hozzáér az alaplap HP hűtőjéhez aminek a bordája túl magas a PEG slot mögött és szerintem ez gyártási hiba, amiről ők nem tehetnek, csak a gyártó és én nem haragszom. Készséggel együttműködöm. Felfogták. 1 másodperc alatt és nem szívóztak. Nem kellett órákat mesélnem. Amúgy lövésem nem volt mi a baja, mert a hardveraprón vettem és már xar volt, amikor hozzámkerült, mert átbactak vele. Lehet hogy életében nem volt benne erős VGA. Az is lehet, hogy a BIOS-t tolták el, de valamiért gariztatás helyett eladták, tehát nem volt kóser. Tök nyugiban odamentem és legariztattam. Csak az volt a para, hogy a garjegy nehogy hamis legyen... Mondanom sem kell, hogy a használt ára többszörösét vásárolhattam le az ügymenet végén. Nem kell hisztizni. Vettem másik alaplapot másnap, és amikor "beért" ez a gari még jól is jártam, megoldódott a problémám.
    Ez volt a legzűrösebb garim. A többi tök sima ügy volt, pedig ugyanabban az országban élek, mint te. Valszeg az eladó is betelefonált a saját stílusában és elhajtották azzal, hogy bukta a garit. Amúgy ha a vonatkozó kisker elhajt még mindig ott a gyár...

    Magadban is keresd a hibát. A garanciát nem a ksiker adja, ő csak vállalja, hogy x ideig intézi helyetted. Ha cseréltetni akarsz küldd a gyárnak. Nem tilos!

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák