Keresés

Aktív témák

  • BandiHUN

    veterán

    válasz wwenigma #5997 üzenetére

    A Hangsen biztosan jó,én fél éve "használom" a Marlboro-t,Desert Shipet,USA Mix-et,sőt a 26mg-os VG alapjukat és a Hangsen Desert Ship aromából is van pár flakonnal,keverem is a "főlötyit",de a gyári is legalább olyan jó.
    Dekang-ról viszont hallottam már jót-rosszat,lehet,hogy azt hamisítják is esetleg...Viszont Hangsenről maximum annyit,hogy valakinek nem tetszett a lötyi ÍZE,ami ugye nem a minőség függvénye...Lacától is vettem épp elég lötyit,ami emiatt vándorolt "új kezekbe".

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz ithomas #6001 üzenetére

    Most őszintén,miben bízol jobban,hogy egy cég NAGYTÉTELBEN esetleg csinál káros dolgot,vagy itthon egy ilyen "zugkonyha"(mert ugye sem a méret nem indokolja,sem hivatalos "engedély" és vegyészeti képzettség,vagy bármiféle tételesebb alapanyagvizsgálat nincs mögötte)?
    Igazából senkinek sem kéne azt hinni,hogy ami itthon készül,az tökély feltétlen.Semmit nem tudni az alapanyagokról.Viszont azt tudni ILLENE,hogy akármennyire is jó a lötyi,attól még ugyanúgy nem tudni,mi van benne,milyen körülmények között készítik és tárolják,stb,mert erre nincs szabály!Mint ahogy ugye azt is nyugodtan el lehet hinni,hogy a lötyigyártó sem dolgozik az ember két szép szeméért,vagy jó szamaritánusként,PÉNZ van ebben is,és nem is olyan kevés.
    Ráadásul ez pont olyan cuccos,mint a kaják,le fog venni a lábadról,ha finom,és lesz...od,milyen E-cuccokból van a kaja.Itt se tudod,hogy nem-e a legócskább kannás alapot szívod-e jó aromával,mert ugye "finom".Még a nikotinra sincs garancia...Sőt a lötyik színe sem egyforma,már az alapoké sem,valami eltérés ott is kell legyen pl,mert ugye abban csak a nikotin van még...és ezt se vizsgálja a fene sem.Reklamációt meg Laca is kap eleget csípős és íztelen levesekről például,valószínűleg mivel ismert,jóval kevesebb megy ki "nyilvánosba".
    De az előfordulás TÉNYE is jelzi,hogy azért nem kell vakon bízni,mert itthon készül,mint ahogy a kínai sem engedheti meg magának,hogy akár egyetlen keverés,ami x ezer flakont jelent,ne legyen bevizsgálva,mert 1 flaskát kapnak el valahol és kész is.Szóval én azért jobban megbízok egy nagy gyár hátterében...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    http://www.ecigwizard.com
    Ez is egy egész jó shop,innen szoktam rendelni is...igaz persze most nem tudom,hogy az angol csomagokat hogy érinti a birizgálás.Posta olcsó,1 font,a vásárlásokért jár bónuszpont,a hétvégén leadott rendelést pénteken hozza a posta,elég sok minden van,a lötyijük jó,igaz én amit próbáltam,a Wizard's Mix,az lényegében a gyári Joyetech lötyik,PG verzió,saját flakonban.DE a majd egy éves lötyinek sincs kutya baja.
    Viszont azértis mondom,hogy Joyetech,mert pl.a Desert Ship,amit én TUDATOSAN vettem amúgy innen,az nem azonos a Desert Shippel,hanem a Joyetech-féle Camel,ezt a 2 nevet ugye sok helyen írják egyszerre is,de itt konkrétan ennél semmi köze a Hangsen-féle és a Flavourart-féle Desert Ship-hez...
    Persze én az itt vett lötyit teszem 1/3 arányban a Hangsen-féle VG Desert Ship-hez,pont így a jó,és meg is van a 70/30 arány is.
    Sajnos a shopban nem térnek ki rá,hogy full PG lötyi pl.a HS Mix,ugye...de így nem ért "kár"...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz zho-lee #6054 üzenetére

    Ahogy én megfigyeltem,hűtő felesleges...fény ne érje...és tapasztalat alapján a legjobb módszer kis flakonból töltögetni,a nagy kiszereléseket nem nyitogatni,akkor nem lesz baja,a levegő oxigénje az,ami öli a nikotint,és engedi ugye be a bacikat a szellőztetés.A lezárt flakon elvan,legyen árnyékos helyen,polcon és kész,de a legjobb még akkor,amikor megjön,kitölteni 10milis flakonokba,és utána úgy használni,mert ugye minden flakonnyit csak egyszer ér levegő,töltéskor a kis üvegekbe,amíg használatba kerül.Viszont egy 30 vagy 100milist ha az ember mégha hetente bolyat is...még egy 30 milis végén is érezni,amit mondjjuk 3x kinyit az ember,feltölteni a 10 es flakont 3 hetente.Hűteni felsleges,kivétel nélkül kutya baja van a márciusi full VG lötyiknek is,annyi,hogy egy barkács füles szerszámtáskában vannak,amit a 100ft-os boltokban is kapni,levegő nem éri,és végigbírták a nyári akár 33fokot is a lakásban.Szóval ennyiből kamu a hűtő,sőt még lehet az izzó fénye többet árt!
    Vagyis fény és levegő ne érje,ez a tapasztalat,és nem romlik,alig színeződik.Igaz pl.a friss saját keveréseket(10milinként keverek,1 hét "pihenővel) érdemes "kintfelejteni" az asztalon,persze lezárva és nem direkt napfényen legalább 3 napig,szépen összeérik.Ráadásul keveréskor csalóka az aroma is,ami frissen "íztelen",az pár nap múlva már finom,a legtöbb aroma ereje csak napok múlva jön meg.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz zho-lee #6074 üzenetére

    csak ilyen halovány gumiszerű izé van rajta.Az meg baromság,hogy folyna,bár megforogni elkezdhet,HA barbár feszegeti szét.Minimális oldalazással simán szétjönnek.Nekem van 1 éves 20x szétszedett-égetett is,kutya baja,igaz a fűtőszál már nem a legtutibb.
    Ereszteni meg főleg nem fog,mert régen rossz amúgyis,ha a kazán úszik a löttyben,és amúgysem tud annyit lazulni.Persze mindent szét lehet barbárkodni...
    Amúgy a BUD már egy eléggé "régi" cucc,meg a kazánelv maga,nem felújítható...ami jó,az a szipka,de ha ilyesmi kütyü kell,már inkább a minimizer.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz wwenigma #6078 üzenetére

    Vissza kell rendesen nyomni,nem a kazánnal "betolatni" összerakáskor,ennyi.Használtam olyan 8db-ot,sose volt gond...csak én ráuntam,hogy a BUD háklis,zsebben melegen folyat,ha amúgy jó,hidegben gyengélkedik,és ráadásul 1-2 nem odafigyelős száraz slukk után,ha nincs másik,égettet szívsz egész nap.Plusz a kokszot a szál szépen felviszi a tartályba is,1-2 tank után már elcseszi a lötyit,mire félig van.Szóval takarékos és fincsi jószág,de kicsi a tank,rohadtul kondenzel,és aztán szőrcsög,talán csak az ABC kazánok ellen alternatíva,mert olcsóbb,kevesebb pöcsölés,de cserébe kényes is.
    Míg nem jöttek a Helixekből a nem széttörősek,jó volt,de azóta...a Helix igénytelenebb,nem finnyáskodik,több fér bele,és felújítható.Lényegében sima patronból mostanára már csak a Helix-elvűek maradtak,nem véletlen,még a Minimizer is ide sorolható...nem véletlenül.A BUD-ot a kazánízt megszokottak tartják már csak "életben",azok helyett jó is annak,akit nem zavar az "odafigyelős" bagózás.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Kafa. #6087 üzenetére

    A Hangsen lötyik pont hogy édesek,a Parmal pedig a kifejezetten erős kategória,végképp SEMMI KÖZE az igazi cigihez,inkább lehetne úgy megfogalmazni,olyan mint a TuttiFrutti...egy édes,de sehová nem sorolható ízű valam.Onnan én amit javaslok,az az Usa Mix és a Desert Ship,amik bagósabbak,én ezeket használom napinak.Desert ship:pirított mogyoróíz,kicsi "zöldes" beütéssel,az Usa Mix pedig egy szívásra keserű,de utóízre finom pörköltmogyoró-szerű lötyi,mindkettő szerethető folyamatosra!Nekem pont tegnap jött onnan kábé éves adag,sosem lehet tudni alapon,kész cucc+alapok,jobb félni...Egyébként fél év alatt,a nyarat is beleszámítva simán bírták a VG lötyik is,semmi hűtés...érdemes rendelni többet,nap ne érje,nyitogatni nem kell,és kész.Mondjuk én haragszok az EO-ra,mert külföldön vannak a Hangsen lötyik 30,50milis kiszerelésekben is,persze olcsóbban...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz zho-lee #6086 üzenetére

    Tubby jó,megéri venni,inkább,mint a V3,nem nagyobb(gyorsan hozzámértem egy V3-hoz,PONT olyan hosszú),könnyebb tölteni,nem szörcsög annyira,az is inkább a teletöltéskor,hogy ugye a kupak mégis kipréselhet kevés lötyit(ilyen a fizika...),és ami nagy előnye,hogy a szálnál sem keskenyebb és hengeres,valóban annyi van benne,amit a skála jelez,nem úgy,mint a helixek,hogy a félig levő patront már agyonig döntögetni kell+átverés a tele patron,mert a szálnál keskenyedik,így hiába bírja a gyűrődést tele,leszív az ember 1/5 tartálynyit,mégis a szint több,mint 1/3-al csökken emiatt...szóval míg a Tuby mondjuk jó VALÓSAN a feléig,addige egy V3 már nyűgös lesz 1/3 hiány mellett,amivel már félig-nek látszik,és erre jön,hogy akkora méret mellett a Tubbyba eleve +1mili fér...
    Ráadásul a v3 510 menetes,a Tubby pedig eGo,így nem billeg,és külön levegőző nyílások az oldalán->akksifüggetlen.PLUSZ aki akar,játszhat is ezzel,mert pl.befogja az egyik lyukat,stb...
    Felújítani a Tubby kazánját csak kicsit nehezebb,mint a V3-ét,az is inkább annyi,hogy a nagyobb felsőrész hossz miattnehezebb betolni a tekerést,és hegyes oldalvágó kell a szálakat levágni,mert alul a paláston belül van a középérintkező,mélyebben,a V3-on pedig kívülre esik.DE akkoris megéri,jó szerszám kell.
    És a Tubby nem is köpköd,pattogás nem jellemzőbb,a mélyebb kazán miatt eleve kicsit hűvösebb és "veszélytelenebb",minimális kondenz,kevesebb,mint a V3-é,szerintem a szipka is jobb,de akinek nem tetszik,olcsóé' vehet alu szipkát is...bár én szeretem,de az télen szájhozfagyós :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Kafa. #6090 üzenetére

    Sajnos nem,nekem a FA aromák dohányügyileg SEMMILYEN szinten nem jöttek be,mert erősek,és a csalánteaíz dominál bennük,paprikaízzel kombinálva...ők arra építkeznek,nekem a Hangsen-féle pirított mogyoró-alapú lötyik jöttek be,de abból itthon aromát szerezni...Desert Ship Hangsen aromát pl.jó,hogy vettem 40 milit,mert jóideje a shop sincs már,ahonnan sikerült összehozni,nem is volt olcsó...
    De ugye én csak Desert Shipet csinálok jellemzően alapból,az a napi anyag,a többiből csak nagyon ritkán és keveset,az is gyümölcsös kategória.Még van 2 falkon DS aromám,az olyan 250 milire elég,és én fogyasztok 30 milit havonta,így még nem nézelődtem Hangsen aroma ügyileg...alapot az EO-félét és az eliquid félét használok,ez utóbbi ugye most nem elérhető...hígításhoz viszont kifejezetten a legjobb az eliquid.hu-féle nullás lötyi,100ml-esben veszem óccsóé',kelleően tiszta,átlátszó,ízmentes tényleg és az van benne,ami kell,egyensúlyt teszek a VG alaphoz,és abból ki is jön a 70/30-80/20 kedvenc lötyim,sörörzni,nagy igénybevételre gyengébbet is csinálok.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Franc essen bele...megjött a jó kis eGo Spectrum akksim(külföldön Firefly néven terjedt el),és erre mi van?
    Szétkaptam,moddolás,stb.kész,hogy tökéletes legyen,gagyi fehér LED kidobása,stb...hát a drága ugye 3.28V stabil.Eddigis stabil akksikat használtam,de az 3.7...és ezzel mi jelentkezik?Az 1.8-as,amúgy remek patron annyira aláfűt,pedig van gőz és íz,hogy fél nap alatt az égettség tüneteit mutatja,sőt a szál is barnul kicsit,DE az égett íz más,nem az a konkrét megégett valami,hanem inkább olyan,mint amikor KICSIT túlcsavarja az ember a feszt,és hiába a sok lötyi,kicsit kozma lesz.

    Nem tudom,minek kellett ezt az akksit ilyennek kiadni...egyszerűen az 1.8-as patront is a fene eszi meg,mert aládolgozik.Feltekerem a 3.7-esre,2-3 slukk után minden pöpec,tolok még rá párat,megint jó vagy 5-6 óráig a Firefly-en is :W
    Asszem' kénytelen leszek a gyári elektronikával párhuzamosan betenni egy eGo panelt(a gyárit nem dobhatom ki,kommunikációs buszon át hajt elöl egy másik kontrollert,ami adja a kakaót az RGB LED-eknek+a zseblámpa-LED-nek...),vagy valamit kitalálni,mert azért mégse tekerhetek 1.2-es patront...azt meg letiltja és máson se lesz jó.Kezdem érteni,miért volt nehéz szerezni ilyen akksit...pedig MARHASZÉP,látványos ezüstben,és tényleg hasznos lehet így télvíz idején zseblámpaként is,amerre melózok,elég karcsú a közvilágítás pl.
    És a vége világít,erősen,a körkörös csík futurisztikus,látszik is fogástól független,az elején is valami sci-fit idéző módon világít ki a lámparésznél,amikor kicsit merült,tiszta olyan a feelingje zöld fénnyel,mintha Kryptonitot pöffentenék,ránézésre látom az embereken,várják,hogy a kifújt gőz is fluoreszkáló zöld-e :DDD
    Szóval igazi bulicigi,az 5 LED-es mod akksijaim se piskóták,de ez...
    Kár,hogy ilyen cseszett agya van,pedig ez már V2-es,mert az eredetin nem volt a nagy eGo palástmenet,másik baromság,de akkor nem értem,miért kellett ENNYIRE lekorlátozni.A többi akksi simán jó a 3.7-el,azzal nincs is bajom,sőt...
    Csak ugye az is benne van,hogy azért ennyi a fesz,mert impulzusokat tol ki.Lehet megoldani kondenzátor-dióda simítással talán...csak nehogy akkor meg a töltés lássa kárát.
    Ja rosszpont,a töltődés alatt ez NEM jelez,hol tart,az 5LED eseken akkoris látszik a töltöttség folyamatosan,de ennyi baj legyen,buli és utcaciginek kellett,van idő tölteni,ott a másik 3 akksi,NGP,Tox Cannon otthon...

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz ati2 #6126 üzenetére

    0.15-ös volt,amit mértem,elvileg 5 menet...de ha több gőz kell,akkor tekerd újra 0.2-esből 6 menettel,az kicsit hosszabb tekerést is ad,és ellenállásra is olyan 2ohm körül jön ki.Hátránya a vastagabb huzalnak,több menetnek,hogy lassabban "indul be" és tovább párologtat a gomb elengedése után is,ha nem figyel az ember,hamarabb kokszol.
    Egyébként a te esetedben teljesen jónak kellene lennie az 5 menetnek,az adja a gyári 2.4 ohmot,ami gond lehet,hogy vagy nagyon összetolod,vagy nagyon széthúzod a meneteket,ez a kisebbik,a nagyobb lehet,hogy nem elég "feszes" a tekerés az üvegszálon,pl.túl vastag a tű,túl óvatos vagy,ilyenek.Én pl.a Helixet stabil 3.7-es akksival is 5 menet 0.16-al tekerem hetente(vesződik a fene mosással...),az pont 2.4 ohm-ot ad,2mm-es üvegszálat használok.De pl.a Halmizer Tubby-ba kellett az 5 menet 0.2-es,ami 2 ohm körüli,egyszerűen az úgy a jó,a Helix-tekeréssel 2.4-en aláfűt.Persze ez leves és helyzetfüggő is,én 70VG/30PG levest gyártok,full VG-t veszek,ahhoz ez a verzió jó.
    Ha pedig kevés a gőz,az lehet attól is,hogy a gumi túl nagy,nyomja a szálat...akkor a jó,hogy ha a patronban,amikor nincs benne a tekerés,belepróbálod az üvegszálat(2-es,vagy 2x1),és ÉPPEN éri a gumi tövig rátolva a tetejét!

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz ati2 #6129 üzenetére

    Izzania kell.Töröld meg,mosd ki jól az alkatrészeket tekerés előtt,és a huzalt IS húzogasd át jó keményen papírzsebkendőn,mielőtt használod,szépen vörösen izzania kell!Vagy valami kontakthiba van...És a huzalt jól rá kell feszíteni az üvegszálra,DE annyira nem,hogy elpattogjonak az üvegszálak,gyakorolj!Tű pedig minél vékonyabb kell,hisz a helye utána megmarad a tekerésen,ha vastag a tű,laza lesz a tekerés,és "dudoros" lesz,ahol a tű volt!Nem ördöngösség!

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    http://www.cig-eliquid.co.uk/
    Azoknak,akik szeretik a Hangsen lötyiket,amit pl.az ecigionline.com forgalamaz...ma jött meg a Desert Ship aromám,igaz kerek 1 hét mire ideért,és ezres körüli a posta,de jelenleg nem tudok más helyet aránylag "közel" ahol valódi Hangsen aromát lehetne venni,én innen veszem a DS aromámat,amiből gyártom a lötyit,teljesen "gyári" minőséget kapok.Ez amiatt lehet ugye érdekes,hogy gondolom nem csak ÉN nem szeretek 900ft-okat fizetni 10mili lötyikért,mert sajna az ecigionline nem árul nagyobb kiszerelést,itthon meg más nem is árul Hangsen VG lötyit... :-(
    Sajnos itt sem túl olcsó az aroma,és nincs is túl sok íz...de EREDETI,és jó.Nekem megéri 1évnyi lötyi aroma 6 rongyért :DSajna jelenleg pl.az eliquidtól csak a Jeges Maci jön be,de az se állandóra,kénytelen az ember a napi betevőjét így biztosítani.Ráadásul van ugye máshol is Hangsen lötyi itthon,pl.az ecigifutar,de jól befürödtem,ugyanis ők azt mondják,hogy 70VG-30PG a lötyi,DE a flakonon nincs jelölés,és a Hangsen nem is csinál csak VG-t vagy PG-t,vettem innen,és 90%,hogy full PG lötyivel van dolgom...ami bár "működik",de se nem egészséges,se nem passzol a füstbajnok kívánalmakhoz.Hozzáteszegetem a full VG lötyihez...sajna máshol Hangsen lötyi nincs,aroma meg végképp off.Talán hiánypótló hely a fentebbi...regi nem kell(nem is lehet,de nem kell fosni,küldik,én is 2x rendeltem már innen),PayPallal fizethető,számlába papírformában sz...nak bele,de kultúrált csomag,gyári cuccos,szépen még külön tasakba téve.
    Sajna minden tiszteletem Lacáé-de nem tehetek róla,nekem EZEK a cigis ízek(Usa MIX,D'Off,Parmal,Desert Ship) jönnek be :)
    Aki egyébként szereti a Desert Shipet,de unja néha,az az Usa MIX-el tegyen próbát....marhajó,hasonló az is,most én is ezt kaptam elő pár napi állandóra,2.számú kedvenc ízem.Sörözni pedig ParMal...erős,karakteres,édeskés íz,állandóra nem az igazi,de PONT a sör kesernyés íze mellé tökéletes.Töményezőknek,unikumozóknak viszont nem ajánlott,azoknak Usa MIX,ami kesernyés ízzel indít,de pörkölt,édeskés mogyoróva zár,remekül "ízt ad" a nem annyira "ízes" töménynek,mint pl.a tequila,vodka,pálinkák!

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Hege1234 #6133 üzenetére

    Nézd meg,nem-e az van,hogy vagy alul a fém menetnél,vagy felül a sapkánál csúszik szét a patron!Nekem minden V3-at ragasztani kellett...vedd ki a szipkát üres patronnál,támaszd valami keméynek,és próbáld összetolni!Ha mozdul valahol,meglesz a bűnös,alattomos gond.
    Egyébként lehet még gond,hogy a szipkáról leválik,lecsúszik a fém menetes rész,ez látszik,hisz hiába tekered kopig,hézag marad a fémhez képest...és ha mégis minden jó,nyugodtan próbáld meg a szipkáról levenni a gumigyűrűt,kicsit bentebb tud menni,tök felesleges,hisz a patronban már van egy gumitömítés...
    Másik megoldás:lazíts egy kicsit a kazánon!Gumi ott is van,az összenyomó erőt meg nem az összetekerés adja,hanem hogy a középérintkezőt tolja felfelé az akksi...szóval nem szabad amúgysem rátépni a kazánt,felesleges.4 helyről,pl.Kínából is van V3-am,ennyi minden lehet max,mind hibamentes a "vizsgálat" óta,a lötyi heteken át nem szivárog ki,az 1hete asztalon fekvő patron szörcsögésmentesen indul és megy,stb...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Hege1234 #6139 üzenetére

    gyári tekeréssel/0.16-os huzallal lehet úgy szívni,amíg gombot nyomsz,esetleg kicsit tovább,ha égetni kezdene.
    Egyébként az ebagót lassabban érdemes szívni...aki túl erőteljes,és túlszív gombnyomás után,folyathat attól is.
    Nomeg érdemes nem elfelejteni,hogy hidegben a vg többletű levesek sűrűbbek,először nehezebben indul be a lötyi,DE a kazán viszont rámelegít,így mindenképp érdemes nem rászívással befejezni,mert a meleg lötyi még megtöltheti a kazánt,a hideg-meleg hőingás is "ellenünk" dolgozik ugye,aki még nem e-bagózott télen,szoknia kell!Egyébként ha megoldható,az ilyen téli "anomáliákon" sokat segít a belsőzseb,nadrágzseb,akkor nem hűl le a cuccos 2 használat között,avagy zsebben,zsebredugott kézzel érdemes a patront,szipkát markolni,ez utóbbi segít fém drip-tipnél,hogy ne legyen hideg slukkoláskor,a hideg szipka amúgyis kondenzelést okoz

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz bluyoo #6143 üzenetére

    A Detralex érerősítő gyógyszer,szóval hatni fog máshol is,nem csak oda,ahová szeded :DDD
    DE attól még a PG-t kerüld,vegyél/csinálj full VG lötyit,az aroma ígyis PG,és inkább vizezd,én is mostanában hogy ilyen megfázós vagyok,és amúgyis jóidőben felváltva tolom a saját 70/30-amat a VG gyári lötyivel,én is így csinálom...mondjuk sokat segít,hogy nadrágzsebben tartom a bagót,vagy kézben szorongatom kabátzsebben a patront,ha kint vagyok,és használnám,így nem nagyon jön ki a dermedése a VG-nek sem.
    Fura,hogy full VG lötyi ugye tulajdonképp nincs,esetleg vízalapú aromával,de az ritka...De lényegében az ember egy 90/10-nél többet full tiszta vízmentessel se tud elérni.
    Ennyiből rossz pl.a Hangsen lötyi,aroma,ugyanis az ő ízeikben alapból is,aromával is(amit ők Essence-nek hívnak,vagyis nem olyan tömény,mint a FA,Inawera aromák)kell a 10%+ ízesítés,csak VG-vel a 15% sem túlzás,a gyári lötyi állaga is ezt tükrözi.
    DE a patront kevésbé zavarja,viszont ha PG-allergiám lenne,és Hangsen a kedvenc íz... :( Ezt mondjuk persze a kifejezett PG allergiásoknak nem árt tudni,hogy a Hangsen lötyik nem lesz az ő "műfajuk" emiatt,igazából nagyon háklisoknak az Inawera a jó,mert az olyan tömény,hogy még az amúgy finom ízek Lacától gyárilag "szívhatatlanul" tömények,és ígyis csak 2-3%! aroma van a cigis ízekben alapból.Szóval az Inawera a gondon is segíthet és takarékos is,5ml aroma felér másból 30 milivel,és Lacánál(eliquid.hu) van 5ml-es kiszerelés...és a Hangsenekhez JÓVAL közelebb áll pl.édességben,ízvilágban,mint a FlavourArt(FA) cigisek.Gyümölcsöt,desszertet nem tudom,az is ilyen tömény-e.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz logarithm #6146 üzenetére

    Ha a cella tönkremegy,lehet ilyen.Én bár nem jutottam eddig és ilyen gyorsan,de én egy normál eGo 900-as akksival jártam úgy,hogy lényegében fél év után úgy ment tönkre,hogy ment,feltöltöttem rendesen,bírt egy órát,feltettem tölteni,töltődött 5 percet,és bírt 3 slukkot.Szétszedtem,ki volt lyukadva és szivárgott a cella benne...anyaggyengeség.
    Neked lehet az is,hogy ugye az elektronika már nem működik,nem tud bekapcsolni,ha túlmerül az akksi,gondolom a gombra se reagál,semmi...
    Ha értesz hozzá,érdemes óvatosan szétszedni,ha nem garanciális már,egyébként a benne levő cella ugyanolyan,mint az adott fajta legegyszerűbb eGo akksié,régen az ecigi.shop.hu-n volt külön cella egy ezresért,de már nincs...ha ilyen gondod van,akkor esetleg használt egyszerű akksi olcsón,ilyesmi,HA értesz hozzá.Amúgy ha a cella kampec,akkor ígyjárós...maga a típus remek,igaz én Kínából rendeltem az enyémeket,de a legrégebbi mostmár 3/4 éves,és még mindig 80% körüli lehet az akksi benne.A health007.net webshopban lehet ilyet venni olcsón
    http://health007.net/ego-series-manual-battery-5-hole-display-p-523.html
    Itt érdemes akciót figyelni,mert most 12,de én 8.23-akért vettem az 1100-asakat :DDD És még egy kerámia karkötőt is küldtek ajándékba :)
    Van másfajta akksi is,igaz a szállítás 3-4 hét,DE korrekt amúgy,és olcsó.Helix V3-akat vettem itt 1 pót kazánnal akcióban darabját 1.99$-ért... :DDD
    A szállítás nem ingyenes,6$-ra jött ki a legutóbbi pakk,súlyfüggő,pl.2db akksi valami 4$ volt magában,nem vészes.Másnak is javaslom...lötyit nem próbáltam :D Mondjuk hiába kedvenc a Hangsen és olcsó,DE csak PG lötty van,ha jól tudom,felejtős

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    A Tubby sokkal jobb..
    Lehet,hogy valakinek nem megy jól,de ebből kár lenne levonni általános következtetést,lényegében nincs patron,ami ne égetne,vagy ne szörcsögne valakinél...
    Én pl.a tubby-mat már 4x tekertem újra,sosem volt gond vele,napi használatban van...
    Mondjuk kiégetni annyira nem is jó,mert közel van a tömítőgumi a tekeréshez,könnyen megég,főleghogy 2ohm-os tekerést használok...mondjuk hetente tisztítással,és jól felitatva a vizet a bajszokról,hogy ne kelljen annyit tökölni az égetéskor,így egész jól elvan,1hét,égetés,1hét,új tekerés kombóval.Kis rutinnal gyorsabb tekerni,mint pöcsölni az égetéssel ezt is,igaz ehhez kell hegyes olló vagy oldalvágó,mert mélyen kell a szálak végét levágni...de tényleg ennyi.2-es üvegszál,vagy tripla 1-es...mindkettővel jó volt 70/30 füstbajnok löttyel kint is,de zsebben se folyt meg melegen,sőt még töltéskor se,pedig a menetig töltöm...
    Mininova is jó...de nekem pont annál van,hogy ugye a jó fizika alapján mivel elég nagy a kupak,ahogy töltés után feltekerem,nyom ki lötyit szinte mindig,és ki kell fújni...amúfy az is jó.De a Tubby egyesíti nekem a 2 cucc előnyét...hátrány csak annyi,hogy a Tubby az 2ohmon hozza azt,mint a V3 és a Mininova 2.4-en,vagyis -1 menet kell,gondolom a nagyobb fémrész és a több,nagyobb felületen hűtő lötyi miatt ilyen.Ebbe 6 menet 0.2-es huzal,a másik kettőbe 7...ez ad hasonló ízt.Igaz kicsit több a gőze is...viszont 2.4-en nekem elég gyengusan ment,hiába volt meg a gőz,"éretlen" íze volt a lötyinek,érezhetően "aláfűtött".
    És még a másik jópont,hogy a Tubby-t le se kell engedni,ha a lötyi a kazán menete alá ér,simán kiszedhető,kimosható,kiégethető,vagy tekerhető,így hamarabb megvan.Anyagot nem cserélgetek,így felesleges mindig az egész patront mosni,stb.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Jaés számomra egy qrvanagy hátránya a V3-Mininova patronoknak,hogy billegnek az akksin,Ok,a Mininova menettakaróval nem,de cserélgetek más patronra is,és ha épp nem kell,most felrakni-levenni a takarót...aV3 pedig ráadásul piszok kényes pl.a zsebben nyomódásra,könnyen elmozdul a középoszlop a talpban,fellazulnak a fémgyűrűk,ezért vagy azért elmozdul a szipka...és folyathat,vagy egyszerűen csak bénán néz ki,egyenesítgetni kell.A Tubby palástmenetes...Egyébként a hurcolászós cigire,ha rendesen rá van tekerve a patron,nem is jó hatással van a billegés,a ferde patron pluszban benyomja,mozgatja a középérintkezőt...Szóval Tubby és kész.A többi dolgáról már írtam korábban,nagyobbtank azonos méretnél,a szálnál is azonos átmérő,stb..

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz kisgyerek85 #6160 üzenetére

    Hát jaja,a cumisüveg alak szokatlan...Ja,előny,hogy egy milivel se hosszabb,mint a V3,de sokkal több kapacitás,plusz a SZÁL FÖLÉ eső tér is több,még emiatt is később lesz döntögetősebb,mint a másik 2...
    DE 400ft egy fém szipka hozzá,ami végülis mégis alternatíva.A Helixhez még ez sincs...leszámítva a színeseket,ami érzetre ugyanaz,és leszámítva a laposat,ami akksinként más "pózban" áll be.Ok,persze a Mininovához lehet szabvány 501-es drippet használni,nekem is van ilyenem,szeretem,üvegszövetcsővel tekerve!De nem is ez a lényeg,hanem hogy "melós" vagy "bulis" patronnak még akkoris jobb a cumisüveg,mert gondozásmentes,sok fér bele és stabilabb,mint a másik 2 folyásügyileg.Pedig én mindháromból használok többet,és tekertem is még FÉMSZÖVETES verziót is,stb,mondhatni rutinos vagyok ezekkel a patronokkal.Mégis ez a cumisüveg a napi társ...Nem tökéletes,van,amiben a másik 2 éppen jobb,de a legtöbb jó tulajdonság,és ráadásul pont a legfontosabbak,mint a nagy tartály és a stabilitás,gondozásmentesség(töltéskor sem megfolyás,kondenzzel pöcsölés is ide tartozik,ok,egy papírzsepi,de ki szeret ilyennel pl.kocsmában tökölni?) a nap vagy az éjjel folyamán,mégis ez hozza össze.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz zho-lee #6162 üzenetére

    A Mininova és a V3 ugyanolyan belet használ lényegében,esetleg a csőr és a gumi más 1-2 verziónál...
    Viszont a Tubby kazánja más.Vékonyabb,hosszabb,belül van a csatlakozó középérintkezője,a palástjában a kazánnak,pici erős olló mindenképpen kell vagy hegyes oldalvágó a tekerés végeit levágni,a V3-típusú kazánhoz ilyen nem kell,mert ott a kazánalap után jön a gumi,majd a középérintkező,így kívül vannak a levágandó részek.
    Egyébként tekerni nem nagy dolog...venni kell 2mm-es üvegszálat,mellé jó,ha van 0.15-016os és 0.2-es huzal,a gyári 2.4 ohmot a vékonyabból 5 menet,a vastagabból 7 menet adja kábé.Gyárilag a patronokban a 0.16-os szál van.Vastagabból ugyanaz,több menettel:nagyobb gőz,íz,de elnyújtott indulás-leállás a gombnyomáshoz képest,én jobbszeretem,kisebb égési hajlam,mert nagyobb a felület,szétoszlik a hő.DE ugyanakkora ellenállásra a TH kisebb,ez nekem nem gond,útálom a TH-t...ok,én analógozok is mellé,de ötödannyi és sokkal gyengébb cigit,mint annó...De a TH onnan elég.
    Ami kell még,az egy vékony tű(az üvegszál mellé kell tenni,és a szállal együtt arra is tekerni a huzalt,"merevít" a tekerés alatt,fontos!),és egy oldalvágó vagy hegyes olló elég.
    Piaci 490ft-os multiméter meg nemcsak ennél,hanem a napi életben is egy "kötelező" darab szerintem,azzal lehet nézni,sikerült-e a zárlatot megúszni,és mennyire sikerült a patron.Akksit is jó nézni,ha nem stabil és töltésjelzős,mert ugye fontos,pl.pont tekerésnél,hogy mivel is tesztel éppen az ember.Igaz egy átlagos tekerésnek kell azért 1 tartálynyi anyag,mire hozza azt,amit utána tartani fog,addig "bejáratós" úgyis.
    Alkohol esetleg jöhet még jól,tisztogatni ezt-azt,kezet is,mert az üvegszál nem csípi a kéz-zsírt,és a szappan-mosogatószer-akármi általában szagos-ízes,és azt is átveheti az üvegszál,ha kezet mos az ember,evidensen tiszta kézzel tekerünk.
    És fontos,hogy az üvegszál és a huzal is zárt zacsiban legyen,ne vegyen fel a levegőből semmi szennyet,ilyesmik,sőt a huzalt tekerés előtt közvetlenül AJÁNLATOS egy papírzsepin áthúzogatni,hogy tiszta,oxidmentes legyen!
    Pár apró odafigyelés rögtön,frankó ízzel szívható patront eredményez ám...
    Én egyébként a legtöbb esetben a patronok gyári tekerését alapból kiszedem...sokszor hasadozott az üvegszál,akár rozsdás a fűtőszál,egyértelmű rossz jel,ha amenetet megmozdítva a gyári új kazánban csíkot hagyott már alatta az üvegszálon...
    És a fene nem tudja,hogy a kis kínai a seggét-tökét vakarta-e épp,mielőtt pont a mi kazánunkba tette a tekerést :DDD Mert ugye a patronok összerakását elég nehéz lenne gépesíteni...és a felhasznált anyagok minősége,higiéniája is azért kérdésesebb,mint egy itthoni megbízható shopból,vapertől vett alapanyagoké.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz kisgyerek85 #6164 üzenetére

    az nekem is van,szeretem is...de azzal az a gond,hogy hiába finomak,de még a Magnum .44-nek is single coilosan is sok a TH-ja nekem,pedig jó íz,stb...sörözéshez viszem azt is,felváltva tekergetem fel,nomeg inkább azt zsebbe(kis 3 milis tank),mint egy pótflaskát,most pl.USA Mix leledzik benne,a Tubby-ban a jó kis saját DS-em(beért a friss aromás keverés,amit hétfőn csináltam,marha finom lett),de amúgy itthon slukkolgatom azt jobbára,tesz-vesz az ember,még jól is jön,hogy 2-3 slukk már kiüt TH-ügyileg,nem ragadok le a vapelésen...
    A sima normál/LR horizontálok nem jöttek be,amúgyis Helix,csak vattában,nem hozza a vatelines ízt,most szerváltam egy színváltós zsebzáras 280-as akksit,mert akartam hordozhatóbb "elitcigit",amellé lett 2.5 ohmos vatelines a "hagyományos" Magnum,stb.tekeréssel...DE ego akksinse jó már a 2.5 ohm.Így a kicsi cigit is Magnummal tolom :D Na jó,ott pl.jól jön,hogy 3.4-es stabil a kis cucc,mert így van azért TH,nem kell 15slukkokat tolni a kicsi cuccal,bírom azzal is az estét,DE azért az LR-től féltem az akksit kicsit...főleg ha már ilyen "hipermodern" színes töltésjelzős,zsebzáras kütyü.
    Fura,de pl.a Minimizerért sokáig "odavoltam"...de pl.az mostanában egyszerűen "gyenge",hiába füstöl,pedig egész finom az is.Kéne valami patron,a Magnum ízével,de a Helix TH-jával,és még ehhez a leginkább a Tubby közelít,mert finomabb ízt ad,mint a Helix,gondolom a szélesebb fej miatti bővebb levesellátás miatt...
    Azért szerencsés,aki most kezdi az e-bagót...anó voltak a mindenféle kazánok,az esetleges minőségű vatelines,a nyűgös BUD volt a császár az integráltak között,stb...
    Most meg már ott a Helix,Tubby,a vatelines tankok,.44 Magnum,mint a tökéletes vattás...és ráadásul,aki nem akar pöcsölni,élvezheti a Tubby-t,Helixet vatelines árban vett cserekazánnal,ha nem akar pöcsölni,nem úgy,mint annó,hogy szar repedős és esetleges tekerésű Halmizer ezernyóccázé',amit rosszabb esetben felújítani se lehetett,mert vagy széthullott,vagy a szétszedést sínylette meg,2200 volt egy ócska 510 LR kazán,ami folyt vagy égetett,gyártani kellett a levezetőt,nem bolti fémszövetes wick fillérekért,nomeg Ikenvape kazán annyi pénzért,stbstb...tulajdonképp mennyi szemétbe,kétes minőségű holmiba ölt az ember pénzt,mert nem volt más... :W Még a lötyik is sok helyen gázok voltak,az e-c.hu-ról is sikerült pl.olyat rendelni,ami még a mosóedényből se jött ki aromailag,stb...állandó készlethiány,kis kiszerelések,meg kevésféle cucc,drágán.Most aranyélet van.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz pirosvilamos #6166 üzenetére

    Gyárilag passz,milyen tartósak :D
    Tekerve tuti semmi gond vele...égetésnél kell csak vigyázni,mert a szigetelőgumi túlnyúlik a középső tüskén,és az izzítgatás megsütheti,de ez végülis elkerülhető,ha az ember hetente égeti,akkor nem kell sok koszt leégetni,majdhogynem hetente elég forró vízben kiáztatni is.
    Egyébként meg a kiégő kazán igazából pont emiatt nem jellemzi a patront magát,csak azt,hogy előfordulhat gyárilag vackabb huzalú széria...én amit használok,azt az elsők között vettem,amikor megjelent.Ha jól emlékszem,az ország boltos készletéből az első 10db tesztpéldány egyike :D

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz zho-lee #6169 üzenetére

    http://www.ecigifutar.hu/59-javitas-felujitas
    Én ezt használom jelenleg,nomeg végülis a Laca-féle 0.2-es huzalt,de az itteni sem rosszabb.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz MmDorian #6176 üzenetére

    No,én is írok egy saját véleményt..
    Átállni full ÉN nem tudom,mennyire nehéz,hiszen ÉN nem is akrtam az analógot elhagyni,csak sok volt már a napi 1.5-2 doboz piros kategóriájú bagó...viszont tudom,hogy pár nap alatt negyedére esett vissza a cigiigéányem,és most tartok kábé 5-6 szál EXTRA LIGHT bagónál,mellé olyan 1.2ml folyadék...DE többet nem is akartam,lehet menne a teljes elhagyás,de nekem az a napi pár cigi kulcsfontosságú "esemény".Plusz nem is volt cél az elhagyás.Viszont ezt elérni lényegében semmibe nem került,a vapelés beiktatása a cigi ritkulásával csökkenti a "toleranciát" az igazi bagóval szemben,szépen elkezd zavarni a szaga,kaparja a torkod,stb,mint amikor még kocabagóztál...vagyis a vapelés szinte odafigyelés nélkül kilövi az igazi cigi jó részét...rádöbbensz,milyen szar moslékot is nyomattál eddig...
    Költség:egy normális kezdőcucc olyan 7ezer ft-ról indul,javasolt a Helix V3 és egy 900-vagy nagyobb eGo akksi beszerzése,töltővel,ezt lehet ilyen kiszerelésben együtt is 1db-ot venni,a dupla készlet olyan 10-14ezer,felszereltségtől függően.Mindenképp ajánlatos a 2 akkumulátor!Tudni kell,hogy összeválogatva se vagy jobb,a normális shopok olyan szetteket árulnak,hogy megérje,az eladó maga is vaper/vaperbarát.
    És amit még tudni érdemes,hogy ha a cucc nem jönne be,mittudomén 2-3ezer ft veszteséggel el is lehet adni,az e-bagó nem avul annyira,mint más műszaki cikkek rövidtávon,szóval ha befektetsz,könnyen,pár napi cigi árával ki is szállhatsz.Ehhez persze fontos,hogy olyan szettet vegyél,amiben a patron pl.Helix V3,Mininova,Halmizer Tubby legyen,mert ezek bár nem olcsók,de a kazánrészük cserélhető,így a "használtság" nem akkora érvágás.
    Löttyöt elsőre ne vegyél sokat,DE az is elég jól,árában eladható,ha nem jönne be az egész/nem ízlik az adott íz.

    Káros a lötyiben maga a nikotin!Válassz a cigidnek megfelelő erősséget,extra light:6-os(gyenge),Light:12-es,esetleg 18-as,ha sokat szívsz,a másfél dobozhoz a 18-as javallt,talpas bagósoknak ott a 24-es,de arról hamar le tudnak állni ők is,azért az a lötyi már tényleg erős...
    Ami lehet még gond,hogy a lötyiben van polipropilén-glikol és növényi glicerin(röviden VG),ebből a polipropilén-glikol(röviden PG),az,ami az emberek egy részénél allergiát okozhat,fogínyvérzés és fájdalom,köhögés...abbahagyva elmúlik,nem is rögtön jön ki.Megoldás:ne is fuss tiszteletköröket,kezdj már rögtön vagy full VG folyadékkal,vagy 70VG-30PG(másnéven füstbajnok) lötyivel!Főleg ugye ez azért sem gond,mert bár a VG miatt az ilyen folyadékok "íztelenebbek",de mivel most kezded,ez nem lesz gond,tudni kell,hogy ha választasz kedvenc ízt majd,a szervezeted hozzászokik,mint a cigi posvány ízéhez is,ugye,kevésbé lesz "élénk" az ízérzés pár nap múlva már...szóval ígyis-úgyis kár lefutni a "tiszteletköröket" a nagyobb PG-tartalmú,"ízesebb" anyagokkal,és allergiaveszélynek eleve ki sem teszed magad...
    A másik,amit sokan benéznek,hogy félő lehet,hogy TÚL FINOM lesz majd az elektromos...NEM SZABAD.Napi 1,maximum 2ml-nél nem jó többet elszívni...1.irritálja a környezetet,mert mindig füstölögsz,elvonja a figyelmet,és messzebbről nem is tudják,hogy elektromost pöffentesz,csak állandó füstfelhő,nem jó pont,ha nincs is passzív dohányzás,akkor sem.A másik,hogy a lötyit ml-re mérik...ha sokat pusztítasz,sokba lesz...1ml-re adják meg az erősséget,ehhez is igazodik a fenti erősség-cigifajta lista,a gyengébb felszívódás miatt még a másfél mili/nap nem gond,DE akkor,ha több kell,akkor erősebb lötyi,nem többet...ésszel kell vapelni is.Nagy a lazaság,bármikor,szinte bárhol szívható,jobban rá lehet függeni "külsőleg",mint az igazira,és szerintem 50x irritálóbb az állandó gőzfelhő,mint aki pl.fél óránként cigizik.Laikus nem tudja,hogy nullás nikotinnal vehetnél ezen át is levegőt egész nap...és ráadáusul új,erős ráfüggést is csinál,mert EZ is tud ugyanúgy hiányozni,mint az igazi,sőt JOBBAN,hisz nyomhatod sok helyen,és akár pár slukkot is csak.
    Nem vezet jóra túlzásba vinni,kezdésnek próbáld tartani az igazi cigis ritmust és slukkszámot...aztán ezt meg lehet törni,segíti a leszokást,de fontos,hogy ha hamarabb kapod elő,használd kevesebbet,persze,ha később,NE pótolj rá,pont ez a lényeg,igazából ERRŐL IS le kell állni,ha az ember megoldást akar...
    Bótokat majd írnak a kollégák,én sokat rizsáltam úgyis :D

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz kisgyerek85 #6182 üzenetére

    Ezt nyugodtan megveheted...1 hónap múlva sem lesz értékcsökkent.
    Mondjuk itt nincs rendes lötyi...lötyiügyben az eliquid.hu ami jó elsősorban,bár elég tömény ízek,avagy még jó az ecigionline.com lötyijei(VG szekció,személyes kedvenc a desert ship és az usa mix),avagy az evapor.hu lötyijei,bár énnekem az evapor és az eliquid egyik cigise se jött be...DE próbálni ajánlatos,kinek a papné,kinek a paplan...

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Xero #6190 üzenetére

    Én már nem erőltetnék kezdőre kazános rendszert...és rögtön Kínából.Már szinte senki nem használ kazánt,az se ego-c-t...tudom,ki mit szeret,de pont eleve nem is egy jó cucc sok ember véleménye szerint,és ha az is lenne,akkor sem kezdőbarát,megsüti a levezetőt,kazánt véletlen az első pár slukkal,stb...vagyis úgymond mondod,tanulni kell a hibákból,eszerint NEM szabad c-t venni,bocsi,én is vettem,nekem is kidobott pénz lett,mert sz@r...
    Egy Helixet meg felönt az ember és szívja... :U

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz interstate76 #6198 üzenetére

    A VV azért nem jó kezdőnek,aki pl.patront süt vele,és talán be se jön neki az egész...egyébként lehetne mondani,hogy kétféle ember VV-zik,az első az örök elégedetlen,aki halomra veszi az eszközöket,lötyiket,mert se az ízek,se a patronok nem jönnek igazán be,és a VV-től várja a csodát,jellemzően elég szép kidobott pénz,inaktív patron és lötyimennyiség mellett...de az ilyen a VV-vel is csak ideig-óráig nyugszik,avagy az olcsóbb akksik helyett szépen elmegy a provari-s huszonezres kategóriáig,bár mit számít,hisz mire VV-t vesz,már van neki NGP,és többféle mechanikus mod...a polcon :)
    A másik típusú ember aki túlontúl elégedett,aki 5-10ml-t pöffent el,füstben él,rákattan,nem leszokást segítő cucc lesz az ecigi,hanem egy új,még a bagózásnál is látványosabb(állandó füstölgés,mindenhol),időrablóbb,és akár pénztemetőbb hobbi lesz...

    Persze van az elenyésző szám,aki a VV-t azért veszi,hogy egyszer belövi a jó ízt,maximum 2-3 féle ízhez és patronhoz,és eszközként csak gőzölög vele,nem babrálja...esetleg adott esetben lehet még indok,hogy pl.18650-es cella van 3000mAh is,ami megfelel 3db eGo 1100-nak...mondjuk itt már baj van,mert egy 1100-as akksi a napi 1.5-2ml-es normál fogyasztást normál patronnal(2.4 ohm) 3 NAPIG kiszolgálja...

    Szóval egyik se jó.Szerintem legjobb pár,viszonylag olcsó,de megbízható eszköz,lötyi,leszokást segítő eszköznek tekinteni a cuccot,idővel arról is leállni,és nem "újat keresni",hanem szívni,és kész.
    Igazi ciginél se vesz senki a piros helyett világoskéket,de 3 dobozzal,hogy élvezze a sok füstölgést,se nem vesz meg mindenféle bagót,hane vesz olcsót,ami jó,és ha bejön pl.a kék szofi,nem akar pl.Davidoff-ot,mert az hátha jobb.
    Az a baj,hogy egy átlag bagósnak az ecigi általában túl jó :) Közben csak félmegoldás.Aki tényleg le akar számolni a bagózással,annak el kell hagynia mindkettőt...még a nullás lötyi sem gyógyítja meg a pszichét,csak a testet...plusz az új "hobbi" maga saját függést is hoz,mint minden más napi használati cikk,ha mobil,ha ebagó,ha csak az otthoni tévénk vagy PC-nk....
    Fel kell fogmi,ez se játék,és csak EGÉSZSÉGESEBB,ennyi.
    A VV csodaaksi meg kis kézügyességgel,és némi felújító anyaggal megintcsak kiküszöbölhető...teker az ember más patront,ha nem tetszik.Legyen mondjuk 60ft egy új tekerésnyi cucc...És sokat jelent,hogy az ember nem a tökélyt hajszolja,nem kell hinni,hogy ez vagy az jobb,be kell állni valamire és kész.És pl.még ízben jobb is egy "használható",de nem túl jó.A bagó íze is szar.Itt sem árt,ha az embert a "szükség" tartja az ebagózáson,nem valami finom íz...persze annyira legyen jó,hogy a ciginyi nikotin bevitele menjen...DE azután le lehessen tenni a kövi cigi idejéig.Ez a normális.Mint mondtam,cigit se tol valaki 3 doboz extra lightot...ha kevés,vesz erősebbet,ha sok,gyengébbet.Mint ahogy a kocabagósokon kívül a dohányzók 99%-a benne van a fél doboz-2 doboz arányban,de mondjuk ebből a napi 1 dobozosok van vagy 80%.
    Lötyiből is 1ml az ajánlatos,a rosszabb felszívódás és az élvezet miatt mondjuk legyen 1.5 mili.Erre adják meg a nikotint is,és ez kábé pont annyi pöffentés,mint 1 doboz cigi.És ez még látványban sem "túlhasználat....de sajna az ebagónál igenis túl sok az 5-10milit,de gyengébből pöffentők száma,sőt sokan még erre drippelnek,ínyenckednek...és ez nem jó.Márcsak az állandó füstölgés látványa miatt sem.Én vallom,hogy az ecigi "szabadsága" miatt a cuccot nem ismerők körében,látványra sokkal visszataszítóbb az állandóan gőzölgő vaper...sőt,mert ott is nyomja,ahol talán cigi sosem volt,még "kirívó" is...
    Szerintem ilyen dolgokról sem árt beszélni,meg úgy egyáltalán belegondolni,piszok könnyű hardvert és lötyit venni...de ilyenekről nem beszél senki,a shoposok meg biztos nem szólnak,hogy keveset dohányzónak akár durvább függést csinál az E(nem nikotinban,hanem használati időben,gyakoriságban és "ízfüggésben"!),avagy hogy a pénz is csak ésszel lesz kevesebb,mert a sok lötyi és/vagy hardver igencsak ront a mérlegen...

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz zho-lee #6222 üzenetére

    Hát jaja,szeretek kisregényeket írni :D :R
    Egyébként tényleg nem ördöngösség az újratekerés,pár apróságot kell betartani...és nem kell az ellenállásmérőnek sem hinni,akinek hamar éget,az +1 menet,akinek meg TH hiánya van,-1 menet és kész.A tekerést meg gyakorolni kell,fogni egy darab üvegszálat és drótot,és lehet ismételgetni...mindkettő kibírja a többszöri próbát,és akkor a végleges is jól fog sikerülni.Ki kell venni a gyári égett szálat,és hasonlót kell csinálni,ennyi.ami fontos,a tiszta kéz,az üvegszálra vigyázás,hogy vékony tű,se túl laza,se túl feszes nem legyen a tekerés,a huzalt papírzsepin jó erősen áthúzni tekerés előtt,hogy egyenes és tiszta legyen,ugyanis vastartalmú,stb...és nem lesz gond.Kezet mosni pedig alap,de talán a legjobb alkohollal,papírzsepire csöppentve tisztogatni magunkat,mert az átlagos szappanok,stb.vihetnek át szagot az üvegszálra...ennyi.Csipesz,kis olló,vagy oldalvágó,100ft-os boltban kapható 499ft-os órás csavarhúzókészlet,és mindent meg lehet oldani.Műszer nem fontos,akinek a szeme jó,de az is megvan egy 500-asból pl.piacon,akármi.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    500ft egy multiméter,gyerekek...itt pl.a művházba jönnek minden héten ilyen szórólapos "100ft-osok",499 a multiméter,mondhatni ha az elemért+az új mérőzsinórért veszem,akkoris ajándékár,biztos máshol is vannak ilyenek,vagy piac.Két mérőcsúcs összeérint 200ohm-ra állítva,hogy mennyi a mérőzsinór alap ellenállása,majd patron mér,alapellenállás kivon,meg is van,mennyi az annyi.
    Egyébként az akku is öregszik,az is lehet tiltás oka,a másik pedig,hogy gumit lehet szerezni egy kiszolgált vatelinesből,ha szétette a lötyi,és be van nyomódva.Aki nem barbár,a többi rész szétszedése nélkül cserélheti,forrasztópáka sem muszáj,ha valaki finom,persze ajánlott.
    Az akksiban ugyanis a középérintkező vezetéke van olyan hosszú,hogy ki lehessen húzni a középérintkezőt a meneten kívülre...
    Itt jön annyi,hogy igazából érdemes leforrasztani a középérintkezőt a gumi cseréjéig...az első ok,hogy úgy könnyebb a gumit kivenni,és az újat feltenni.A másik,hogy ígyis-úgyis az a forrasztás fárad,ahogy az akksira ez-az tekerve van,mozog a huzal a középérintkezővel együtt,elengedi.
    Most vettem 8db mindenféle rossz akksit 5 rongyért,nem sokat használtak,szinte mindnek EZ volt a baja,úgy,hogy a gumi egyben volt csak látványosabban leharcolt...no comment.Most,az 1 törött kivételével van ugye fél nap alatt 7db felújított ego akksim :DDD és ilyenek is benne,mint 1 ego FOG,1 spectrum és 1 5ledes....szóval jó bót' volt...DE azért megosztom,hogy típustól függetlenül mennyire gyakori hiba is lehet egy ilyen...
    Egyébként fura,hogy az ego FOG akksira írja az ecigionline,ahol lehet kapni,hogy 2ohmon tilt...Más is írta,ÉN is 1.5-ös Dual Coilt pöffentek róla...Egyébként a FOG kurva kényelmes,ennél jobb gombot akksin még nem láttam!Töltésjelzős is...csakhát 3.4V stabil ez is.Miért nem a 3.7-et választják,mint az 5 LED-es kis kék fénypontosokon...az megy jól 2.4-es gyári patronokkal...egyébként fura is,mert mennek ám a 3.4-es stabil akksikon is a patronok...kezdetben.És fél nap alatt ellustulnak,alig gőzölnek...feltekeri az ember egy nem stabil akksira,pöffent egy ciginyit,utána megint jó.Nem párologtatnak rendesen egyszerűen.Ezt hogy nem vették észre....2 ohmos patrontól lefelé semmi ilyen gond nincs.
    Amúgy érdekesség,hogy a stabil akksik is kiadják a full feszt...DE szaggatva,PWM stabilizálás van.Namármost ez a komolyabb modoknál se az igazi,ugye...talán innen az anomáliák a 2.4-es patronok körül.De azok a szerencsétlen akksik PONT a gyári patronokkal,amik ennyik alap tekeréssel,pont ezekkel csesznek ki...persze hogy haragudnak rájuk.Pedig jó dolog...csak a boltoknak is kéne alapból 1.8-as tekeréssel is adni patront,és kiírni,hogy ezt vedd,ha stabil akksid van,és mindenki happy.A vaper is,mert végig kapja azt,amit egy 2.4-es csak teli szabályozatlan akksival.Mi minden múlik ilyen +-1 meneteken...a boltoknak is,vapereknek is.Főleg kezdőnél gáz,vesz egy stabil szettet 2.4-2.8-as patronnal,és 3 nap után les,mi van.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz ati2 #6281 üzenetére

    Én Hangsenből használom a Desert Ship-et,USA Mix-et,ParMal,RY4,de jó a Premium és a Delight HS Impulse is,bár azok drágák...
    Ír krémlikőr,French Vanilia,Whisky bűnszar Hangsenből,tényleg majd behánytam,olyan műizé....kólát meg csak az,aki a Coca/Pepsi helyett beéri a 79ft/2L a palacknál is műanyagabbal is,mert bár az illat tényleg hasonló,de olyan ócska utánzat kólaízt még nem éreztem a legteszkósabb kólán se...
    Akinek nikotinos lötyi kell,és pl.Hangsen,az ecigionline.com-on talál,MAGYAR bót' én innen vásárolok kész lötyit,a Laca-féléből a feketeribizli,ami ízlett,a cigis ízek meg a csalántea-égett mogyoró-pirospaprika ízkombinációi,szóval nemgyerebe az ottani kínálat.Mégcsak nem is édesek.
    Ami Lacánál jó lehet,az az Inawerás cigis ízek,mert azok a Hangsenre hajaznak,és édeskések is...DE akkor már érdemesebb abból ott aromát venni,mert az Inawera aromák ISZONYÚ tömények,ha valami bejön,10ml aromából lesz egy csomó lötyi,TÉNYLEG nem szabad 3%-nál többet nyomni...Basszus,3ml lötyibe tettem 1 CSEPP mogyoró aromát,adott olyan ízt...szóval érdemes az Inawera aromák felé kutakodnia,akinek nincs kedvence,nem bukik sokat,mert pár cseppel megcsinálja a heti lötyit,de a próbához sem kell csak épp egy cseppnyi,így eladni se gond.
    Hangsen aroma sajnos itthon nincs... http://www.cig-eliquid.co.uk/ Én innen veszem,nem olyan vészes ár,ebből gyártom a Hangsen Desert Shipemet :D Hátránya,hogy ezekből VG-be tényleg kell a 8-10%...de valamit valamiért,még mindig jobb,mint a 900ft/10ml.Nem értem,miért nem hozzák be a 30-as,50-es Hangsen kiszereléseket is.Biztos megéri így az árrés...azon nem lehet akkorát szakítani.Főleg gáz,hogy itthon eleve pl.VG Hangsent csak az ecigionline árul...valamelyik másik shopban láttam még Hangsent,DE ott azt mondják,70/30 VG/Pg,vagyis füstbajnok,de a lötyi folyós,és NINCS rajta jelölés,hogy PG vagy VG...és tudtommal eleve CSAK PG és VG lötyit gyárt a Hangsen.Szóval 99%,hogy full PG,én nem is tudtam,csak a VG mellé adagolva elszívni...Nem tudom,mit kell trükközni.Iaz a sok aroma miatt eleve úgy tudom,hogy a full VG Hangsen sem jön ki 80% VG+10 PG aroma,10víz-nél jobbra...de attól még jó,és legalább folyik télen is.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Remus389 #6283 üzenetére

    Kocsmában én se bagóztam,3 éve voltam...DE étteremben középen volt a bárrész pulttal,felette elszívók,JÓK,több helyen is voltunk,mind ilyen volt.És hiába az asztalok körben,a pultnál cigizhettél.Szóval pl.ott érdekes volt,hogy úgymond nem a vélt "arány" volt a tiltásra,mert pont a kisebb kocsmákban nem lehetett,és lestünk,hogy étteremben igen.Ráadásul tényleg jó volt,hogy az ember odament kaja közben a pulthoz,kért valami piát,bedobta+füstölgött,majd visszaült a kajájához...Mondjuk pl.itthoninak ez furcsa is,mert hülye magyar szokás,ülj a seggeden,amíg vége nincs a kajának.Külföldön az emberek,ha akrják,félbehagyják,rágyújtanak,vagy bedobnak valami piát,stb...és teljesen elfogadott,hogy 1 fogást sem kell egyben végigülni,nemhogy egy komplett étkezést,mint itthon.Emiatt is van gondolom ez a pultos dolog.Ráadásul külön pincért sem kell inteni,elmegy az ember pippantani a pulthoz pl.egy pohár sörrel,teljesen jó.Csajok is,stb.így tesznek,a nem nyakkendős éttermekben ez jó ismerkedni is a bagósoknak :)
    Kövezzen meg bárki,de én bejártam a világot tényleg...és tulajdonképp azt mondom,hogy bár offtopik,de ez a szerencsétlen magyar nép nem tud egy érdemleges dolgot felmutatni a kultúrájában...SEMMIT.Ebben benne a sírva vígadás,a kesergők,a külföldhöz képest ötlettelen UNALMAS magyar néptánc és egyéb népművészet,a hülye,máshol nem létező megszokások nagyon aláásnak minket...kimegy az ember valahová,és rájön,hogy ott vidámak,temperamentumosak,lazák,KEDVESEK a helyi emberek...ilyen a cigi is.Itthon mindenki ontotta a füstöt a másik pofájába mindigis,nem törődtünk egymással.Külföldön az emberek törődtek ezzel,DE a nyilvános helyek is,volt hamutartó,volt tisztaság,hogy KEDVED SE legyen a csikket eldobni,és az embereknek sem volt kedve szétrúgni a kukákat,hamutálakat...Ezért ütött itt szíven mindenkit a bagó megpiszkálása,mert megszokta,hogy a kocsma füstös,hogy nem kell vele törődni,ki pofájába fújja,ködben úszott sok munkahely,alap volt,hogy a csikket ott dobod el,lehetőleg minél látványosabban,ahol ér a vége...

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz kisscsaba74 #6289 üzenetére

    Én erre meg azt mondom,hogy bocsika Tőled is,de nem véletlen,hogy az ecigifórumon is tiltva lett,ITT IS JAVASLOM MINDENKINEK,hogy most a nagy kavarodás ellenére SEM ugorjon bele csak KIZÁRÓLAG gyári löttyök adásvételébe,hiába a kavarás most,mert igenis vannak shopok,mint pl.a lentebb általam írt ecigionline.com,ahol gond nélkül beszerezhető a kész lötyi,a nikotinos alapfolyadék és az aromák is!De pl.az eliquid.hu(Laca) is,mindegyik shop is ugyanúgy forgalmazza az aromákat is,tehát aki fél,inkább vegyen alapot,nikotinmentes lötyit és aromát,nem ördöngösség keverni...
    NEM azért,mert én nem bízok meg pl.Benned,bár láthatóan semmi itteni múltod nincs,1100 nap alatt újonc maradtál itt,ennyi is elég lenne a "gyanúhoz",de inkább az munkál bennem,hogy NE nyerészkedés legyen a mostani helyzeten.Elnézést,ha webshopcímekkel akarsz segíteni,de azt megteheted itt a topikban is.
    Egyszerűen a vaperség olyan gyenge lábakon áll,és olyan újdonság,amit nagyon tönkretehet akár EGYETLEN hibás házi keverésű lötyi vásárlása,valakitől,akár nem szándékosan,stb.
    Így én azt mondom,hogy bontatlan gyári csomagon kívül ne adjon,de főleg ne vegyen senki semmit,ha lötyiről van szó,a vaperség a közösségről szólt eddig,segítsük egymást shopcímekkel,keverési tanácsokkal,DE ne legyen a helyzetből nyerészkedés,ne akarjon senki ezen "felnőni",ráadásul meg is ütheti a bokáját,ha kitudódik,mert rászállhat az APEH is,és a liquid-hiénák is,főleg aki venne,gondoljon bele,mekkora kockázat is van most ebben.Jelenleg pl.az ecigionline.com,Inawera,stb.shopoktól vásárolni NEM illegális senkinek,nincs gond,az usert nem üldözik,ezt tudja mindenki.A boltok más dolog...de ez mégsem olyan,mint a zárjegy nélküli cigi.Szóval ahol lát az ember lötyit,NYUGODTAN megveheti,megrendelheti.Ennyi.Segítsük egymást és kész.Bizniszelni eddig lehetett,ha rendeződik,ezután is lehet,kedves vásárlók,tudjátok,mit kockáztattok a maszek lötyivel...arról nem is beszélve,hogy csak maga az áttérés is kérdésessé válhat,ha valaki rossz minőségű,elaromázott lötyit vesz,mégha baja nem is lesz tőle,DE MEGHATÁROZHATJA A VAPERSÁGÁT,ha véletlenül beválaszt,vacak lötyit és felszerelést vesz.Köszönöm,hogy végigolvastad.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Hege1234 #6300 üzenetére

    Ez a patron PONT nem igazán a felújítható kategória,az ellenálláshuzal ponthegesztve van azokhoz a drótokhoz,amik látszanak....Ha felújítható kütyü kell,felsőszálasból kénytelen leszel beérni a Helix-ekkel és a Halmizer Tubby-val,a valódi kerámiások,mit ez és pl.a Raven,a dróttal továbbvezetett ellenálláshuzal miatt házi eszközökkel nem felújíthatók.Bár a szálat jobb esetben forrasztani lehet...de sem a gyantát,sem az ólmos forrasztóónt nemigen látja szívesen senki a patronjában,ráadásul kiégetéskor a forrasztás leolvadhat,elmozdulhat,ami akár az akksi azonnali halálát is okozhatja.
    El kell fogadni,hogy a BUD,a CE2-es kerámiák,Raven,Rav,Clearomizerek az egyszer használatos kategória,kiégetni ki lehet,ügyesek TALÁN még üvegszálat húzhatnak újat a fűtőszálba...de mire odáig jut a patron,hacsak nem valami kulimász megy rá még az első 2 hétben,jellemzően úgysem bírja már ezt ki...
    Szóval aki ügyeskedni akar,vegyen vagy eleve cserélhető kazános patront(ezeknek a cserekazánja MIND pár perc alatt felújítható),vagy pl.Minimizert,amiről tudom még,hogy seperc alatt össze lehet hozniegy új tekerést,de ennyi.
    Lényegében mostanára már ugye kazánoznak,akik megszokták régről,és nem gond újat venni,ragaszkodnak hozzá,vannak a Helix és az abból származtatható patronok,vannak a kerámiarajongók(Rav,Raven,CE2-3,Clearomizer,Bud) és vannak a vatelinesek,ennyi.
    A kazánosok és kerámiások kénytelenek új cuccot venni,a Helixesek felújíthatnak mindent,a vatelinesek meg sz...nak bele az egészbe,az eldobós cucc,ennyi.
    Vagy maradnak a különféle MOD kazánok,de azok általában drágák,ha hordható kivitelek,tartállyal,ínyenceknek,mókolósoknak jók,de annyit nem tesznek az élményhez,hogy megérje.
    Szóval jelenleg logikusan ami megéri,az vagy vatelinest használni,és 2-3 hetente kidobni,vagy valamilyen Helix-et vagy vállfajt tekergetni,"gondozásmentes" vapelésre ezek a jók.
    Egyébként a kerámiák nem is túl egészségesek,hiába a jó íz,mert a gőzük meleg.És ráadásul jórészt a Helix-félék tudnak is hasonló ízt,élményt adni...hűvösebb gőzzel,nahyobb tankkal,felújítással.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Hege1234 #6306 üzenetére

    Stabilizált akksikhoz a 2 ohm körüli tekerés ami hozza a normál akksik max szintjét...én is ilyet hasnálok.Ez 0.2-es huzalból 6 menet(már ugye az elsőt is számolod,vagyis lényegében 5 menet+2 fél adódik a 2 végén),ebből lesz 2 ohm körüli,0.15-ös huzalból már lehet gond a kisebb ellenállás,mert kevés menet,kis átmérő,hamarabb koszolódik,itt én szavaznék az 5 menetre,de igazából 4-el adja jól ki magát...viszont ez már elég kicsi méretet eredményez,finom lesz a patron,lesz TH is kicsit,DE mivel kis területen van a szál,tisztításigényesebb lesz.Szóval az ilyen-olyan stabil akksikhoz én a 0.2-es huzalos 6 menetes tekerést ajánlom...DE it meg kell szokni,hogy a patron nehezebben izzik fel,és igényli a gomb elengedése után a "túlszívást",mert lassabban is hűl.
    A Helix-ekben 0.16-os huzal van gyárilag mindben,4 menet az 1.8-as fej,5 menet a gyári 2.4-es.De lényegében a 0.15-0.16 annyira nem mérvadó,persze jobb a vastagabbat venni talán.Huzalgond nem különösebben volt még,bárhol vettem,annyit jó betartani,hogy érdemes "kiegyenesíteni" valami élén húzgálva párszor tekerés előtt,ÉS fontos,hogy a tekerés előtt húzgálja át az ember párszor egy papírzsebkendőn is!Mily' meglepő,nyomot fog hagyni...
    De így a patron tuti azt adja,amit kell,nem lesz mellékíz.Persze tiszta kéz ajánlott,és az üvegszálat érdemes szintén lezárva,a kis tasakjában tartani,és annyit taperolni,amennyit muszály,nem mindentekeréskor kiszedni az egészet...hogy ne rakódjon rá semmi.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz zho-lee #6311 üzenetére

    ha a fém vált el a palásttól,nem elrepedt,akkor egyszerű megoldani...széthúzod,elmosod a 2 felet,majd fogod magad,és a palást fém alá eső részébe olyan középtályon pl.körömreszelővel csinálsz körbe egy vájatot.Ha ez megvan,alkohollal takarítsd meg a fémrészt is és a műanyagot is...
    Vegyél elő celluxot,ez segít,hogy ne legyen ragasztós,csak ott,ahol kell...és szépen tekerd körbe a fémsapkát is kívülről,figyelve,hogy addig legyen a cellux,ameddig a fém felső része.Utána fogd a tartályt is,és a fémbe eső rész feletti részt tekerd szintén körbe,vagyis lényegében ha összetolod a két felet,a celluxok pont összeérnek...
    Utána fogd a MŰANYAGOT,és kend körbe a VÁJATO a pillanatragasztóval,nem a fémet!Nem kell agyonprecízkedni,ha jól celluxoztál,úgyse fog számítani,hogy kijön a felesleg..
    Utána fogd a fémrészt,asztalra letesz,a műanyag pedig egy határozott mozdulattal így ragasztósan beletol,valami segédeszközzel lehet nyomni a műanyagrészt a fszipka felől....
    Ragasztás előtt viszont ajánlatos ellenőrizni,hogy a körbereszelt műanyag TÉNYLEG a helyére fog-e menni teljesen!Ha így van,utána ragasztáskor sem lesz gond,annyi,hogy a ragasztós házzal nem érdemes sokat pöcsölni,nehogy úgy kössön meg a ragasztó,hogy még nincs teljesen a helyén.
    Szóval összenyom...és száradni hagy.A kifolyó ragasztó nem okoz gondot,persze azért ne legyen túl sok,és érdemes letörölni...DE ha a patron megkötött,a celluxot levéve semmi fehéres kicsapódás,stb.nem lesz így,és többet mozogni se fog,mert a fémrész ugye elég "bordás,a műanyagot fogja a ragasztás a plusz reszelés miatt jól...többet semmi gond.Egészségtől sem kell félni,mert a háznál,ha folyna is be pici pillanatragasztó(érdemes megnézni,kitörölni!),akkoris az összerakott patronnál a szigetelő O-gyűrűk alá esik,így a lötyivel NEM érintkezhet.
    Én amit így megcsináltam(MINDEN V3-amat kellett...),az azóta problémamentes,és szép is maradt a leragasztás miatt.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    ecigiforum.com -ot mi lelte?

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz wwenigma #6317 üzenetére

    4 menet:1.8 körül,5 menet 2.4 6 menet 2.8-3 ohm körül,attól függően,mennyi plusz szál marad alul,mennyire "feszíted be" a tekerést.Ezek a 0.15-ös adatok.Logikus lenne,ha mondanám,-1 menet,de pl.3 menettel nem érsz sokat...filléres dolog a rendes huzal,az üvegszál is marha kiadós,vegyél szépen szerintem...azok jól beváltak,2mm-esnél kisebb szál nagyon nem kell semmibe,mindenbe passzol magában.0.2-es huzal főleg a stabil akkusoknak elengedhetetlen...mert ugye a "jó" 2 ohm körüli tekerésre a 4 menet már elég kevés,hamar koszol,kevesebb a gőz.VV-esek elvannak vékonyabbal is.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz kew #6353 üzenetére

    A kilötybölés még stimm,de fogd magad,és az enyén vizes üvegszálat kezdd fűtögetni,a gumikupakot vedd le addig...addig,amíg nem kezd szépen izzani.Néha fújj rá...szemmel is látni fogod,hogy a fekete kosz így leég az üvegszálról,ezt hívják kiégetésnek.És nézd meg,nem-e a feltekert sapka nem szorítja-e nagyon le a gumisapkát,és így kevés folyadékot enged a szálnak,lehet érdemes kis bevágást csinálni a gumira 2 oldalt,ahol az üvegszál végei kimennek,vagy körben levágni mondjuk fél milit,így jobb lesz a folyadékellátás,és nem fog égetni.Persze először azt nézd meg,be van-e tekerve a kazánbél teljesen...mert OK,a gumi tömít,rátépni se kell,viszont a nem kellően rátekert kazán magasabb,így a gumi lefojtja!Nekem a minim(épp azt pöffentem...) kazánja bemegy teljesen úgy,hogy nem marad rés az alap és a kazántest között...

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Brenyo #6421 üzenetére

    Az ebagó igazából akkor jó,ha kezdésnek az ember cigiszerűen szívja...és persze nikotint is úgy választ.Előkapja,ahogy a rutin akarja,stb...Viszont jó olyan ízt választani,ami nem túl jó,hogy az ember amiatt kívánja,a bagóíz sem jó,csak megszokott,"szükséges rossz".Ha az ember benne tud maradni a rendes cigijének megfelelő nikotinerősségben és ml-ben,akkor remek is átszokásnak...Itt cseszik el sokan,választanak remek ízt,inkább kevés nikotinnal,és füstölnek egész nap...közben ésszel csinálva,ha az ember cigiszerűen kezeli,TUDATOSUL benne,hogy NEM egy élvezeti cikk,mint ahogy a cigi sem az,akkor utána már tud variálni,hogy kevesebbet slukkol alkalmanként,aztán pedig már nem is ragaszkodik az ütemhez,vagy legalábbis felbontja a kötöttebb slukkszámot...DE ügyelve a napi fogyasztásra...onnantól jól megy a megszokás kiölése,már nem cigiszerű a cucc,hisz bármikor előveszi az ember,slukkol párat...fel lehet oldani az agy "periodicitását".Ki lehet venni az életből a "cigiszüneteket" szépen.Innentől már egyenes út a slukkszám és a nikotin csökkentése,ha valaki tényleg le akar állni mindenről.DE már az is nagy tény,ha az ember túllép az agy diktálta periodicitáson.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Remus389 #6477 üzenetére

    akárhová tekerheted...
    Hogy tartós legyen,jobbára annyi,hogy ne tekergesd sokat :D Tudod,bőség zavara-effektus...mert akkor esetleg gondok lesznek a tekerővel hamarabb.Egyébként nem hülyeség pl.alkoholos filccel bejelölni pici vonalkákkal,ha lesznek "kedvenc" állások...
    Töltésre meg ugye a szokásos,tölteni lehet bármikor,fenthagyni is,DE a töltögetést kerüld el,ne rakd fel ilyen félórákra,este ha bizonytalan vagy,tedd fel nyugodtan,ha nem elég 2 napra,akkor inkább minden nap töltsd tele,minthogy a második napot már csak pl.futó rátöltéssel bírd estig.Nomeg lehetőség szerint kerüld a használat utáni töltést,főleg sok slukk után,kell idő az akksinak,hogy "észhez térjen",legalább pár percet pihentesd,de inkább negyedórát és úgy tedd fel.Nomeg persze igyekezz nem a talpára ejteni,ahol a tekerő van...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Remus389 #6491 üzenetére

    Az akksi NE is melegedjen...ez a régi ni-cd és a korai NI-MH akksik sajátossága volt,természetes jelenség a töltés végén.Itt ilyen nincs.A telókban sem melegszik már az akku...esetleg az elektronika kicsit.
    A lítiumos akksik nem igényelnek formázást,lemerítést töltés előtt(DE persze azért hazavágja,ha alig használod,és csak rátöltögetsz...),nincs csepptöltés sem,tökmindegy,rögtön letekered-e,ha zöld a töltő vagy fent marad...egyébként a lemerült állapotra kényesek ezek az akksik,bármiben.Ha üres,és nincs feltöltve sokáig,tönkremegy,plusz a védelem is lekapcsolja,vagyis énnálam fordult meg pár ilyen miatt túlmerült eGo akksi...elektronika off,nem lehetett tölteni sem.Csak a szétszedés,kis árammal manuális cella-észheztérítés segített.
    Egyébként volt szerencsém már bedilizett akksihoz is :) merülten dual colil patron bezavarta,villogott,stb...ezen a szétkapás,majd cella leköt-visszaköt reset segített,azótais kutya baja.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Remus389 #6488 üzenetére

    Az akksi,ha nem vágod tönkre a gumit túlszorítással(DE ez egy vatelines patron középérintkező-gumijával javítható!!!),nem ejtegeted le,rázod(vezetékszakadás,de ez is viszonylag könnyen megoldható),és ésszel töltöd,vagyis jellemzően fél alattról,DE mindig teli,és ha kimerül,nem félreteszed napokra,hanem még aznap feltöltöd,és persze nem az,hogy tartalék híján még tovább "kínzod" 1-2 kicsikart slukkal,ha lemerült,akkor bírnia kell sokáig...hirtelen meg nem mondom,mennyi,de ha jól tudom,a z élettartam a névleges kapacitás 70%-ára van megadva,vagyis a névleges 300 ciklus se úgy értendő,hogy akkor kuka,hanem mondjuk az 1100-as akksi lesz 800mAh kapacitású ekkor.A februárban kezdésnek vett 2 akksim(egy sima nemstabil és egy 5ledes 1100-as) még mindig tökéletes,90% simán van,150+ töltéssel.
    Naés oda kell figyelni,hogy a csati tiszta legyen.A gőz,kondenz akkoris odajut,ha nem ereszt a patron.Érdemes minden patrontöltéskor a szipka belsejét kimosni,kitörölni,akksicsatit szintén,márcsak a higiénia miatt is.Az akksicsatit ráadásul megtámadja a lötyiben levő víz,mégha bele nem is megy.
    Kiöblíteni nem kell...papírzsepi csücskével körbetöröl és kész.Patront is érdemes.Meghálálják a cuccok a törődést...és persze nem füstöl jobban a rátépett patron...azért a gumik,hogy legyen kontakt,nem addig kell tekerni fel,amíg már durván szorul meg...és a gumi is meghálálja,és a középérintkező-vezeték törése is elkerülhető.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Remus389 #6497 üzenetére

    Én vidéki vagyok,de ha állod a postát,megnézhetem...viszont ha valami tönkrement,akkor sem biztos,hogy megéri,mert egy ezres+futár egy elektronika...ezért igazából postával kapsz egy újat :)
    Alkatrészem nekem sincs sajna.
    Így többet ér,hogy vagy végignézed az oktatóvideót,hogy kell szétszedni,és vagy nekiállsz,vagy keresel egy helyi műszerészt...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Azért benne van a dologban,hogy az eGo-kon sem romlik el SEMMI...ha ésszel vannak kezelve.
    Aki nem tud bánni a cuccával,azon nem segít a mecha mod sem,igenis strapálhatók az eGo akksik is,ha az ember odafigyel,törölgetni kell a csatit,nem leejteni,nem túltekerni a patront és ENNYI!
    A mecha modok viszont szintén nem olcsó dolgok,kell hozzá töltő,akksi,avagy készlet,DE ugyanúgy figyelni kell rá.Plusz bele kell számolni hogy a mecha cuccok az akksi miatt nagyobbak,és hiába szépnek tűnnek, 1.ormótlanok egy eGo-hoz képest,nehezebbek,nagyobbak,vastagok,így nem mindenhol mutatnak jól az embernél, 2. aki az eGo-jára nem tud vigyázni,az semmi perc alatt összekarcolja,megüti,széttekeri a mecha mod csatlakozóját,nem törölgeti- > bele,melléfolyik a lötyi,foltos lesz a fém,aki az eGo akksi töltésére sem figyel oda,az ennek az akksiját se fogja jól kezelni,megintcsak ugyanott vagyunk.
    A mecha modok elsősorban azoknak jók,akik vagy olyan sokat használják,hogy kell a nagy akksi,vagy LR cuccokat,dual coilt használnak,mert nem elég a sima patronok gőze/TH-ja.És ennyi.Aki meg miniakksis modot vesz,18350 akksival,az meg kábé kapacitásban és erőben is UGYANOTT VAN,mint egy eGo 1100-assal,ezt tudni kell.
    Aki napi 2ml-t szív,Helixből,az vegyen szépen 1100-as ego-t és kész.És vigyázni tanuljon meg rá.

    Kedvenc analógiám:műszerész vagyok...és hordják a kollégáim a telefonjaikat házcserére kopás,ütés miatt,kitakarítani,stb.ZSEBBEN hordják az 50+ ezres telefont,nem vesznek egy ezresé' képernyővédőfóliát,egy másik ezresé' egy tokot,vagy öccázé' legalább valami zokniszerűt.ÉS sír a szájuk,hogy az 50+ ezres telefon fél év alatt szar lesz,le lesz lakva,stb.De annyi ész nincs,hogy további 1500-2000ft és PICI odafigyelés csodákra képes...ilyenek vagyunk,emberek...Itt is csak ennyi kell.Pici odafigyelés.NEM a cuccban van a hiba...és amíg valaki ezt nem látja be,költeni fog újabb és újabb holmikra,ha telefon,ha ecigi,és ráadásul még hajszolja is,hogy valami "tartósabbat" találjon...DE olyan nem lesz.És ráadásul majd vesz olyan cuccokat,amik igazából rosszabbak,mint az előző,mert tök olyan szempont szerint keres újat,ami nem is igazán megoldható,viszont amiben fontos,abban rosszabb lesz,mint az előző.Mint kábé aki adott árkategórián belül azért vesz víz és ütésálló telót,mert nem tud rá vigyázni...és rájön,hogy az sokkal kevesebbet tud,mint szeretné.Itt jön,hogy a lustaság és a leszarom támaszt olyan igényt(ütésállóság,stb),ami a cucc "beltartalmát,tudását" csorbítja.Itt is ez van.A mecha mod strapaállóbb.Cserébe ormótlanabb,ugyanúgy figyelni kell az akksira,ha emberek közé megy vele,hiába a króm,a csillogás,még száraz ruhával se törölgesse,mert karcos lesz.Ennyi.És mit ért el?Semmit.
    Elnézést azoktól,aki valódi igény miatt szemezgetnek a mecha modokkal...DE ebből van kevesebb tapasztalat alapján.VV modok dettó.Lusta és elégedetlen emberek veszik,akik nem mernek tekerni vagy másik patront venni,mert azt hiszik,a Lava majd pár gombnyomással pótolja ezt.És rájönnek,hogy nagy,hogy hiába nyomkodják,az adott patronnal,az adott ellenállással mégse jó sehogysem,stb...ilyen is sok van.Ezért is van tele az ecigiforum aprója is ilyen cuccokkal...Qrvasok ember vesz qrvafelesleges holmikat...ez TÉNY.Még ilyen VMAX-ZMAX huszonezreket is!Az Indulgence-nek,grippernek is,stb.megvolt a "fénykora",amikor boldog-boldogtalan olyat akart.Most meg már egyrészt tele volt vele aztán az apró,nomeg ezek szépen ki is koptak a webshopokból is,a Grippert pl.meg lehet most szerezni használtan 2-3 ezer ft-ért is,újonnan se drága...
    De nem akarok kritizálni senkit.Annyi,hogy kezelje jól az ember a cuccát,és meghálálja...és kis dolgok miatt ne feltétlen akarjon mást,nézzen magába,mit is vár.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Ronam #6566 üzenetére

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Igazából mindegy,hogy 4.2V vagy 5 V...
    A töltés lényege,hogy a töltőfejben van egy elektronika,ami az ÁRAMOT korlátozza.Az,hogy csak 4.2V a max.feszültség,1.nem igaz,mert az enyémek is kiadnak 4.6V-ot üresben,és ennek elektronikai okai vannak...ebbe ne menjünk bele a laikusok miatt,ÉN ismerem az elektronikát,és ez a szakmám.
    A másik pedig az,hogy a töltésért,vagyis,hogy a töltőfej által korlátozott árammal meddig töltődjön az akksi,azért az akksi elektronikája felel!
    Egyébként éppen ezért is van,hogy az akksitól függ,hogy pl.villog-e a töltő,ugyanis ennek egyszerű az oka...az elektronika ugyanis az akkumulátort úgy méri,hogy arra a pillanatra lekapcsolja a töltőről!Ezt látjuk,avagy ha gyors,nem látjuk a töltőfejen zöld villanásokkal,azalatt méri az akksi elektronikája a cellát,ugyanis az akkumulátor feszültsége,ha rajta van a töltőáram,magasabb,mint anélkül.És lényegében pont ezért van ez,mert így a mérés,és a lekapcsolás független attól,mekkora áramú is a töltőfej,hisz az akksi magát mindig "lekapcsolva" méri.Ennyi.A villanás azértis lesz hosszabb,mert a mérés feltöltésközeli akksiknál a pontosabb követés miatt tovább tart.Az elején "látszik" gyorsan az elektronikának,hogy még messze az akksi a 4.2V-tól...
    A töltőfej csak annyit tud,hogy egy adott maximális áramot,ami rá van írva,ad az usb zabolázatlan,akár 2amperes(USB-függő,adapterfüggő)áramát a névleges szintre csökkenti.Plusz a led annyit jelez,hogy van-e terhelés,vagy nincs.Ezértis zöld akksi nélkül/feltöltött akksival,de a lekapcsolásért maga az akku felel.Ez elég szemléletes pl.az 5ledes feszültségjelzős akksiknál,mert ott az akksi nem csak a használat alatt,hanem a töltés alatt is mutatja,hol tart a folyamat,és lekapcsoláskor jelez is,hogy kész,ez ugye a "sima" akksikon nem látszik...viszont ott is az elektronika mondja meg,mikor van finish.Csak ezzel az elvvel lehet a csatlakozók miatti kontakthibákból jövő hibás töltést is elkerülni...nem is baj ez.A töltőfej méretéből meg ugye adódik,miért is van külön...mert az elektronika,ami az áram korlátozásához kell,"méretesebb darab,igaz ez benne van a passtrough akksikban,de azok nagyobbak is...A másik,hogy így az ember védett attól is,hogy a töltő és az akksi csatlakozóinak hibájából eredően például rövidrezáródjon az 5V-os adapter vagy a PC USB portja,ez ellen ígyis kéne valami biztosíték,ilyesmi.Így viszont mivel a töltőfej korlátozza az áramot,meg van oldva,zárlat esetén a töltő ugye pirosat jelez,hogy tölt,DE nem terhelődik túl,mert áramkorlát,viszont az akksi nem jelzi,hogy töltőre lett téve,ebből látszik,hogy valami gond van.Itt jön ugye képbe a korábban mondott csatitisztogatás és nem túlhúzása a patronoknak...
    Ennyit a töltés lélektanáról,mielőtt hülyeségek harapóznának el...

    Ja,a pici csutkáról:az azért más,mert abban az elektronika más fajta.Nekem olyanból van egy 1ágyas kombinált cella/eGo-töltő csinálva...abban kifejezetten erre gyártott,moderneb IC van,a kábeles töltőfejek "ódivatúbbak",jóval több alkatrésszel.De az eredmény egyforma.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Remus389 #6605 üzenetére

    Kibírni kibírja,amíg nem lesz rendes töltőd,kisáramúval ez annyira nem nagy gond még,rövidtávon...
    Persze kell rendes megoldás.Egyébként azért mennie kell bele kisáramú töltővel is,az amperóra kábé normál patronnal a slukkszám,ha így nézed,egy 150mA-es töltővel is 1 óra alatt 150 normál slukk/75 LR slukknak kell belemennie,vagyis annyit töltődik,amennyit normál ember amúgy NEM cigizne el,ha jó a nikotinszáma,mert LR-el is 7 szál "cigi" óránként...

    Igaz a slukkszámtól a lötyifogyasztás kicsit függetlenebb,mert vannak patronok,pl.a BUD Sapphire,Minimizer,amik egészen jól gazdálkodnak a lötyivel nagy gőz mellett,ergo többet lehet ugyanannyi nikotinból pöffenteni,de egy Helix,vagy dual coil bár nagyobb gőzt ad,de jóval több anyagot is eszik meg hozzá,szóval erre érdemes figyelni,kinek mi a fontos az átlagos,ajánlott 1.5-2ml anyagból...mert igazából ez fontos,hogy több ne fogyjon.Ebből lehet sok gőzt,erős TH-t,jó ízt faragni,patronfüggő arányban.
    Egyébként pl.a dual coil a nagy TH-jával és jó ízével pl.egy elég takarékos patron erős cigi utánra,vagy olyannak,aki keveset akar vapelni a hatáshoz...mondják,hogy jobban eszi az akksit,DE kevesebb is kell :) Egy normál Helixet eGón meg el lehet szívogatni félóráig is,mert finom,és hoppá,az ember lenyomta a napi adag felét :DDD Szóval jó az embernek megtartani az adagot,és megfigyelni,hogy ez hány alkalommal elég a kedvenc patronjából,ha cigiként használja.Másik megoldás,ami igazán akkor gazdaságos,ha az ember már kever,hogy hord 3 flaskát,egybe teszi az átlagot,egybe erősebbet,egybe laza sörözős-időtöltős lötyit...és igénytől függően tölt után,akkor nem szalad ki a nikotinadagból.
    Azért kell a házi keverés,mert ugye a nikotinos alap a drága,az aroma ugyanaz,a nikotinmentes lötyi filléres tétel...de mivel a boltban nem függ a nikotintól 1 flakon ára,így ha az ember veszi,sokba lesz a "dőzsölés,buli"..ha keveri,a fele nikotintartalmú lötyi viszont,mivel az alap ára a meghatározó,majdhogynem fele annyi.És spórolni is így lehet igazán,ahogy az ember lefelé szokik...egyre kevesebb nikotinos alaplé kell...
    Fél évnyi üres lötyi párszáz forint...1 flakon aroma meg elég hozzá marhasokáig,de az is ezres körüli.Szóval aki eljut a kis nikotinig,ha gyárt,1doboz cigi árából lesz el egész hónapban :)Persze a legjobb a gőzölgések számát is csökkenteni...amíg vapel az ember,akár üressel,addig függő marad...a szokásé,nem a nikotiné.Az se jobb,mert ha az nincs,ugyanolyan rossz,SŐT ROSSZABB,mint a nikotinhiány,ez utóbbit pl.az ember simán nem érzi egy fél napig mondjuk,utána is idegesebb és éhesebb lesz szépen lassan,viszont ha pl.a megszokott reggeli kávé mellé nincs meg a megszokott füstölés,már elqrta a napját...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz tomy_cz #6612 üzenetére

    vegyél single coil-os,pl.Magnum .44-eshez tankot...igaz lyukasztani kell a patront,de házilag sem nagy cucc lyukasztót csinálni...
    1.8ohm,nem terheli agyon az akksit,elég stabil minőség,finom és ad th-t,és egy patron nekem simán jó 3 hétig...
    http://vape42.hu/termek/3ml_clear_tank.html
    http://vape42.hu/termek/6ml_clear_tank.html
    http://vape42.hu/termek/lukaszto.html
    http://vape42.hu/termek/magnum_44_lr_18_ohm_5_db.html

    Mellé érdemes venni menettakarót,mert ugye a patronon nem tartja semmi a tankot,nehogy lecsússzon,és ízlés szerint drip-tipet...
    Ezekkel elégedett leszel,én most 4 kicsi 3 milis tankkal pöffentek különféle anyagokat...gazdaságos,mert tényleg 3+ hét egy patron(annyi,hogy heti 1x töltsd "túl",hadd mossa át a lötyi,kicsöpög alul az áporodott lötyi+a korom...és égésre a legkevésbé sem hajlamos.Igaz én 3.7-es stabil akksikkal használom...sőt ilyen patron van az "elit" 280-as 510 akksin is,elvan vele :)
    De itt van többféle is patronból,darabra is http://vape42.hu/kategoria/cartomizerek.html
    A 44mm hosszúak jók a tankokba.A horizontal az Helix-szerű patron,hosszúbajszú üvegszál van középen,keresztben,körülötte vatelin.Tescós eldobós Helix :)

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz urbi73 #6620 üzenetére


    Pár cigimet összekapkodtam hirtelen :DDD De pl.az NGP bent van a cégnél...
    Na jó,ennyi nem kell,és nem is itthonról vannak...nomeg hibásként szerzett,felújított akksik,van még vagy 4 mindenfelé,kölcsönadva...
    Egyébként akinek eszköznek kell,annak bőven elég 2db 1100-as ego akksi,mellé 2db Helix V3 vagy Mininova,2-es üvegszál,0.16-os és 0.2-es drót...és igenis megtanulni vigyázni rá és megtanulni felújítani...
    10 rongyból megvan minden egy töltőfejjel,emellé csak lötyi kell.Azt is jó keverni saját részre,úgy olcsó.

    VAGY patronnak a lentebb linkelt vatelinesek,és akkor nem kell mókolni.ciginként mondjuk erős használattal legyen 2 hét,akkoris egy 1800-as 5db-os pakk kiszolgál 2 cigizőt,és nem is kell csinálni semmi különlegesebb karbantartást,szívni,tölteni,eldobni és kész.Antiműszakiaknak nemigen van olcsóbb,jó megoldás ezeknél.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Aktív témák