Aktív témák

  • BandiHUN

    veterán

    válasz ati2 #6126 üzenetére

    0.15-ös volt,amit mértem,elvileg 5 menet...de ha több gőz kell,akkor tekerd újra 0.2-esből 6 menettel,az kicsit hosszabb tekerést is ad,és ellenállásra is olyan 2ohm körül jön ki.Hátránya a vastagabb huzalnak,több menetnek,hogy lassabban "indul be" és tovább párologtat a gomb elengedése után is,ha nem figyel az ember,hamarabb kokszol.
    Egyébként a te esetedben teljesen jónak kellene lennie az 5 menetnek,az adja a gyári 2.4 ohmot,ami gond lehet,hogy vagy nagyon összetolod,vagy nagyon széthúzod a meneteket,ez a kisebbik,a nagyobb lehet,hogy nem elég "feszes" a tekerés az üvegszálon,pl.túl vastag a tű,túl óvatos vagy,ilyenek.Én pl.a Helixet stabil 3.7-es akksival is 5 menet 0.16-al tekerem hetente(vesződik a fene mosással...),az pont 2.4 ohm-ot ad,2mm-es üvegszálat használok.De pl.a Halmizer Tubby-ba kellett az 5 menet 0.2-es,ami 2 ohm körüli,egyszerűen az úgy a jó,a Helix-tekeréssel 2.4-en aláfűt.Persze ez leves és helyzetfüggő is,én 70VG/30PG levest gyártok,full VG-t veszek,ahhoz ez a verzió jó.
    Ha pedig kevés a gőz,az lehet attól is,hogy a gumi túl nagy,nyomja a szálat...akkor a jó,hogy ha a patronban,amikor nincs benne a tekerés,belepróbálod az üvegszálat(2-es,vagy 2x1),és ÉPPEN éri a gumi tövig rátolva a tetejét!

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Aktív témák