Aktív témák

  • Remus389

    veterán

    válasz kisscsaba74 #6599 üzenetére

    jaj ne farassz, dunsztom sincs

    van egy ilyen konnektor -USB cucc, illetve a mini Hi-Fi USB -je, ezek közt nem vettem észre hogy jobban töltött volna az egyik -másik

    pl a konnektoros usb-be raktam 8-9 óráig, és utána se volt valami tartós (6-8 ml talán ), én elfogadom azt hogy 120 mah az gyenge és próbáljam meg 4-500-assal

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • Remus389

    veterán

    válasz e.vid #6600 üzenetére

    1. faradok már

    2. úgy láttam hogy a belinkelt képed (5v) annak más a csatija

    szóval ezek szerint tonkreteheti, eddig miért nem tette tönkre?

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • BandiHUN

    veterán

    Igazából mindegy,hogy 4.2V vagy 5 V...
    A töltés lényege,hogy a töltőfejben van egy elektronika,ami az ÁRAMOT korlátozza.Az,hogy csak 4.2V a max.feszültség,1.nem igaz,mert az enyémek is kiadnak 4.6V-ot üresben,és ennek elektronikai okai vannak...ebbe ne menjünk bele a laikusok miatt,ÉN ismerem az elektronikát,és ez a szakmám.
    A másik pedig az,hogy a töltésért,vagyis,hogy a töltőfej által korlátozott árammal meddig töltődjön az akksi,azért az akksi elektronikája felel!
    Egyébként éppen ezért is van,hogy az akksitól függ,hogy pl.villog-e a töltő,ugyanis ennek egyszerű az oka...az elektronika ugyanis az akkumulátort úgy méri,hogy arra a pillanatra lekapcsolja a töltőről!Ezt látjuk,avagy ha gyors,nem látjuk a töltőfejen zöld villanásokkal,azalatt méri az akksi elektronikája a cellát,ugyanis az akkumulátor feszültsége,ha rajta van a töltőáram,magasabb,mint anélkül.És lényegében pont ezért van ez,mert így a mérés,és a lekapcsolás független attól,mekkora áramú is a töltőfej,hisz az akksi magát mindig "lekapcsolva" méri.Ennyi.A villanás azértis lesz hosszabb,mert a mérés feltöltésközeli akksiknál a pontosabb követés miatt tovább tart.Az elején "látszik" gyorsan az elektronikának,hogy még messze az akksi a 4.2V-tól...
    A töltőfej csak annyit tud,hogy egy adott maximális áramot,ami rá van írva,ad az usb zabolázatlan,akár 2amperes(USB-függő,adapterfüggő)áramát a névleges szintre csökkenti.Plusz a led annyit jelez,hogy van-e terhelés,vagy nincs.Ezértis zöld akksi nélkül/feltöltött akksival,de a lekapcsolásért maga az akku felel.Ez elég szemléletes pl.az 5ledes feszültségjelzős akksiknál,mert ott az akksi nem csak a használat alatt,hanem a töltés alatt is mutatja,hol tart a folyamat,és lekapcsoláskor jelez is,hogy kész,ez ugye a "sima" akksikon nem látszik...viszont ott is az elektronika mondja meg,mikor van finish.Csak ezzel az elvvel lehet a csatlakozók miatti kontakthibákból jövő hibás töltést is elkerülni...nem is baj ez.A töltőfej méretéből meg ugye adódik,miért is van külön...mert az elektronika,ami az áram korlátozásához kell,"méretesebb darab,igaz ez benne van a passtrough akksikban,de azok nagyobbak is...A másik,hogy így az ember védett attól is,hogy a töltő és az akksi csatlakozóinak hibájából eredően például rövidrezáródjon az 5V-os adapter vagy a PC USB portja,ez ellen ígyis kéne valami biztosíték,ilyesmi.Így viszont mivel a töltőfej korlátozza az áramot,meg van oldva,zárlat esetén a töltő ugye pirosat jelez,hogy tölt,DE nem terhelődik túl,mert áramkorlát,viszont az akksi nem jelzi,hogy töltőre lett téve,ebből látszik,hogy valami gond van.Itt jön ugye képbe a korábban mondott csatitisztogatás és nem túlhúzása a patronoknak...
    Ennyit a töltés lélektanáról,mielőtt hülyeségek harapóznának el...

    Ja,a pici csutkáról:az azért más,mert abban az elektronika más fajta.Nekem olyanból van egy 1ágyas kombinált cella/eGo-töltő csinálva...abban kifejezetten erre gyártott,moderneb IC van,a kábeles töltőfejek "ódivatúbbak",jóval több alkatrésszel.De az eredmény egyforma.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • fer

    őstag

    válasz Remus389 #6602 üzenetére

    A legegyszerűbb meg kell mérni a feszkót a töltőn! Ha meg ez nem lehetséges, akkor ki kell bírnod holnapig, mert az 5 v valóban tönkre teheti az akkudat, ráadásul veszélyes is nagyobb feszültséggel tölteni a Li-ion akkukat! Azért gondoltam, hogy elírás lehet, mert vezetékes töltőről beszéltél, én meg olyanban nem láttam 5voltosat, csak olyan pici csutkában!

    ''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

  • Remus389

    veterán

    válasz fer #6604 üzenetére

    most már nem érdekel, ha kibirt 4+2+9+3+3 óra töltést, most is töltöm, kb 22 órakor párat szivok, aztán egész éjszaka tolton lesz

    ha jól emlékszem ennyiszer és ennyi órákig töltöttem, akkor még csak kibírja a mostanit és jó, talán éjszakára hagyhatnam

    nem érdekel, kell nekem a nikotin, eddig is bírta, ezután is fogja, igazából Lorenzo9 véleményére lennék kíváncsi

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • urbi73

    senior tag

    Azért még rágjuk a csontot egy kicsit ,én ilyen töltőt kaptam az 900-as Ego aksimhoz ,0,5 V - 500mA ,na ezzel a töltővel csontra lemerülve is max 2 óra a töltés .

    -

  • Remus389

    veterán

    válasz urbi73 #6606 üzenetére

    500/120=4.16

    Ennyivel tölt gyorsabban a tiéd, nekem csontra lemerulve kb 8 óra sem volt elég, lehet 9 óra volt

    na mindegy....örülj neki!

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • fer

    őstag

    válasz Remus389 #6605 üzenetére

    :O

    ''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

  • urbi73

    senior tag

    válasz Remus389 #6607 üzenetére

    Annyit akartam kihozni belőle hogy neked a töltőd gyenge az aksidhoz (már ez ugye kiderült) ,Most néztem a piaci E-helt márkájú első e-cigimhez milyen töltőt adtak annak idején , ennek az aksija 90mAH volt ,és egy 4,2 v- 150mA töltő járt hozzá. Na ehhez a hulladék aksihoz ép elég volt de ezt a kicsi kapacitású aksit is nagyon sokáig töltötte .

    -

  • kisscsaba74

    csendes tag

    válasz urbi73 #6609 üzenetére

    na akkor megnéztem az enyémeket.Fali töltő:input:100-240V,50-80hz,100mA
    output: 5.0V----500mah

    usb- töltő:input--5V,500mA
    output:4.2V---420mA

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Remus389 #6605 üzenetére

    Kibírni kibírja,amíg nem lesz rendes töltőd,kisáramúval ez annyira nem nagy gond még,rövidtávon...
    Persze kell rendes megoldás.Egyébként azért mennie kell bele kisáramú töltővel is,az amperóra kábé normál patronnal a slukkszám,ha így nézed,egy 150mA-es töltővel is 1 óra alatt 150 normál slukk/75 LR slukknak kell belemennie,vagyis annyit töltődik,amennyit normál ember amúgy NEM cigizne el,ha jó a nikotinszáma,mert LR-el is 7 szál "cigi" óránként...

    Igaz a slukkszámtól a lötyifogyasztás kicsit függetlenebb,mert vannak patronok,pl.a BUD Sapphire,Minimizer,amik egészen jól gazdálkodnak a lötyivel nagy gőz mellett,ergo többet lehet ugyanannyi nikotinból pöffenteni,de egy Helix,vagy dual coil bár nagyobb gőzt ad,de jóval több anyagot is eszik meg hozzá,szóval erre érdemes figyelni,kinek mi a fontos az átlagos,ajánlott 1.5-2ml anyagból...mert igazából ez fontos,hogy több ne fogyjon.Ebből lehet sok gőzt,erős TH-t,jó ízt faragni,patronfüggő arányban.
    Egyébként pl.a dual coil a nagy TH-jával és jó ízével pl.egy elég takarékos patron erős cigi utánra,vagy olyannak,aki keveset akar vapelni a hatáshoz...mondják,hogy jobban eszi az akksit,DE kevesebb is kell :) Egy normál Helixet eGón meg el lehet szívogatni félóráig is,mert finom,és hoppá,az ember lenyomta a napi adag felét :DDD Szóval jó az embernek megtartani az adagot,és megfigyelni,hogy ez hány alkalommal elég a kedvenc patronjából,ha cigiként használja.Másik megoldás,ami igazán akkor gazdaságos,ha az ember már kever,hogy hord 3 flaskát,egybe teszi az átlagot,egybe erősebbet,egybe laza sörözős-időtöltős lötyit...és igénytől függően tölt után,akkor nem szalad ki a nikotinadagból.
    Azért kell a házi keverés,mert ugye a nikotinos alap a drága,az aroma ugyanaz,a nikotinmentes lötyi filléres tétel...de mivel a boltban nem függ a nikotintól 1 flakon ára,így ha az ember veszi,sokba lesz a "dőzsölés,buli"..ha keveri,a fele nikotintartalmú lötyi viszont,mivel az alap ára a meghatározó,majdhogynem fele annyi.És spórolni is így lehet igazán,ahogy az ember lefelé szokik...egyre kevesebb nikotinos alaplé kell...
    Fél évnyi üres lötyi párszáz forint...1 flakon aroma meg elég hozzá marhasokáig,de az is ezres körüli.Szóval aki eljut a kis nikotinig,ha gyárt,1doboz cigi árából lesz el egész hónapban :)Persze a legjobb a gőzölgések számát is csökkenteni...amíg vapel az ember,akár üressel,addig függő marad...a szokásé,nem a nikotiné.Az se jobb,mert ha az nincs,ugyanolyan rossz,SŐT ROSSZABB,mint a nikotinhiány,ez utóbbit pl.az ember simán nem érzi egy fél napig mondjuk,utána is idegesebb és éhesebb lesz szépen lassan,viszont ha pl.a megszokott reggeli kávé mellé nincs meg a megszokott füstölés,már elqrta a napját...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • tomy_cz

    senior tag

    Hali!

    Most lesz egy éve, hogy ecigizek, eddig kizárólag a kazános rendszerek jöttek be nekem használatra, a Joye T2, T3 patronokat és most az utóbbi időben az iMist-et használom. Előrebocsátva, 18-as lötyit használok, a legnagyobb feszültségű akkum egy stabilizálatlan eGo akku.
    Volt egy-két kitérő, főképpen a Helix-eket próbálgattam, de egyik verzió sem jött be a "műanyagos" ízek, és az alacsony TH miatt.
    Most viszont ismét szeretnék valami más fajta ami hátha hozza a kívánt hatást, :) és nem kell vele pepecselni, kicsit már unom pl.: az iMist-nél, hogy a levezetőszálat állandóan buzgerálni kell.

    Nos lehet, hogy nagyon leszűkítettem a kört, :) , bár elég sokféle-fajta rendszer van már, így valami jó kis ajánlást kérnék tőletek. :)
    TH függő vagyok, így az mindeképpen fontos szempont lenne. :)

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

  • urbi73

    senior tag

    válasz BandiHUN #6611 üzenetére

    Ettől tartok hogy most meg erre kapok rá nagyon , Mondjuk én egy hete gőzölök de a Helix v2-mel simán elmegy napi 2ml, 6mg,os nikotin tartalmú liquid.. Én sokallom ezt, nem érzem úgy hogy sokat használnám . Ráadásul következőnek már nikotin nélkülit akarok rendelni. Egy biztos én erős bagós voltam (vagyok) de simán elvagyok vele ,olcsóbb ,nem büdös stb. Ezt a házi keverést megoszthatnád velem hogyan kel csinálni ,a sima lötyi is annyiba kerül mint a nikotinos ,tehát elég drága nekem .

    -

  • Hege1234

    addikt

    válasz urbi73 #6613 üzenetére

    2 ml 6mg os lötyiből sztem nem sok
    + a helix v2,v3 zabálja lötyit

  • Remus389

    veterán

    válasz urbi73 #6613 üzenetére

    1. inkább erre szokj rá, tized -század annyi kárt teszel magadban és kornyezetedben

    2. ha vennél erosebbet pl 12mg-osat, szerintem kevesebb fogyna

    3. még így is sokkal olcsóbb mint a rendes bago, miért sajnalod a pénzt rá, én ugy vagyok vele mégha ugyanannyiba kerülne is, akkor is előrébb vagyok, hisz sokkal kevésbé káros

    4. én most az elején kisebb tetelbe veszek (tehát 10ml-es flakonokat ), de kiprobalok sok ízt, márkát és erosseget (mg/ml), így ha nagyon megizlik valami akkor majd azokból rendelek nagyobb flakont (pl ez a mentholos valami fantasztikus, az USA mix-et is szeretem , plusz sokan a mogyorosra eszkusznek, de pl a mandarin nem jön be annyira )

    talán én még nullszaldos vagyok anyagilag, de ha jövő évre sikerülne letenni a rendes bagot, kb 200.000ft-ot sporolnek nettoba, az e cigi költségeit mondjuk 30-50.000(attól függ persze, mi romlik el ), a sima cigi lenne 230.000-250.000 egy évre, tehát ha ennyit megsprolok akkor mit fillereskedsz most egy 1800ft-os patronon, sőt kolleganal 1500ft a helix v3

    de megértem, el akarod használni amid van...

    egyébként ha te tényleg napi 25 szálat szivtal az kb egy ezres naponta, tehát neked évi 365.000 lenne a cigipenzed , és sajnalsz 1500-1800 ft-ot egy rendes patronra, vagy dragallod a 900ft-os lotyit...emellett még egészségesebb is vagy... nem értelek

    neked ez nagyon bevált, nem semmi a 25 szál szofirol így pikk-pakk lejönni!

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • urbi73

    senior tag

    válasz Hege1234 #6614 üzenetére

    Hát ezt észrevettem hogy hamar elfogy a lötyi .Éppen ezért jó volna keverni házilag ,nézegettem mennyibe kerülne igy ,hát lényegesen olcsóbb lenne.

    -

  • BandiHUN

    veterán

    válasz tomy_cz #6612 üzenetére

    vegyél single coil-os,pl.Magnum .44-eshez tankot...igaz lyukasztani kell a patront,de házilag sem nagy cucc lyukasztót csinálni...
    1.8ohm,nem terheli agyon az akksit,elég stabil minőség,finom és ad th-t,és egy patron nekem simán jó 3 hétig...
    http://vape42.hu/termek/3ml_clear_tank.html
    http://vape42.hu/termek/6ml_clear_tank.html
    http://vape42.hu/termek/lukaszto.html
    http://vape42.hu/termek/magnum_44_lr_18_ohm_5_db.html

    Mellé érdemes venni menettakarót,mert ugye a patronon nem tartja semmi a tankot,nehogy lecsússzon,és ízlés szerint drip-tipet...
    Ezekkel elégedett leszel,én most 4 kicsi 3 milis tankkal pöffentek különféle anyagokat...gazdaságos,mert tényleg 3+ hét egy patron(annyi,hogy heti 1x töltsd "túl",hadd mossa át a lötyi,kicsöpög alul az áporodott lötyi+a korom...és égésre a legkevésbé sem hajlamos.Igaz én 3.7-es stabil akksikkal használom...sőt ilyen patron van az "elit" 280-as 510 akksin is,elvan vele :)
    De itt van többféle is patronból,darabra is http://vape42.hu/kategoria/cartomizerek.html
    A 44mm hosszúak jók a tankokba.A horizontal az Helix-szerű patron,hosszúbajszú üvegszál van középen,keresztben,körülötte vatelin.Tescós eldobós Helix :)

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • Remus389

    veterán

    válasz Hege1234 #6614 üzenetére

    mi az hogy zabalja a lotyit?

    magyarul erősebb gőzt csinál... tehát jobb élményt nyújt! az én régi patronom se zabalta a lotyit, viszont nem is volt olyan fullos élmény szívni!

    így is úgy is lemegy a tudodbe, nem vész az el csak kevesebbet kell szívni a helixet

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • urbi73

    senior tag

    válasz Remus389 #6615 üzenetére

    Nem sajnálom , igazad van teljes mértékben ,baromi sokat meglehet spórolni,Csak nálunk most nagyon be kel osztani a kavicsot .Mondjuk 2 gyerkőccel nem számitunk nagy családosnak de igy sem egyszerű a helyzet.Ezért nézem hogyan lehetne olcsóbban gőzölni ,azért mindenről lemondani nem akarok .

    -

  • BandiHUN

    veterán

    válasz urbi73 #6620 üzenetére


    Pár cigimet összekapkodtam hirtelen :DDD De pl.az NGP bent van a cégnél...
    Na jó,ennyi nem kell,és nem is itthonról vannak...nomeg hibásként szerzett,felújított akksik,van még vagy 4 mindenfelé,kölcsönadva...
    Egyébként akinek eszköznek kell,annak bőven elég 2db 1100-as ego akksi,mellé 2db Helix V3 vagy Mininova,2-es üvegszál,0.16-os és 0.2-es drót...és igenis megtanulni vigyázni rá és megtanulni felújítani...
    10 rongyból megvan minden egy töltőfejjel,emellé csak lötyi kell.Azt is jó keverni saját részre,úgy olcsó.

    VAGY patronnak a lentebb linkelt vatelinesek,és akkor nem kell mókolni.ciginként mondjuk erős használattal legyen 2 hét,akkoris egy 1800-as 5db-os pakk kiszolgál 2 cigizőt,és nem is kell csinálni semmi különlegesebb karbantartást,szívni,tölteni,eldobni és kész.Antiműszakiaknak nemigen van olcsóbb,jó megoldás ezeknél.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • Remus389

    veterán

    válasz urbi73 #6620 üzenetére

    én annyira kenyeztetem magam az e cigivel hogy ne terjek vissza a rendes bagora

    tudom neked egy fokkal jobb a starter keszleted mint nekem, de pl 3 honapig alig használtam, mert nem jött be (gyenge volt a patron elsősorban, másodsorban nem variovoltos volt az akku )

    szóval sok múlik az e-cigi minőségén, ha gyenge a minőség nehezebb átállni, most végre összejött az ütős minőség (igaz a töltővel még vannak mizeriak, de ha működik nagyon jó, sőt jobb mint a rendes bago )

    helix v3 +variovoltos akku +18mg/ml -es különféle ízű lotyik! és láss csodát már másfél napja nem szívtam rendes cigit, amíg gyengébb minőségű volt a patron, az akksi és a lotyik higabbak, addig elporentettem pár bagot naponta azért
    .tehát sok múlik a minosegen

    nekem mire összeállt ez a kombó, Ez vehet rá hogy letegyem, az sima kitem egyszerűen nem tudta pótolni a rendes cigit, de ez már igen (nálam, van akinek kevesebb is elég )

    szóval a minosegbol ne add lejjebb mert azon kapod magad újra a szofit szívod (persze magamból indulok ki ), és ugye messze az a legdrágább ha visszaszoksz

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • Hege1234

    addikt

    válasz Remus389 #6619 üzenetére

    pedig zabálja

    nekem mégmindig van gen 1 es helix igaz már szarrá van törve
    pillanatragasztó és cellux tartja össze :)
    ez a legjobb csak sajnos nem lehet kapni már itthon sehol
    gőz és ízben is ottvan és újra sem kellett tekerni

    és jóval tovább bírja lötyivel mint v2,v3

  • Remus389

    veterán

    válasz Hege1234 #6623 üzenetére

    miért az oxygain ego K 650 keszletbe nem véletlenül helix v1 van? (szakértő megmondja )

    ha igen, tudom velemenyezni: ég és Föld

    azonkivul rendben, többet fogyaszt, de többet is ad

    ugyanúgy lemegy a tudodbe a lotyi csak több és rövidebb idő alatt, vagy nem?

    elparolog vagy mi? nem értem...

    úgy mondod mintha veszteség érne minket... :)

    egyébként ezért jó a variovoltos, mert ha 3.3-on van pont olyan mint a régi patronom, kis füst, íz van, olyan erőtlen...

    4.8-on az brutális poén, ritkán használom úgy de néha jól esik hogy ömlik a füst belőlem, és majd elolvad a patron olyan forró

    olyan 4 volt környékén találtam meg a békét, de van olyan lotyi ami több volttal jó van ami kicsit kevesebbel hogy kijöjjön az íze

    szóval a variovoltos akksi tényleg ratesz egy lapáttal

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • Hege1234

    addikt

    válasz Remus389 #6624 üzenetére

    sajnos az nemaz kb 7-8 hónapja még lehetett kapni az eo-n
    helix v1-et (volt 3-4 fajta is kb minden shopban(itthon) máshogy nézett ki)

    én se értem mért eszik többet(nincs csöpögés szára a patron is és az akksi is) vagyis sztem máshogy van tekerve gyárilag

    szerk:
    ezeket próbálta már valaki ?
    Hangsen Premium Liquid Delight és Impulse

    [ Szerkesztve ]

  • tomy_cz

    senior tag

    válasz BandiHUN #6618 üzenetére

    Ezeket nem is kísértem figyelemmel, most túrom a videókat meg a keírásokat és kzben értelmezem amiket írtál. :DDD
    Nem túl forró a gőz ezeknél? Egyszer használtam KangerHorizontalDualCoil-t, és annak eléggé az volt, már a 3. slukknál is.
    A David DCT-t nézem, annak a tankjába be tudom rakni a Magnum cartomizert is?
    Lyukasztani egy megadott helyen kell a Magnumot?
    A David DCT tankja és a sima "3ml clear tank" az ugyanaz egyébként?

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

  • Remus389

    veterán

    válasz Hege1234 #6625 üzenetére

    nem tudom velemenyezni hisz nem próbáltam

    és valószínűleg nem is fogom

    ez a helix v3 pont olyan ami nekem kell, legyen a gozeben anyag és könnyű legyen szívni, azonkivul könnyű felújítani, van hozzá alkatrész és jól néz ki

    nekem nem szivárog, igazából azért hittem azt, mert a közepébe is csurgattam toltesnel, mióta erre figyelek, patikatisztasag uralkodik alul

    rendben nekem nincs nagy tapasztalatom, de én nagyon élvezem, az hogy van -e jobb a kategóriájában, lehet van, lehet nincs, az is lehet egyéni preferencia kérdése.

    nekem itt ajánlották ezt a típust olyanok akik már tapasztaltabbak, és nem csalódtam!

    de még mindig nem értem, többet fogyaszt egységnyi idő alatt, de pont ugyannyival erősebb /telitettebb a goze ?

    ha igen akkor hol a gond? nincs veszteség, csupán a V1 gyengébb teljesítményű

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • urbi73

    senior tag

    válasz BandiHUN #6621 üzenetére

    Erről a keverésről adhatnál majd tanácsot ,Én nikotinos lötyit nem akarok keverni ,igy házilag veszélyesnek tartom ,pláne egy hozzá nem értőnek mint én . Viszont valami sima .aromával kevert lötyi az jól jönne . [link] .

    -

  • BandiHUN

    veterán

    válasz tomy_cz #6626 üzenetére

    nem forró a gőz...esetleg ha "natúr" szívnád.Itt pont az a jó,hogy körben ott a lötyi a patron körül,ami hűt,és utántölt.Plusz mivel befedi a patront,eleve kell a driptip,ami szintén hűt a gőzön,úgyhogy egyáltalán semmi gond nincs ilyen téren...
    Egyébként a tankból 2 fajta van(na jó,4,mert bizonyos tankok picit rövidebbek,hogy a sima 40-es patront is fogadják)ma David az a 3milis,igazából ez a normál eGo vastagság,lásd kép,és van a 6milis tank,az a Goliath,de tök mindegy,mi a neve,3 és 6milis és kész.
    Egyébként mindenféle patronnal jók ezek,ha a hossz megfelelő,a 44mm hosszúak ugye az "XL" patronok.
    A cartomizert azért is linkeltem,mert nekem is ilyenek füstölnek :D igaz én csináltam lyukasztót,nem vettem...
    Hátránya annyi van ennek,hogy ugye 1.kell lyukasztó,2. ajánlott a kis menettakaró,mert 1.szép,lásd a képen,amit lejjebb beraktam,másrészt mivel a "gyári" bél,ami amúgy egy "kommersz" dual vagy single coil(jobb és olcsóbb a magnum,sőt minden ugyanekkora vatelines...),annak az alján van egy fém perem,ami nem engedi lecsúszni a tankot az akksira,ha nincs menettakaró.De 342ft egy fémszínű vagy eGo gumírozott fekete menettakaró...felfelé nem tud a patron csúszkálni,sőt nem is logikus pl.zesbben,nekem még sosem mozdult el felfelé...DE ha nem sima driptip van,hanem pl.váza alakú,amit én is használok,az maga is megakadályozza a felcsúszást.Fúrni a Magnumot a talpától fölfelé olyan másfél centire kell,de végülis ez minden patronnál jó lehet,hiszen a levegővel az ember felfelé szívja a lötyit is a patronban...mondjuk horizontal és dual coil esetén azért talán jobb középen kilyukasztani,a horizontal szála középen van,a dual coilnál pedig a felső szál így kap rendesen lötyit.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • Hege1234

    addikt

    válasz Remus389 #6627 üzenetére

    én se értem izben füstben ugyan az
    csak a v1 nem szétszedhető és a ház nagyon könnyen törik, reped

    én is minden infót innen szedtem plusz a belinkelt videókból
    amikor kezdtem volt T2,T3 patronom is amikor még az 510es aksim volt napi használatban
    ezek is jók voltak csak nagyon macerásak (kicsi tank, ha szét kellet szedni összerakásnál nagyon kellet figyelni
    nehogy kiessen belőle az üvegszál, sokszor égetett)

  • BandiHUN

    veterán

    válasz urbi73 #6628 üzenetére

    http://91.226.79.66/index.php?route=product/product&product_id=130&bestseller=1
    Én ilyet használok,olcsó...és jó anyag.De Laca nikotinos alapjai sem rosszak.
    A keverés nem nagy kunszt...és az alaplé sem olyan erős valami,ha az ember nem pocskolja szét,nem kell kesztyű,ilyenek...főlegha azt nézed,hogy itthon 26-es és 36-os alap kapható csak...a 26-osnál alig gyengébb a 24-es kész lötyi :DDD a 36-os meg alig erősebb ennél,szóval az alap sem olyan veszélyes dolog,és nem is kell attól tartani,hogy kézrecseppen és lesz valami.Vigyázni persze jó,és nagyobb mennyiséget rögtön lemosni,de pár csepp rádcseppen,papírtörlővel letörlöd és csinálod tovább.Ennyi.A hypó is méreg,mégsem öl meg kézen át rögtön,a hígító sem :)
    Keverni meg az a lényeg,milyen lötyit akarsz,milyen többletűt...én lényegébben a 70% VG-30%PG kész lötyinél több PG-set értelmetlennek tartok,tapasztalat...talán az 50-50 még elmegy,ha az ember nem allergiás.De igazából a 70/30-nál állapodik meg mindenki...
    Nem kell hozzá sok tudás,ha 2x-esére hígítod az alapot,feleződik a nikotin és kész.36-osból 12-est csinálni 1 rész alaphoz 2 rész egyéb kell.Az aromát vagy beleszámolod,vagy nem,ha nem,akkor ugye 3-5-10%-al,attól függ,mennyi aromát szeretsz,gyengébb lesz a lötyi,mert hígítja.Ha tudod a nikotinodhoz az arányt,akkor jön a PG-VG arány.Itt 2 verzió van...aki erősebb lötyit csinál,az 50%-osnál vehet valamilyen alapot,mellé ellentétes üres folyadékot,18-as anyagnál meg is van az 50-50.
    70-30-as ideális lötyihez VG alap kell,emellé hígítani vagy egyensúly üres alap,vagy füstbajnok,egyensúly az erősebbhez jön ki jól,a füstbajnok ha kevesebb nikotin kell.Igazából kár sokat "matekozni" a nikotinon kívül,majdhogynem érzésre is megy,mert hacsak nem pepecselsz külön VG és külön PG 0-s alappal,hogy pontos legyél,úgyis egy átlagos értéket kihozol a 70/30 VG/PG-ben és kész. Az aroma MINDIG PG-nek vevendő,az esetek 95%-ában az is!Tömény arománál/kevés íznél nem zavar sok vizet.
    A 70/30 az azért is jó,mert már jó ízű,de kellően sűrű lötyit kever az ember ilyenből,bőséges füsttel,ideális téli-nyári lötyi,télen se dermed úgy be,nyáron sem folyik orrba-szájba...és a PG amúgy sem olyan egészséges,és allergia is lehet rá,jobb kerülni,amennyire lehet.
    Egyébként olyan,hogy 100% VG,olyan nincs :) Pont az aroma miatt :),nomeg mert ahhoz már tényleg kell víz is...úgyhogy aki ilyet vesz,az is a több aroma miatt 80%VG-10%aroma-10% víz lötyit vesz...
    Egyébként én nem vizezem a levet.Kicsit javít a sűrűségen és az ízen 1-2 csepp víz 10ml-enként,de nem fontos,és nekem lényegesebb,hogy az eszközeimbe ne menjen vízgőz..fényes is minden akksicsatim,stb...éegyébként a vízgőz az árammal és a fémmel nem szeret találkozni,PLUSZ akár a pihentetett patron fűtőszálát is megrozsdásíthatja 1-2 nap alatt!Jártam már így,és ezen NEM segít a kiégetés,belerohad az üvegszálba a rozsda...mert a fűtőszál részben vas,ugye...de a rezet ugyanúgy oxidálja,elkezd leválni a króm a patron és az akksi réz részeiről,stb...szóval jobb nem vizezni,kizárólag aki csak VG-vel operál.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • urbi73

    senior tag

    válasz BandiHUN #6631 üzenetére

    Köszi ,Erre gondoltam én is 70-30 arány, füstbajnok lesz ezt szeretem ,Aroma meg rengeteg féle van ,lehet váltogatni . Nekem valahogy ez a keverés dolog jobban bejön ,mert pl, a mostani liquidem ami van igazából semmi nincs feltüntetve hogy mi van benne ,Ok a dobozra rá irták a nevét meg a nikotintartalmát ,de hogy mi van benne aszt csak kinában tudják.

    -

  • kisgyerek85

    senior tag

    válasz tomy_cz #6612 üzenetére

    Eternity RBA

    Elég jókat írnak róla. Lehet én is veszek egyet hamarosan.

  • kisscsaba74

    csendes tag

    válasz BandiHUN #6631 üzenetére

    először is természetesen van 100%-os VG leves,másodszor persze hogy nem kell víz hiszen már a VG eleve tartalmaz 5-12%-ig vizet.akkor érdemes még tenni ha csak 5%-os víztartalmú alapot használsz,és persze VG töblettel mert a víztől az aromák intenzívebbek lesznek:)a gyógyszertáriba nem ajánlom a vizet mivel az 15%-ban tartalmazza...

  • Remus389

    veterán

    na kicserélték 420-asra ingyen, és belátták... a srác sem erthette honnan való ez, talán egy régi szettbol hatramaradt töltő

    remélem most ha lemerül fel fog toltodni rendesen 2-3 óra alatt. happy vagyok

    rendesek ők, csak a beugró csajszi pont kihúzta a rosszat(gyenget ) nekem

    persze nyugtaval dicserd a napot, ja és köszi a tippet, magamtól erre lehet nem jövök rá, és szivok mint a torkos borz

    4.2 voltos 420 output, tehát pont olyan

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • BandiHUN

    veterán

    válasz kisscsaba74 #6634 üzenetére

    Szólj,ha tudsz VG alapú aromát...vennék :D Mert aroma csak PG vagy vízben oldott van cigihez,ez utóbbi pár íz maximum.Viszont a VG rossz ízátadása miatt pl.nekem kell a 10% aroma,hogy finom lé legyen,sőt jellemzően még a 70VG/30PG-be is kell ennyi.
    Egyébként le is írtad ugyanazt,amit én,szóval kár volt... :R

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • tomy_cz

    senior tag

    válasz BandiHUN #6629 üzenetére

    Na okés, még tegnap éjszaka végülis berendeltem pár cuccot, bízom benne, hogy jók lesznek, kszi a tanácsokat. Így már képbe kerültem, eddig még a "keretet se fogtam" ezekkel a patronokkal kapcsolatban. :DDD
    Lukasztót nem rendeltem, majd valamit kitalálok rá (ötlet jöhet. :DDD ), de ha tényleg beválnak a cuccok, akkor majd veszek egyet.

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

  • kisgyerek85

    senior tag

    válasz tomy_cz #6637 üzenetére

    Vasfűrész. Szerintem jobb mint a lukasztó csak macerásabb.

  • BandiHUN

    veterán

    válasz tomy_cz #6637 üzenetére

    Én úgy csináltam,hogy egy vasdarabba fúrtam 9.3-as lyukat(a patron 9.2mm átmérőjű,de nagyobbat se érdemes,mert akkor a lyukasztás deformálni tudja,ebbe épp belemegy),majd oldalról 3.2-es merőleges furat,ebbe M4-es menet.A cégnél van extra 10.2-es keménységű acél M4 hernyócsavar...azt hegyeztem ki,azzal lyukasztom.Egyébként a képeken a gyári lyukasztóknál ilyen 90fok körüli hegy látszik...hát annál érdemesebb hegyesebbre venni a lyukasztófejet,hogy minél kisebb deformációt csináljon,és persze lyukasztásnál vigyázni,nehogy "belelyukasszon" az ember a patron belvilágába.Fél-1mm körüli lyuk elég,tömörebb vattájú patronhoz én kettőt is csinálok ebből a patron átellenes oldalára,lazább patronnál viszont 1db félmilis lyuk is elég.Használatkor kiderül,szívja-e jól a lötyit az adott típus...
    Előfordulhat,hogy a patron folyik.Ettől nem kell megijedni...annyi a gond,hogy az aljában lazább a vatelin.Felülről KICSIT lejjebb kell tömködni,és probléma megoldva,ha nem akarná szedni a lötyit a tartályból(nem mennek a bubik néha,nem fogy az anyag),akkor ízlés szerint pár gombnyomás nélküli szívás-fújás felváltva,bubiznia kell rendesen,én inkább ezt szeretem,mert kontroll alatt tudom tartani,mikor "töltsek rá" a patronra,és véletlenül sem fordul elő,hogy tocsogós lesz,nem szoktam bántani...vagy az ember injekciós tűvel kicsit megszúrkálja felülről a vatelint a lyuk környékén.


    Egyébként lehet befűrészelni is,és kis kézi csiszológéppel bevágni is,de ezeknek az a hátránya,hogy károsítják a patron belét és fémforgács mehet bele,ráadásul a lyuk méretét is nehéz "kordában tartani".Jobb lyukasztani,az első patron után tudja az ember,meddig kell betekerni a hegyet,hogy jó legyen.
    Alapanyag meg van mindenkinek,vasdarab akad,ok,a 9.3-as fúró nehézkesebb dolog,de vagy Praktiker,ilyesmi,párszáz forint,és ott akkor már hozzá valami acélcsavar hegyezni,stb...igazából egy barkácsboltban a lyukasztó árából megvehetők a hozzávalók,amik utána máshoz is jók lesznek...
    esetleg aki nem akar menettel pöcsölni,az csinálhatja úgy is,hogy fog egy valami hegyes cuccot,PICIT megüti a patront,hogy legyen helye a fúrónak,ne másszon el,vesz egy 1mm-es fúrót,ami filléres tétel,és MARHAÓVATOSAN megfúrja.HArmadik alternatíva:egy jó hegyes olló,picit megkoppint a patron,hogy ne csússzon utána le,és az ollóval is ki lehet lyukasztani,de persze acél körömvágó olló kell,a 100ft-os bolti vackok gyengébbek,mint a patron rozsdamentes acélja...
    De igazából,akár ismerőssel,akinek van cucca,a legjobb a fényképen látott szerű lyukasztót összehozni,mert örök élet,és az "kontrollálható" a legjobban és pár mp egy patron lyukasztása.Lehet kísérletezni a lyukmérettel,lyukszámmal...
    Felül nem érdemes a patront lyukasztani...mert az elv akkor bukik,szíváskor nem megy lötyi,mert felül levegő van,plusz ugye ha alul-felül van lyuk,akkor ugye ilyen a fizika,szépen lassan,de folyni fog a patron magától...szóval jobb alul egy vagy 2 lyuk.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • kisscsaba74

    csendes tag

    válasz BandiHUN #6636 üzenetére

    ember azt írtam hogy van vg alapu aroma????!!!neeem hanem azt hogy VG leves....90%-os kb

    [ Szerkesztve ]

  • BandiHUN

    veterán

    válasz kisscsaba74 #6640 üzenetére

    Na ja,elkövethető :) Csak akkor azt próbáld ki vatelinesen kívül bármiben télen :D Ezért vizezik,mert túl sűrű.Nem azt mondtam,hogy NEM lehet,hanem hogy kábé használhatatlan.És a tömény VG-t agyon kell aromázni...már ott is vagyunk,hogy aki finoman szereti,a 10+%-al és az eredő min.5% vízzel már majdnem ottvan,mint a 70:30 leves...
    Én arra akartam rámutatni,hogy igazából felesleges efelé menni,kivétel aki extrém PG-allergiás.Viszont a 70:30-al(a 30-ba persze az aroma is belevéve) már tényleg eliminálható a plusz víz,mert folyik rendesen és finom,és annyi PG az érzékenyebbeket sem szokta bántani.A víz káros mellékhatásairól meg már írtam,plusz oké,hogy alapból támadja a szálat és a fém dolgokat,DE ne feledjük,hogy pl.a Genesis rendszerű cuccoknál a felmelegített fémcsövet VÍZBE MÁRTVA oxidáljuk...ha vizes lötyit használunk,a patron fűtőszálja ugyanúgy megfeketedik,oxidálódik,mivel az oxid az anyagból képződik,elgyengül a szál,elfogy és elpattan!Főlegha a tekerésnek van olyan része,ami picit lazább,ott jobban melegszik,és kész is a baj.Simán megeszik a vizes lötyi 2 hét alatt egy kazánt...ezek egyébként tapasztalatok ám,nem csak agyalok,azt hiszem,elmondhatom,benne vagyok a dolgokban,olvasott holmikkal én se kábítom a népet,csak amit próbáltam vagy megesett velem.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • tomy_cz

    senior tag

    válasz BandiHUN #6639 üzenetére

    Ez igen.. :R Profibb, mint a gyári. :)
    Háth azthiszem ilyen kaliberű megoldásom nem lesz egyelőre, de majd eszkábálok valamit, amíg megérkezik a cucc, keresek valami hozzávalót, ilyen tizedespontsságú furatokhoz, nincs sajnos szerszámom.
    Még van talán egy régi Kangerem, annak a vastagsága ugyanaz azthiszem, mint ezekenek, így azon fogok gyakoroloni. :DDD
    A tanácsokat köszönöm, megfogadom őket. :)

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

  • BandiHUN

    veterán

    válasz tomy_cz #6642 üzenetére

    Minden vatelines egyforma vastag egyébként...kivétel ami fekete mondjuk,mert azon matrica van,ezt jobb kerülni,mert a legtöbbször olyan ragasztója van,hogy le nem lehet a patronról szedni egyben,stb.
    Annyit érdemes tudni,hogy a sima is belemegy a tankokba,ami 39 mili hosszú,úgy vannak az O-gyűrűk a tank két felén,hogy ne legyen gond...csak akkor a drip-tip belenyúlik a felső záróelembe,vagyis ilyen Ming(váza) típusú drip-tipek,amik nagyobbak a patronnál,nem mennek bele.

    Lásd kép,ez egy váza drip-tip(szerintem,mivel van itthon mindenféle,EZ a legkényelmesebb cucc...plusz nem is melegszik fel sem,stb,és tudni kell,hogy a műanyag dripek kondenzelnek,a fémek sokkal kevésbé,bár a műanyag Ming szintén az ajánlott kategória.A vékony "teszkós" átlátszó drip viszont kerülendő,van vagy 3 külömböző helyről,adtak ehhez-ahhoz,de MIND kondenzel,és mivel átlátszó,hát nagyon "jól" is fest...szóval drip-tipből eleve nem ajánlott az átlátszó.Fémből a krómozottat ajánlom,az sárgaréz,a króm simább,kevésbé "fémes" érzés szívni,és télen se rém hideg.A rozsdamentes drip-tip ugye "szürkébb" is,érezhető,hogy nem sima a gyártás miatt,hiszen "nyers" fém,és télen hideg érzés mint a fene,ha lehűl a cigink,de már 20fokos szobában is elég kényelmetlen.

    A sima műanyaggal az is jó...de egyébként lehet a tank műanyagját is rövidebbre venni,aki univerzális tankot akar,sőt ami az ecigionline.com-on van tartály
    http://www.ecigionline.com/p/359/dct-tank-patron-dual-coil
    görgess lejjebb,900ft,itt 4ml-nek írják,hmm...beleszámolták szerintem a patron 1.8,a kicsi 1.5milis saját kapacitását,a tartály amúgy normálban maga 3 milis,ez a kisebb 2.5 kábé.De összességében 2 napra elég kell legyeni,igaz itt is,mint minden patronnál nem hátrány,ha az ember telipakolja,amikor teheti.Ez egyébként nem alu,hanem krómozott réz!ebbe simán megy a 4centi körüli normál patron is,mert rövidebb,ilyenem is van.

    Ebben a .44-es Magnum van,ugye,és innen vettem...900-ért nem sok,elegánsabb is,annyi,hogy a ház "opálosabb",de teljesen jól fest amúgy.Viszont láthatóan a 39milis patronokhoz is tökéletes,de így sem vészes.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    kis tanács azoknak,akik a fémes akksik hívei,szeretik az ilyen cuccokat,mint én,lásd a tegnapi "csoportkép" :DDD
    Ha az embernek van elhasznált vatelines patronja....ne dobja ki!Egyrészt mert a középérintkezőt kihúzva a benne lévő gumi pont ugyanolyan,mint az akksikban a középérintkezőé,ez elrakandó,hiszen az akksiban felhasználható...a másik pedig,hogy középérintkező kihúz,gumi kiszed,elrak,szedjük ki a patronból a belét...(a középérintkezőt azért IS kell kiszedni,hogy így tövig felmenjen az akksira!)...és lesz egy remek polírozó,akksiszétszedő segédeszközünk!
    Mert ugye ezt fel lehet tövig tekerni az akksira...és be lehet a fúrógépbe fogni!
    Namármost a "króm" akksik kedvelői is szembesülnek azzal,hogy a test karcolódik,vagy gyárilag nem olyan szép...viszont így a fúrógépbe befogva az akksit,majd szépen a forgó akksi oldalához 1000-es csiszolópapírt nyomva(Praktikerben pl.filléres tétel 1 ív) és szépen,a gombra vigyázva! végighúzva az akksi külsején gyönyörűen percek alatt fel lehet polírozni...
    A másik,hogy akinek gumírozott fekete akksija van,és mállik a gumi...az vegyen szépen mondjuk 100-as csiszolópapírt is...és ezzel a módszerrel le lehet csiszolni az ócska fekete gumit,alatta ott a rozsdamentes acél ház...és a csúnya fekete "hámlós" akksiból még remek fényes rozsdamentes házú akksi lehet így...az emyémek is részben így készültek,ami gumis volt.
    Nem kell bütykölni...aki félti a gombot,az szépen kapcsolja ki az akksit 5 clickkel,és tekerje körbe szigszalaggal,cellux-al a fejrészt a művelet idejére,így a csiszolópapír garantáltan nem sérti meg a fejet,ami krómozott réz,a peremébe se jó belecsiszolni,és a gombnak se lesz kutya baja se a művelet alatt!
    Annyira kell figyelni,hogy a csiszolópapírt nem szabad nagyon nyomni...sőt a legjobb hüvelyk és mutatóujjal egy U alakúra hajtott smirglidarabot átellenes irányban mindkét oldalról rászorítva csinálni,így nincs oldalirányú erő!Ugyanis a forgó akksit 1 oldalról erősebben nyomva a fej kicsúszhat a csőből,lelazulhat,erre figyelni kell!
    Ennyit az akksifelújításról,nem ördöngösség,és mégis széppé teheti az ember ingyen a kopottas,leharcolt akksijait.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • Remus389

    veterán

    válasz Remus389 #6635 üzenetére

    na szűk 3 óra töltés után végre zöldre váltott, ez volt a gond!

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • Hege1234

    addikt

    pár hete volt hogy először tekertem fűtőszálat
    viszont most nem jön össze úgylátszik csak mákom volt
    most már 2 szer tekertem de mindig égett vagy égett gumiízt kapok
    valamikor meg jól működik
    lehet szorosan tekertem ?
    ego plus akkuval használom

    fentről 5 látszik + fél fél
    egyik a gumisapihoz másik meg a falhoz megy

    2.4 ohm a cél
    ez alapján próbáltam

  • ati2

    őstag

    válasz Hege1234 #6647 üzenetére

    Ha 0,15 vagy 0,16 -os huzalt használsz, akkor jónak kell lennie a 5 egész menetnek. A 0,2-es huzalból 7 egész menet kell.
    A vékony huzalt sokkal nehezebb tekerni, könnyen egymásra tekerheted és akkor az a rész hamarabb izzik.
    Ha teheted akkor jó erős fény alatt tekerd, úgy jobban látni a meneteket/szálat. A végén meg nem árt megmérni az ellenállást, ha van mivel.

    A tubby-s videó jobb. Amikor betolod a két szálat, akkor az egyiket meghúzod, majd hajtsd rá a házra. Utána mehet a gumi. Majd a másik szál is meghúz és hajtsd rá a gumira is. utána mehet a közép érintkező.
    Ha kész utána vagy letekered a szálat, vagy levágod. A tekeréses módszer jobb, mert nem lóg ki, csak tovább tart.

  • Hege1234

    addikt

    válasz ati2 #6648 üzenetére

    foggalmam sincs hányas huzal lehet
    a helix v3(EO) hoz volt alapba nemtudom azok hányasak

    viszont most jutott eszembe hogy a helix 1 ből kitudom venni huzallal együtt az üvegszálat

    sajnos muszáj ezzel baxakodnom mivel szilveszterkor brutál mennyiségű analóg fogyna
    januárra meg nagy bevásárlás lesz :)

    szerk:
    amíg írtam meg is csináltam és úgynézki működik
    kopp kopp kopp

    3 egész van rajta és sztem az enyém is akkora ami van a helix3mon

    majd próbáljam majd meg én is 3-al ?

    [ Szerkesztve ]

  • ati2

    őstag

    válasz Hege1234 #6649 üzenetére

    Ha csak 3 van rajta, akkor az más anyagú ellenállás huzal lehet, vagy lusták voltak tekerni. A vékonyabb 0,16-os NiCr huzalból 3 menet kb 1,8 Ohm, 4 menet kb 2,1 Ohm, 5 menet kb 2,4 Ohm.

Aktív témák