Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz ReFleXx #74995 üzenetére

    Azért, mert ha automatikus licitre állítom, akkor könnyedén eléri az ebay az én licitem maxát a vége előtt több órával, és sok ember van, aki bár meghúzza magának a limitet, de amikor ott van előtte az össze, akkor elcsábul, és azt mondja, hogy na jó, x Fontot még rányomok, annyit még mindig megér nekem. Ezeket az embereket ilyen módon kiküszöböltem. Márpedig nagyon sokan vásárolnak így.
    Hogy világos legyen, leírom lépésekben is.
    Adott tételt 200 pezetáért venném meg max.
    Ha beírom a max licitemet előző 5 órában, akkor tart 120-nál, akkor a következő 5 órában a "kalandorok" simán felviszik az árat pl 180-ig, ennyiért veszem meg.
    Ha az utolsó pillanatban írom be (akár én, akár programmal), akkor a kalandorokat kikerültem, és csak azokkal kell versenyeznem, akik valóban meg akarják venni. Ha nincs ilyen személy, akkor lehet, hogy 150-ért vettem meg.
    Ha pedig van más, aki 201-at állít be, akkor az övé, nem az enyém. A kósza kalandorok általában nem írnak be nagy összeget, csak egyet rányomnak a 120-ra, 130-ra, 140-re, mert azt mondják, annyiért még nekik is megérné.

    #74996
    Ha be van állítva az automatikus licit 6USD-ig, akkor nem tudja a másik illető az utolsó pillanatban 3,25-ért megvenni.

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák