Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kilua

    senior tag

    válasz arty #13 üzenetére

    Az igazi probléma inkább az, hogy ma már a legtöbb 20ezer forintos játék is ugyanúgy tartalmaz mikrotranzakciókat, és egy korrektebb free2play játék (pl warframe vagy genshin vagy fortnite) és egy mikrotranzakciós konzoljáték között nincs is különbség a beugró áron kívül.

    [ Szerkesztve ]

  • NightGT

    senior tag

    válasz arty #13 üzenetére

    Némi MMO-s tapasztalattal a hátam mögött: a hozzászólásod minden szavát aláírom...nem titok, hogy ezeket a pay2win retkeket kőkemény tudományos alapokon (pozitív visszacsatolás, frusztráció, jutalmazás, ingerek, stb) csinálják minél addiktívabbra. És sokszor direkt gyerekeket megcélozva. Hallottam olyan ügyről, ahol anyucin hajtották be azt a pénzt, amit a 14 éves gyerek (agyban, dopaminrendszerben, biokémiában, személyiségben is: bizony gyerek) sms-ezett a játékára, még úgy is, hogy 14 évessel tudtommal érvénytelen bárminemű szerződés...még Németországban is, ahol ez történt (Metin2, Gameforge cég...ja, egy ideje ők is mobiljátékokra hajtanak, az ázsiai kopi szemeteikkel)

    Pedig játszom ezt-azt máig, de mindig cringe, ha jön ez a "meg kell küzdeni érte" szöveg...élettelen tryhard, de még azok is lemaradnak, hacsak nincs vmi okosság (bot, bug, real money trade, etc) a háttérben

    Speed is the only truly modern sensation

  • Giovan!

    addikt

    válasz arty #134 üzenetére

    De fejlesztheted máshová az appodat, olyan platformra, ami fölött az Apple-nek nincs hatalma (Pl. Androidra), ezt senki sem tiltja neked most sem.
    Az iOS viszont az Apple-é, így ha ott akarsz árulni akkor be kell tartanod a szabályaikat.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz arty #141 üzenetére

    A lényeg az elv, nálam is. A piac életképesnek találta az Apple zárt rendszer koncepcióját, emberek a saját akaratukból döntenek e mellett a konkurenciával szemben. A piac életképesnek találta a Google nyílt rendszer koncepcióját is, a kettő megfér egymás mellett. Mindenki azt vesz ami neki a legjobban megfelel.

    Hát pedig a windows világában vagy az android világában így szoktuk meg és ha ott éppen nem így lenne, akkor mondhatná a versenyhivatal (vagy mittoménki), hogy márpedig be kell engedni a "másik boltot".

    Ez így van, ha csak a zárt rendszer lenne a mobilpiacon, teljesen jogosak lennének a monopóliumvádak, akkor én is azt mondanám, hogy meg kell nyitni az iOS-t, mégha nekem megfelelne zártan is. De most nem ez a helyzet.

    Azt meg inkább ne kezd már te is könyörgöm hogy nekem mi a jó, el tudom én azt dönteni magamnak, köszi.
    Ha nyílt rendszer kéne, nyíltat használnék, de pont azért használok iOS-t a droid helyett, mert előbbi zárt (minden más tekintetben szinte teljesen ugyanazt nyújtja a két rendszer). Senki sem korlátozott benne hogy droidot vegyek, ahol van alternatív store, és mindenki szabad, de az én igényeimnek jobban megfelelt az iOS. Nem hiszem, hogy ez annyira hihitetlen dolog lenne...

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz arty #141 üzenetére

    Nekem is az elv a lényeg. Nagyon nem tetszik a részben kínai Epic fejese a pereskedés közben olyanokat ír tegyék lehetővé az iOS rendszeren bármilyen forrásból lehessen telepíteni és bárki árulhasson saját fizetési módszerrel. Le akarják rombolni bíróságon, amitől az Apple módszere sikeres lett? Amivel mellesleg az Epic is gazdag lett, mert van egy olyan érzésem a több Fortnite bevételük nem az Android userektől jött.

    A piac most is döntött. Egy része annak tudatában vesz iOS készüléket, hogy tudja az Apple zártabb rendszer, az Apple boltja van csak ennek minden előnyével, a külső böngészők csak a Safari motorját használhatják stb. Apple szabályok minden előnyével. A piac másik része dönthet úgy megy a nyíltabb Androidra. Ha leülök a Playstation elé, nem fogom verni az asztalt miért nem tudok Xbox exkluzívval játszani rajta és fordítva. Egyébként a Google-t is pereli az Epic.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz arty #196 üzenetére

    Mert attól tart, hogy egyes appok csak az alternatív boltban lennének fellelhetők, ahol nem érvényesülnének az Apple szigorú app development guidelinejai, és egy idő után nem lenne választása, mint használni ezt az alternatív storet.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Giovan!

    addikt

    válasz arty #199 üzenetére

    Nincs kényszere a devnek, mehet droidra fejleszteni, vagy csinálhat bármi mást, ha nem tetszenek a szabályok (tudom, egyesek szerint ezt nem lehet valós érvként elfogadni, de szerintem meg el lehet). Én viszont kényszerítve leszek a nyílt rendszer használatára ha feltörik az iOS-t, hiszen nem marad zárt rendszer a piacon.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz arty #197 üzenetére

    Az áramszolgáltatás az közmű, rossz példa. :P

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Giovan!

    addikt

    válasz arty #202 üzenetére

    Semmivel. Attól viszont kevésbé lesz zárt, ha bizonyos appokat csak külső forrásból tudok majd feltanni a telómra. Jelenleg ilyen kényszerem nincs, mert minden App Store-ból megy, és nekem meg is felel ez az állapot, semmi szükségem a nyitásra. Ha nem felelne meg, droidoznék, semmi sem gátol ebben, ahogyan mást sem.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz arty #206 üzenetére

    Most rólam beszélünk, vagy valami elképzelt userről? Mert ha rólam, akkor sajnos ki kell ábrándítsalak, amire szükségem van, az fent van az App Store-ban jelenleg.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz arty #215 üzenetére

    Olvass vissza nyugodtan, értelmetlen lenne megint elismételnem “mennyiben érintene”.
    Ha meg szándékosan nem akarod megérteni, akkor kár rabolnunk egymás idejét.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz arty #215 üzenetére

    Egy alternatív alkalmazásbolt ugye két dolgot tud nyújtani a fejlesztőnek:
    1. kevesebb jutalékot vesz le
    2. kevésbé szigorú feltételekkel szűri az alkalmazásokat

    A user szempontjából az első lényegtelen, mert az alacsonyabb jutalékot lenyeli a fejlesztő, a második pedig egyenesen káros, mert biztonsági kockázatot jelent a user számára.

    Pl. most az Apple megteheti, hogy ha egy alkalmazás lopja a userek személyes adatait, akkor simán kipenderíti az iOS platformról, így a fejlesztő kénytelen kiszedni a kémkedő kódot az alkalmazásból, ha hozzá akar férni az iOS piachoz. Alternatív boltok esetén viszont az app max. az hivatalos Appstore-ból tűnne el, míg a fejlesztő más boltokban simán terjeszthetné ugyanazt a kódot.

    Persze mondhatod, hogy akkor ne tölts le semmit a többi boltból, de mi is valójában a user érdeke? Hogy elérhető legyen az alkalmazás, de ne kémkedjen, nem pedig az, hogy ki tudja játszani a biztonsági ellenőrzést és a userre háruljon a felelősség, hogy vagy lemond az alkalmazásról, vagy hagyja kémkedni.
    Az iOS egyik komoly vonzereje, hogy azt a szűrést, amit más esetben a usernek kellene elvégeznie, megteszi helyette az Apple és rákényszeríti a fejlesztőket, hogy betartsák az alapvető szabályokat.

  • Giovan!

    addikt

    válasz arty #219 üzenetére

    Tőlem is elolvashattad, ezért írtam, hogy nyugodtan olvass vissza, mert ebben a topikban is leírtam miért az a véleményem, ami. Minek írjam le ugyanazt 10 hozzászólásonként?

    az nem a juzer érdeke, hogy az alma ne bánhasson kénye-kedve szerint a juzerrel/fejlesztővel?

    Szerződés van, amibe mindkét fél beleegyezik. A user és az Apple közti szerződés kicsit más, mint ami a fejlesztő és az Apple közt jön létre (előbbiben nincs olyan, hogy az Apple bármikor felbonthatja a szerződést önhatalmúlag). De akinek nem tetszik a szerződés, annak nem kell az iOS-t választania és kész.
    A usereket általában különösebben nem érdekli, mi van a fejlesztővel.

    mennyiben a juzer érdeke, hogy amellett, hogy nem fortnájtozhat, még a lehetőségtől is elvágták volna, hogy az epic valaha "kijavítsa" a fortnitet, ill. fejleszthesse az unreal motort/többi játékot ?

    Azt ugye tudod, hogy az Apple konkrétan felajánlotta az Epicnek, hogy augusztus 28-ig ha kiveszi a direct paymentet az appból, akkor mehet vissza a store-ba?

    mondd, hogy az epic megregulázása az elsősorban a juzer érdeke volt és nem példát statuált az alma a lázadóval

    A szerződésszegésnek mindig következményei vannak, tisztában volt ezzel az Epic is mikor úgy döntött, hogy nem várja meg a per végét a szabálysértő update-tel.

    képzeld el, hogy mondjuk a ban előtt vettél valamikor a fortnájtban X ezerért kontentet - neked tényleg az az érdeked, hogy ezt ne használhasd??? nem csupán fenyegető eszköz vagy egy nagy játszmában?

    Csak ezt a nagy játszmát nem az Apple kezdte, nem ő borította fel a status quo-t. Ezt lehet nem kéne elfelejteni, eléggé releváns infó a sztori szempontjából.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz arty #219 üzenetére

    Nem konkrétan az Epic megregulázása volt a user érdeke, hanem általánosságban az, hogy ne szűrés nélkül tolják az arcába a noname fejlesztők a szarjaikat és ne neki kelljen minden egyes app telepítéskor bújnia a fórumokat, hogy akkor ezt most biztonságos-e telepíteni, illetve lehet-e upgradelni az 1.0.2-re mert nem raktak bele közben a bugfixeken kívül jelszólopó kódot is.

    Az Epic megregulázása csak a szabályok alkalmazásának egyenesági következménye.

    A hozzászólás, amire válaszoltam viszont azt taglalta, hogy egyáltalán mit érdekel engem, hogy van-e iOS-re más appstore is, legfeljebb nem majd használom.
    Erre válaszoltam, hogy nagyon is érdekel, mert így a fejlesztők a kisebbik ellenállás irányába fognak elindulni és ahelyett, hogy biztonságos kódot írnának, inkább olyan boltot választanak, amiben nincs ellenőrzés. Ez jó a fejlesztőnek és rossz a usernek.

    Ettől még lehet a végtelen fejlesztői szabadságot biztosító modellt választani, ha a usernek az kell, akkor mehet Androidra. De aki az iOS-t választja, az sok egyéb mellett a biztonságosabb Appstore miatt teszi és ezt a biztonságot akarják most törvényi erővel szétverni.

Új hozzászólás Aktív témák