Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz drotsztyuart #180 üzenetére

    "Szerintem az epic ebbe nem sántul bele, az apple viszont kegyetenül megszívhatja ha másoknak is kinyílik csipája."

    Azok a mások inkább lapítanak, mert ha az Epicnek sikerülne megnyernie a pert (nem fogja, de tételezzük fel), akkor az összes konzol platformokat és a szoftver kereskedések kb. 99%-át (amik jééé, mind 30% jutalékkal dolgoznak) szét fogják szopatni az erre szakosodott jogi trollkodásból élő cégek, hogy vagy engedik őket a platformjukon kereskedni, vagy lesznek szívesek x milliót lepengetni peren kívül.
    Az Epic is tudja, hogy az egész hisztikampányából nem lesz semmi, mert ha tényleg találnak is valami jogi kiskaput, amivel az Apple kényszeríthető lesz bármire, azzal precedenst teremtenének kb. minden komolyabb iparági szereplő ellen, azt pedig már az USA törvényhozása se szokta félválról venni. Túl sokaknak túl sok pénze forog itt kockán, hogy pár kattintásvadász szalagcímen túl bármi érdemi is történjen.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz arty #215 üzenetére

    Egy alternatív alkalmazásbolt ugye két dolgot tud nyújtani a fejlesztőnek:
    1. kevesebb jutalékot vesz le
    2. kevésbé szigorú feltételekkel szűri az alkalmazásokat

    A user szempontjából az első lényegtelen, mert az alacsonyabb jutalékot lenyeli a fejlesztő, a második pedig egyenesen káros, mert biztonsági kockázatot jelent a user számára.

    Pl. most az Apple megteheti, hogy ha egy alkalmazás lopja a userek személyes adatait, akkor simán kipenderíti az iOS platformról, így a fejlesztő kénytelen kiszedni a kémkedő kódot az alkalmazásból, ha hozzá akar férni az iOS piachoz. Alternatív boltok esetén viszont az app max. az hivatalos Appstore-ból tűnne el, míg a fejlesztő más boltokban simán terjeszthetné ugyanazt a kódot.

    Persze mondhatod, hogy akkor ne tölts le semmit a többi boltból, de mi is valójában a user érdeke? Hogy elérhető legyen az alkalmazás, de ne kémkedjen, nem pedig az, hogy ki tudja játszani a biztonsági ellenőrzést és a userre háruljon a felelősség, hogy vagy lemond az alkalmazásról, vagy hagyja kémkedni.
    Az iOS egyik komoly vonzereje, hogy azt a szűrést, amit más esetben a usernek kellene elvégeznie, megteszi helyette az Apple és rákényszeríti a fejlesztőket, hogy betartsák az alapvető szabályokat.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz arty #219 üzenetére

    Nem konkrétan az Epic megregulázása volt a user érdeke, hanem általánosságban az, hogy ne szűrés nélkül tolják az arcába a noname fejlesztők a szarjaikat és ne neki kelljen minden egyes app telepítéskor bújnia a fórumokat, hogy akkor ezt most biztonságos-e telepíteni, illetve lehet-e upgradelni az 1.0.2-re mert nem raktak bele közben a bugfixeken kívül jelszólopó kódot is.

    Az Epic megregulázása csak a szabályok alkalmazásának egyenesági következménye.

    A hozzászólás, amire válaszoltam viszont azt taglalta, hogy egyáltalán mit érdekel engem, hogy van-e iOS-re más appstore is, legfeljebb nem majd használom.
    Erre válaszoltam, hogy nagyon is érdekel, mert így a fejlesztők a kisebbik ellenállás irányába fognak elindulni és ahelyett, hogy biztonságos kódot írnának, inkább olyan boltot választanak, amiben nincs ellenőrzés. Ez jó a fejlesztőnek és rossz a usernek.

    Ettől még lehet a végtelen fejlesztői szabadságot biztosító modellt választani, ha a usernek az kell, akkor mehet Androidra. De aki az iOS-t választja, az sok egyéb mellett a biztonságosabb Appstore miatt teszi és ezt a biztonságot akarják most törvényi erővel szétverni.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Ezekiell #225 üzenetére

    Ezek szerinte a PC-s Epic Store-ban olcsóbbak és/vagy jobb minőségűek a szoftverek, mint Steamen vagy GOG-on?

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Ezekiell #228 üzenetére

    "Almát akarsz körtével osszehasonlitani. Ha több marad egy cégnél, abból több jut fejlesztésre, és abból jobb szoftver tud készülni. Nemtom mit nem lehet ezen érteni. "

    Ha szerinted egy cég bevételei és a termékei minősége között egyenes arányosság van, akkor ugyanezen logika mentén az Apple 30% jutaléka is méltányos, elvégre két magáncég tranzakciójáról beszélünk: ha több jutalék marad az Apple-nél, akkor jobb minőségű hardvert és OS-t tud fejleszteni.
    Hiszen több bevétel = jobb minőség, nem?
    Persze ez hülyeség, mert egy cég egyrészt nem az előző évi bevételei alapján határozza meg a fejlesztései költségvetését, másrészt ezer és egy dologra költi a pénzét és ennek a fejlesztés meglepően kis hányadát teszi ki. Sőt, a legtöbb cég akkor tolja meg igazán a fejlesztési költségeit, ha csökken a bevétele, mert olyankor igyekszik javítani a piaci pozícióin, míg ha a termék jól jövedelmez, akkor hajlamos ráülni az eredményre.

    TLDR: a feltételezésed, hogy a fejlesztők a jutalékon megspórolt összegeket maradéktalanul visszaforgatják a termékeik minőségébe az ugyanolyan légbőlkapott feltételezés, mint ha azt mondanád, hogy az óriáscégek az "adóoptimalizációból" befolyt nyereségüket mind jótékony célra fordítják.

Új hozzászólás Aktív témák