Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Ezekiell #116 üzenetére

    Játszótér: amit az Apple épített fel (user bázis, fejlesztői környezet, üzemeltetés) és aminek a sikeréből profitáltak más cégek is, aztán mikor nagyra nőnek és tőzsdére mennek akkor a részvényesek nyomására jönnek a perek, hogy mégse tetszenek nekik a feltételek.

    A 30% nagyjából szabvány az iparban tudtommal, Google, Apple, Microsoft, Sony, Steam...

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Ezekiell #124 üzenetére

    A Microsoft a Windows Mobile után későn próbálkozott a Windows Phone-nal, nagyon benézték hogyan kéne két nagy játékos mellett belépni a piacra és saját maguk rontották el azzal folyton újrakezdték: 7-ről nem lehetett 8-ra menni és 8-ról nem mindenkinek 10-re. (volt Nokia Lumiám, szerettem, ismerem a sztorit)

    Az Apple tapasztalata az iTunes-iPod zenevásárlás üzlet után garancia volt a fejlesztők számára, hogy az App Store is sikeres lesz. A kölcsönösségben egyetértek, az a gond néha úgy magyarázzák a cégek a 30%-ot mintha csak sáp lenne és nem kapnának cserébe szinte semmit az Apple-től.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Ezekiell #126 üzenetére

    Egyetértek az IAP lehet vita tárgya, azzal egyezkedhetnének. Mert amúgy tényleg vannak szürke zónák. Csak az Epic Games nem párbeszédet indított, hanem ez a stunt perelés háború. Azt mondják userek érdekében cselekszenek, az lesz belőle a játékosaik szívják meg.

    Egyébként az Epic Games IAP % alku helyett sokkal komolyabb dumákat dobál az Apple felé: https://twitter.com/TimSweeneyEpic/status/1296919363157659648/photo/1
    Durván fordítva: "ha az Apple nyitja a rendszert és lehetővé teszi a felhasználó olyan forrásból telepíthet szoftvert amiből akar és bármilyen közvetlen user-dev fizetési módszerrel, akkor újra jóban leszünk" :U

    nem gondolhatja ezt komolyan :D hadd döntse el az Apple, Google, Sony, Nintendo stb. hogy az általuk felépített platformokon milyen szabályok legyenek

    + mint iOS user köszönöm szépen értem ne harcoljon a fickó, amit ő hátránynak tart én előnynek (zártabb rendszer és Apple "vigyázása"), a százalékon természetesen lehet és kell vitázni, mikor milyen üzleti modell a divat

    A melós években amíg fel kell futtatni az appot, játékot, streaming szolgáltatást addig jó 30%-ért cserébe van kész óriási userbázis, Apple intéz mindent stb., amikor az Apple sikerén lovagol a cég hawaii-happy, mikor a nagyra nőtt cégek tőzsdére mennek hirtelen jönnek a méltatlankodások a részvételi díj miatt.

    Részemről mobilon nem játszom és utálom az IAP témát, régimódi vagyok, egyszeri vásárlás rendben, normális havidíj rendben, hogy gyerekeket függővé tesznek és az extra apróságok végtelen vásárlása az nem jó.
    A játékstúdióknál is lehet érvelni aránytalanságról, sepregessenek a saját házuk táján előbb: egy mobiljáték extráinál mi kerül sok ezer forintba valamilyen játékbeli autón, fegyveren és három nap múlva vedd meg a következőt ami hangyányit más? Turning players into payers.

    Playstation 10-20 ezres játék, hónapon át fejlesztik, sok-sok játékóra, komoly grafika és sztori? Jöhet. Mobilon három nap után varázsát vesztett csillámpóni IAP súlyos ezrekért? Takarodjon. :D

  • #86564352

    törölt tag

    válasz arty #141 üzenetére

    Nekem is az elv a lényeg. Nagyon nem tetszik a részben kínai Epic fejese a pereskedés közben olyanokat ír tegyék lehetővé az iOS rendszeren bármilyen forrásból lehessen telepíteni és bárki árulhasson saját fizetési módszerrel. Le akarják rombolni bíróságon, amitől az Apple módszere sikeres lett? Amivel mellesleg az Epic is gazdag lett, mert van egy olyan érzésem a több Fortnite bevételük nem az Android userektől jött.

    A piac most is döntött. Egy része annak tudatában vesz iOS készüléket, hogy tudja az Apple zártabb rendszer, az Apple boltja van csak ennek minden előnyével, a külső böngészők csak a Safari motorját használhatják stb. Apple szabályok minden előnyével. A piac másik része dönthet úgy megy a nyíltabb Androidra. Ha leülök a Playstation elé, nem fogom verni az asztalt miért nem tudok Xbox exkluzívval játszani rajta és fordítva. Egyébként a Google-t is pereli az Epic.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz floatr #142 üzenetére

    Egyem meg milyen cuki ahogy a Facebook magyaráz átláthatóságról. Aki kíváncsi mennyi a jussa a platformot biztosító Apple, Google, Microsoft, Sony, Steam cégeknek, egy keresésre van user számára. Ha minden vásárláskor minden rendszeren tájékoztatni akarnak elég felesleges spam lenne ez az információ. Amikor veszek egy filmet, zenét, játékot, kenyeret akkor se részletezik a pénzemből mennyit kap a kiadó, előadó, a pékség és a pék.

    janeszgol: onnan tudja hogy az App Store bevétele kb. kétszerese a Play Store-nál. Az Apple Arcade is jó irány, havidíjért elkerülöd az IAP őrületet.
    Eltűnik egy játék: a jelenlegi ügyben iOS Fortnite játékosoknak az Epic-et kellene zaklatni tegyék ki a frissítést az App Store-be is (ha tényleg fontosak a cégnek a játékosaik)

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz floatr #155 üzenetére

    Erre írhatnám, sokan csak az Apple-t akarják büntetni az egész iparágban bevett szokások miatt. (30%, nincs külön tájékoztatás minden vásárláskor erről) Ha megnézed nincs akkora nagy különbség a különböző cégek szabályzata között. Érdekes az Apple "igazságtalan" módszerein hány cég felfutott és miután tőzsdére mentek már perelnek, hogy nem tetszenek a feltételek. Hozzáteszem nem tudom a jogi részét, talán amerikai precedens jogban direkt egy nagy szereplőt perelnek. Én annyit mondok ezek a dolgok amit az Epic és a Facebook magyaráz az nem Apple kérdés, hanem iparági. Mert máshol is van 30% és máshol sem írják ki részletesen user pénzéből mennyi a bolté, kiadóé, előadóé, fejlesztőé stb.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz floatr #160 üzenetére

    Olvass vissza korábban mit írtam IAP kapcsán. Arról lehetne egyezkedni, viszont az Epic csávó totál háborút indított az Apple egész platformja ellen. (másrészt az Epic-ben 40%-os részvényes a kínai Tencent, nem tudom mennyi politika lehet ebben a balhéban? ha a Top Gun filmbe beleszólnak, kinézem belőlük ezt is)

  • #86564352

    törölt tag

    válasz makkmarce #162 üzenetére

    Igen, erről is írtam korábban, hogy a Google-t is perelik. Mégis a hsz-ek 90%-a a témában csak az fúj Apple 30%. Az Epic kapcsán a kérdésem: ők mit szólnának ahhoz más fejlesztők perelnék őket, hogy nyissák ki a Fortnite platformjuk a szabadság jegyében, hogy más kereskedők is árulhassanak kiegészítőket a játékban a saját fizetési módszerükkel az Epic-től függetlenül? :)

  • #86564352

    törölt tag

    válasz floatr #174 üzenetére

    Nekem nem fáj az Androidon a nyíltság, lehet sideload, ROM főzés, többféle bolt stb. Akiknek erre van igénye ott a lehetőség.
    Cserébe tőlem se vegyék el erővel a számomra előnyösebb zárt rendszert. Lehet nem érthető egy Android user számára miért választják sokan az iOS-t.
    Egyébként technológiában aki jót vagy előbb csinál valamit könnyen kerül "monopol" helyzetbe, az igaz elég sok szürke zóna van és sok részletkérdés pl. ugye vicces a Netflix, Spotify esetén most az van a honlapjukon előfizetek közvetlenül náluk, az appban csak bejelentkezek.

    Az Apple diktálása: erről sokat lehet pro és kontra elmélkedni, a százalékokon egyezkedni, én sem fekete-fehéren látom. Viszont alapvetően ők építettek egy platformot, és az biztos, hogy örülök annak az Apple diktálása miatt már nem Flash weboldalak vannak, hogy a zenekiadók már nem csak ötezer forintos CD eladásban látják az üzletet, hogy ha letöltök egy appot nem vírusos és tudok hol központi helyen reklamálni a pénzemért, hogy alávágnak a tracking reklámozásnak, próbálnak a privacy terén intézkedni.

    Pluszban számomra érdekes, hogy a Facebooktól a Spotify-ig minden cég mondja a magáét és megy a szabadságharcozás a platform ellen ahol ők is meggazdagodtak. Nekem az a Facebook ne magyarázzon, aki a rivális Whatsapp, Instagram stb. felvásárolja izomból, és bár Spotify előfizető vagyok úgy olvastam a lánc végén a zenész többet kap az Apple Music-től.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz floatr #188 üzenetére

    Ugyanezt érzem az "Apple diktatúra, zárt rendszer rossz" szövegek ismétlése után. Azt nem értem, ha annyire előnytelen, versenyképtelen és annyira lehúzás és annyira nem ad semmit az Apple a jutalékért cserébe, hogy lehet mégis az ő platformjukon keresnek többet a fejlesztők? Az Epic Games is.

    Epic: Apple is blocking Fortnite updates and new installs on the App Store, and has said they will terminate our ability to develop Fortnite for Apple devices.

    Miközben arról van szó, megszegték a feltételeket, ha megfelelően adnák ki akkor az iOS Fortnite játékosok ma is nyomkodhatnák. Ezt a bíró is megmondta nekik "Judge Yvonne Gonzalez Rogers, however, said she will not require Apple to allow Fortnite on the App Store once again, as the game in fact infringed Apple’s terms." csak hát az Epic a média és közvélemény "ítélete" miatt fogalmaz úgy ahogy. Jelenleg csak az EG-n múlik miért nem játszhatnak az iOS userek, magyarul a saját játékosaikkal szúrtak ki akikért elvileg szabadságharcolnak. Még az Apple-Samsung szabadalom perekben is megegyeztek abban ítéletig üzlet megy tovább ahogy eddig, max. a bíró kompenzálja egyiket vagy másikat utólag, de addig user ne szívjon.

    A Facebook mostani panaszára azt is lehet mondani a 30% a Facebook és Apple közötti szerződéses dolog, userre nem tartozik. Persze tőlem aztán kiírhatnák minden tranzakció során ki mennyit kap a pénzemből, de akkor mindenhol. A Facebookot is kötelezzék jelezzék az arcomba tolt reklámból mennyit keresnek stb.

    (#190) Ezekiell: nincs még 5G iPhone se, szerintem kicsit odébb van még a szélesebb 5G forradalom, majd ha 3-4 év múlva kikopnak az utóbbi időben forgalmazott iPhone-ok és lehet az Apple is megcsinálja a maga felhős játékszolgáltatását. Nem mindig elsőként ugranak be egy buliba. Ilyen cég, a feedback is sokáig tart pl. iOS hangerő ikon hány évbe telt :D vagy most 14-nél annyit engednek lehet default email, böngésző appot megadni

  • #86564352

    törölt tag

    - rossz Apple zártság, szar Apple üzleti modell, birka szifonosok!
    - nem kötelező oda fejleszteni, van más, nyílt platform (több userrel)
    - akkor lemaradunk az iOS táborról! (ahol egyelőre többet lehet keresni)
    - tehát mégse olyan szar? :)

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Ezekiell #225 üzenetére

    Ja amióta milliárdos az Epic, behúzták a kínai pénzt is és saját boltot is csináltak, tiszta kánaán usereknek. Ja nem, sorra intézik az exkluzívokat, ahogy most kiszúrtak a mobilosokkal, kiszúrtak a Linuxosokkal is, Mac Rocket League játékosokkal többek közt:
    https://www.reddit.com/r/EpicGamesPC/comments/gbx1vz/epic_games_and_linux/
    https://twitter.com/taciturasa/status/1125157955895164930

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Ezekiell #239 üzenetére

    A linkelt Google elleni peranyagban viszont nemcsak IAP 30%-ról írt az Epic. Hanem teljes asztal felborításról. Kamu szabadságharc dumával.

    Röhögnék egy bíró az Apple-nek, Google-nek és Epic-nek is azt mondaná, hát akkor nem kell IAP modellben csinálni, ha nem éri meg. Hogyan kaszált milliókat az Epic az App Store-ban és a Play Store-ban, ha annyira rossz szerintük az üzleti modell? Miért van több millió, ezek szerint hülye fejlesztő, akik a Google és Apple áruházába is programoznak ilyen feltételek mellett is? Mitől nő a számuk évről évre?

    Annyira nem vagyok otthon a mobiljátékokban, az egy kaptafára készülő kocsmai százasnyelő nyerőgép mintájára csinált, függőségre hajtó színes-szagos skineket áruló "ingyenes" játékok 100% nem érdekelnek. 1-2 fizetősben, ha mellesleg volt IAP extrákra nem érdekelt az a része. Lehet az öregség mondatja velem, gyerekkoromban ahhoz voltam szokva akár évekig készült egy játék, megvetted (osztálytárs lemásolta a CD-t mikor hogy) sok időt kijátszottál vele és vártad a következőt. Mentek is tönkre stúdiók, gazdagodtak is stúdiók.

    Azt látom Sweeney a saját játékosaival is kiszúrt, és ha elérné a végső célját amiről folyton tweetel és prédikál, akkor velem mint nem is játszó userrel is kiszúrna, mert a precedens miatt mindenki perelhetne mindenkit.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz azbest #248 üzenetére

    Van már ezer Epic per topik, valamelyikben én is írtam ezt. És ugyanezt az elemzést én is olvastam. :) Vannak benne érdekes iparági dolgok. Mégis egyesek csak a gonosz Apple nótát fújják.
    Ebben olvastam (6-7 oldalon) azt is Kínában ugye nincs hivatalosan Google Play Store, és a Tencent, Oppo, Vivo, Xiaomi tököm tudja milyen store-ok vannak még, összeálltak és akár 50% jutalék is lehet.

Új hozzászólás Aktív témák