Új hozzászólás Aktív témák

  • hegefe

    csendes tag

    válasz agyarka #3633 üzenetére

    Egyetértek veled a kötött elektrolitos zselés akku kapcsán írt megjegyzéseddel. A hozzáértők szerint a gázrekonbinációs technológia védi az ilyen akkukat impulzus töltéses vízbontási határ átlépése esetén. Ez főleg AGM akkuk esetén igaz.
    Zselés munka akkut nem illik teljesen kisütni a töltési ciklus jelentős csökkenése miatt. Tipikusan max 50%-ig merítik emiatt őket. Ezért nálam is a vízbontási határ fölé töltésük kizárt.
    Kösz a pontosítást!

    A 13.3V nyugalmi kapocs feszültség egy Rocket kalciumos akkun teljesen normális.
    Az én említett ilyen munka akkum még garanciális, és emelt elektrolit szintű (+ 1 cm a cellák felett).
    Tehát biztosan nem elektrolit hiányos.

    Bosch (Johnson Controls) S4-S5 2 éves akkuim is simán tartják ~két hétig a 13 V fölötti nyugalmi kapocs feszültséget a regeneráló teljes töltés után. Lehet, hogy az elektrolit szintet vesztett akkuk is produkálnak ilyet, de a teljesen feltöltött új kalciumos akkuknál ez biztosan normális.
    (CTEK MX5 töltövel Recond után sosem tudták ezt a nyugalmi kapocs feszültséget tartani.)

    A Forex szulfát oldójával én egy 16 éves hibátlan gyári BMV akkut 53%-os kapacitásról hoztam fel 75%-ra. Mivel 80%-nál csere ajánlott az akku, ez is cserélve lett. De azóta is tölthető 75% kapacitásra. Semmi baja.

    Másik Várta Ezüst technológiás akku cella zárlatos gyanús volt. Szulfátlanítóval töltve rögtőn az elején megindult két cellában a vízbontás. CTEK töltő előtte még vidáman töltögette, de mint halottnak a csók annyit ért.
    Ha egy akku hibás, akkor rögtön látszik a Forex szulfátoldóval töltve. Ezt megerősíthetem.

    Nálam nem az a szulfátoldó funkciója, hogy elhanyagolt akkukat visszahozzak vele. Mert szerintem ez 80% kapacitás fölé csak nagy ritkán sikerülhet. Hanem karbantartás szerűen a teljes töltöttség elérése.
    Hogy eközben tényleg regenerál-e nem különösebben érdekel. 10.5V-ra merítés majd az ezt követő teljes feltöltés biztosan visszaállítja a névleges kapacitás körüli értéket nem elhanyagolt akkuk esetén.
    Ezt tapasztaltam a Forexes processzor vezérelt kisütés-regeneráló töltésre képes eszközökkel.

Új hozzászólás Aktív témák