Új hozzászólás Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz szilard28 #585 üzenetére

    "A 99 dolcsiért bérelhető 999 dollárt termelő bérbányászgép-ajánlatot továbbra is priviben várom."

    Az a gond hogy csak végletekben gondolkozol, árnyaltabb megközelítést még nem olvastam Tőled.
    A pék sem adja 5000 Ft-ért a kilós kenyeret. Ennek racionális okai vannak. És szerszámgépet sem bérelhetsz 2 forintért.
    A számítási kapacitásnak is lehet olyan ára, amely nem a a te elméleted szerint működik.
    Ha jól gondolom a mai állapotot: VGA esetén 30-50% az áram költség, célhardvereknél alacsonyabb. A karbantartás költsége és a beruházás megtérülése nem tudom pontosan mennyi lehet, de ha jól saccolok, akkor a mai árfolyamon számolva 50-70% között mozoghat az össz. költség ha valaki szerverparkot üzemeltetne bérbeadás céljából, amire még egy kis profit is kell.

    Tehát a "bérlős" bányász az én elképzelésem szerint 1 BTC bérleti díjért max 1,2-1,4 BTC-re számíthat. Ez szerintem korrekt és elfogadható arány. Természetesen azt senki nem tudja milyen lesz az árfolyam, de a bérlő/bérbeadó nyilván ennek figyelembevételével korrekciózza majd a bérleti díjakat.
    (ha lenne ilyen szolgáltatás)

Új hozzászólás Aktív témák