Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz ignorant #375 üzenetére

    "Akik meg a bitcoin-t alvilagi valutanak tartjak, egyreszt forintot, dollart barmit lehet hasznalni arra hogy "rossz" dolgokat csinalj, ez emberen mulik."

    A legviccesebb, hogy az utóbbi időben direkt kerestem fájlmegosztóktól kezdve mindent (még captchafejtést is), de nem találtam. Szóval ennyit arról, hogy az alvilág használja... :D

    Egyébként a Taint-tel kapcsolatos kérdésemre válaszolnál?

    (#303) ignorant: "Ha implementalva lesz a coin taint, ez egybol azt jelenti, hogy nem tudsz lopott coinokat hasznalni, ergo nem lesz ertelme lopni, olyan mint a festek az ATM-ekben vagy bankokban pl."

    Ez hogyan fog működni? Mivel bizonyítja valaki, hogy tényleg ellopták tőle?

    (#393) fordfairlane: "Olyanok kardoskodnak a bitcoin mellett, akik látványosan nem értenek sem a pénzügyhöz, sem a gazdasághoz"

    Mondom én, hogy a közgazdászok durvábbak, mint a szabadkőművesek. Ők az Egy Igaz Tudás őrzői és mindenki más, aki mást mond, az csak hülye lehet. Mint régen az egyház. Gömbölyű a Föld? Hülye vagy! Kardoskodsz mellette? Még hülyébb vagy. Túl nagy publicitást kaptál a hülyeségedhez? Égni fogsz!

    (#395) Tapsi: "A bitcoin sohasem fogja átvenni a világpénz szerepét, sőt, pénzként is nehezen definiálható."

    Lenne 2 kérdésem, remélem normális választ kapok rájuk.
    A dollár és az euró szerinted meddig húzhatja?

    A jelenlegi, tartalékráta-lufin és infláción alapuló gazdasági rendszer meddig húzhatja, ha figyelembe vesszük, hogy
    1. A kitermelhető javak nemhogy exponenciálisan nem növekednek, de egyre inkább csökkennek. Ritka földfémek, termőföldek, globális felmelegedés, stb. Persze a technológia fejlődik, de kérdés, hogy vajon meddig, mielőtt magába roskad?
    2. A technológiai munkanélküliség is növekszik (és egyelőre még a túlnépesedés sem fordult meg) és nem lesz annyi új munkahely, amennyi a munkanélküliség. Valamin a nyugdíjrendszer is roskadozik a fejlett világban is.

    Meddig húzhatja még ez a rendszer?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák