Keresés

Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #06658560 #597 üzenetére

    Erre azt fogod kapni, hogy Isten szemében nem ezek az eredmények számítanak, mert nem emberi szemmel néz az emberekre.

    Egyébként kb. mindenben egyetértettem a hosszú hozzászólásodban.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • orbano

    félisten

    válasz #06658560 #601 üzenetére

    azért az 5ös pontot, és a gyatra stílusát leszámítva szerintem alapjaiban véve igaza van.

    A vér nem válik VAZZE!™

  • kai_sehmet

    csendes tag

    válasz #06658560 #601 üzenetére

    No offense, ]Phobos[ -al én sem értek egyet, de azért azt meg kell jegyeznem, hogy a te helyesírásod sem tökéletes, és meglehetősen embertpróbáló volt pl. a hosszú hozzászólásodat végigolvasni ékezetek nélkül... :))

    csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

  • orbano

    félisten

    válasz #06658560 #606 üzenetére

    Ne haragudj, de nem fogom most előkaparni. Google a Te barátod. De nem 1x, nem 2x olvastam erről.

    A vér nem válik VAZZE!™

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #06658560 #606 üzenetére

    Annyi igazság van benne, hogy az anális szex a legtutibb módja fertőzés összeszedésének, itt a legnagyobb esélye a vírustranszportnak.

    Sectumsempra - For Enemies

  • kai_sehmet

    csendes tag

    válasz #06658560 #614 üzenetére

    :R Sejtettem hogy ez lehet az oka, ezért is írtam hogy no offense, de attól még tényleg nehéz ékezetmentes szöveget (értőn) olvasni...

    csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #06658560 #618 üzenetére

    A HIVpozitívnál sem mindegy, ugyanis nem 100% a fertőzés esélye. A többit már előbb részleteztem.

    A szűzlányhoax-ot meg felejtsük már el egy életre. (Nem azt mondom, hogy te ezt hiszed, csak már nem egy helyen hallottam ezt :Y )

    Amúgy az a buzi/pedo statisztika engem is érdekelne. Kíváncsi vagyok, hogyan csinálták... vesznek 100 meleget, abból 1 pedofil, utána vesznek 100 pedofilt, abból 30 meleg, ergo a melegek 30%-a pedofil :D
    Amúgy kétlem, hogy bármilyen statisztika lenne ebből, maximum bűnügyi. Az meg egy látens csoportot (pedofilok) nem fog reprezentálni.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • orbano

    félisten

    válasz #06658560 #614 üzenetére

    Ez nagyon off és no offense de hadd kérdezzem már meg, hogy hova tűntek a német klaviatúráról az ékezeteid? Kérdezi ezt egy olyan ember, aki másfél évig használt német klaviatúrát és nem voltak vele ékezetügyi gondjai.

    A vér nem válik VAZZE!™

  • ]Phobos[

    senior tag

    válasz #06658560 #601 üzenetére

    **********

    [ Módosította: Racecam ]

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

  • ]Phobos[

    senior tag

    válasz #06658560 #648 üzenetére

    Témában utolsó kommentem:
    1.) gogli a barátod, nem én írtam
    2.) rendben, tényleg ejtettem helyesírási hibákat, de legalább idéznél helyesen :U
    3.) a metrós story-nál tényleg elragadtattam magamat, de már ne is haragudj, az lenne az alap, hogy ők vannak tekintettel másokra, és akkor majd tolerálom őket( és amúgy meg ne sarkíts kérlek, mert nem egyből, hanem nem történt semmi( toleráltam őket, meglepő? ) )
    4.) ami a kúltúrát illeti, az épp moderálás alatt áll, nem írom le mégegyszer :))
    5.) nem is tudom, szerinted mennyire hasznos, ha azt mondom, hogy hátrányos helyzetű embereken segítek közvetve a munkámmal( akik ráadásul többnyire a kisebbség tagjai )?

    Skorzeny87 tökéletesen leírta, hogy is kéne álltalában viselkedni, maximális :R

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

  • orbano

    félisten

    válasz #06658560 #647 üzenetére

    De ha felrakod a magyar kiosztást, akkor nem tudsz váltani? Nekem sokáig német os volt fent és angol és magyar kiosztással használtam, közben meg itthon magyar@magyar volt. Ha gyakran használod és sokat gyakorolsz akkor hozzá lehet szokni :)
    És tényleg nem baszogatni akartalak, csak kíváncsivá tettél.

    A vér nem válik VAZZE!™

  • vagamo

    őstag

    válasz #06658560 #662 üzenetére

    Én először azt hittem, hogy fejbe lőtték a faszit! :B

    Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

  • rii

    nagyúr

    válasz #06658560 #658 üzenetére

    namármegint a CM :)

    hajjátok már békén az alternatív közlekedést :)

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #06658560 #666 üzenetére

    itt már nem csak arról van szó, hogy támogatjuk a kerós közelekedést, hanem hogy az autóktól már férni nem lehet BPen.

    ezért más, ezért különbözik minden mástól.
    ha valaki kocsival jár, annak is az érdeke, hogy minél több ember nyergeljen át keróra, mert kevesebb kocsi fog előtte állni a dugóban, ha valaki bkv-zik, annak is szintúgy, és minden városban élőnek, mert tisztább lenne a levegő. Kevesebb kocsi - kvesebb stressz a városi utakon.

    olyan felvonulás nincs, ami minden ember érdekét szolgálná (-:
    jah, .. persze kivéve a CM.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • CYBERIA

    senior tag

    válasz #06658560 #658 üzenetére

    Országimázs?

    Nem biztos, hogy mindenki negatívan értelmezi :U

    APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

  • orbano

    félisten

    válasz #06658560 #662 üzenetére

    a pasi bőr csuklópántja :D egyébként pedig az, ahogy fogja és hozzáér a sebesült mukihoz a hátsó. túl intim (nekem) ahhoz, hogy ne annak tűnjön. persze lehet hogy a topic, mint kontextus is hozzátesz :)

    A vér nem válik VAZZE!™

  • lorior

    csendes tag

    válasz #06658560 #851 üzenetére

    [OFF]Ha vegignezzuk az emberiseg tortenelmet, es a kulturak istenkepeit, akkor azert eljtunk oda, hogy istenbol kene lennie vagy otvennek.
    Ez igaz, de az ötvenből, a fele természeti vallás (a természet erőinek megszemélyesítése Posszeidón ->tenger istene, Gaia->föld Istene, De mégis mindig találunk közöttük egy-egy főistent (Odin, Zeusz, Ra) Szerintünk miután az özönvíz után szétszórodtak az emberek, elfelejtkeztek Istenről, és a természetet kezdték imádni. A főisten vmilyen szinten Istent (szentháromság) szimbolizálja, aki mindenek fölött van, és képes megbüntetni a többi istent. Vannak még a természeti vallásokon kívül keleti vallások(ezekről nem sok mindent tudok), amik emberi okfejtéseken (nem rossz értelemben), bölcsességeken alapulnak. Vanna a buddhizmus, ami egy emberi állapotot akar elérni. (Buddhának egyébként van egy érdekes utalása jézusra (századokkal előtte élet). Vannak monoteista vallások(kerezstyénség, judaizmus, és az iszlám) A zsidók ugyanannak az Istennek a világ teremtő képét tisztelik. Az iszlám azt az Istent tiszteli, mint a zsidók (testvérnép izsák-izmáel), vagy ahoz nagyon hasonlót. A koránt mohamed próféta írta, isteni sugallatra, inkább diktálta (nem tudott írni). Én nem bizonyítok semmit csak leírtam a keresztyén álláspontot(szerintem csak a természeti vallásokat magyarázza másként). A többit eldöntöd magad.

    Ha kétséged, lenne az özönvíz tény, megtaálható a kultúrákban és bizonyítékok is vannak rá (nem csak bibliai). A keleti vallások közül inkább a buddhizmus emeltem ki az utalás miatt (az utalást nem írtam le, mert nem tudom pontosan, és nem tudom hol van leírva, de ezt is megkeresem), de ezekről nem sokat tudok, így állításom lehet, hogy hibás(ha bárki kijavít ezzel kapcsolatban, ezt előre is köszönöm neki)

    A homoszexualitast meg miert ugy kezelik olya oskan, hogy az tudatos dontes eredmenye?

    Én nem írtam tudatos döntésnek, de ha elolvasod mit írtak feljebb(szab.tom), akkor látod mi elről a vélemény.

    Ha midneki isten szeretett gyermeke, akkor miert bunosok mar a szuletesukkor?

    Mivel ősszüleink ettek a jó és a gonosz tudásának fájáról, vétkeztek, bűnt követtek el, ezért mi is örököljük tőlük ezt, így mi is bűnre vagyunk hajlamosak.

    S miert kell midnekit bunosnek tekinteni, ha mondjuk homoszexualis?

    És, aki hazudik, lop, paráználkodik...(lehet folytatni) az is bűnös. Azért, mert Isten elítéli, s még a bűn előtt házastársat rendelt (ketten lesznek egy testé), Máskülönben, az állatok között sem olyan gyakoriak a homosexuálisak (jó persze gay + pinguin, de én mért nem láttam még meleg kutyákat :F ), mint az embereknél. A természet elsődleges feladata a fajfenntartás. Egyébként a homosexualitás nem nagyobb bűn, mint pl a saját lelkiismereted ellen elkövetett hazugság, vagy a paráználkodás (mind a kettő elég gyakori a mai világban). Istennél minden bűn egyforma, minden ember egyenlően bűnös.

    Egyebkent meg tenyleg, ha mar ez elojott: hogy a fenebe lehet ez az egyetlen isten, mindenki istene, amikor kezdeskent o diszkriminalta a vilag nepeinek legnagyobb reszet, leszamitva a zsidokat?

    Kezdéskén otthagytuk a francba, legalábbis ha a Bibliáról beszélünk mind a ketten. Az egy másik kérdés, hogy mért a zsidókat pártfogolja, csak ehez bele kell olvasni az 1Mózesbe

    Illetve milyen nem tisztelni egy Istent, hanem felni?

    Ezt hogy érted? Én azt hiszem mást írtam, de létszi kérdezd újra ha nem világos (vagy olvass vissza)[/OFF]

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz #06658560 #861 üzenetére

    amit az utolsó bekezdésedben írtál, azt úgy hívják, hogy istenkáromlás. de az az érdekes, hogy Istennél erre ugyanúgy van bocsánat, mint minden másra. még senkisnek sem sikerült ilyen, és ehhez hasonló, viccesnek tűnő kijelentésekkel "végleg elásnnia magát". :)
    (én régen sokkal cifrábbakat találtam ki, és mégis lehet rá bocsánat...) :B

    szokták még úgy is mondani, hogy Isten türelme végtelen. végetelen nagy, mert bármekkora bűnt elfedez. de nem tartat végtelen sokáig. a kegyelmi idő egyszer véget ér. ezekről mind beszél a Biblia. az megint csak rajtunk áll, hogy hisszük-e? csak rajtunk.

    senki nem akar, (legalábbis én biztos nem), bizonyítékokat felhozni, azzal győzködni.. akkor nem hit lenne, hanem valami matek tétehez hasonló dolog. és ha hoznánk a konkrét kézzel is fogható dolgokat, akkor is jönnének a cáfolatok. mint ahogy Jézus idejében is tették. csodák rengetegét vitte véghez, de újabb jeleket kívántak. mások minden jel látása nálkül azonnal követték. volt, aki pénzváltóként dolgozva az asztalát pénzestül otthagyta...

    Isten senkit nem akar a meggyőződése ellenére a menyországba berugdosni. az egy olyan hely, ami azok számára van fenntartva, akik vágynak oda.

    A MENYORSZÁG NEM KÖTELEZŐ!

    ez most nem fenyegetés, hanem figyelmeztetés: a pokol, kárhozatot, ami nem más, mint az a hely, amit Isten a Sátánnak, és az őt kiszolgáló angyaloknak készített, (nem az embereknek!), ahol a aza fő büntetés, hoy Istentől végleg, és teljesen el lesz szakítva, aki oda kerül. most valaki hiába él nélküle, rekeszti ki Őt az életéből, mégis egy olyan világban él, ahol Isten az Úr.

    és aki még életében nem tér meg hozzá, az kénytelen lesz a pokolba kerülés előtt meghallgatni a "nagy fehér trón ítéletét". nekem összeszorul a szívem, amikor arra gondolok, hogy azok, akik hallották, hogy ezt elkerülhetik, de nem érdekelte őket, oda kerülnek. az a pillanat, amikor erre ráébrednek, talán azok közül is, akik olvassák e sorokat, rettenetes lesz....

    ez nem egy bírósági tárgyaláshoz lesz hasonlatos, hanem már az ítélethirdetés. itt nem segít kinek mennyi pénze volt. itt már nem segít "bárándy papa", és nincs óvadék, másod fok... még az sem számít, amit sokak hisznek, hoy mennyi össz jó vs. rossz tette volt.

    itt csak az számít, hogy még életében elhitte-e, hogy Jézus kb. 2000 évvel ezelőtt azért halt meg, hogy azt a büntetést elszenvedhje, amit nekem kellett volna az életemben elkövetett összes rossz tettemért. a menny egy olyan hely, ahová egy ici-pici bűnöcskével sem lehet bekerülni. csak, ha ki van egyenlítve. és mivel mi nem tudjuk kiegenlíteni, mert képtelenek vagyunk rá, ezért kellett helyettünk megbüntetnie Istennek a saját fiát.

    2 lehetőség:
    1: elfogadod -> örökkévalóság Istennel
    2. nem fogadod el -> örökkévalóság Sátánnal

    és aki elolvastad e sorokat, egy dolgot nem tehetsz: a nagy fehér trón ítéletekor lázadozni, hogy "nem tudtam" - amúgy ezt akkor már senki nem is hallgatná meg....

    de van egy másik lehetőség, 1. pont. rajtad áll. nem rajtam.

    más:
    én nem megyek bele %-os esélylatolgatásba. en mióta Isten mellett döntöttem, csak kaptam. Isten nem fosztott ki. érdekes módon csak az Istentől távol maradók hiszik azt, hogy Ő majd kirabolja az embert, megfosztja az élvezetektől. az Istenhez megtért emberek már nem mondják, és nem érzik.
    ezen senki nem gondolkodott el, miért van? vagy összebeszélünk, és hazudunk, hogy minél többen "bedőljenek"? :F

    elárulom kedves esetlegesen leendő testvérem, hogy nekem semmi hasznom nem válik belőle. (legalábbis itt nem....)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz #06658560 #866 üzenetére

    ez elvileg így is van. és sokaknak van is rá lehetőségük. meg volt és lesz is. de erre tudatosan építeni elég veszélyes dolog. mert nem biztos, hogy lesz halálos ágyunk. lehet, hogy halálos karosszériánk lesz. ott meg kicsit gyorsan zajlanak a dolgok....

    a fiatal azt mondja, hogy ráér még arra. a középkorú nem ér rá foglakozni vele, majd ha nyugdíjas lesz. az idős pedig azt mondja, mint a 93 éves nagypapám: "nem értem én ezt már, nem fog a fejem!"

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz #06658560 #866 üzenetére

    az, hogy az életben elkövetett dolgaid nem számítanak azért kicsit erős. ha megbánod, az előbb említett módon, akkor Isten nem büntet meg érte. mivel kétszer nem bünteti meg ugyanazt a bűnt, mert akkor tényleg igazságtalan lenne. és ha elfogadod, akkor behelyettesítő büntetésenk beszámítja Jézus halálát.
    de mivel ezt a világi bíróság nem ismeri el, ezért ha elkapnak, attól még sittre kerülsz. csak isten nem vádol többé.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • lorior

    csendes tag

    válasz #06658560 #861 üzenetére

    [OFF]S volt vagy harminc istenük, akiknek legnagyobb része nem természeti isten volt. Hádész, Ámor, Pallasz Athéné, pl. Vagy Dionüszosz.

    Ezek az emberek természeti életébe illenek bele, legalábbis én úgy gondolom.

    A dél-amerikai indiánok mindenféle hol-nap és egyéb istenei sem beilleszthetők a keresztény képbe, még ha nagyon akarják is egyesek.

    Na én nem azt mondtam, hogy akkor minden egyes Istent rakjunk bele a Bibliába. Az emberi elme érdekes dolgokat talál ki (pl. kombinál). De ha ez a legnagyobb gondod, írhatok ezekről jó sokat...

    bizonyítéknak azt kértem, hogy bármilyen isten látezésére egy bizonyítékot mondj.

    Isten létéről a szellemi bizonyítékokon kívül, a Biblia és Jézus személye tanuskodik. Ezeken kívül vannak érdekes tanulmányok (amiket még mindig nem találtam meg :((( :((( ), de olyan embereknek akik nem élik át őket ezek is keveset mondanának. Úgy van ez ahogy előttem írták.

    Istenfélő-t még nem hallottad?

    Dehogynem :) Ha arra céloztál, hogy én már azon is elgondolkoztam, hogy a keresztyénség egy globális átverés... Persze csak akkor még nem voltam Istenfélő.

    ha annyira békés valás, akkor a biblia miért csöpög a vértől?

    Ha olyan sok a békepárti, akkor a Föld történelmében mért nem hallottam még pl. 10év békéről, amikor egyetlen egy háború nem volt. De azt hiszem már erről is magyaráztak.

    ...az embert a saját képmására.

    Ez egy elég érdekes mondat a Bibliában, amit héber szöveggel és (közel-)keleti fejjel kell értelmezni.(Sajna mi túl nyugatiak vagyunk vagyunk a keletihez) Egyébként, tudtommal minden istennek van neve (biztosan találtok kivételt), csak a keresztyén, zsidó istennek nincs. Ezt is keleti gondolkozás szerint kéne írtelmezni.[/OFF]

  • fordfairlane

    veterán

    válasz #06658560 #851 üzenetére

    Es a kereszteny megkozelites? Ha midneki isten szeretett gyermeke, akkor miert bunosok mar a szuletesukkor?

    Nagyon egyszerű, van egy szent könyvük, a Biblia, amiben az van írva, hogy ez (mármint a topik témája) bűn, és mivel szerintük a Biblia Isten szava, ezért ez egy isteni parancsolat. Kár benne logikát keresni, a vallásoknak dogmái vannak, nem logikája.

    Nem tudom, minek kell erőltetni ezt a keresztes hadjáratot, a keresztények hitüknél fogva bűnnek tartják, pont. Kár ezen pörögni, oldalakon keresztül boncolgatni a vallás meg a hit nüanszait, érdektelen annak, aki nem hisz benne.(ez nem neked szól Kopi)

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz #06658560 #878 üzenetére

    a zsidóknál is ilyenformán több megnevezése, (nem konkrét neve, mint előbb írtam), volt: Jahve, és a többi fonetikusan: <Jöjá, Ádonáj>. ezen kívül is hozzáragasztott tulajdonságokkal, pl: Immanuel, velünk az Isten, stb. - ezeknek is külön neve volt.

    valami hasonló, mint az Úr, vagy Isten. uganarról beszélünk.

    de a lényeg, hogy mi hisszük, hogy akiről a zsidók, és akiről mi, keresztyének beszélünk, egy és ugyanaz az Isten. mi telejes egészében elfogadjuk az Ószövetséget is az elsőtől az utolsó betűig.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • vagamo

    őstag

    válasz #06658560 #1191 üzenetére

    Ez a Meleg vita szvsz, már értelmetlen!
    Melegek mindig is voltak, vannak és lesznek is! Akár csak az Ellen brigád!

    Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

  • #54715584

    törölt tag

    válasz #06658560 #1194 üzenetére

    erre en is kivancsi lennek :)
    bar az utobbi par hetben tobb helyen is problemas volt a felvonulas mas orszagokban
    mashol sok orszagban meg ahogy te is irtad, egy nagy partynak tekintik es jol erzik magukat az emberek :)

  • shtml

    őstag

    válasz #06658560 #1194 üzenetére

    Egyebkent meg azert erre a nagy csak a kornyezeti hatasok miatt lesz valaki meleg tortenetre kivancsi lennek mivel lehet alatamasztani

    Egy felmérésekkel korrekt módon igazolt tényt nem szükséges alátámasztani, mert maga a felmérés az alátámasztás. A tények meg ugye makacs dolgok. Az okokat vagy a hatásmechanizmust persze lehet és kell is kutatni, de attól a tények még tények maradnak.

    arra meg vegkepp, hogy ha n darab meleg lila boaban setal az utcan, akkor attol miert lesz mondjuk egy nyiregyhazi gyerek meleg.

    Szövegértés??? :F Tágabb összefüggések megértése??? :F A korábbi hozzászólásaid alapján ennél értelmesebbnek gondoltalak.

    Egyébként a felvonulás tiltása tényleg faszság, és nem mellesleg sérti a gyülekezési jogot.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • SystemRoot

    őstag

    válasz #06658560 #1191 üzenetére

    "Szoveget ertelmezni nem sikerult?"

    Hát a helyzet az hogy nekem tökéletesen sikerült, neked pedig egyáltalán nem.
    Én mondtam anno valamit. Arra monstre reagált ezekkel a szavakkal, az hogy honnan vette az irreleváns, az én mondandómra mondta hogy azzal egyenértékű a jelentése. Ezt cáfoltam meg.

    Szóval gyakorold még egy kicsit az értelmezést...

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz #06658560 #1204 üzenetére

    Visszaneztem, igen, tevedtem. Visszavonva. De ha ezt a velemenyertelmezest te kifigurazasnak veled, akkor szerintem elegge nehezen viseled a mas velemenyeket, maskepp ertelmezeset a szavaidnak. Mert azert eleg eroteljesen a masik ertelmezes jon le belole.

  • shtml

    őstag

    válasz #06658560 #1205 üzenetére

    Felmeres, felmeres. Tudomanyos odlalrol megkozelitett es "bizonyitott" ervet varnek, nem feltetlen tole,d hanem a tudomanytol a kerdeskorre.

    Egy dolog egy jelenség megfigyelése, és egy egészen más dolog a tudományos magyarázata. Pl. elég hosszú ideje tudjuk azt, hogy bizonyos elemek bizonyos körülmények között hogyan reagálnak egymással - és ezen ismeretek valóságtartalmát a legcsekélyebb mértékben nem csökkentette az, hogy a tudományos magyarázatot (az elektronhéjak energiaszintjeit) csak jóval később ismertük meg. Továbbá az elektronhéjak energiaszintjeiről meglévő ismereteink érvényességét sem csökkenti az a tény, hogy egyelőre nem tudjuk, mitől vesznek fel az elektronhéjak (pályák) épp olyan alakot, amilyet.

    Mert hogy valaki majd pont attol lesz homoszexualis, mert ket no csokolozik elotte az utcan, az akkora marhasag, mint egy haz.

    Állította ezt bárki?

    Biztoas, hogy csak kornyezeti hataskent tortenik?

    Állította ezt bárki?

    Az meg, hogy a genetikat kizarjukl belole, vagy elegge lealacsonyitsuk a szerepet, addig, amig nem ismert elottunk a genek osszes funkcioja, s csak talalgatunk sok esetben, tudomanyos odlalrol tekitnve igen erosen abszurd.

    Kizárta bárki is a genetikát?
    A fenti érvelésed sajnos még abszurdabb, mert arra célozgat, hogy semmiről nem tehetünk tudományos megalapozottságú kijelentéseket, amíg teljes egészében meg nem ismerjük az adott dolgot. Hadd ne részletezzem, miért olyan abszurd ez, bár fentebb már írtam róla.

    Vagy vajon mennyire biztos egy tobbeves folyamatban eldonteni, hogy mi alapjan lett valaki azza, ami? Mi volt az a kesztetes pl, hogy homo-pornot kezdjen nezni? Vajon az kornyezeti hatas, hogy egy buliban poenbol betesz valaki ilyet lehjatszoba, es neadjisten valaki a jelenlevok kozul hirtelen izgatonak talalja? Abban mi a kornyezet hatasa?

    A kérdésedre te magad adtad meg a választ, ugyanezen hozzászólásodban:

    Akiben eleve ncisn meg a hajlam, az soha nem lesz az, meg ha komplett homo-orgiaba dobjak is.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • SystemRoot

    őstag

    válasz #06658560 #1204 üzenetére

    Tőlem idézett.
    Miről beszélsz?

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz #06658560 #1206 üzenetére

    Azzal nincs baj hogy elnézed, de azzal hogy rögtön így reagálsz:
    "Szoveget ertelmezni nem sikerult?"
    hát, ööö, nem helyes.

    Egyébként:

    "De ha ezt a velemenyertelmezest te kifigurazasnak veled, akkor szerintem elegge nehezen viseled a mas velemenyeket"

    Márpedig az egy ironikus reakció volt, ami kiforgatja amit én mondtam, lekicsinyli, és kifigurázza. Amennyiben nem szándékos az az irónia, akkor pedig súlyos gondolkodás és értelmezésbeli defektekről tanúskodik.(nem beszélve a stílusbeli hiányosságokról)
    Olvasd el még1x hogy mit is írt és mire.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • agressiv

    addikt

    válasz #06658560 #1214 üzenetére

    Ne haragudj de lényeg a gyereken volt éppen szerinted hány jó pontal indítod az iskolába a kölköt a hülyegyerekek közé akik évekig baszogatják az ősei miatt ugyanis ilyenek az emberek szerintem az intézménnyel lehet jobban járna a mai világban...

    Jó legyenek melegek azt már mondtam, hogy engem nem zavarnak ha nem látom nekem semmi bajom velük.
    Rendben ha őket boldoggá teszi akkor vonuljanak is fel úgysem vagyok Pesti még véletlenül sem látom.
    De a gyereket ne neveljenek az gusztustalan dolog szerintem szerencsétlen gyerek nézze ahogy apu meg apu smacizik??

    Ki fog neki beszélni (ha csajról van szó persze) a havi"baj"-ról?

    És még sorolhatnám azokat a dolgokat amiket a megszokott NORMÁLIS módon szoktak az emberek csinálni csak mára már annyira szánalmas lett az emberi faj, hogy egymás seggébe dugdossák a dákójukat.....

    Hát még a borz.....

  • shtml

    őstag

    válasz #06658560 #1214 üzenetére

    Akkor miert is baj, ha nehanyan felvonulnakak?

    Mondtam, hogy baj?

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • agressiv

    addikt

    válasz #06658560 #1224 üzenetére

    "És honnan látod valakiről, hogy meleg?"

    Onnan látom, hogy felvonulnak.
    Padon ülve smaciznak.
    Ja és megszólalnak....

    soroljam még?

    "Egyébként jól értem? Azért, mert a társadalom éretlensége folytán nem foogják tudni elfogadni az adott családmodellt a többiek, ezért inkább rohadjon szerencsétlen szinte bűnözőként akár 18 évet egy állami gyermekkoncentrációs táborban, mint hogy szerető közegben nőhessen fel?"

    Ez már nevetséges... de a válasz Igen!!

    "A menstruációról egy férfi nem képes beszélni?"

    De képes a férfi bármiről beszélni viszont, a lányok ezt az anyukájukkal szokták megbeszélni nem a faterral és lehet, hogy olyan szégyenlős lenne a a lány az apja előtt, hogy az iskolában tudná csak meg mi történik vele amikor már késő. (Nem részletezném mi történik ha késő...)

    "Azért, mert a társadalom éretlensége folytán nem foogják tudni elfogadni az adott családmodellt"

    Tudom, hogy éretlenek vagyunk mert nem fogadjuk el a melegeket, (legalábbis a meleg és pártfogóik szerint)
    De akár az is lehet, hogy nem ok nélkül "éretlen" a társadalom az okokat nem szeretném még1x leírni :O

    Hát még a borz.....

  • shtml

    őstag

    válasz #06658560 #1239 üzenetére

    Én úgy tudom, nem a homoszexualitásukra büszkék (arra éppúgy botorság büszkének lenni, mint másoknak arra, hogy heterók), hanem arra, hogy ezt nyilvánosan fel merik vállalni. Nem egészen mindegy.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • agressiv

    addikt

    válasz #06658560 #1239 üzenetére

    Az az oka, hogy undorító dolognak tartom az egészet.
    A természet ellen vannak akárki akármit mondd, te védheted a melegeket amennyire csak akarod ha az jó neked (esetleg te is meleg vagy?) de undorító beteg dolognak tartom azt, hogy gyereket neveljenek azt, hogy felvonulnak, és azt, hogy nyilvánosan büszkén művelik a beteg dolgaikat!!!

    És igen egy Buzi beszédén kúrvára észrelehet venni, hogy valami nem stimmel.
    Ha már itt tartunk igen inkább árvaházban nőljek fel vagy fogadjon örökbe normális család mint két buzi!!!!!! :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

    Mint ahogy már mondtam egy párszor engem nem zavarnak, ha otthon vannak de ne lássam őket és ne akarják az emberekre ráerőltetni a beteg életüket mert nem tartozik ránk ha nekik ez jó akkor legyen de a többieket ne baztassák azzal, hogy ők is ugyanolyan emberek mint a heterók mert mondjuk ki nyíltan, nem azok. Nem olyanok mint a többi ember ha mindenki buzi lenne te sem születtél volna meg és ez a lényeg az egészben a természet így találta ezt ki és ez szent!!!

    Szóva mivel végülis erről szól ez a topic ne vonuljanak fel és ne villogtassák a betegséküket!!!!!!! :W
    Ha pedig saját maguknak akarnak felvonulni akkor vonuljanak fel ott ahol nincsenek mások mert ezzel másokat ugyanúgy bánthatnak. Ebben az esetben nem csak ők lehetnek a sértettek ezt ne felejtsd el! Ha nekik joguk van felvonulni akkor van másoknak is joguk tiltakozni ellene.

    Hát még a borz.....

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz #06658560 #1239 üzenetére

    "Milyen megszólalásból látod valakin, hogy meleg? Mondjuk munkahelyen? Vagy az utcán egy járókelőről mi alapján tudod megmodnani, hogy hetero, vagy sem?"

    lehet, hogy hihetetlenül hangzik, vagy nagyképűen, de bennem kialakult az, hogy elég nagy százalékban meg tudom mondani. (vagy legalábbis azt hiszem) :)

    az egész ott kezdődött, hogy a '80-as évek elején 2 nyáron is a palatinusz strandon dolgoztam, mint szekrényes. az egyiken nyáron a széchenyi fürdőt tatarozták, és tonnaszámra jöttek át a homoszexuális palik a palára. a strandra nem mentek le, csak a férfi napozó, és a zuhanyzó közt ingáztak. magához, a strandhoz legközelebb akkor voltak, amikor a külső folyosón végigmentek, (vonaglottak - egyénenként változott, volt, aki teljesen normális mozdulatokkal bírt, volt aki kevésbé...).

    virágzott a homo-pedofília: igaz, hogy a férfi napozó tetőteraszra 18 év alatt nem lehetett volna belépni, de 12-14 éves intézetis srácok ott lebzseltek, és némi kp-ért elsétáltak a zuhanyzóig... a rendőrség teljesen tehetetlen volt, ha éppen akart ellenne fellépni. természetesen nem akarom a pedofíliát a homoszexualitással egy kalap alá hozni, de itt szépen együtt virágzott.

    arra akaratam az egészből kilyukadni, hogy itt módom volt kb. 100-150 homoszexuális férfit látni napi kb 2x5 percre, ha éppen az én szekrénysoromon öltöztek. hallottam a beszélgetésüket, láttam a mozdulataikat. és ez egy olyan reprezentatív minta volt, hogy természetesen nem tudom minden emberről megmondani az első látásra, hogy homo vagy hetero, de ha valakire azt mondom, hogy homo, akkor 90%, hogy az. azóta több ilyen eset volt, hogy valakiről első már látásra sejtettem, és utóbb kiderült.

    tehát ehhez a sejtéshez nem kell, hogy látványosan riszálja magát, vagy ki legyen festve. csak a mozdulat, hanghordozás, (nem feltétlenül nyávogó affektálás), és az arckifejezés összessége.

    de ha nem hiszed el, próbára is tehetsz: ha van 2x5 fényképed férfiakról, és beleteszel 1-1 homoszexuálisat, és elküldöd mail-ben, ki fogom választani... (természetesen nem panipulálva, mint amikor az amerikai felismertetésen a, 4 fehér közé beteszik a fekete e gyanusítottat, hogy őt kelljen kiválasztani, mégha nem is ő az...) a képeket törlöm, és csak neked írom meg a választ.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz #06658560 #1244 üzenetére

    "Tudnál egy gyógymódot ajánlani a betegségükre? "

    olvasd el újból a cikket! :)

    hidd el, már sokaknak sikerült. feleségeik és gyerekeik vannak. és mindezt nem kényszer hatására, összeszorított fogakkal teszik.
    egyszerűen megszabadultak ebből az állapotból. de aki így jól érzi magát, nem akar változni, nem hiszi el, hogy egyáltalán lehetséges, és nem érzi még a szükségét sem, mert úgy érzi, hogy joga van hozzá, hogy így éljen, és szeret így élni, stb, annak ez a lehetőség távoli, elérhetetlennek tűnnő, szükségtelen és hihetetlen vallásos blabala marad.... és minden marad a régiben. és később is majd feltesz ilyen kérdéseket, hogy hol a gyógymód? - medig már kapott rá választ. de ez neki nem volt akkor sem szimpi, most sem az...

    de még ha nem is hisz benne, Isten türelmesebb, mint gondolnák sokan. és lehet, hogy még 100x is el fogja mondani a lehetőséget, csak esetleg, majd másokon keresztül

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • agressiv

    addikt

    válasz #06658560 #1244 üzenetére

    Nos.

    "példákat hoznál nekem a beszéden észrevehetőségrE? ugyanis van több homo ismerősöm, és semmiben nem tér el a beszédük a nem homokétól. Sem hangszínben, sem hanglejtésben, sem szóhasználatban."

    Szerintem csak játszod a hülyét és nagyonjóltudod miről beszélek!

    "miért nem ugyanolyan emberek a melegek, mitn a heterok? Vagy akkor most átnyergelek más területre: az arabok, zsidók, cigányok, négerek miért nem olyan emberek, mint a magyarok, németek, angolok, olaszok, svédek, stb.?"

    Az én likam kijáratként szolgál és a károm sem volt még......

    "Akkor ha jól értelmezem szavaidat a csók az buzi, azaz senki ne csókolózhason nyílt helyen."

    Nagyon rosszul értelmezed!

    "Tudnál egy gyógymódot ajánlani a betegségükre? Egyáltalán mivel igazolod, hogy betegség? Vagy ha már kitalálás: tudnál rá valamiféle bizonyítékot szolgáltatni, hogy tudatosan lehet homoszexuálissá válni?"

    Tényleg dúrva lenne ha válaszolnék...

    "Ha a természettel ellentétes volna a homoszexualitás, akkor vajon miért van jelen több állatfajnál is? Pl bonobok, hogy csak egy példával éljek? És mégsem haltak még ki."

    Mert hála istennek nem mindegyik homokos és egyenlőre az emberknél is ígyvan!! És van annyi eszük, hogy nem azzal foglalkoznak szerintem, hogy őt pátyolgassák.

    "Nagyon mérgesnek tűnsz, szerintem sétálnod kellene egyet, kiadni magadból a gőzt."

    Köszi de nem sétálok mert rohadt meleg van kinnt és az én fizikumommal a sétálás csak olaj lenne a tűzre!

    Hát még a borz.....

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz #06658560 #1251 üzenetére

    ő valószínűleg csak a világ felé próbált úgy csinálni, mintha konvencionális életet élne. annak tényleg semmi értelme. képmutatás az egész.

    én nem erről beszélek. hanem arról, aki az általam felvázolt úton próbálkozik. aki nemcsak színleg akar mutatni kifelé valamit, hanem gyökeresen, belülről is meg akar változni. de ha nem akar, akkor kár erőlködni, mert akkor tényleg az lesz belőle, ami a britt képviselővel...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • SystemRoot

    őstag

    válasz #06658560 #1244 üzenetére

    "agy akkor most átnyergelek más területre: az arabok, zsidók, cigányok, négerek miért nem olyan emberek, mint a magyarok, németek, angolok, olaszok, svédek, stb.?"

    Ne kutyuljuk a rasszizmussal itt a dolgokat. Mellesleg rosszul tetted fel a kérdést is. Mert ugyanis nem ugyanolyan emberek, csak egyenlőek. Nincs egyformaság, csak egyenlőség, ezt sokan eltévesztik. Pl múltkor valamelyikőtök, asszem monstre, erre rávágta hogy rasszista vagyok... :U

    "Ha a természettel ellentétes volna a homoszexualitás, akkor vajon miért van jelen több állatfajnál is?"

    Az egyrészt nem érv hogy más állatfajoknál jelen van, mert mi is állatfajok vagyunk és nálunk is jelen van, de jelen van még nagyon sokféle elváltozás(genetikai és tevékenységbeli egyaránt). Mellesleg azzal már önmagában felfogható természetellenesnek(nem-természetesnek) hogy egyrészt kicsi az egyedszám, másrészt egyes szervek nem rendeltetésszerű használatáról, vagy éppen nem-használatáról van szó.

    Egyébként aggresiv, tényleg nyugodj le, mert túlzás amit itt levágsz.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz #06658560 #1257 üzenetére

    igen, ez a 2-es verzsön...
    a legegyszerűbb megkérdőjelezni Istent, mert akkor már a kívánalmai is elbuktak...
    én szóóótam..... :)

    de én sok olyanról hallottam, akinek ez sikerült, mert úgy döntött...
    sőt, olyan is volt, aki az állatokat qúrta. neki az tetszett. és egy idő után nem érezte úgy, hogy joga van hozzá. kérte Isten segítségét, és megszabadult.

    nehogy megsértődjön valaki, hogy az animalszexet egy kalap alá veszem a homoszexualitással, de szerintem mindkettőtől egy azon módon lehet, és kell szabadulni.
    és még 1x mondom, sokaknak sikerült.... de előbb akarták.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz #06658560 #1261 üzenetére

    itt már pár 100 hsz-on keresztül folyt egy hívő vs. ateista beszélgetés. ebbe talán nem kéne visszamenni, valószínű az összes hasonló jellegű kérdésedre ott van a válasz, vagy legalábbis amit én annak tartok. és nem a pápát kell követni....

    de ez egy érdekes dolog, többször tapasztaltam már, hogy ha egy homoszexuális kérdést Isten álláspontja felől probálok megközelíteni, ez a reakció.

    egyeteln homo sem mondta még, hogy elgondolkozom rajta. legalábbis elsőre....

    hirtelen védőpajzsot felkapják.... és erre a legjobb mód, ha tagadják Isten létét.... mert akkor ugye lehet tovább homonak lenni nyugodtan. de, ha Isten létezik, akkor ugye már gond is lehet... :)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • agressiv

    addikt

    válasz #06658560 #1255 üzenetére

    Tudod az embert legalábbis a Biológia szerint az emeli ki a többi állatfajból, hogy van mozgatható hüvelykujjunk.
    De igazából azért ember az ember mert képes önállóan, racionálisan gondolkodni és cselekedni. Viszont manapság épp arra tart ez emberiség, hogy olyanok legyünk mint a többi "állat" csak sodródjunk majd a média irányít ami nagyon frankón működik de mi lessz belőle az majd kiderül. Előbbutóbb eljutunk arra a szintre, hogy melegnek lenni olyan jó dolog lessz fiatalosan mondva "menő" most ez elég nagy baromságnak hangzik (az is) de eltudom képzelni, hogy idővel lehet benne ráció és akkor lessz szép a világunk. Akkor már késő lessz bármit is tenni a fiatalokra nagyonagy hatással van a média ezzel szerintem mindenki egyetért és ha azt látjuk a TV-ben, hogy felvonulnak a melegek, házasságot köthetnek, gyereket nevehetnek.
    Ha kissebségi érzésed van akkor menj ki az utcára vonulj fel és máris el leszel fogadva minek akkor törvény? minek az erkölcs? és így tovább akkor mi motiválja az olyanokat akik még képesek lennének változásra, ami azért lehet fontos mert az sincs kizárva, hogy sokkal nagyobb lenne a meleg kissebbség száma, ha az emberek nem lennének hajlandóak tenni bizonyos dolgokért.

    Meg kell értenetek, hogy a világ nem úgy működik ahogy azt mindenki akarja, hogy működjön "az ember okos,de nagytömegben buta és hisztérikus állattá válik"..
    Ha nem lennének a korlátozások nagyonsokminden tönkremenne a könnyűdrogokat sem lehet csakúgy legalizálni én is örülnék neki ha megtörténne jó poén lenne persze.
    De én TUDOM és tisztában vagyok vele, hogy ez nem úgy működik hiszen valaki mindíg gondol arra is, hogy ennek lehetnek negatív eredményei is!!!!!!!!!!

    A melegek is megérthetnék, hogy nem lehet azt megcsinálni, hogy midnenki elfogadja őket hadd legyen meleg az ember hisz az előnyökkel is járhatna akár....
    Ugyanmár az élet nem így működik hála istennek mindíg is lesznek olyan emberek akik hangot adnak annak, hogy például ne legyen melegfelvonulás akik képesek még gondolkodni és felismerni, hogy mi is az élet és hogy mennyi mindent lehetne vele kezdeni....

    Hát még a borz.....

  • agressiv

    addikt

    válasz #06658560 #1257 üzenetére

    Könyörgök az isteneket hagyjuk ki ebből a dologból......
    Mivel nem akarok senkit sem megbántani nem mondanám el részletesen, hogy miért is...

    Hát még a borz.....

  • SystemRoot

    őstag

    válasz #06658560 #1260 üzenetére

    "de ugyanolyan egyedek vagyunk. nem többek, nem kevesebbek."

    Ez így van. De nem csak erről van itt szó. Már korábban kifejtettem, nem megyek bele újból.

    "lévén a természet hozta létre az adott viselkedésformákat is. "

    Nincs olyan hogy "természet". Ha jól értem te magad sem hiszel Istenben, akkor minek mondasz ilyeneket? Természetes szelekció van és mutáció. (evolúció). Mondhatjuk úgyis hogy egy rendszer mentén történnek a dolgok amikbe csúszhatnak hibák is, a fejlődés szempontjából. És eszerint már meghatározható hogy mi a természetes és mi nem. Ha pl minden kenguru öngyilkos hajlammal rendelkezne, akkor az kihatna a fajukra és ezért természetellenesnek lehetne titulálni.

    "amiből a fajnak öszeségében evolúciós előnye származik"

    Nem látom hogy összességében miféle előnyünk származna...

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz #06658560 #1279 üzenetére

    Tehát minden létezőért köszönetet mondunk vagy csak azért amik élvezetesek? ;] Gondolom a betegségekért nem mondasz köszönetet. Akkor azoknál mondjál rájuk átkot.:D

    "próbálom megérteni, hogy különféle törvényszerűségeket fletételezek benne."

    Ezzel nincs baj amíg nem gondolsz feltételezéseket oda ahova nem kéne. Az ugyanis a babona alapja és melegágya.

    "De eme világban van három dolog, amit soha nem founk tudni meégrteni"
    Hirtelen azt hittem hogy az Immanuel Kant-i három problémát fogod felhozni, de csalódnom kellett.
    Egyébként a Kant problémáinak problémájával nagyon kicsi mértékben hasonul a tied. Legalábbis kettővel azok közül. Mégpedig abban hogy alábecsülöd a tudomány hatáskörét. Ezekre a kérdésekre amiket felhozol már most vannak modellek, amiknek vannak megalapozott érvei igazságuk mellett.

    "És az a fogalom, hogy természet, úgy is lefordítható, hogy világ az én olvasatomban."

    Ez így most nem egyértelmű. Arra gondolsz akkor most természet alatt hogy felsőbbrendű lény tervezete. Ergo a természetes szó nálad azt jelenti hogy a felsőbbrendű tervbe illeszkedő?

    "... ....pedig ugyanúgy léteznek, mitn heterok között."

    Jó, hát te ezt tapasztaltad én meg az ellenkezőjét.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • agressiv

    addikt

    válasz #06658560 #1276 üzenetére

    Ki mondta hogy a média hatására leszel homo?
    Te sosem érted meg, hogy miről írnak a jónépek.

    "A ifatalokra ható médiáól nekem az a véleményem, hogy ha otthon, a nevelőitől a ygerek rendes nevelést kap, akkor nem fog automatikusan bedőlni a médiamszlagnak, hanem gondolkodni fog, s saját ítéletet hoz, nem veszi át a műás által előre már megrágott, megemésztett megoldást.. Amikor meg megkap egy ilyen mástól érkező alternatívát, amit el kell fogandia, vagy elutasítania, akkor mérlegeli, átgondolja, pro ér kontra ütköztet érdekeket, véáleményeket, majd meghozza a döntését. A sokféle médiumot pedig csak arra használja fel, hogy a döntéséhez szükséges információkat megszeezze, esetleg kibővítse."

    Igen ennek így kellene működnie de kb 50 emberből 1-él jön össze a többi pff...

    Hát még a borz.....

  • shtml

    őstag

    válasz #06658560 #1242 üzenetére

    Ha felvállalod azt, hogy meleg vagy, akkor nem elfogadtad önmagad?

    Az egy dolog, hogy egy meleg ember elfogadja magát és a melegségét. Ám egy nagyon más dolog mindezt nyilvánosan is felvállalni. Komolyan nem látod a különbséget???

    Ez egy folyamat. Az első lépcső az, hogy maga előtt bevallja, hogy meleg. Innentől egyre kevésbé fogja marcangolni magát, egyre kevésbé lesz bűntudata. A második lépcső az, hogy a legközelebbi családtagok és barátok előtt már fel meri vállalni a melegségét. És csak a harmadik lépcső az, hogy ezt nyilvánosan (munkahely, tágabb ismeretségi kör) is megteszi.

    Az egyes lépcsők között évek telhetnek el és nem mindenki járja végig mindhármat.

    Abban a hozzászólásodban, amelyre én reagáltam (és amire te most válaszoltál), ezt írtad:

    Hogy legyenek büszkék arra, akik, fogadják el önmagukat.

    Ez messze nem ugyanaz, mint amire később hivatkozol. Logika, kérlek!

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • agressiv

    addikt

    válasz #06658560 #1290 üzenetére

    Ezt most nem értem honnan jött :F

    Hát még a borz.....

Aktív témák