Keresés

Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz CYBERIA #672 üzenetére

    Háát, azért a massmedia valahogy soha nem pozitívan tünteti fel az ilyen eseteket. PL ha ezért kapunk egy EU-s intőt, akkor az külföldön a mérétkadó helyeken- politika, stb.- nem lesz túl pozitív.

  • hülyegyerek

    addikt

    válasz CYBERIA #942 üzenetére

    "Megteheted, azzal hogy megfelelő helyen X-elsz négy évente..."

    De hogy mi a megfelelő hely,azt majd ti megmondjátok.

    "Na de próbálj meg ez ellen tiltakozni! "

    Igazad van,hagyjuk a francba,törődjünk bele,hogy valakinek az előírásaitok alapján van létjogosulétsága,valakinek meg nincs....

    Amúgy a figyelem elterelésénél nem a vallásokra gondoltam,hanem arra ,hogy valaki azonos neműekkel szeret lenni,valaki meg ellopja a havi fizetésed felét...
    Szerinted melyik az idegesítőbb?
    Ha neked az első verzió,akkor szerintem nézesd meg magad.

    hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

  • SystemRoot

    őstag

    válasz CYBERIA #941 üzenetére

    Tanultál fizikát(egyetemi szinten)? Olvastál erről a témáról tudományos könyveket?
    Sztem nem. Ugyanis akkor nem mondanál ilyen hülyeséget: "Egy feltevés az egész és ennyi"
    Ez ugyanis úgy ahogy van nem igaz. Nem vagy tisztában azzal hogy a tudományos modell az nem feltevés hanem egy valamilyen szinten megalapozott modellje a valóságnak, amit kísérleteknek tesznek ki.
    Tudod mi a feltevés? Isten. És Ő, ráadásul egy alaptalan feltevés.

    szerk: politikát hagyjuk már, könyörgöm.:U

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • hülyegyerek

    addikt

    válasz CYBERIA #945 üzenetére

    Valamilyen szinten megvédted a vallást,ezért a vallásosak közé soroltalak be....

    "Beletörődsz Te is.."
    Nem ismersz,úgyhogy nem tudhatod...Harcolni sok formában lehet,és hidd el,van aki meg is teszi.

    hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

  • SystemRoot

    őstag

    válasz CYBERIA #946 üzenetére

    Az hogy szkeptikus vagy az rendben van, de ettől függetlenül azt mondani hogy "feltételezés az egész" az továbbra is helytelen és hamis.

    Ráadásul az ideális szkepticizmus az pont arról szól hogy érzelmileg nem vagy elfogult, de a tényekkel szemben elfogadó vagy. Ergo egy helyes szkeptikus amikor látja az elektromikroszkópban a DNS-t és utána elolvassa a logikusan összefüggő és ellentmondásmentes könyveket az evolúcióelméletről akkor azt elfogadja mindaddig amíg nincs oka kételkedni valamiben. A nagy-búm elméletet leíró könyvekkel ugyanez a helyzet. És a nagy büdös igazság az hogy ezekben csak akkor kételkedhetsz megalapozottan ha kutató-professzor szinten vagy az adott specifikus tudományban. Különben még a téma megértéséhez sincs sok esélyed. De ez már a saját véleményem, és csak arra akarok utalni vele hogy azok akik el-nem-fogadóak a legújabb tudományos modellekkel szemben általában a legdilettánsabbak. De ezt most nem rád értem.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz CYBERIA #955 üzenetére

    Uhh, ezt nem kéne.

    Minden nyugati államban liberálisan és mosolyogva békésen engednének bármiféle fesztivált, amennyiben az nem árt másoknak.
    Iszonyú szégyen hogy nálunk ilyen aggresszív csőcselék rá fog rontani a fesztiválozókra.

    Én ellenzem a meleg-felvonulást, de az agressziót még jobban.

    Nekünk a célunk a nyugati államokhoz hasonulás, és ha Brightonban évente van ennél nagyobb fesztivál akkor nekünk is előzékenyebbnek kéne lenni. Bár rendszert nem kéne belőle csinálni, mint ahogy Asztráliában és Angliában csinálják, de itt csak egy átvonuló degeneráltságról van szó.

    Mellesleg minek raktad off-ba a hszed?:D Attól hogy abszolút eltért a témától a topik, azért még te on-ban írtál.:DDD

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz CYBERIA #960 üzenetére

    Én sem helyeslem, de úgy gondolom hogy nagyon fontos a tolerancia és a szabdság eszméje, ezért én talán engedéjezném az átvonulást. Bár ha itteniek akarnák szervezni ide akkor nem. Mellesleg hogy megfertőzne bárkit is azt kötve hiszem. Ellenben úgy gondolom hogy a köztudat elfogadását erősíti az ilyesmi engedélyezése. Pl amikor Brightonban laktam akkor azt láttam hogy ez teljesen befogadott dolog. Külön meleg-pub ok voltak. Egyszer véletlen be is mentem... jöttem is ki rémült arcal.
    És ez az általános elfogadás ami ha belopja magát a köztudatba akkor serkentheti a dolgot. De hogy úgy fertőzne ahogy te gondolod az teljesen valószínűtlen.

    "Szerintem a cél szentesíti az eszközt."
    Ezt így gondolta Lenin is, meg Sztálin is, aki legyilkoltatott mindneféle embert, mindenféle kegyetlen módszerekkel. Azt gondoltam Lenin hogy majd amikor nagy nehezen elérik a szent célt akkor igazolja tetteiket a történelem.... :U

    "e az is, hogy "csőcseléknek" kell összegyűlnie ilyen hülyeségek miatt."

    nem kéne összegyűlnie, sőt ne menjen el senki!

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz CYBERIA #964 üzenetére

    Mi az hogy kiszolgáltatjuk magunkat?

    Részt veszünk egy szabad világ ideológiájában ami ezt engedi. Ezzel nincs küönösebb gond.

    Amúgy meg a tolerancia fontos, főleg olyan esetekben amik nem egyértelműen károsak. És sztem ez ilyen szinten így nem káros.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • ask

    csendes tag

    válasz CYBERIA #961 üzenetére

    Szia CYBERIA,

    Azert annyira nem elek regen kulfoldon, konkretan masfel eve, igy lassacskan 32 evembol, azert 30-at csak otthon eltem le:)

    Ertem en a keseruseget, olykor tehetetlen duhot, amit sokan a mult miatt ereznek. Kinek-kinek mas a velemenye arrol, h a multrol kapott irasos, elmondott, stb. informaciok kozul mi az igaz, mi a hiteles, mi nem. Nekem van 30 ev mult anyagom, a tortenelem orak es azoknak az embereknek az elbeszelesei, akik szamomra hiteles szemelyek.

    A tortenelemrol pedig mindig a kovetkezo jut eszembe, amit egy tanar mondott: "A tortenelem egy sor hazugsag a holtak korul az elok egy csoportjanak erdekeben". Lehet, h nem pontosan ideztem. De nekem ezzel egyezik a velemenyem.

    Es ha tudsz es szeretnel, tenyleg meselhetnel nekem arrol, h milyen tapasztalataid vannak az intoleranciaval kapcsolatban? Tenyleg kivancsi vagyok masok tapasztalatara!

    ask

  • egamega

    tag

    válasz CYBERIA #966 üzenetére

    kb. 1000 hozzászólás után mi újat vársz még?

    az összes véleményt be lehet sorolni néhány kategóriába:

    -fúj buzik, mert csak
    -fúj buzik, mert Isten blabla
    -fúj buzik, de ők is emberek
    -nem fúj buzik, de akkor is
    -nem fúj buzik, ők is emberek, tolerancia pls.

  • egamega

    tag

    válasz CYBERIA #964 üzenetére

    Mert ha vonulhatnak, akkor neked szó nélkül oda kell tartanod majd a segged vagy mi? Mitől félsz ennyire? Képtelen vagyok megérteni ezt a mérhetetlen demagógiát. Nekem meg a keresztények mennek már az agyamra a baromságaikkal. Még sem tartanám helyesnek, ha intézményesen betiltanák a vallást. Vagy valakit azért rekesztenének ki, mert vallásos. Pedig meggyőződésem, hogy semmi sincs ami károsabb lenne az egyháznál/vallásnál. A médiánál ugyanis már csak az egyház hülyíti jobban a fogyasztóit.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz CYBERIA #977 üzenetére

    Benned valami elfolytott agresszió van szerintem. Nagyon erősen ítélsz meg dolgokat.

    Én kint laktam Brightonban egy ideig, és asszem az a homók fővárosa. Ugyanis minden évben van egy gigantikus nagy felvonulás. És képzeld el, elmentem és megnéztem én is. Rengetegen voltak, hatalmas tömegek nézték és kb 1óráig haladt el mellettem a felvonuló tömeg meg a sok kamion. Vicces volt, semmi gusztustalan nem volt benne, viccnek volt beállítva az egész, semmi szörnyűséget nem láttam. Egy efféle felvonulás szerintem semmiféle kárral nem jár. Nem is értem hogyan gondolhatod hogy ez árt bárkinek is, vagy bárkit is megfertőzne. Akik ott voltak úgy láttam mind élvezték a showt. A lezbis rész nekem is tetszett:DDD

    Én elmondtam hogy miért ellenzem az ilyet, kifejtettem hogy a közhangulat befogadását tartom veszélyesnek. De önmagában egy ilyen felvonulás semmit nem jelent.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz CYBERIA #1008 üzenetére

    "Hát nem. Azt, hogy szabad akaratánál fogva eldönti, hogy hova teszi, de azt már nem ő dönti el, hogy hol a helye. "

    jól megfogalmaztad.... :K

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz CYBERIA #1008 üzenetére

    csak belegondoltam: ez a "hová teszi" megközelítés sántikálva zsákutcába is tud kerülni. ha vesszük a férfi és nő közötti orális szexet, akkor azt nagyanyáinkon kívül szinte már senki sem ítéli el. pedig akkor annak sem ott van eredetileg a helye... :F

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • ask

    csendes tag

    válasz CYBERIA #1008 üzenetére

    Nos akkor vegyuk at meg egyszer, a meleg fiu esetet anti-homo edesapjaval, aki fianak elnezne, de ettol fuggetlenul gond nelkul utalja tovabb a homokat.

    Ez a kettos mercevel gondolkodas egyertelmu peldaja. Ugyanis az illeto apa fia abba az embercsoportba tartozik, akiket az apa utal es innentol kezdve a sajat fiat is utalja.
    Ez nem ugy van, h vannak a melegek es van az en meleg fiam.

    En beszelni magyar, te erteni kulonbseg? Es innentol kezdve senki szajaba nem adtam olyasmit, amit nem mondott, ugyanis szamomra ez pontosan arrol szolt, amit leirtam.

    Az en szemlyeskedo, bunko es agressziv stilusomrol pedig a kovetkezo a velemenyem:

    Ha valakivel szemben itt szemelyeskedes folyik sokak reszerol, az pontosan en vagyok: ugyanis leszbikus vagyok es az angliai es Unios jogszabalyok ala is tartozvan torvenyes hazastarsi kapcsolatban elek a partneremmel.

    En vagyok az, akit a hozzaszolasokban betegnek, deviansnak, abnormalisnak, kozossegre veszelyesnek es a pedofilokhoz hasonlitva emlegetnek. Az hogy valaki buzizik, kocsogozik, az kevesbe zavar, hiszen ha en indulatos vagyok es ettol vezerelve olykor kulturalatlanul nyilatkozom meg, siman nem a futyi szot hasznalom, hanem barmelyik mas durvabb alternativajat es nem a francba kuldok valakit, hanem a budosbe.

    Aki betegnek tart, annak elmondom, h a verkepem rendben, nem gennyes a vizeletem es ha elmennek MRI-re vagy CT-re az agyamban sem talalnanak buzi-tumort.
    Bar igaz, h neha megfazom vagy elrontom a gyomrom esetleg megegeti a boromet a Nap.

    Elmebeteg sem vagyok talan, van diplomam, beszelek 3 nyelven meg egy negyediken is egy kicsit. Tisztes polgar voltam otthon is, fizettem az adot, atadtam a helyem a kismamanak es az idosnek es amikor megprobaltam az ugymond tobbsegi normanak megfelelve, a ketsegeimet melyen elnyomva hetero viselkedest kovetve kapcsolatban elni, akkor sem nyelveltem az utcan a pasimmal.

    Majd kijottem a szekrenybol a csaladomnak es a barataimnak, akiknek valtozatlanul nem a melegsegem jut eszukbe rolam, hanem az, hogy a lanyuk, testveruk, baratjuk vagyok es talan nem vagyok bekepzelt, ha azt mondom, h egy jo ember. Senki nem taszitott el magatol, azok kozul, akik nekem fontosak, semmi sem valtozott. ha a kulvilagbol erkezik majd esetleg felem indulat, eroszak, diszkriminacio, akkor remelem tulelem es torvenyes keretek kozott megprobalok megkuzdeni vele.
    A noverem nem zarja el elolem a ket kislanyat, es a hugomra es ra sem ugrom ra, pedig igazan jo nok.

    A kovetkezoben anelkul szeretnek tovabbi velemenyt formalni, h barkit hiteben, hitvallasaban megbantani szandekoznek.

    Itt egysek szerint az onkielegites is bun.
    Az ember szexualis leny es megint egyesek velemenye szerint csak a fajfenntartast kene szolgalnia. Pedig legtobben azert is csinaljuk, mert jo. Ezenkivul a szexualitas bunkent valo megelese, adott esetben elfojtasa vezet tobbek kozott ahhoz, h a kispapok egymast kergetik a kerengoben vagy eppen titokban elkapnak egy-egy apacat.

    Cyberia irta: „Ha ezt hagynák, akkor itt minden nemnormális jogot vívna ki magának, lassan már így is a normális embernek van a legkevesebb joga. Persze kötelességből meg a legtöbb jut”

    Attol, h a szerinted nem normalis mondjuk hazassagot kot, neked nem kell elvalnod, ill. Nem leszel eltiltva a hazassagkotestol. Attol, h en meleg vagyok, ugyanannyi adot fizetek es az osszes torveny ugyanugy vonatkozik ram is. Nem fogok emiatt tobb fizetest sem kapni, mondjuk meleg-potlekot. Max. ha a jogaimban a hazassagkotesen kivul valami pluszt kapok, az az, h. a szexualis iranyultsagom miatt nem rughatnak ki, ill. ha megteszik, torvenyes uton tehetek ellene. Ja, es fel is vonulhatok a melegfelvonulason, mert jogom van hozza. De ettol meg neked nem tiltjak meg, h vonuljal.

    Agressiv: „ha az embereknek elnézünk minden olyan dolgot ami nem "szokványos" akármit is jelentsen ez akkor miféle világban fogunk élni mondd...”

    Hat igen, Jezus is olyan nezeteket vallott, ami az o koraban a szokvanyostol eltert, mas volt. Aztan amikor felhangzott a kerdes, h ot engedjek-e szabadon vagy Barabast, aki -ugy emlekszem embert olt- akkor a tomeg egyontetuen Barabas nevet kialtotta. Jezus meg kereszthalalt halt, csak azert, mert maskent gondolkodott.

    Nos en ilyen vilagban nem szeretnek elni, de kenytelen vagyok.

    Es vannak kobe vesett szavaink, ugy hivjak oket, hogy jogok es torvenyek.
    Szamomra viszont – mondjuk a fizika, matematika stb. Kivetelevel – nincsenek egyetemes igazsagok, amiket mindenkire ra lehet eroltetni.
    Pontosan attol erzem magam gondolkodo embernek, mert nem fogadok el mindent, minden regi es uj velemenyt, kijelentest anelkul, h elgondolkodnek rajta. Vitatkozom, kerdest teszek fel, elfogadom, elutasitom stb.

    ask

  • pentax7

    csendes tag

    válasz CYBERIA #1042 üzenetére

    egyszerüen undoritó dolognak tartom ezt a meleg felvonulást jó erkölcsű ember nem csinálja ezt sodoma féle másságot amit én csak gyalázatnak nevezznék
    én nem szeretném hogy gyerekem ezt lássa és megrontsák a gyerekeket ezzel

    én inkább szégyelném mint még büszke lennék rá

    valamivel nem kell ennyire liberálisnak lenni akkor ti most hogy szaporodtok??? teljesen abnormális az egész ??

  • ask

    csendes tag

    válasz CYBERIA #1049 üzenetére

    Sziasztok!

    Szeretnem ezuttal azzal kezdeni, h mindenkitol bocsanatot kerek azert, ha stilusommal, megjegyzeseimmel megbantottam, megsertettem. Oszinten mondom, h senkit sem nezek hulyenek, butanak stb. es nem tartom magam senkinel sem okosabbnak, az eleg onelegult huzas lenne reszemrol. Es utalni sem utalom egyikotoket sem. A vitatkozas heveben szerintem neha mindannyian megengedtunk magunknak holyan hangnemet, amit nem kellene. Szoval bocsanat!

    Agressiv kerdesere valaszolva, en nem tartom magamat jo peldanak a felvonulokkal szemben. Ha otthon lennek magam is felvonulnek, de most itt vagyok, igy itt fogok reszt venni a melegfelvonulason. A szexualitasomrol azert nem beszelek minden egyes embernek, akivel csak talalkozom, mert szamomra senki szexualis orientaltsaga nem szempont, nem ez minositi. Nem erzem ugy, h elso nap a munkahelyemre belepve azzal kellene kezdenem a bemutatkozasom, h XY vagyok es homoszexualis. Nem szegyenbol vagy azert, h bekenhagyjanak. Ha a beszelgetes a szemelyes eletre terelodik, arra, h ki el kapcsolatban, ki nem stb. akkor termeszetesen minden tovabbi nelkul elmondom, h velem mi a helyzet. Es a tovabbiakban ugyis kiderul, h az illetot zavarja-e, h meleg vagyok. Nem beszel velem tobbet, kerul stb. Ha nem zavarja, akkor akar meg baratok is lehetunk.
    A partneremmel pedig ugyanugy viselkedunk, mint minden par. Az utcan kezen fogva setalunk stb. (Az mas kerdes, h Magyarorszagon oszinten szolva felnek ugyanigy elni)

    A melegszervezetek pedig nem azert jottek letre, mert a melegekkel valami gond van, hanem azert, h segitseget nyujtsanak olyan melegeknek, akiket a szexualis iranyultsaguk miatt attrocitasok ertek ill. olyan jogaikban serultek, amik ugyanugy kijarnak nekik, mint barki masnak.

    Cyberia: a ferfiakkal semmi bajom sincsen termeszetesen. Tovabbra is sok ferfi baratom van, hetero es meleg is, ahogyan hetero es meleg no baratom is. Nem tudom az eletet ferfiak nelkul elkepzelni. Mi lenne velem pl. az edesapam nelkul, aki a legjobb ferfi baratom:)

    Visszaterve a homoszexualitas - betegseg temakorre:

    Tudomasom szerint, azok a genetikai- es agykutatasi eredmenyek, melyek kimutattak, hogy a homoszexualitas a genekben van kodolva, eppen azt az elmeletet erositettek meg, hogy a homoszexualitas nem betegseg. Az orvostudomany nemzetkozi szinten sem kezeli annak.

    Mivel Dr.Czeizel Endre neve - ha jol emlekszem altalad - emlitesre kerult, szeretnem a hozzaszolasom vegere az o nehany gondolatat idezni (mindenki szamara publikus forrasbol), mint nemzetkozileg is elismert szakemberet:

    Dr.Cz.E.: "A genetikát nem úgy kelt felfogni, mint a végzetet. A gének megszabják, hogy valakinek milyen hajlamai vannak. A homoszexuálisok esetében úgy gondolom, hogy az emberek egy részében ott van ez a lehetőség, de nem mindenkinél kerül felszínre. Én azon dolgozom, hogy egyes halálos betegségek, mint például az infarktus vagy a rák, amelyre öröklött hajlama lehet az embernek, ne fejlődhessenek ki. A homoszexualitást hordozó gén hatása ellen nem küzdünk"

    "A homoszexualitás nem betegség, hanem az emberi faj egyik kisebbsége. Ahogy a balkezesek is egy biológiai kisebbséget képviselnek."

    "Dr.Cz.E.: Én hiszek ebben. Azért nyilatkozom szívesen erről, hogy az emberek megértsék, nem tehet senki a homoszexualitásáról. Ez egy hajlam, ami társadalmilag nem veszélyes. Olyan, mint a balkezesség: egy variáció. Egy társadalomnak az embersége azon múlik, hogy mennyire tudja elfogadni azt, aki más, aki nem olyan, mint a többség. Ezen lehet legjobban lemérni a társadalom érettségét."

    ask

  • tildy

    nagyúr

    válasz CYBERIA #1078 üzenetére

    (#1059) tildy:"Az mikor a hetero pasik megerőszakolnak egy nőt, meg obszcén lejáratják mások előtt, és hasonlók."
    Hát ez nagyon durva, az is, ahogy bevezetted. Semmi köze nincs a topic-hoz, a buzik is alkalmaznak esetenként erőszakot, szóval nem tudom mit akarsz.
    Az erőszak elítélendő, de ezt nem fogod rákenni a heterosexuálisokra, mert ez attól független.

    ugye nézted mire reagáltam? Egy olyan hozzászólásra melyben azt írták le , hogy a homoszexuálisok pedofilok is.
    Én csak egy példát hoztam, ami ráadásul sokkal gyakoribb, mint ahogyan azt egyesek gondolnák , márpedig ott igen sokszor vannak heteroszexuális elkövetők is.
    . És ebből látszik, hogy majdnem az összes perverz és az egész a perverzségen alapul.
    A perverzség totál független attól, hogy valaki azonos neműt szeret vagy sem.

    (#1073) tildy:"Ne haragudj, és a heteró kapcsolatokban akkor hogyisvan az a megcsalás dolog? "
    Már megint durva. A melegek már nem is követhetnek el megcsalást? Nehogy ilyet állíts már.
    "Hogy is van az, hogy a nő vagy a férfi még külön szeretőt tart?"
    Egy meleg szintén tarthat szeretőt, szóval nem vágom a szöveged.
    Próbálod itt degradálni a normális kapcsolatot, olyan esetekkel kombinálni, amik egyértelműen nem részei a normális kapcsolatnak. Mire megy ki a játék? Szeretném tudni!

    Ki emelném neked azt ami feldűhített:

    Igen. Mert a melegek össze vissza csinálják mindenkivel, sok olyannal is akik gusztustalanok, ápolatlanok. Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz CYBERIA #1078 üzenetére

    Egyébként arra ment ki a játék, hogy attól, hogy egy ember hetero, vagy homo, közel sem határozza meg azt, hogy miylen gyalázatos dolgokat képes elkövetni.

    Ő minden meleget egy kalap alá vett, én viszont részhalmazról beszéltem. Ez alapján pedig általánosítani , khm... Ha véletlen ez jött volna le a szavaimból, akkor valószínűleg rosszul fogalmazhattam. Én csak egy ellenpólust próbáltam bemutatni, hogy na azért nemcsak az van hogy...

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • ask

    csendes tag

    válasz CYBERIA #1078 üzenetére

    Szeretnem megkoszonni, hogy miutan Czeizel Endret es a tudomanyt segitsegul hivva probaltad a merhetetlenul diszkriminativ es ostoba gondolataidat megtamogatni, itt mindannyiunk szeme lattara doltel dugadba. Czeizel nem a sajat kulon kis magankutatasainak, hanem nemzetkozi szintu kutatasok eredmenyeit kozvetiti.

    Az igazsag neha fajdalmas dolog tud lenni es az ember visit tole. Szinte hallak..
    Ezt a "csatat" nagyon csunyan elbuktad es tobb sebbol verezven, tehetetlenul vergodve is csak agresszivan vagdalkozol, mert eszervet, azt egyet sem sikerult sajnos felhoznod.

    A tovabbiakban kerlek kimelj meg a felem iranyulo megjegyzesektol!

    ask

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz CYBERIA #1078 üzenetére

    Csak privátilag mondom Neked, hogy az a baj az érvelésnek tűnő hozzászólásodban, ami olvashatatlanul hosszú, hogy kijelentesz és tényként állítasz be olyan dolgokat, amiket Te találtál ki, illetve Te gondolsz. Számodra ezek axiómák, és ebből kiindulva megyarázol meg mindent, ami eleve hibás okfejtéshez vezet.
    (Ha csúnyán akartam volna fogalmazni, azt mondom, folyamatosan hülyeségeket beszélsz, de nem teszem.)

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • tildy

    nagyúr

    válasz CYBERIA #1087 üzenetére

    Nem csak homoszexuálisoknál létezik anális szex (gondolom számodra ez a gusztustalan ) , illetve homoszexuális nőknek (merthogy ahogy a topik mutatja azok is vannak ) nincs is fütyülőjük, de gondolom ez számodra triviális.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • hülyegyerek

    addikt

    válasz CYBERIA #960 üzenetére

    "Szerintem a cél szentesíti az eszközt."-menj politikusnak,vagy diktátornak,azok is ezt az eszmét vallják.

    "Ja, csak amíg átvonul addig fertőz, mint a madárinfluenza, már pedig az veszélyes. Ez is."-
    az uszító szavak szerintem sokkal fertőzőbbek,mivel a homoszexualitás egy dolog,senki nem lesz a azért,mert azt mondják neki-az emberi butaság viszont elég sok tragédiát okozott már.

    "De az is, hogy "csőcseléknek" kell összegyűlnie ilyen hülyeségek miatt."
    -szerinted törvényszerű,hogy ha kiállsz az igazadért,akkor a másik oldalon kell egy kapás-kaszás parasztbrigádnak is állnia,aki jól meglincseli azt,aki neki nem tetszik?

    hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz CYBERIA #1115 üzenetére

    "Csak azt nem értem, hogy ha normális, azzal miért foglalkozik külön az orvostudomány?"
    Foglalkozik az a hüvelykujj anatómiájával is, csak az viszonylag kevesebb embert érdekel, meg kevésbé kelt indulatokat.

    "az orvostudomány szerint sem."
    Ez nekem tökúj, mire gondolsz pontosan?

    "Azt a 99%-ot elég erős túlzásnak vélem."
    Tökmindegy, nem viselkednek nagyobb százalékban ömm... olyasmi módon, ahogy tálalva voltak, mint a heterók. Heterók között is van perverz, olyan aki minden ápolatlannal összefekszik, hogy aztán terjesszen x mennyiségű betegséget, meg olyan is, aki úgy öltözködik, hogy azzal megbotránkozást kelt. Az arányok aligha térnek el. Szerintem egyébként a 99% reális, sőt, igen-igen nagy valószínűséggel még keveset is mondtam. Nem olyan sok az, mint amilyennek első látásra tűnik. (bár ha ilyen irányban értetted a túlzást, akkor nem szóltam)

    MOD:
    Egyébként meg frankón nem értem mi ez a beskatulyázási vágy beteg/nem beteg kategóriába, főleg ha a beteget itt genetikai, fajfenntartási, stb értelemben értjük, nem pedig mint hagyományos, fertőző, az egyén életét esetlegesen rövidítő dolgot. Baromira tökmindegy, hogy x tudós vagy y közember beleteszi-e a "beteg" skatulyába ezek alapján vagy nem, attól még ugyanaz marad a dolog, kb tökértelmetlen erről vitázni.

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz CYBERIA #1115 üzenetére

    Hmm, most látom, hogy a #946-ban kvázi elismerted, hogy olyan dolgokról szoktál véleményt alkotni, amiről semmi háttérinfód nincs és soha nem néztél utána.
    Érdekes egy dolog, de legalább megadja a hsz-ek reális súlyát ;)

  • SystemRoot

    őstag

    válasz CYBERIA #1115 üzenetére

    "Édesapád neve?
    -X Ádám
    -És édesanyádé?
    -X-né Y Béla
    Nem tudom, hogy milyen érzés lehet, biztos nem jó.
    "

    Édesapád neve?

    -Nincs.

    Édesanyád neve?

    -Nincs.

    Most melyik is a jobb? :U
    Attól hogy valaki homo, még lehet teljesen normális, sőt jobb szülő is mint egy "autentikus".
    A nevelés szeretetről és odafigyelésről szól. Az hogy az iskolában, vagy máshol atrocitások érhetik azonosnemű szülei miatt a gyereket, az semmi ahhoz képest, ami lenne vele ha nem kapna rendes nevelést.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz CYBERIA #1118 üzenetére

    Én a megismerés sokkal hatásosabb módját alkalmaztam a könyveknél a melegekkel kapcsolatban: ismerek jópár meleget ráadásul elég közelről, látom hogy élnek, hogy öltözködnek, hogy viselkednek, hogy viszonyulnak párkapcsolatokhoz, stb.
    És valóban, ebben a topicban nem sokat "alkottam", ennek nagyrészt az az okat, hogy totál céltalan ez a topic, ahogy előttem már valaki írta úgysem győzi meg egyik fél sem a másikat. Bár úgy látom nem csak fekete-fehér oldalak alakultak ki, ami kifejezetten kellemes meglepetés, de akkor átfogalmazva ezt a dolgot: úgysem fog meggyőzni senki senkit semmiről. Akkor meg miért is írnék ide bármit is.

    Az említett hsz-ed pedig valahol megmutatja a dolgokhoz való általános hozzáállást: bár nem olvastam soha erről szóló könyvet és fogalmam sincs milyen alapon jutottak a kutatók a mai világegyetem-keletkezési képhez, szerintem csak ez meg az. Milyen alapon szerinted? Hát mert úgy gondolom. :) Persze, nem ide kapcsolódik, de mutat valamit. Az evolúciót is felhoztad. Azt mélyebben ismered? Egyébként két évig voltam csillagász-hallgató, rájöttem, hogy nem az én pályám, jövőre negyedéves biológus leszek, de ezen két témába még így sem szeretek állást foglalni, pláne nem kijelenteni olyan dolgokat, hogy lehetőségként fogom fel és mindössze érdekes gondolatnak tartom az ott elért eredményeket, mert nem érzem úgy, hogy kellő rálátással rendelkeznék.

  • #54715584

    törölt tag

    válasz CYBERIA #1157 üzenetére

    miben latsz fenyegetettseget? a felvonulokban vagy az ellentuntetokben...?

  • #54715584

    törölt tag

    válasz CYBERIA #1162 üzenetére

    egy tutira hetero: a milf :) a tobbit nem tudom bizonyitani, de a lenyeg a sepregetesen volt...
    nem ertem miert csak a melegekre hasznaljak a perverz szot

  • SystemRoot

    őstag

    válasz CYBERIA #1168 üzenetére

    nyugalom.:)

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • hülyegyerek

    addikt

    válasz CYBERIA #1168 üzenetére

    Mert?
    Csak azért,mert magyarnak születtem,keseregnem kellene a régmúlt dolgokon?
    Az a baja ennek az országnak,hogy a meghatározó történelmi pillanatokban az érzelmeinkre hallgattunk,nem az észérvekre.
    Lehetsz indulatos rám,meg dalolhatod hogy "Miénk lesz a Felvidék...",verhetsz a barátaiddal homókat ,attól nem fog változni semmi.
    Inkább el kellene gondolkodni,hogy milyen módon tudsz segíteni a határon túliaknak,ha törődsz velük.
    u.i.:Az én fele családom is kint lakik szlovák oldalon,és érdekes módon ők azt mondják,hogy tök jól ellennének,ha nem szítaná mindenki az indulatokat minkét oldalról.Hagyja őket mindenki békén,ennyi.
    Erre mondj valamit...Hazaárulók? :)

    hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

  • hülyegyerek

    addikt

    válasz CYBERIA #1183 üzenetére

    Akkor már inkább komcsizsidózz le,az sokkal stílusosabb volna :DDD

    hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

  • SystemRoot

    őstag

    válasz CYBERIA #1217 üzenetére

    Nem kell azért túlzásokba esned.

    Amúgy veled értek egyet Trianon ügyében. Azt elbagatelizálni elég csúnya dolog. Az egy súlyos seb volt Magyarországnak. Ellenben abban igaza van hogy ma ezen már kár siránkozni.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz CYBERIA #1236 üzenetére

    Furcsa, itt kinn Kölnben most hétvégén tényleg buli lesz. A fél belvárosban ott lesznek, jól fogják magukat érezni homok, heterok együtt, egy helyen. dobálástól, veréstől nem kell tartania senkinek. Szóval érdekes egy világnak tetszik ez itten.

  • #54715584

    törölt tag

    válasz CYBERIA #1525 üzenetére

    "Nem tudom honnan veszed, hogy a kék szem a belterjesség következménye. Hmmm.."

    olvastam jo par cikkben ebben a temaban, ha megtalalom a neten ezeket, be is linkelem oket
    addig is itt egy tobbezer evre visszanyulo maskeppen magyarazo tortenet
    mielott belekotnel, felhivnam a figyelmet a mutacio szora, ami ugye nem normalis...
    vagyis napjainkban mar normalis is a kek szem...hmmm...hogy is van ez a mutacioval? most akkor normalis vagy nem? vagy megkulonboztetjuk oket? a jo mujtacio a kek szem, az esetleges rossz mutacio meg a melegseg? :F

    ""lehet akkor mar Adammal es Evaval sem volt minden rendben?"
    Később is kialakulhatott."

    en inkabb arra lennek kivancsi, hogy Adam es Eva utan mi kovetkezett...?
    ketten voltak, mas ember nem letezett akkor a foldon, hogy oldottak meg a szaporodast a gyerekeik?

    [ Szerkesztve ]

  • #54715584

    törölt tag

    válasz CYBERIA #1529 üzenetére

    en is azt kerdezem...akkor most a mutacio nem is rossz dolog? mert sokak szerint az nem normalis...

    es meg mindig nem ertem a csaladfan sem, hogy a sok fiu hogyan is szaporodott tovabb? egyedul? komolyan kerdem...mert egy igazi csaladfa nem igy nez ki...mindehol van anya es apa...nem csak apa...kik voltak a nok? egyaltalan honnan jottek?

  • #06658560

    törölt tag

    válasz CYBERIA #1536 üzenetére

    Néha az sem baj, ha csak okos, de nem szép.

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz CYBERIA #1538 üzenetére

    ez hagyján. de noé után kezdődött minden elölről.

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz CYBERIA #1544 üzenetére

    :K

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • #06658560

    törölt tag

    válasz CYBERIA #1544 üzenetére

    Viszont akkor Noé leszámrazottai lettek selejtek. Vagyis mégiscsak hordozták magukban a selejt lehetőségét. Bár asszem ez a gyarló az ember le van írva valahol a Bibliában.

    szab.tam: Azért ezek a rasszok érdekes kérdést vetnek fel bennem: Isten az embert saját képmására termtette. Az ember pedig fehér, fekete, sárga, vörös, alacosny, magas, stb. Akkor Isten hogy is néz ki?

    [ Szerkesztve ]

  • #54715584

    törölt tag

    válasz CYBERIA #1538 üzenetére

    nos, a testverhazassagok es a verfertozes napjainkban nem normalis dolog, de ezek szerint az egesz kereszteny vallas egy nem normalis alapon nyugszik...
    sztem a vallasossagot es minden hozza tartozo dolgot mint ellenervet mar torolhetjuk is...
    de koszonom, hogy foglalkoztal vele es utananeztel

  • #54715584

    törölt tag

    válasz CYBERIA #1587 üzenetére

    nem nem erdekel, csak annyit szerettem volna tudni, amit elarultal :)
    vagyis ha helyesen gondolkodtam (?) akkor egy nem normalis dologhoz lyukadtunk ki, amit egy masik nem normalis dologgal szemben hoztak fel sokan, mint ellenpeldat, mikozben az sem elfogadott dolog napjainkban

    amig nem volt tiltva ez a dolog, akkor is majdnem mindenki mindenkinek a rokona volt...?

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz CYBERIA #1587 üzenetére

    Te jó ég, már megint egy ilyen ember, aki elhisz valami olyat, amit már az írója sem úgy értett? Szerinted is Isten ásta a dínócsontokat a földbe, hogy próbárategye a hitedet?

    Nem hiszem el, 2008-ban egy harveroldalon ilyen emberrel találkozni... ráadásul ilyen nicknévvel...

    Ha meg már ennyire szó szerint veszed a bibliát, remélem levágod a kezed, ha bűnt követ el, és kiszúrod a szemed, ha bűnt követ el. Idézzek, vagy tudod fejből?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz CYBERIA #1605 üzenetére

    "Ha a keresztény vallással van problémád, akkor nem tudom hogy tetszene, ha nekiállnék kritizálni a tibeti buddhizmust. (Dalai Lámának nevezed magad itt, emiatt vettem a bátorságot feltételezni az említett valláshoz való viszonyt)"
    Attól még, mert Dalai Láma a nick-je, egyáltalán nem biztos, hogy buddhista... :U :Y

    Sk8erPeter

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz CYBERIA #1605 üzenetére

    Keresztény vagyok, a vallást egy szóval nem kritizáltam. Legfeljebb azzal a vallási fanatizmussal van bajom, amit te képviselsz. Ráadásul nem is konzekvensen. Gondolok itt a kézlevágós részekre. Pedig az is benne van a bibliában.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • PazsitZ

    addikt

    válasz CYBERIA #1587 üzenetére

    Te mindent szó szerint akarsz értelmezni a bibliából?
    Jó ideje nem vagyok vallásos, de tanácsolom keress fel valakit, aki ért is a dologhoz, mert attól félek, nagy tévedések áldozata vagy. :U

    [ Szerkesztve ]

    - http://pazsitz.hu -

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz CYBERIA #1614 üzenetére

    A nickneveddel semi bajom sincs, sehol nem is állítottam hasonlót.

    A fanatizmus pedig az a gondolkodásmód, miszerint ádám és éva volt az első emberpár, és az ő gyerekeik az anyjukkal szexeltek, hogy legyen utód. Az megint más kérdés, hogy erről sehol nincs egy szó sem, sőt, mikor Káin megölte Ábelt, és elmenekült, más emberekkel találkozott, akik már vele egy idősek voltak, de nem az ő rokonai voltak. Erre valahogy választ kéne adni.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • vagamo

    őstag

    válasz CYBERIA #1822 üzenetére

    Nem a radikális muslim és zsidó! De az egyre liberálisabb keresztény egyház, ha a mostani Pápát nem állítják félre idő előtt, akkor látok benne esélyt.
    AZ inkvizitció borzadalmait ideje levetkőznie magáról az egyháznak! És hagyni, az eltitkolt írásokat a felszínre, köztudatba engedni. Pl.: Mári magdolna szerepe az egyház kialakulásában! Péter-Pál titkai! 4 apostol Egyiptomban megtalált levelei. STB... ami a Vatikán irattarjában lapul. Persze csak szépen lassan, engedni a köztudatba.

    [ Szerkesztve ]

    Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz CYBERIA #1827 üzenetére

    Ezt sem velem kell megbeszélned.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Aktív témák