Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz shtml #69 üzenetére

    Én ezeket mind értem, de szerintem nem ezekről szól ez a cikk.
    Inkább egy gyártástechnológiai eljárás károsságáról szól, ami lehetne akár bármely más alkatrész gyártásával kapcsolatos, és amit valószínűleg le lehet cserélni más eljárásra, vagy a jelenlegi finomhangolásával csökkenteni lehetne a károsságot.
    Fontos a dolog azon része, hogy ellenőrzés alá kell vonni e gáz kibocsátását, felhasználását - lehetőleg minél kevesebb teret engedve a gyártók nyomásának.

    Összegezve: adott egy termék (tök mindegy, hogy mi), ami jó, de a gyártása nem eléggé kifinomult környezetvédelmi szempontból, így szabályozás alá kell vonni a gyártás bizonyos részeit.
    Bennem fel sem merült, hogy összehasonlítsam az LCD techológiát bármi mással, hisz nincs is jelenleg életképes alternatívája.
    Ez az összehasonlítás csak akkor kap igazi szerepet, ha bebizonyosul, hogy nincs mód a gáz károsságának a visszafogására.

    Kopi31415: Ok, értem a mondanivalódat, tényleg érdekes lenne egy ilyet is látni, de mint írtam, szerintem ez akkor lenne mérvadó információ, ha a lehetséges eljárások már kiforrottak.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • válasz shtml #69 üzenetére

    Azért egy co2 nem hasonlítható össze egy NF3- al. A légkörből kikerülés idejének és annak oka miatt sem. Co2-tól "könnyű" lenne megszabadulni. Egy szénerőmű egyébként nem "környezetkárosító" hatású, ha jobban belegondolunk, mivel azt a szenet valami megkötötte. Az a szén egyszer régen még a légkörünkben volt. Azért voltak régen hatalmas gyorsan növő "növények". Ilyen anyagoknál ugye áll a százszorszép bolygó modellje, visszacsatolások. Ami miatt realtíve nem lenne nagy ingadozás, számunkra is átélhető lehet. Viszont ha az egyensúly felbomlik, akkor van baj és a hosszú kiürülésű anyagok felhalmozódása okozhatja a legnagyobb gubancot. Egyébként is hamarab fog elfogyni a szén minthogy azzal mire az elfogy akkora hatást érjünk majd el mint a kibocsátott tartósan a légkörben maradó gázok mennyisége okoz majd a légkörben. Másrészt a természet sok olyan anyagot juttat a légkörbe amelyek csökkentik az üvegházhatású gázok hatását, mivel visszaverik a sugarakat. (mennyiségtől függően stb.) Nem kellene sírni a meleg miatt, inkább élvezzétek ki amíg lehet. :DDD Majd mikor a bundás kabát lesz a "nyári" divat akkor lesz az igazi boldogság. :C
    A kritikus 6°C nem létezik, vagyis emberek vagyunk, meg tudjuk csinálni! :DD
    Egyébként meg idehaza tényleg csökken az éves csapadék mennyisége, ezért is kell ugye aladni a külföldieknek a drága víztartalékainkat! :W

    "Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

Új hozzászólás Aktív témák