Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz emvy #148 üzenetére

    De szerintem pontosan azért kevesebb a válás, mert egyre több a szingli, egyre később házasodnak meg az emberek (persze nem a magyar ugarról van szó, hanem a világ fejlettebb feléről), nem ugranak be az első kapcsolatba ész nélkül. Vagyis lefordítva: azért kevesebb a válás, mert kevesebb a házasság, amit fel kéne bontani :D

    Since the 1970s, when more women started going to college and delaying marriage, "marital stability appears to be improving each decade," she writes. For example, about 23% of college graduates who married in the '70s split within 10 years. For those who wed in the '90s, the rate dropped to 16%.

  • 8th

    addikt

    válasz azopi74 #147 üzenetére

    Ne fussunk felesleges köröket, pontosan értesz...
    Hány betyársereg tagot ismersz személyesen? Egyet sem? Gondoltam. Akkor viszont miről is beszélsz és milyen alapon? Mert a híradó bemondta? :U Tudod a nácizás pont olyan utolsó primitív dolog mint a zsidózás vagy a cigányozás. A tájékozatlan ostoba emberek szegénységi bizonyítványa csupán semmi más. A témát részemről lezártam mert nem a PH!-ra való.

  • emvy

    nagyúr

    válasz azopi74 #151 üzenetére

    Lehetseges. :) Ami egyebkent azzal is egyutt jar, hogy a legtobb hazassagon kivul szuletett gyerek, valas, stb. pont nem a liberalis karrierp*csak kozott van, epp forditva -- a hazassag stabilitasa es a diplomak szama kozotti korrelacio eleg masszivan pozitiv.

    while (!sleep) sheep++;

  • nuke7

    veterán

    válasz bkercso #132 üzenetére

    Berlusconi origiáit se erőlteti rád senki...
    Kicsi zavart és látens dolgot érzek ezen az íráson keresztül.
    Ha tudod, hogy kisebbségben vannak, miért akarod elnyomni őket? Nagyon sok helyen nincs meg a jogegyenlőség - többek között Magyarországon se, és ezért küzdenek, ez teljesen egyértelmű.

    Aki aktívan ki kel ellenük, szerintem nem teljesen biztos magában és nem tudja a helyén kezelni a dolgot :N

    https://youtube.com/user/nuke7

  • nuke7

    veterán

    válasz Kornel #141 üzenetére

    grat. akinek megmondják, hogy mit vegyen, hol, és mikor az legyél te.
    Én el tudom dönteni, hogy hol szeretnék vásárolni, és mikor - egyedül is, állami beleszólás nélkül.
    Nyilván a milliárdos áfa csalást leszarják és segítik a kisboltokat, amik sokszoros áron adják az árut, hajrá.

    és a vasárnap után mindenhol pótlék járt, plusz egy szabadnap hétközben - de tényleg nem tudom, ki dugja itt homokba a fejét ;)
    Plusz ugye volt olyan, hogy egymást követően nem lehetsz folyamatosan beosztva hétvégén... tájékozatlanok emberek osztják az észt :N az oké, hogy a politikusoknak fogalmuk sincs szinte semmiről, de azért itt... na :)

    Ja, igen. Légyszíves cáfold meg a többi érvet is, ezt is olyan jól sikerült :DD

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Kornel

    veterán

    válasz nuke7 #155 üzenetére

    Pedig egymas utan be voltak es vannak osztva az emberek.
    Szombat es vasarnap is dolgoznak, mert a boltnak menni kell, csak a profit szamit.
    Havi egy szabad vasarnap jar az MT szerint, semmi mas. Persze cserebe hetkozbe pihen, gondolom te hetvegen pihensz, ha nem vagy kepbe a valosaggal. Ezeket elso kezbol tudom, mielott azzal vadolnal, hogy hallomasbol tajekozodok. Ha kivancsi vagy reszleteket is mondok, de ez mar nagyon messze vinne. Ezek az emberek nem akarnak vasarnap dolgozni, egyszeruen kotelezik ra oket.
    Egyebkent meg meg fogjak mondani neked is, es mindenkinek, hogy mikor vasarolhat, mert a torvenyt mar megszavaztak, ugyhogy lehet forumokon puffogni, meg menni tuntetni.
    A cafolatok roviden: nem lesz forgalom csokkenes, az emberek meg fogjak venni penteken es szombaton, illetve hetfon azt, amit vasarnap vettek voln meg. A vasarnap igyis a leggyengebb forgalmu nap a heten belul. Mivel forgalomcsokkenes nem lesz, ezert elbocsatasokra se lesz szukseg, de ha par szazalekkL megis visszaesik a forgalom, akkor se fognak embereket elkuldeni emiatt, mivel jelenleg is minimalis letszammal dolgozik az osszes multi, "rabszolgakent" dolgoztatva a dolgozokat.
    Egyebkent latszik, hogy veled se foglalkozhatott sokat vasarnaponkent az edesanyad, ha ennyire tajekozatlanul ennyire magabiztosan allitasz dolgokat. Biztos csaladi shoppingolas volt a program, mint manapsag divat.

  • azopi74

    addikt

    válasz Kornel #156 üzenetére

    Rendkívül sikeres "cáfolat", gratulálok a diplomádhoz, tudtam, hogy komolya bajok vannak a hazai felsőoktatással. És te magad végezted a hatástanulmányt?

    [link]

    Csak annyi a különbség, hogy Horvátországban működik a fékek és ellensúlyok rendszere, nem úgy, mint Magyrországon, nálunk ma már esélytelen, hogy egy törvény elbukjon az alkotmánybíróságon, több ismert okból is .

    Még apró különbség, hogy nálunk a CBA lobbizta ki ezt is (ahogy sok mást is), nem pedig az egyház.

    [ Szerkesztve ]

  • Kornel

    veterán

    válasz azopi74 #157 üzenetére

    Mondom menj tuntetni.
    Miert nem az indexes cikket linkelted?
    Ha visszaesik a vasarnapi zarvatartas miatt a forgalom, akkor az azt jelenti, hogy az emberek olyan szuksegtelen dolgokat is vettek vasarnap, amire valojaban nem is volt szukseguk. Nem olyan nagy baj az, hogy most nem fogjak megvenni.
    Nem vegeztem hatastanulmanyt, viszont ahogy emlitettem nem kivulallokent irok a temarol, 6 evig dolgoztam kozepvezetoi beosztasban 2 kereskedelmi multinal is egeszen a kozelmultig, hidd el tudom mirol beszelek.
    A gratulaciot pedig koszi, meg ha gunyos volt is, gondolom sokkal okosabbnak gondolod magad masoknal, meg ha gozod sincs a temarol, csak a tv-be hallottal rola, meg par ballib cikket elolvastal.
    Gratulalok en is a tajekozottsagodhoz.

    Bkercso: mirol beszelsz? Tudod mit szavaztak meg? Ez a CBA-ra is vonatkozik teljes mertekben. Csak 200 nm alatti boltok lehetnek nyitva, es csak a tulajdonos, vagy a csaladtagja dolgozhat vasarnap. Szerinted ennek megfelel egy CBA is? Ok is zarva lesznek. Ergo nem serul a verseny.
    Nem torvenytelenul foglalkoztatnak, csak kihasznaljak a torveny adta lehetoseget. Az emberek nem aksrnak vasarnap dolgozni, csak kotelezik ra oket, de ezt mar irtam. Szerinted boldogabb lesz az ember, ha netto 5 ezerrel tobbet visz haza, es 4 szombatot es 3 vasarnapot dolgozott? Es mindezt 5 szamjegyu fizetesert, 2014-ben az EU-ban.

    [ Szerkesztve ]

  • bkercso

    nagyúr

    válasz bambano #142 üzenetére

    Hát ezentúl majd a 3/4-e fog...
    Amúgy azt, hogy mi helyes, nem az dönti el, hogy kisebbségben vagyok-e. Egyébként erőteljesen kétlem, hogy abban lennék. Tudsz esetleg valamilyen statisztikáról?
    (Amúgy nem a házasság vs. együttélésről beszélünk, hanem a hetero vs. homo házaságról.)

    8th: Semmi sem. Törvénytisztelő úriemberek. Miért vonulnak, ha nem megfélemlítésből?

    azopi74: "Hol? Csak egy példát mondj! Persze ez attól is függ, te mit értesz pontosan "a hagyományos értékrend hirdetése" alatt."
    Az USÁ-ban egy keresztény pásztor elbúcsúzhat a gyülekezetvezetéstől, ha bizonyos részeket felolvas a Bibliából és azokról tanít, vagy ha homoszexuálisoknak nem olyan tanácsot ad, amilyet azok hallani szeretnének. És ez egy nagyrészt keresztény nemzet. Ez egyenlő a lelkiismereti szabadság korlátozásával.

    nuke7: Tájékozatlan vagy az LMBTQ-propagandát illetően. A nemek közti megkülönböztetés eltörlése a cél. Szó nincs már jogegyenlőségükről, nyíltan a nemek közti különbségek (nem egyenlőtlenségek) eltörlését tűzték ki célul. Ez végzetes a társadalmakra nézve, ha hagyják, értsd meg ezt. Nemsemleges óvódákban nem lehet külön fiús és ányos játékokat és dalokat tanítani, és különbözően öltöztetni a gyerekeket. Később az iskolában is ez igaz. A gyerek többet van iskolában, mint otthon. :K

    kornelka: Nem az emberekért van, hanem gazdasági érdekkörök miatt. Ma már ez annyira nyíltan megy, hogy nehéz tagadni. CBA, ahogy írták.
    Egyébként azt gondolom, hogy ha a munkáltatók törvénytelenül visszaélnek a munkáltatással, akkor erre nem a vasárnapi zárvatartás a megoldás. Ellenőrizni lehetne őket, vagy keményebb törvényeket hozni túlórabérre stb.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • dabadab

    titán

    válasz bkercso #159 üzenetére

    "Tájékozatlan vagy az LMBTQ-propagandát illetően. A nemek közti megkülönböztetés eltörlése a cél."

    Ezeket a szamarsagokat honnan szeded? Mar az is vicces volt, amikor az USA-ban "szexualis anarchiat" (barmi is legyen az) vizionaltal (az USA hatalmas orszag, egyes teruletein nagyon komolyan eltero szokasokkal es rengeteg fundemantalista kereszteny van ott).

    Egyebkent ha szerinted az LMBTQ mozgalom barmi komoly veszelyt jelent a nepszaporulatra, akkor az azt jelenti, hogy egyreszt nem figyeltel biologiaoran, masreszt meg azt, hogy nem nagyon vagy kepben a nyugati tarsadalmak gyerekvallalasi trendjeivel kapcsolatban.

    "Az USÁ-ban egy keresztény pásztor elbúcsúzhat a gyülekezetvezetéstől, ha bizonyos részeket felolvas a Bibliából és azokról tanít, vagy ha homoszexuálisoknak nem olyan tanácsot ad, amilyet azok hallani szeretnének"

    A feneket, az USA tele van nyiltan homofob, uszito lelkipasztorokkal. Oke, vannak normalis kornyekek, ahol az ilyen defektes fazonokot elzavarja a gyulekezet a fenebe, de olyanok is, ahol nem.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • bkercso

    nagyúr

    válasz dabadab #160 üzenetére

    Tegyünk különbséget az ember és az életmód között. Normális esetben csak az utóbbit utasítják el, de ha valakinek ez nem tetszik, akkor miért akar keresztény gyülekezetbe járni.
    Egyébként ilyen mérvű változások nem egyik napról a másikra, egyszerre mennek végbe mindenhol. Hallottam ilyen esetekről. Lehet, hogy szerinted kevés van belőle, mások szerint meg sok, de ez a trend. Észak-Európában több országban is ha pl. egy fotós megtagadja egy homo pár esküvőjének fotózását, feljelentik és elmarasztalják. Ha azt kéred a tanárnőtől, hogy amikor erről tanít, előre szóljon, nem teheti meg, mert ez a tananyag. Nem lehet többé nem elfogadni ezt az életformát azokban az országokban, amelyek legalizálták ezt a fajta házasságot. Nincs visszaút. A szabadság úgy nézne ki, hogy ők vállalhatják, más meg elutasíthatja az életmódot és kivetheti az értékrendjéből. Emiatt egyik felet sem lehetne hátrányosan megkülönböztetni, pl. kirúgni.

    Eddig az volt a gyakorlat, hogy elnyomták őket. Most nem szabadság jön, hanem fordított elnyomás, revans. Ez nem összeesküvéselmélet, hanem gyakorlat pár helyen, ami terjed.

    Egyébként az, hogy ez káros társadalmilag, egy értékrend. Az, hogy nem káros és mehet, ugyan úgy az. Vagyis nincs fundamentális különbség. Mivel az orvostudomány nem találta meg az átfogó gyógymódot minden esetre, így most azzal próbálkoznak, hogy legalizálják. Szerintem ez nem megoldás.

    Az, hogy az ember nőnek születik férfi testbe, egy feltételezés. Az, hogy ez az érzés egy betegség, szintén az. Nincs fundamentális különbség, választani lehet, mire áll rá egy nemzet. Kérdés, mi a hasznosabb. Ha ennyiben hagyjuk, akkor az még liberális.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • dabadab

    titán

    válasz bkercso #161 üzenetére

    "Észak-Európában több országban is ha pl. egy fotós megtagadja egy homo pár esküvőjének fotózását, feljelentik és elmarasztalják."

    Konkret forras van erre?

    DRM is theft

  • MichaelSD

    őstag

    válasz bkercso #159 üzenetére

    Ez azért nem is enyhe túlzásokkal van tele.

    "Az USÁ-ban egy keresztény pásztor elbúcsúzhat a gyülekezetvezetéstől, ha bizonyos részeket felolvas a Bibliából és azokról tanít, vagy ha homoszexuálisoknak nem olyan tanácsot ad, amilyet azok hallani szeretnének. És ez egy nagyrészt keresztény nemzet. Ez egyenlő a lelkiismereti szabadság korlátozásával."
    Nagyon hangzatos, de nem igaz. Az általános tendencia valóban a tolerancia felé meg, de az amerikai kereszténység jelentős része homofob.
    Amúgy ez még jogilag sem állja meg a helyét. Ha igaz lenne Chaput kardinális már rács mögött lenne.

    A nemek közti megkülönböztetés eltörlése a cél.
    Ez így nagyon sarkos értelmezése a LMBTQ céljainak. Gyakorlatilag jog egyenlőséget sok helyen a mai naping nem kaptak, persze, hogy próbálkoznak máshol.
    Az óvodás példát mindenki felhozza, hogy hű milyen extrém, de nem nevezhető mainstream álláspontjának. Vannak érdekes kérdések a témában, de ez nem az. Ha pedig az LMBTQ közösség, saját pénzen nyit egy nem semleges óvodát, miért ne tegyék? Rosszabb oktatási intézmények is léteznek...

    XMPP: sdmichael@kdetalk.net

  • azopi74

    addikt

    válasz Kornel #158 üzenetére

    Jó, tegyük fel, nem esik a kiskereskeskedelmi forgalom nagyon jelentősen összességében, ezt még el is fogadom, azt én sem tartom szerencsésnek, hogy a napi cikkben a 15%-os visszaesést kizárólag a zárvatartás számlájára írták, hiszen ez pont a világgazdasági válság évében történt.
    De: az igenis tény, hogy korlátozza a vásárlók szabadságát, a kereskedelmi vállalkozások szabadságát, a munkavállalók szabadságát, és úgy áltatlában a piaci versenyt is. És abban is biztos vagyok, hogy lesznek elbocsátások.

    Az intézkedés pedig a többi, "multinacionális hátterű" kereskedelmi láncokat sújtó törvénnyel együtt, igenis a Fidesz-közeli CBA-nak kedvez.

    A CBA-k többsége eddig is egy-két órát volt nyitva vasárnap, szemben a nagy hipermarket láncok (Tesco, Auchan) non-stop vagy majdnem non-stop nyitvatartásával. Márpedig, ha őket jóval kevésbé sújt valami, mint a versenytársait, akkor ez egyértelműen versenyelőnyhöz juttatja őket. Nem véletlen, hogy olyan bőszen támogatták. Simán tudnak költséget csökkenteni azáltal, hogy egyáltalán ki sem nyitnak vasárnap, miközben nem kell attól tartaniuk, hogy a konkurenciához vándorolnak a vásárlók, mivel azoknak is zárva kell tartaniuk. Sőt, várhatóan el is tudnak kaparintani jelentős részt abból a vásárlói körből is, akik eddig azért vásároltak vasárnap, mert egyszerűen csak akkor volt idejük autóba ülni, és nagybevásárlást csinálni egy távolabbi hipermarketben, ezután majd kénytelenek lesznek hanyagolni a nagyobb bevásárlásokat, és több, de kisebb bevásárlást, a közelebbi CBA-kban, Coop-okban és egyéb kisebb boltokban megoldani, esetleg úton hazafelé munkéból, jóval drágábban, és összességében jóval több időt rabolva az életükből. Hát ez tényleg nagyon jó...

  • bkercso

    nagyúr

    válasz dabadab #162 üzenetére

    Nézd meg a törvényeket. Nekem egy ott élő mesélte, nem cikkből szedtem. De ha a törvények lehetővé teszik, akkor az a fontosabb tény. Nem hiszed el? Sokkoló, ugye?

    MichaelSD: A tananyagot az állam írja elő, én állami iskoláról beszéltem.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • MichaelSD

    őstag

    válasz Kornel #158 üzenetére

    A törvény anyagilag bukás lesz, de majd megideologizáljuk. Amúgy a matematikai számok alapján is egyértelmű, hogy az lesz és akkor még nem is mélyedtünk el a dologban.

    Tekintve az ország előkelő helyét kb. az összes létező korrupciós indexen, írásba adom, hogy a CBAkat nem fogják szigorúan ellenőrizni. Ez olyan mint a pláza stop..
    Amúgy a családtagok, hogy fognak hétvégén egy 199 m2es közértet kiszolgálni? Mert alaphangon kell három ember egy ekkora boltba. A család majd hétvégén is dolgozik, mert másképp nem lehet, nagy előrelépés.
    Ha tényleg a emberek védik, akkor limitálták volna az órászámot amit ellenőriznek. Mindenki boldog lett volna. Persze ahhoz be kellene tartani a törvényt mindenkivel, ami mostanság nem nagyon megy.
    Amúgy sokkal jobb ha nincs munka, mint hat napot dolgozni.
    Egy jóléti állam megteheti, hogy hétvégén minden zárva. Mi még nem tartunk ott.

    XMPP: sdmichael@kdetalk.net

  • bkercso

    nagyúr

    válasz MichaelSD #163 üzenetére

    "Gyakorlatilag jog egyenlőséget sok helyen a mai naping nem kaptak, persze, hogy próbálkoznak máshol."

    Nem azzal vaj bajom, hogy jogokat akarnak - ez az ő dolguk, mindenki szereti a jogokat - , hanem hogy úgy kapják meg ezeket - sokszor a társadalomtól - , hogy nem tudja a társadalom, mire is számíthat. Meg kell érteni, hogy ahol elfogadják a homoházasságot, ott nem marad változatlan a társadalom szerkezete. Van az átalakulásoknak/folyamatoknak olyan szakasza, amikor még lehet tenni ellene. Erre a szakaszra az elszórt jelek a jellemzőek, amiket észre kell venni. Az ő aktivistáik nagy erőfeszítéseket tesznek, ugyanakkor akik ezt veszélyesnek és elfogadhatatlannak, beteg dolognak találják, azok passzívak. Onnan indultunk, hogy nálunk a kormányfő nem volt passzív ezzel kapcsolatban, és ez szerintem nagyon hasznos a magyar társadalomnak.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • dabadab

    titán

    válasz bkercso #165 üzenetére

    Szerintem eleg lett volna annyit irnod, hogy "en se vagyok biztos abban, hogy megtortent, csak hallomasbol ertesultem az esetrol".

    "Meg kell érteni, hogy ahol elfogadják a homoházasságot, ott nem marad változatlan a társadalom szerkezete."

    Miert? Nem nagyon adtal erre indoklast.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • konzultáció

    tag

    Miért mondják, hogy a melegek el vannak nyomva? Talán minden meleg az utcán koldul és a heteroké minden vezető pozició? Talán nincsenek is melegek nagy cégek élén, fontos poziciókban? Nincsenek melegek akik rengeteg pénz felett döntetnek és nincsenek heterók akik az utcán alszanak? Akkor itt milyen csoport elnyomás van? Egyéni sorsok vannak. A házasság nevű "intézmény" vagy valami pedig az egész világon minden kultúrában egy spirituális dolog volt férfi és nő között. Miért kell annyira ez a név, hogy házasság? Akik nem hisznek a házasságban és csak úgy kötetnek ilyet, hogy azt gondolják, hogy most jó vele pillanatnyilag azt majd passzolja miért házasodnak? Nem a házasság van veszélyben, hanem sokan nem is gondolják komolyan egy másodpercre sem...Én speciál nem hiszek abban, hogy örök hűségben tudok élni és nem is házasodok... Kit érdekel a név, hogy házasság, azt mondom a párom és kész.

  • bambano

    titán

    válasz azopi74 #143 üzenetére

    "két ember, ha megismer egymást, együtt élnek egy ideig, rögtön szaladnak ész nélkül a házasság-közvetítőhöz": erről tudjuk ugye, hogy fogalmilag kizárt.

    statisztika óra: "Nekem sokkal több olyan hetero ismerősöm van, ahol nem igazán jó a családi légkör, mint homokos.": nekem is. ennek főleg az az oka, hogy nem sok olyan ismerősöm van, aki felvállalta a másságát.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • nuke7

    veterán

    válasz Kornel #156 üzenetére

    én dolgoztam minden hétvégén de mindig volt legalább két szabadnapom, szóval nem vagy képben :N
    és de, akartam vasárnap dolgozni.

    Lehet forumokon puffogni, és van polgári engedetlenség is. Minden eszközt használni fogok, nyugi ;)

    "A cafolatok roviden: nem lesz forgalom csokkenes, az emberek meg fogjak venni penteken es szombaton, illetve hetfon azt, amit vasarnap vettek voln meg. A vasarnap igyis a leggyengebb forgalmu nap a heten belul. Mivel forgalomcsokkenes nem lesz, ezert elbocsatasokra se lesz szukseg, de ha par szazalekkL megis visszaesik a forgalom, akkor se fognak embereket elkuldeni emiatt, mivel jelenleg is minimalis letszammal dolgozik az osszes multi, "rabszolgakent" dolgoztatva a dolgozokat."

    - Miért mond minden elérhető példa ellent neked? :U

    Nekem tapasztalataim vannak a kereskedelmből, ezért vagyok biztos... És anyukám mindennap foglalkozott velem, shoppingolás nem volt program :N

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • bambano

    titán

    válasz emvy #149 üzenetére

    és akkor jön azon dolgok, tettek, netán politikai programok felsorolása, amelyeket az szdsz meghirdetett az usában és ott nagy hatást értek el... :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Kornel #156 üzenetére

    oké, tehát havi egy szabad vasárnap jár az mt szerint. tudod, mi az mt hivatalos neve? megmondom neked fejből. 2012. évi I. törvény. betűzve: kétezer-tizenkettő évi első törvény.

    melyik csürhe volt éppen a pixisben 2012-ben? talán csak nem ugyanaz, mint amelyik most raplira vette a vasárnapi munkát?

    "A cafolatok roviden: nem lesz forgalom csokkenes" cáfolat by stomachSQL.
    nem nyert.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • nuke7

    veterán

    válasz bkercso #159 üzenetére

    Tájékozatlan vagy az LMBTQ-propagandát illetően.

    - így van, soha nem hallottam erről és fogalmam sincs mire gondolsz. (Tehát valószínűleg rohadt hatásosak :DD )
    Én felhívom a figyelmed, hogy a melegeknek nincsenek egyenlő jogaik. Amint lesznek, teljes valómmal ellenezni fogok minden további lobbit. A nemek közti különbséget eltörölni meg baromság - és ez már nem is meleg propaganda, hanem feminizmus, szerintem ;)

    https://youtube.com/user/nuke7

  • nuke7

    veterán

    válasz konzultáció #169 üzenetére

    Nem elnyomva vannak, te szellemileg tohonya! :D
    Hanem nincsenek egyenlő jogaik. A kettő durván mást jelent :N

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Kaci84

    őstag

    A homoszexuális dologra annyiban reagálnék, hogy tény, hogy ezeket az embereket nem kell bántani és a legtöbb jogukat csorbítani vagy kiközösíteni.
    De ez a házasság és gyerekvállalás már más tészta.
    Tény az, hogy a homoszexualitás természetellenes ezen remélem nem is kell vitatkozni. És ha természetellenes akkor valamilyen génhiba vagy valami okozza, akkor az betegség. Viszont akkor adott, hogy úgy nevelni a társadalmat, hogy ez teljesen normális hát az nem normális dolog.
    Sajnos arról nincs tudomásom, hogy van e vizsgálat arra nézve, hogy valaki annak születik vagy az egyébként hetero emberekre, gyerekekre van e hatással homoszexuális környezet. Ha minden kétséget kizáróan nincs, akkor az más kérdés, de ha van akkor nem szerencsés.

  • ceia

    őstag

    Csak szeretnék a NEM balliberális kollégáknak sok türelmet és erős idegeket kívánni a vitákhoz ;)

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Kaci84 #176 üzenetére

    Melegek? Azt hittem itt az internetadóról megy a társalgás. :D
    Nem csak az embereknél fordul elő a homoszexualitás, hanem számos állatfajnál is. Ebből kifolyólag nem nevezném természetellenesnek. Pusztán genetikai elváltozásra visszavezetni értelmetlen. A természetes szelekció, ezt a hátrányos tulajdonságot, idővel eltüntetné a süllyesztőben, hiszen arra ösztönzi az őt hordozó egyedet, hogy vele azonos neműekkel párosodjon. Abból pedig nem lesz utód... ;) A melegek egyébként is hetero szülők gyermekei, szóval máshol siklik félre a dolog.

    Redmi Note 9 Pro

  • Kornel

    veterán

    válasz ceia #177 üzenetére

    köszi, szükség van rá amint látod, direkt beszélnek félre, és magyaráznak meg olyan dolgokat, amit nem lehet, és nem is kell.

    (#164) azopi74: ahogy írod is, almát hasonlít a cikk a körtével, Mo-on a válság kirobbanásakor 6 százalékkal esett a kiskereskedelmi forgalom úgy, hogy 10% is lett volna, ha nem tesznek meg mindent a multik a forgalomcsökkenés elkerüléséért, akár törvénytelen módon, önköltségi ár alatt adva egyes termékeket, stb. persze ezek se zavarták a ballib kormányokat, pár milliós büntetéssel megúszták mindig. Ezek nem feltevések, ahogy írtam is belülről ismerem a működésüket.
    Ergo reálisan 5% körüli forgalomcsökkenés reális lehet, ellenben jelenleg is 5% körüli a bővülés a kiskereskedelmi forgalomban, magyarul jó esetben elképzelhető, hogy a vasárnapi zárva tartás miatt nem fog csökkenni a kiskereskedelmi forgalom, de ha fog is, messze nem lesz 15%, inkább 0-5% között lehet reális.

    A CBA-nak kedvezésről meg annyit, hogy az érved ezer sebből vérzik.
    Nyitva lehetnek? Nem. Ahogy a multik se. Ergo hétfőtől szombatig egyenlő feltételekkel versenyezhetnek.
    Ha nyitva lehetnének az más lenne, de szó sincs ilyenről. Ahogy írod is, jelentős költséget takarítanak meg a vasárnapi zárva tartással, ugyanúgy a multik is, ami kis bevétel kiesés lesz, azt ellensúlyozni fogja a megtakarítás. (rezsi, vasárnapi pótlék, stb.)

    [ Szerkesztve ]

  • EmberXY

    addikt

    válasz azopi74 #134 üzenetére

    Igazad van, én túl drágában gondolkodtam, végülis tárolni teljesen felesleges. Így viszont csak pár száz milliót lopnak fordítanak rá, és azt a 10-20 sort a 3 hónap alatt tutira össze tudják majd rakni, csúszás se lesz, az oldal gyakorlatilag máris kész van, hipp-hopp, mint egy stadion... :DD :C

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

  • Kornel

    veterán

    válasz MichaelSD #166 üzenetére

    Neked annyit tudok mondani, hogy dolgozz akkor te vasárnap.
    Ahogy korábban írtam is, a kereskedelemben dolgozó emberek 90+%-a nem akar vasárnap dolgozni, csak kötelezik rá. Kap egy beosztást, ha bemegy akkor dolgozik, ha nem, akkor nem kell többet dolgozni mennie, nem választás kérdése.
    Gondolom örülnél neki, ha úgy nézne ki minden hónapod, hogy 4 hétvégén pl. 4 szombatot és 3 vasárnapot dolgoznál. Sokat tud az ilyen ember foglalkozni pl. a kisiskolás gyerekével. Kb. nem is látja, mivel hétköznap meg jó eséllyel délutános.
    Látom Németországból írsz, gondolom átlátod a hazai helyzetet, és saját tapasztalatok alapján írod azt, amit.

    (#171) nuke7: Gondolom örömmel dolgoztál minden hétvégén, akkor te vagy az a pár százalék, akinek mindegy mikor dolgozik, mert már sikeresen beléd ivódott a ballib ideológia, ahol a profit hajhászás mindenek felett áll, igen, a család felett is, és a pihenéshez való jog felett is.
    Egyébként ha visszaolvasol sehol nem állítottam, hogy nem kapják vissza a hétvégén dolgozó emberek a pihenőnapjukat hét közben, de szerinted az ugyanaz? Gondolom nincs család, kisgyereked, aki iskolába jár, akivel hétvégén foglalkozni kellene, leckét írni vele, elvinni kirándulni, stb. Személyesen van tapasztalatom ezzel, ahogy írtam 6 évig dolgoztam ebben, egészen a közelmúltig, és láttam szó szerint sírni fiatal édesanyákat, mert egyszerűen nem volt ideje a gyerekre, volt olyan hét, amikor nem is látta szó szerint.
    Kívánom neked is, hogy ha gyereked lesz akkor majd kötelezzenek rá, hogy minden vasárnap dolgoznod kelljen majd, az ilyen családokból kerülnek ki majd a hozzátok hasonló felfogású, befolyásolható, a ballib ideológiát istenítő emberek. :C

    [ Szerkesztve ]

  • Kornel

    veterán

    válasz bambano #173 üzenetére

    Ember...
    Az MT a rendszerváltás után óta engedi azt, amit írtam, ezt nem a FIDESZ hozta be.
    Azt nem értem, hogy egyesek miért állítanak olyat, ami nem igaz, és még érvelnek is mellette, érvként hozzák fel vitában.
    Saját tapasztalat, ahogy írtam is, a ballib kormányok alatt is szabályos foglalkoztatásnak minősült az, hogy valaki 8 hétvégi napból 7-et dolgozzon egy héten, ahogy egészen mostanáig az.
    Annyi különbséggel, hogy most már maximum 4 szombatot fog dolgozni a mókus, mivel vasárnap nem dolgozhat majd a kereskedelemben.

    A forgalomcsökkenés témát a kettővel ezelőtti hsz-omban pedig kifejtettem, azelőtt pedig kértem is, hogy miért nem a ballib index cikkét linkeli valaki, erre te meg is tetted, ehhez is csak gratulálni tudok.
    Gondolom senki nem fog belehalni, ha 0-5% közti forgalomcsökkenés lesz, emiatt még biztos nem fog csődbe menni egyik multi se, főleg hogy a rezsin többet meg fog spórolni, mint amit a kieső forgalom miatti profitcsökkenés okoz.

    Az emberek meg igenis meg fogják tanulni, hogy nem rohanni kell vasárnap is, és a profitot hajhászni, hanem le lehet ülni mondjuk a gyerekkel foglalkozni, vagy elmenni kirándulni, stb.
    Egyébként ami forgalom ki fog esni a kiskereskedőknél, az vissza fog jönni az éttermeknél, és egyéb vendéglátó helyeken.
    Ha egy mókusnak van egy hétre 10 Ft-ja, amit el akart költeni biztosan, és most csak 9-et költ el, akkor a megmaradó 1 Ft-ot másra fogja költeni, a felszabaduló vasárnapi szabadidő alatt szépen el fogja költeni.

    Illetve továbbra is állítom, hogy amit vasárnap vett volna meg valaki, és nem veszi meg péntek, szombat, vagy hétfői napokon, akkor arra ténylegesen nem is volt szüksége, csak engedett a fogyasztói társadalom csábításának, miszerint vásárolni jó, mindegy mit is veszünk meg.

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz Kornel #182 üzenetére

    Pedig bizony, a FIDESZ tette lehetővé, h ne kelljen pótlékot fizetni a vasárnapi munkavégzésért!

    2012-ben ők módosították úgy a MTK-t, h az alapbér már "tartalmazhassa" a hétvégi/éjszakai pótlékokat, akkor történő munkavégzésért ne kelljen külön juttatást adni - és ezzel azóta élnek is a munkaadók boldogan...

    A mókusok jelentős része pedig nemhogy vasárnap nem fog dolgozni, de a hét többi napján sem, ha leépítik... mert annyira senki nem lehet elvakult, h komolyan azt gondolja, egy több mint 40%-os (!) nyitvatartási idő csökkentés ne járjon sokezer ember elbocsátásával...

  • emvy

    nagyúr

    válasz Kornel #182 üzenetére

    "Az emberek meg igenis meg fogják tanulni, hogy nem rohanni kell vasárnap is, és a profitot hajhászni, hanem le lehet ülni mondjuk a gyerekkel foglalkozni, vagy elmenni kirándulni, stb."

    Az mindig a legjobb, amikor a mindentudo, erkolcsos politikusok hatarozzak meg, hogy mit kell hetvegen csinalniuk az embereknek :)

    while (!sleep) sheep++;

  • azopi74

    addikt

    válasz Kornel #179 üzenetére

    "hogy a vasárnapi zárva tartás miatt nem fog csökkenni a kiskereskedelmi forgalom, de ha fog is, messze nem lesz 15%, inkább 0-5% között lehet reális."

    A volumen csökkenését kompenzálni fogja az árak emelkedése :)

    "A CBA-nak kedvezésről meg annyit, hogy az érved ezer sebből vérzik."

    Csak egy ellenérvet mondj, mert ugyanazt ismételgeted, de a két dolog közül, amiket írtam, egyikre sem reagáltál érdemben (azon kívül, hogy "ezer sebből vérzik"). Ez az intézkedés is - ahogy a többi is - kifejezetten a nagy, külvárosi hipermarketeket üzemeltető hálózatokat bünteti. Hogy sportpéldával éljek, az érthetőség kedvéért: Van két úszó, az egyiknek a pillangó az erőssége, de gyorsban gyenge, a másik gyorsban a legjobb, de a pillangó nem igazán megy neki. Bevezetik, hogy mostantól vegyesben nincs pillangó, helyette is gyors lesz. Egységesen, mindenkinek. Akkor ez az intézkedés ugyanúgy érinti mintkét versenyzőt? Hiszen ugyanazok a szabályok vonatkoznak mindenkire...

    Arról nem is beszélve, hogy, ahogy már írtam, durván be akarnak avatkozni a kialakult vásárlási szokásokba, így végsó soron a fogyasztókat bünteti legjobban. Az intézkedés-sorozattal egyértelmű a kormány célja: ellehetetleníteni, elzavarni a nemzetközi kiskereskedelmi láncokat. És milyen jó is lesz, ha majd CBA és CBA között lehet választani....

  • konzultáció

    tag

    válasz Kaci84 #176 üzenetére

    Vannak olyan elméletek amik szerint környezeti hatás miatt valaki, aki heteroszexuális lenne amúgy homoszexuális lesz. Valaki szerint genetika stb.. Nos vannak emberek akik kiegtek és szarmak bele, hogy mi lesz a jövő, de vannak akikben működik még egy egészséges ösztzön ami van mióta világ a világ, hogy akarjon utódot, akarja, hogy legyen jövő. A hsz. térnyerése ezt veszélyezteti egy olyan korban amikor a szaporodás amúgyis nagyon lecsökkent. Ugyanis még nem tudni biztosan, hogy melyik elmélet igaz. Attól, hogy természetben is van hsz. még lehet génhiba, hisz a természetben is vannak génhibák. Itt sok embernek talán már csak az hiányzik ahhoz, hogy tökéletesen liberálisok legyenek, hogy elfogadják azt a szerintük talán lényegtelen dolgot, hogy "sokfélék vagyunk és ezt tiszteljük", ugyanis rögtön megmondják miért rossz amit gondolunk. Itt van pl. bkercso. Ha visszaolvassátok akkor látjátok, hogy szinte mindenben egyetért más témákban veletek... Egy dologban mert mást gondolni és máris kapja az ösztüzet. Ráadásul milyen szörnyű dologban, ő szeretné ha lenne utóda aki normális körülmények között nöl fel. Ugyanis a házasság nem a férfinek, vagy a nőnek felel meg legjobban, nem nekik természetes, hanem a gyereknek. Egészséges gyereknek normális apa kell és normális anya... Amúgy meg ez hsz. túlságosan felkapott téma(jelentőségéhez képest) szerintem, csak azoknak akarják borzolni az idegeit akik vallásosak, csak még emellett olyan emberek idegeit is borzolják mint bkercso.(vagyis a társadalom 95%-át...)

    [ Szerkesztve ]

  • konzultáció

    tag

    Tény, hogy mostanában kialvatlan vagyok és rúgok kapufákat, de azért hidd el több általad leírtakkal egyetértek... Nem mindennel.

  • emvy

    nagyúr

    válasz konzultáció #186 üzenetére

    > a szaporodás amúgyis nagyon lecsökkent

    On melyik musort nezi?

    while (!sleep) sheep++;

  • Kornel

    veterán

    válasz Degeczi #183 üzenetére

    Előbb azt állítottad, hogy a 2012-es MT változtatás tette lehetővé, hogy a munkavállaló 8 hétvégi napból 7-et dolgozzon, de most már látom tereled a témát. Elárulom neked, ez ezelőtt is így volt.
    A pótlékról meg annyit, hogy amíg az általad nagyra becsült multik éhbéren dolgoztatják az embereket, addig szerinted ér valamit az, hogy kap valami pótlékot? Elárulom, nem. A kereskedelmi szektorban öt számjegyű fizetésért dolgoztatják az embereket, ami sokszor nem is 9-essel kezdődik. Amennyiben dolgozik 3 vasárnapot, kb. ötezer forinttal többet visz haza. Szerinted önszántából megy be dolgozni a mókus? Elárulom nem. Mivel a bruttó alapbéreket szándékosan nevetségesen alacsonyan tartják a multik, ezért meg se érzik, hogy fizetnek pótlékot továbbra is, mert elárulom, hogy fizetnek, csak éppen a nettó fizetésben alig jelentkezik.
    A 40%-os nyitvatartási idő csökkenés meg megint egy nagy bullshit, maradjunk nyugodtan a 14%-nál, ráadásul a hét leggyengébb forgalmú napjáról beszélünk, tehát ha az emberek semmit nem vennének meg más napokon, amit vasárnap megvettek volna, akkor se csökkenne 10%-al se a kiskereskedelmi forgalom, mivel a heti forgalom így oszlik el, de gondolom ezt is megmagyarázod :)
    Arról nem beszélve, hogy az emberek igenis a nagy részét meg fogják venni annak, amit megvettek volna vasárnap. Az 40%-os nyitvatartási idő csökkenés gondolom az éjjel nappali multiknál jött ki, csak arra nem gondolsz barátom, hogy az a pár hiper, aki nyitva van az nem a forgalom miatt van nyitva, hanem azért, mert úgyis bent van az éjszakás műszak (árufeltöltés, és egyéb háttérmunkák miatt), akkor már plusz egy kasszás nem oszt nem szoroz. Ellenben jelenleg ott tartunk, hogy az általad nagyra becsült multik már a kasszásokon is spórolnak, gondolom láttad már az önkiszolgáló kasszákat, szóval már az éhbért is sajnálják kifizetni a mókusoknak. Az elbocsátásokról meg annyit, hogy a fent vázolt fizetések és a munkakörülmények miatt lassan csak a legráutaltabbak dolgoznak ilyen helyeken, de már embert találni is nehéz, aki ezeket így együtt bevállalja, nagyon sok helyen jelenleg is munkaerő hiány van, sokan meghallva az elvárásokat, és a fizetést röhögve továbbállnak, hogy ennyiért nem fognak dolgozni. Ahogy korábban is említettem, jelenleg is minimális létszámmal üzemeltetik a kereskedelmi egységeket, ennél kevesebbel lehetetlen üzemeltetni, a vasárnapi zárva tartás abban fog segíteni, hogy a meglévő létszámból több ember fog jutni a fent maradó 6 napra, így talán lesz 1-2 ember egy sok ezer négyzetméteres boltban, aki az eladótérben mondjuk kiszolgál, vagy lehet tőle kérdezni, mert ha jelenleg szétnézel, sokszor ilyen sincs. Szerinted miért? Gondolom azért, mert jelenleg is "sokan" vannak.

    (#184) emvy: erre annyit tudok mondani amit már fentebb is, lehet menni tüntetni.
    Gondolom abban nem kételkedsz, hogy jogában állt meghozni ezt a törvényt a parlamentnek.
    Amennyiben nem tetszik, le kell váltani a kormányt.
    Hajrá.

    (#185) azopi74:továbbra se védem a CBA-t, nem is célom. Arról van szó, hogy senki nem nyithat ki vasárnap. Ez mindenkire vonatkozik, ugyanúgy a CBA-ra is, és a külföldi multikra is. A játékszabályok egységesek, aki jobban alkalmazkodik hozzá, az lesz a nyertese ennek.
    Amennyiben értelmezted is a korábbi hozzászólásaimat, nem csak a támadási pontokat kerested benne, akkor láthattad, hogy csak a dolgozók szemszögéből közelítettem meg a kérdést, és eszerint alakítottam ki az álláspontomat a témában. Látom te nagyon jól tudsz tájékozódni a médiából, az index-ről és az atv-ből, szegény multikat még meg is kell majd siratni, hogy most már csak X-10% profitot fognak kivinni innen...
    A lényeg, hogy ezután is mehetsz akár külföldi multiba, akkár CBA-ba hétfőtől szombatig, akinek meg nem teszik, az menjen tüntetni :C
    ui: kár hogy ilyen enyhe a tél, legalább a gyógyszeripar felpörögne, ha a sok birka megfázna kint :C

    [ Szerkesztve ]

  • konzultáció

    tag

    válasz emvy #188 üzenetére

    Jaj ne már! Nagyon jól tudjátok, hogy ez a világ szaporulat. Európában, Magyaroszágon csökkemés van. Nem vagyok nihiliszta, hogy leszarjam a dolgot... legalábbis olyan szinten, hogy egy forumon ne írjak róla ha kedven úgy tartja. Nos igen vannak akiknek tök ugyanolyan jó, hogy a világ távoli pontján születik 9 néger kisfiú, és nekem nem kell... de legfeljebb ezek az emberek kiszelektálüódnak. Az evoluciüóban az a lényeg, hogy ki adja tovább a génjeit és milyen nagy számban. Ti mit esztek, hogy ami blokkolkja ezt nálatok, mert valahogy éreznertek kéne, hogy kell gyerek.

  • konzultáció

    tag

    válasz EmberXY #189 üzenetére

    Micsoda sokszinűdég... vagy Deutsch vagy pont ugyanolyan mint mi. Egyetlen egy dologban sem lehet elterés.

  • nuke7

    veterán

    válasz Kornel #181 üzenetére

    Ha minden hétköznap dolgozok hétvégén pedig nem - azt áruld el, hogy hogy a tetves életbe intézel el bármilyen bürokráciat, ami hétközben négyig intézheto kb...?!
    Én sokkal jobban őrültem a hétköznapi szabadnapnak, annak legalább volt értelme - az a kolléga meg nem dolgozott hétvégén aki nem akart, mert ott voltak az olyanok mint én...
    Neked van nagyon kifacsarva a világkeped, elég megnézni egy kor grafikont a társadalomról es azonnal kiderül, hogy azok a dolgozok vannak kisebbségben akiknek pont kisiskolás gyereke van ;)
    ( lehet h nem kisebbség, de biztos, hogy nem 10% az, akinek nincs épp kisiskolás gyereke )

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz Kornel #190 üzenetére

    "előbb azt állítottad"

    Elgurult a gyógyszer? Az alábbi az első hozzászólásom volt itt - de ez egyben feléd az utolsó is, ilyen elvakultsággal szemben érveknek semmi szerepe nem lehet.

  • konzultáció

    tag

    válasz EmberXY #189 üzenetére

    Ezzel el is jutottunk a holtpontra, ezt a vonalat is hagyom a fenébe ezután. Eltellik négy generáció és úgyis elmúlik talán ez a probléma...

  • emvy

    nagyúr

    válasz konzultáció #191 üzenetére

    Aminek semmi koze a homoszexualisokhoz -- a csaladonkenti gyerekszam csokken, aminek az egyik oka az, hogy alacsonyabb a gyermekhalandosag.

    while (!sleep) sheep++;

  • Kornel

    veterán

    válasz nuke7 #193 üzenetére

    Biztos nagyon sok tapasztalatod van a szektorban.
    Én az ilyen embereknek kifejezetten örültem, akik önként akartak hétvégén dolgozni, de ez nem több, mint a 10%, hidd el. Az emberek többsége nem akar hétvégén dolgozni.
    Adott létszámból szombaton a szabadságon és/vagy táppénzen lévő embereken kívül 90-100%-nak dolgoznia kell, és vasárnap is legalább az emberek 2/3-ának, mivel a boltnak mennie kell, ha már nyitva van.
    Ebből világosan következik, hogy a legtöbb embernek a 4 szombati munkanap mellett minimum 2, de sokszor 3 vasárnapot is dolgoznia kell. Azaz kellett eddig, mert márciustól már csak 4 szombatot fog dolgozni, nagyon helyesen.

    (#194) Degeczi: ne haragudj, kb. 5 ballibes társad esett nekem egyszerre, és másik hsz volt az, amiben szintén az MT változásra hivatkoztak tévesen.
    Nagyon sok mindenben tényleg visszalépés az új MT, de pont ebben semmi relevanciája nincs.
    Egyébként örülök, ha hozzád hasonló érvrendszerű emberekkel inkább nem is kell beszélnem, mert az ilyeneknél általában az érvek csak olyanok, mint a falra hányt borsó, leperegnek róluk. :K

    (#198) nuke7 : na legalább valamiben egyetértünk.
    Amennyiben nem tetszik a rendszer, el lehet menni :K
    Senki nem tart vissza senkit. :C

    [ Szerkesztve ]

  • nuke7

    veterán

    válasz Kornel #190 üzenetére

    Es akkor ott van meg az, hogy te ellenél akkor mondjuk egy családi börtönben is.
    Megmondják mit csinálj, vásárolni se kell mert megkapsz mindent amire szükséged van, ott a családod, nem kell a munkát választani se, mert csak egy dolgot csinálhatsz es a profit miatt se kell aggódni...

    Köszönöm, ebből én nem kérek. :N
    De hajra, amikor eljutunk ide, én nem leszek itt es nem lesz aki tüntessen ;)

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • bambano

    titán

    válasz Kaci84 #176 üzenetére

    a vectrám, az természetellenes. akárhogy locsolnám meg műtrágyáznám a földet a kertben, akkor se kelne ki belőle corsa, hogy felnőve vectra legyen.

    a melegek léte ugyanolyan természetes folyamat, mint a te léted. azt is jelzi, hogy még mindig működik a természet.

    "ezen remélem nem is kell vitatkozni.": így van. az, hogy amit írtál, marhaság, tényleg nem kell vitatkozni.

    (#179) kornelka: "ha nem tesznek meg mindent a multik a forgalomcsökkenés elkerüléséért, akár törvénytelen módon, önköltségi ár alatt adva egyes termékeket": tartósan önköltségi ár alatt adni minden terméket, az nem törvénytelen, hanem marhaság. egyes termékek önköltségi ár alatti eladása meg nem tesz semmit a forgalomcsökkenéssel szemben.

    (#182) kornelka: "Az MT a rendszerváltás után óta engedi azt, amit írtam, ezt nem a FIDESZ hozta be.": a fidesz totálisan átdolgozta az mt-t. Ezt jól jelzi az is, hogy nem a régi mt-t módosították, hanem újat írtak, új számot kapott. Ha tényleg fájt volna a fidesznek a hétvégi munka, akkor az új mt-ben lehetőségük lett volna új szabályozást alkotni erről is, mint ahogy másik többszáz munkajogi kérdésben megtették.

    "Azt nem értem, hogy egyesek miért állítanak olyat, ami nem igaz, és még érvelnek is mellette, érvként hozzák fel vitában.": mint érintett, megadhatod rá a választ.

    az index nem ballib újság, ennyire ne legyél már tudatlan. nagyobb probléma, hogy alapvető közgazdasági problémáid is vannak, emiatt lehetetlen veled érdemben vitatkozni. a bolti eladó nem annyit fog keresni, amennyiről álmodik, hanem annyit, amennyit a munkája a munkaerőpiac szerint ér. minden más verzió gazdasági csődöt okoz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák