Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Eugene Roe #62 üzenetére

    Én liberális beállítottságú vagyok alapból, de amit a büntető törvények kapcsán tesznek, gyakran külső nyomásra, néha saját érdekből, az nagyon bicskanyitogató.

    A szemet szemért törvénye és a norvég tömeggyilkost nyaraló telepre küldik, azonnali kivégzés helyett és még szabadon is engedhetik, hogy ismételhessen"...mer szegénynek is vannak jogai...között van mozgási terület, de nagyon az utóbbi felé sodródunk. Jellemzően alacsony büntetéseket osztanak ki, amit még feleznek is jó magaviselet esetén. Ha a boltból lopsz kenyeret, talán börtönbe mész, ha már korábban loptál kenyeret, mert nem volt mit enned. Ha milliárdokat lopsz, sikkasztasz, megúszhatod 2 év felfüggesztettel. Ja meg persze a szokásos, az első bűncselekmény "ingyen van, a ház állja", szinte akármi is legyen az. Egyértelműen az látszik, hogy az elvett életnek semmi értéke sincs. Ha ittasan, bedrogozva meghal miattad pár ember és belerokkan ebbe egész életére többtucat ember, az mondjuk 6 év, amit feleznek. Az elkövető jogai magasan verik az áldozatok jogait. Ennyi erővel azt is mondhatják, hogy az áldozat meghalt, annak már nincs semmi joga, meg úgy sem lehet visszahozni, így engedjük is el szegény elkövetőt, mert neki még vannak jogai.

    Ez az egy dolog ami miatt nem sajnálnám, ha kilépnék különböző nemzetközi megállapodásból.

    Az a probléma, hogy szerintem az EU állampolgárok többsége szintén hasonlóan gondolkodik, mégsem az ő véleményük, értékrendjük jelenik meg a törvényekben.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák