Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz roli543 #131 üzenetére

    Még mindig drágább, átlagban kb 10-20%-al. Legalábbis ha samsunghoz hasonlítjuk.
    Pl:
    i13 alapmodell - 335 ezer
    S21 alapmodell - 280 ezer

    i13 pro max alapmodell - 465 ezer
    S21 ultra alapmodell - 408 ezer

    Ezek a hivatalos árak a gyártó honlapjáról.
    Ha még belekalkuláljuk azt, hogy iphone esetében jóval drágább a nagyobb tárhely, mint samsungnál, akkor már kezd drasztikus lenni a különbség:
    i13 pro max 512gb- 593 ezer
    S21 ultra 512gb- 468 ezer

    Egyébként sony-nál tényleg olcsóbb az iphone(xperia 1 III - 500 ezer), csak hát szinte senki nem vesz sonyt.

    Xiaomi-val nem vagyok annyira otthon, de a most éppen itthon hivatalosan kapható csúcstelefonjuk(Mi 11) 250 ezer forint, akció nélkül 320.

    Direkt hivatalos akció nélküli árakat néztem, de általánosságban az iphone-okat nem akciózzák annyira egyéb hivatalos forgalmazóknál(pl media markt), mint más gyártók telefonját. Szóval én ki tudom jelenteni, hogy jóval drágább egy iphone általánosságban mint a konkurensek, csak nem annyira, mint régen. Az viszont igaz, hogy a jelenlegi árkülönbség miatt prestige értéke már nincs az iphone-oknak, persze ezt sokan nem tudják.

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz #86564352 #150 üzenetére

    Uh. Nem tudom miért vetted ezt így magadra. :)
    Ha nem érdekel az összehasonlításom, miért válaszoltál rá? Elolvastad a kommentet amire válaszoltam? Pusztán arra reflektáltam, hogy a kolléga szerint nem drágább az iphone más telefonoknál. Gondoltam leírom, konkrét árakkal alátámasztva, hogy ez így nem teljesen igaz. Nem kell ebből nagy ügyet csinálni. Pont nem akarok ezzel senkinek megmagyarázni semmit.

    Engem se érdekel kinek milyen telefonja van. Szívesen elbeszélgetek róla, hogy melyik éri meg jobban, de nem zavar ha bárki iphone-t vesz. Szerintem általánosságban nem éri meg iphone-t venni, de ebbe most nem mennék bele, nem ez volt a téma. Tiszteletben tartom a véleményed, szerinted megéri, szerintem nem. Nincs ezzel semmi gond! Az pedig hogy sokak szerint van prestige értéke az vitathatatlan, és én sem értem miért van ez így.

    #138 spect80
    Köszi az infót. Lehet, hogy akkor a sima Mi 11-et az i13-mal kellene hasonlítani. Bár a snapi 888, a mérete és a 120hz miatt szerintem nem hülyeség a pro max-hoz se hasonlítani. Az meg meglepő számomra, hogy a Mi 11 ultra ilyen drága.

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz #86564352 #178 üzenetére

    Érts meg, hogy ha kizárólag árkülönbözetről beszélünk, akkor kizárólag az árakat fogom figyelembe venni. Az pedig nem attól függ, hogy mit gondolok, ezek tények: felmentek a gyártók hivatalos honlapjára és megnéztem az árakat. Persze te bele kalkulálhatod, hogy ez és ez majd esetleg talán ha úgy alakul akkor X összeggel többet fog érni, meg azt is, hogy neked hiába drágább, ilyen meg olyan indokkal jobban megéri. Ezzel nincs is semmi gond, mindannyian ezt csináljuk.
    De ezek szubjektív dolgok, egyéni preferenciáktól és döntésektől függenek. Még az is, hogy mennyit ér majd a telefon, ha el akarod adni. Pl ha 5 évig megtartod az iphone-odat, akkor már szinte semmit nem kapsz érte, tehát nem térül meg semmi az eredeti árból. Ellenben, ha 1-2 év múlva adod el, akkor igen. Az eladási árat továbbá az is befolyásolja, hogy mennyire vigyázol a telefonra, ha összekarcolod, összetöröd, nem adsz hozzá kiegészítőt, akkor az csökkenti az árat, tehát szintén nem kapod vissza a pénzed. És még sorolhatnám azeket a dolgokat, amik befolyásolják azt, hogy mennyire éri meg egy telefon egy adott embernek, rengeteg mindentől függ.
    Tehát felesleges ennyire belemenni, hogy mennyire "éri meg" egy adott telefon. Itt most csak és kizárólag az árról volt szó. Én pedig leírtam, hogy mekkora különbségek figyelhetőek meg. Ennyi. Nem tudom ezen mit lehet ennyit vitatkozni. Senki nem akar téged megyőzni, hogy ne iphone-t vegyél, ne aggódj!

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz #86564352 #196 üzenetére

    Akármennyire is akarod megmagyarázni, én csak az árról beszéltem, és a kommentben amire választoltam abban is csak az árról volt szó. Alapjáva véve nincs semmi gond a gondolatmeneteddel, de ha kizárólag az árról van szó, akkor irreleváns. Elég furcsa, hogy ennyire nyomatod itt nekem a mondandódat, miközben nem erről volt szó. Nem tudom mi volt az amivel ennyire triggereltelek.

    De ha már így alakult akkor reagálnék:

    Amit idetettél linkben konkrétan 30-32 ezerért vannak jó állapotú 6s-ek, szóval ez öngól volt részedről. De vodafone függő 25 ezerért is van. És ezekből az árakból még jó eséllyel alkudnak is kicsit. Csak azért mert te látsz MAXIMUM 40-50 ezerért is hírdetéseket, az nem jelenti, hogy azt el is adják annyiért. De jó indulattal mondjuk hogy átlagban 35 ezerért el lehet adni.

    Eközben ha megnézzük a samsung S7 szériát(ami fél évvel a i6s után jelent meg):
    [link]
    Itt is 30 körül vannak hirdetések. Jófogáson 30-40 a legtöbbnek az ára. Itt viszont rosszindulatú leszek, és azt mondom, hogy átlagban 25 ezerért lehet őket eladni.

    Akkor ott tartunk, hogy 10 ezer forinttal kaptál többet az iphone-odért, mint egy samsungért. Ami sehol sincs ahhoz, amennyivel drágább volt eredetileg. Arról meg aztán ne is beszéljünk, hogy 5 évig benne állt a pénzed, ami megint csak ront ezen a "befektetésen". És ahogy mondtam korábban, a jó állapotú telefonokat lehet jó áron eladni. Ha nem sikerül jó állapotban megőrizned, vagy elhagyod/ellopják, akkor pedig egyáltalán nem kapod vissza a felárat.
    Xiaomi telefonokról pedig most nincs értelme igazán beszélni, mert 5-6 évvel ezelőtt még sehol nem volt a xiaomi, főleg csúcskészülékek terén. És drasztikusan olcsóbbak is voltak. De ha még konkrétan eladhatatlanok is, akkor is csak 35 ezerrel kaptál többet az iphone-ért. Ami szintén semmi az eredeti árkülönbözethez képest.

Új hozzászólás Aktív témák