Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz whatwhatwhat #195 üzenetére

    Én értem te csak és kizárólag az árról beszélsz, ami elég furcsa csak egy dolgot kiragadni, te is fogadd el én az ár-érték arányról is, ami nyilván fontos és nyilván szubjektívvé teszi a dolgot.

    Ki dönt kizárólag csak az ár alapján ilyen vásárlásnál??? Hogyne számítana mire van szükséged és szubjektív igények ár-érték mentén. Nem egyedül az ár számít. Nem veszek öltönynadrághoz azért piros zoknit, csak azért mert valamennyivel olcsóbb a feketénél.

    Pl. ha neked fontos a 120 Hz, akkor hiába lenne olcsóbb az iPhone 13 (mini), neked akkor is drága pénzkidobás lenne mert nincs benne az általad kívánt dolog. Ugyanígy számomra drága pénzkidobás lenne az iPhone helyett egy akár olcsóbb Xiaomi, mert nincs benne az ami nekem fontos. Lehet a papíron olcsóbb is drágább, ha érted mit próbálok mondani.

    Én úgy vettem észre az iphone-ok jobban értékállók, vegyél most egy i13-at és hasonló árban egy xiaomit, 3 év múlva hirdesd meg mindkettőt vajon melyikért kapsz többet.

    "Pl ha 5 évig megtartod az iphone-odat, akkor már szinte semmit nem kapsz érte, tehát nem térül meg semmi az eredeti árból."

    2015 őszi 6S ahogy látom 40-ért esetleg 50-ért még elpasszolható és telepíthető rá a mostani iOS15. Mondj ilyet akkor hasonló árban adott most 6 éves Xiaomiról. 2016 tavaszi SE1 tavaly óta teszi a dolgát másnál családban, 50-ért az is elpasszolható lett volna. (nyilván egy újabb iphone mellé téve látszik a tempó különbség 2 GB RAM okán, de használható még amire való) Részemről kitárgyalva.

Új hozzászólás Aktív témák