Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spect80

    senior tag

    válasz whatwhatwhat #134 üzenetére

    A xiaomi csúcstelója inkább a mi 11 ultra ami 530e HUF amikor épp kapni.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz whatwhatwhat #134 üzenetére

    Kalkuláld bele az értékállóságot is, melyik meddig van támogatva, ha flagshipet akarsz akkor nincs akkora különbség mint ahogy gondolod. Gyanítom egy mostani iPhone-t 3-4 év múlva könnyebben adsz el mint egy Xiaomit. Viszont nekem mint iOS usernek hiába mondod melyik Samsung vagy Xiaomi "olcsóbb" mert én nem fogok Androidot használni, tehát alapból nem érdekel az összehasonlításod. Az érdekel, ha árérzékeny vagyok, akkor veszek használt 2 éves iPhone-t, vagy megvárom iPhone 14 után mennyiért adják újonnan a 13-at. Másfél éve SE 2020 van, 160K volt. Mini lesz az utód.

    A presztízs témát és alma logo menőzést nem tudom értelmezni egy tömegcikk esetében. Mintha futás közben leszólítana valaki, hogy mit menőzök itt a 20-25 ezres Adidas cipőmmel, amikor 10-ért van nem tudom milyen is. Az életben senkit nem érdekel kinek milyen telefonja van. Max. annyiban ha látom névjegyzékben a másik is iphone-os akkor mehet imessage, facetime és nem kell fostos facebook messengerrel, viberrel és öt másikkal vacakolni.

    #143
    JPG már 30 éves cucc, lett újabb és jobb formátum akkor miért ne használjam? Ha a fotók fele helyet foglalnak, több tárhely marad másra, mert ugye már 4K30-ban videózunk. Napi használatban átküldés, megosztás másokkal semmilyen fennakadást nem okoz a HEIC. Arról nem az iOS és Android tehet, hogy a Windows kapásból natívan nem támogatja és user nem képes felrakni egy plugint amikor kiírja a Windows.
    Azonban ez sem probléma, mert amikor át kell küldenem emailben, appban, magától történik a váltás és a célba már JPG-ként érkezik.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz whatwhatwhat #176 üzenetére

    Csak szóltam, hogy nincs akkora különbség a gyártók flagshipjei között árban mint ahogy gondolod, és hogy kalkuláld bele az értékállóságot is és mindenkinek mást jelent az ár/érték arány. A Samsung vagy Xiaomi példád hiába olcsóbb egy kicsit, ha számomra mégis drága lenne, mert nem tudja amit az iPhone, akkor potyára fizettem. A Pro és Ultra 400+ ezres kategóriában pedig már tök mindegy árkülönbségről beszélni, mert nem az fog dönteni, ha már olyan sávban keres valaki. A 320 ezres Mi 11 pedig szerintem kevesebbet fog érni már egy év múlva mint az i13 és utóbbiról tudni öt év múlva is támogatva lesz naprakész rendszerrel. (yt rákeresve mi 11-re túl jó véleményeket nem is láttam róla, de ez mindegy nem akarok belemenni, számomra rosszabb készülék, mert nem egy kiragadott tulajdonság alapján döntök)

  • #86564352

    törölt tag

    válasz whatwhatwhat #195 üzenetére

    Én értem te csak és kizárólag az árról beszélsz, ami elég furcsa csak egy dolgot kiragadni, te is fogadd el én az ár-érték arányról is, ami nyilván fontos és nyilván szubjektívvé teszi a dolgot.

    Ki dönt kizárólag csak az ár alapján ilyen vásárlásnál??? Hogyne számítana mire van szükséged és szubjektív igények ár-érték mentén. Nem egyedül az ár számít. Nem veszek öltönynadrághoz azért piros zoknit, csak azért mert valamennyivel olcsóbb a feketénél.

    Pl. ha neked fontos a 120 Hz, akkor hiába lenne olcsóbb az iPhone 13 (mini), neked akkor is drága pénzkidobás lenne mert nincs benne az általad kívánt dolog. Ugyanígy számomra drága pénzkidobás lenne az iPhone helyett egy akár olcsóbb Xiaomi, mert nincs benne az ami nekem fontos. Lehet a papíron olcsóbb is drágább, ha érted mit próbálok mondani.

    Én úgy vettem észre az iphone-ok jobban értékállók, vegyél most egy i13-at és hasonló árban egy xiaomit, 3 év múlva hirdesd meg mindkettőt vajon melyikért kapsz többet.

    "Pl ha 5 évig megtartod az iphone-odat, akkor már szinte semmit nem kapsz érte, tehát nem térül meg semmi az eredeti árból."

    2015 őszi 6S ahogy látom 40-ért esetleg 50-ért még elpasszolható és telepíthető rá a mostani iOS15. Mondj ilyet akkor hasonló árban adott most 6 éves Xiaomiról. 2016 tavaszi SE1 tavaly óta teszi a dolgát másnál családban, 50-ért az is elpasszolható lett volna. (nyilván egy újabb iphone mellé téve látszik a tempó különbség 2 GB RAM okán, de használható még amire való) Részemről kitárgyalva.

  • Drp81

    aktív tag

    válasz whatwhatwhat #134 üzenetére

    Ne a mostani árakat nézd. Amikor pl. az s21 ultra megjelent, akkor az alapmodell 480ezer volt, ami igen, drágább, mint az i13pm alapmodell 465ezrese…

    [ Szerkesztve ]

    "Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

Új hozzászólás Aktív témák