Új hozzászólás Aktív témák

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz #86564352 #178 üzenetére

    Érts meg, hogy ha kizárólag árkülönbözetről beszélünk, akkor kizárólag az árakat fogom figyelembe venni. Az pedig nem attól függ, hogy mit gondolok, ezek tények: felmentek a gyártók hivatalos honlapjára és megnéztem az árakat. Persze te bele kalkulálhatod, hogy ez és ez majd esetleg talán ha úgy alakul akkor X összeggel többet fog érni, meg azt is, hogy neked hiába drágább, ilyen meg olyan indokkal jobban megéri. Ezzel nincs is semmi gond, mindannyian ezt csináljuk.
    De ezek szubjektív dolgok, egyéni preferenciáktól és döntésektől függenek. Még az is, hogy mennyit ér majd a telefon, ha el akarod adni. Pl ha 5 évig megtartod az iphone-odat, akkor már szinte semmit nem kapsz érte, tehát nem térül meg semmi az eredeti árból. Ellenben, ha 1-2 év múlva adod el, akkor igen. Az eladási árat továbbá az is befolyásolja, hogy mennyire vigyázol a telefonra, ha összekarcolod, összetöröd, nem adsz hozzá kiegészítőt, akkor az csökkenti az árat, tehát szintén nem kapod vissza a pénzed. És még sorolhatnám azeket a dolgokat, amik befolyásolják azt, hogy mennyire éri meg egy telefon egy adott embernek, rengeteg mindentől függ.
    Tehát felesleges ennyire belemenni, hogy mennyire "éri meg" egy adott telefon. Itt most csak és kizárólag az árról volt szó. Én pedig leírtam, hogy mekkora különbségek figyelhetőek meg. Ennyi. Nem tudom ezen mit lehet ennyit vitatkozni. Senki nem akar téged megyőzni, hogy ne iphone-t vegyél, ne aggódj!

Új hozzászólás Aktív témák