Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Mrsoska #5 üzenetére

    "de ha az ember nem a média által belehajszolt zsigeri gyűlölettel közelítette meg a nyolcat, akkor szerintem 10-15 perc alatt simán belakható lett, és adott esetben gyorsabb is a használata."

    Soha nem úgy közelítettem meg semmit, pl. a ribbont is szerettem meg az új Windows 7-es taskbart is, pedig ezeket is sokan fikázták. De ami sok, az sok.

    Kétféle változás van, pozitív és negatív. A változásokkal szemben (teljesen mindegy, hogy milyen) az emberek többsége ellenséges és tartózkodó. Még pozitív változásokat is nehéz emiatt véghez vinni, mert sokan nem akarnak váltani (lásd: XP kultusz). De a negatív változásoknál még az a minimális geek réteg is el fog fordulni tőlük, mert marhaságot csinálnak és nem tudják jó képet vágva hozzá ajánlani senkinek, mert egyszerűen nincs olyan indok, amiért bárki (Gizikétől az expertekig) használná mondjuk Win7 helyett.

    A Windows 8/8.1 egy teljesen elcseszett hibrid. Mert pl. a Windows Phone is butább, mint egy iOS (pedig az már nagy dolog azon túltenni ezen a téren), a desktop OS meg pont ezt a ratyi felületet kényszeríti rá minden erővel a felhasználóra, aki eddig megszokta az ablakokat, tálcát, Start menüt és a többit.

    Voltak pozitív változások. Gyorskereső a Start menüben, a tálca felturbózása Win7-ben, lehetett volna még tovább is fejleszteni, mint multidesktop (a Linuxok mintájára) és hasonlók, de alapszabály, hogy ami jól működik/bevált, azt ne "javítsd" meg. Sokan esnek bele abba a hibába, hogy ami régóta változatlan azt meg akarják változtatni mindenféle értelmes, logikus indok nélkül, mert "csak".

    Amíg ez az agymenés megmarad a művészet világában, ahol egy világhírű festő lehányja a vásznat és rárecskázik kétszer, majd 10 különböző neves díjjal jutalmazzák, hogy micsoda géniusz ez az illető, addig egészségére annak, akinek ez kell, engem nem zavar.

    De mikor ez az eltorzult "kreativitás" kiszabadul a nagyvilágba és hatással lesz olyanokra, mint a világ legnépszerűbb (és munkavégzés szempontjából is meghatározó és kikerülhetetlen) operációs rendszerére (vagy mondhatnám a középületek, tömegközlekedési eszközök példáját is), akkor az kicsit kibassza a biztosítékot és nem csak nálam... :(((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák