Új hozzászólás Aktív témák

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Rickazoid #246 üzenetére

    Oké, ezt az utánzós dolgot értem, de itt most arról is van szó, hogy öntudata legyen egy MI-nek.
    Tegyük fel, hogy valamiképp megépül, és többé kevésbé hasonló funkciókkal bír, mint az emberi agy, tehát a Te meglátásod szerint leutánozza azt. Ez eddig rendben is van, tiszta sor. Mondjuk tanítani kell, de ez megint csak kialakítás kérdése, hiszen elkészülhet "tök hülyének", és csak a működéséhez szükséges funkciókat "tudja", mondjuk, mint egy újszülött, vagy elkészülhet egy nyers, de tudatos agyként, ami már mondjuk képes a kommunikációra, ismeri az alapvető dolgokat, és kezelni képes a hozzá csatlakoztatott perifériákat, rendesen lát, stb.
    Na most, a kütyünek öntudata van. Az egy dolog, hogy mondjuk az emberi agy másolata, és működése az emberi agyat utánozza, mert a tanítás és megtapasztalás időszakában már önállóan kezeli az ingereket, és igaz, hogy az emberi agy működésének utánzásával teszi ezt, de itt lép be a képbe az öntudat, ami minden egyes ember sajátja, így neki is az. Vagyis az öntudata által képes lesz az őt ért ingereket a saját belátása szerint kezelni, felhasználni, hasznosítani, ergo már nem az embert fogja utánozni, ugyanis az emberek sem egyformán reagálnak a külső hatásokra, hanem a saját agyukba rögződött választ adnak. Például szerintem egy ember, ha észreveszi, hogy orrba akarják vágni, akkor nem azért rántja el a fejét, hajol el, vagy kapja maga elé a kezeit, mert másokat utánoz éppen, hanem az agyában rögzült reakcióval válaszol az Őt ért behatásra.
    Szóval egy öntudatos MI, annak ellenére, hogy működésében utánoz minket, a tettei, reakciói még teljesen lehetnek a sajátjai, a maga által kifejlesztett gondolatai, és én azt már nem igazán tudom az utánzás számlájára írni. Evidens, hogy egyfajta ingerekre minden ember másképp reagál, még ha elsőre azonosnak látszik is, különbség mindig van.
    Tehát, amit egy öntudatos MI az "élete" során megtanul, és alkalmaz, vagy akármilyen formában kifejezésre juttat, véleményem szerint nem tekinthető utánzásnak.

Új hozzászólás Aktív témák