Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz KAMELOT #79 üzenetére

    Nem éppen tartozik a szürke átlaghoz. Sokkalta többet tud mint akárki.

    Mármint ki? A könyv írója? És honnan tudod hogy olyan okos?

    Az ember átlagosan agyának képességeinek 8-11%-át használja ki.
    Einstein 18%-át használta ki!!!

    Bocs, de ez hatalmas bullshit. Ezt amúgy már több helyről is hallottam, természetesen mindig radikálisan eltérő számokkal.

    "túl szép hogy igaz legyen" idézet nálam így van minden nap. Csak úgy kell alakítanod az életedet és gondolkodásodat. Minden sikerülhet ha nagyon erősen vágysz rá és tiszta szívből akarod is.

    Egyrészt ahhoz nekem nem kell könyvet elolvasnom, hogy egy adott feladat sikeres elvégzésének esélyét nagyban befolyásolja a feladathoz való hozzáállás, erre azért sikerült rájönnöm magamtól is életem során. Elég szomorú, hogy van olyan akinek ehhez könyv kell, de nem vagyunk egyformák, biztosan sok minden van amihez másnak nem kell segítség de nekem igen.

    Ellenben vedd ki a kezed sztem a biliből, mert amit írsz kicsit túl idillien hangzik. Csak akarásból nem fog minden sikerülni. Illetve még az optimizmushoz: a csupa optimista, idilli gondolkodásnak előbb-utóbb az a vége, valaki nagyon csúnyán át fog vágni. A másik véglet sem jó természetesen, én magam sem vagyok pesszimista, inkább a kettő közötti arany középutat tartom egészségesnek. Én magamat leginkább "realistának" tartom.

    ha 100%-át használnád akkor kb. olyan lennél mint az a magyar csávó aki 6 jegyű számokat szorzott össze az agyában!! Ugye bár erre egypár ember képes a világon

    Ez tényleg létező jelenség, egy mentális, veleszületett betegség, autizmusnak hívják. Az oké hogy nagyon jól számolnak, meg mondjuk sakkban elvernek mindenkit, de emellett a vacsorájukat sem tudják szinte megmelegíteni. Ha választani kell, akkor én inkább maradok a számológépnél, köszönöm.

    Lenne egy indiszkrét kérdésem számodra (nem rosszindulatból kérdezem, csupán kíváncsiságból): te mit értél el a könyv segítségével? Azon kívül, hogy szándékosan rózsaszín ködben látod a világot és szuggerálod magadat hogy milyen boldog is vagy. Te tudsz már 6 számjegyű számokkal fejben számolni?

    És a könyv írója? Azon kívül hogy az egészből jól megszedte magát (fogadjunk lehet különböző mérésekre jelentkezni ahol meghatározzák az agyad hány %-át használod ki "speciális berendezésekkel", méregdrágán) mivel lett több? Fejben futtat tőzsdei modelleket? 10×-es sebességgel olvas? Vagy mi?

Új hozzászólás Aktív témák