Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz KAMELOT #50 üzenetére

    Kérlek definiáld mi az hogy "érzés". Amíg erre nem vagy képes, addig nincs értelme ilyen kijelentésekbe bocsájtkozni.

  • julius666

    addikt

    válasz Dany007 #24 üzenetére

    Az emberi agy egyszerűen nem így működik. Ez már bizonyított.

    Hát ha a "hardvert" vagy az ahhoz közeli szinten való működést nézzük, nyilván. Ha e fölé megyünk és a "logikáját vizsgáljuk", már messze nem biztos hogy nincsenek hasonlóságok. Bekap valami infót, értelmezi, végignyálazza a háttértárat, majd az alapján összerak valami találati listát és kiválasztja a legrelevánsabb találatot. A nagy dolog a hírben az, hogy már létrehoztak egy gépet ami képes értelmezni az emberi nyelven kapott mondatokat és az alapján keresési kulcsokat illetve relevanciát összeállítani. Úgy hogy a dolog valóban működik is. Ez kb. olyan szintű mérföldkő, mint amikor a Deep Blue legyőzte Kasparovot. Ha nem nagyobb.

    Az MI kutatásnak amúgy több ága is van, az egyik fő irányzat "alulról" közelíti meg a problémát és a neuronok működésével dolgozik, a másik "felülről" és megpróbálja a problémákat lényegüknél megragadni, az emberi agyműködés "logikáját" utánozni.

    Csak sokan sokszor hajlamosak ezt hasonlíthatni és emberi agyhoz mérni, illetve a poénos beszólások a Terminátor filmmel kapcsolatban...

    +1, nem sok degradálóbb dologgal lehet találkozni egy IT fórumon mint a Skynetes idézetekkel az MI-s témáknál. Ha legalább mint sci-fi jók lennének a filmek akkor még elnézhető lenne a dolog, de így hogy max mint akciófilm számottevő alkotás, inkább nevetségesnek érzem. Bazári sci-fivel példálózni egy szakmai fórumon... :U

  • julius666

    addikt

    válasz Rickazoid #53 üzenetére

    Ez a "hardveres" oldalról megközelítő definíció, ha ezt vesszük alapul, valóban sosem fognak érezni a gépek (legalábbis amíg nem épít valaki biorobotot :)) ).

    Ha a másik oldalról közelíted meg a dolgot (mit jelentenek neked mint embernek az érzelmeid, mire jók), akkor lényegében csak egy speciális állapot-dimenzió ami kihatással van a működésedre.

  • julius666

    addikt

    válasz dabadab #60 üzenetére

    Ez erős túlzásnak tűnik. Inkább az lehet, hogy van valami viszonylag jó heurisztikája, ami általában megtalálja a mondatban a kulcsszavakat, de értelmezésről szó sincs.

    Ha úgy nézed ez egy elég nagy lépés az értelmezés felé.

  • julius666

    addikt

    válasz KAMELOT #64 üzenetére

    AZ a bizonyos állapot kihatással van arra amit éppen csinálsz és arra ahogyan abban a pillanatban döntesz.

    Igen, ezt írtam én is.

    Mi az a TUDAT ALATTI???? És mi az ÁLOM? Hol keletlezik?

    Ez most hogyan jön ide? Remélem nem valami fél-vallásos misztikus lélek-dolgot próbálsz vele bizonygatni. A témakörnek megvan a maga tudománya (aminek én jelezném nem vagyok szakavatott képviselője így komolyabb vitára a témakörben nem vállalkoznék) és nincs tudomásom semmi olyanról (normális forrásból származóról legalábbis) ami bármiféle természetfeletti dolog létét bizonyítaná.

    Ha ismered a JOSÉ SILVA - AGYKONTROLL könyvet akkor ezekre választ kapsz!

    Személyesen nem olvastam de egy ismerősöm igen és emlékszem amikor bezsongva magyarázta miket lehet elérni az életben a könyvben leírt módszerekkel. Az illető mind tudásban, mind szellemi képességeiben illetve a társadalmi ranglétrán elfoglalt pozícióját tekintve egyaránt a szürke átlagot képviseli azóta is, így gyanítom nem jött be neki a dolog. De én egyébként is gyanakvással viseltetek minden ilyen "túl szép hogy igaz legyen" dologgal szemben.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz cheatergs #74 üzenetére

    Mindig is zavaros volt nekem, hogy pontosan hányadán áll az emberi agy a számítógéppel. A közhely szerint az összes szuperszámítógép együtt sem adja ki az emberi agy sebességét (adatfolyamát?), miközben a fentiekhez hasonló eseteket mutatnak be (sakkban győz a gép; kutyaszerű robot reagál a környezetére). Nem a fejlődéskészségről beszélek (a sz.gép itt csak vagy van vagy nincs, hanem a megoldás gyorsaságáról. Végül is ki a sebesebb? A gép vagy az ember?

    Nehéz összehasonlítani, mivel máshogyan működnek. Az emberi agy működéséhez hasonló működéshez a számítógépnek kell úgymond "emulálnia", mert a hardvere nem arra lett kitalálva, a számítási feladatokhoz meg a te agyadnak.

    Amúgy még 3 éve talán láttam egy grafikont a szuperszámítógépek sebességi trendjeit illetően, és ott 2010 volt megjelölve mint dátum, amikor a legcombosabb rendszer már eléri az agy neuronhálózatának szimulációjához szükséges kapacitást.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz KAMELOT #79 üzenetére

    Nem éppen tartozik a szürke átlaghoz. Sokkalta többet tud mint akárki.

    Mármint ki? A könyv írója? És honnan tudod hogy olyan okos?

    Az ember átlagosan agyának képességeinek 8-11%-át használja ki.
    Einstein 18%-át használta ki!!!

    Bocs, de ez hatalmas bullshit. Ezt amúgy már több helyről is hallottam, természetesen mindig radikálisan eltérő számokkal.

    "túl szép hogy igaz legyen" idézet nálam így van minden nap. Csak úgy kell alakítanod az életedet és gondolkodásodat. Minden sikerülhet ha nagyon erősen vágysz rá és tiszta szívből akarod is.

    Egyrészt ahhoz nekem nem kell könyvet elolvasnom, hogy egy adott feladat sikeres elvégzésének esélyét nagyban befolyásolja a feladathoz való hozzáállás, erre azért sikerült rájönnöm magamtól is életem során. Elég szomorú, hogy van olyan akinek ehhez könyv kell, de nem vagyunk egyformák, biztosan sok minden van amihez másnak nem kell segítség de nekem igen.

    Ellenben vedd ki a kezed sztem a biliből, mert amit írsz kicsit túl idillien hangzik. Csak akarásból nem fog minden sikerülni. Illetve még az optimizmushoz: a csupa optimista, idilli gondolkodásnak előbb-utóbb az a vége, valaki nagyon csúnyán át fog vágni. A másik véglet sem jó természetesen, én magam sem vagyok pesszimista, inkább a kettő közötti arany középutat tartom egészségesnek. Én magamat leginkább "realistának" tartom.

    ha 100%-át használnád akkor kb. olyan lennél mint az a magyar csávó aki 6 jegyű számokat szorzott össze az agyában!! Ugye bár erre egypár ember képes a világon

    Ez tényleg létező jelenség, egy mentális, veleszületett betegség, autizmusnak hívják. Az oké hogy nagyon jól számolnak, meg mondjuk sakkban elvernek mindenkit, de emellett a vacsorájukat sem tudják szinte megmelegíteni. Ha választani kell, akkor én inkább maradok a számológépnél, köszönöm.

    Lenne egy indiszkrét kérdésem számodra (nem rosszindulatból kérdezem, csupán kíváncsiságból): te mit értél el a könyv segítségével? Azon kívül, hogy szándékosan rózsaszín ködben látod a világot és szuggerálod magadat hogy milyen boldog is vagy. Te tudsz már 6 számjegyű számokkal fejben számolni?

    És a könyv írója? Azon kívül hogy az egészből jól megszedte magát (fogadjunk lehet különböző mérésekre jelentkezni ahol meghatározzák az agyad hány %-át használod ki "speciális berendezésekkel", méregdrágán) mivel lett több? Fejben futtat tőzsdei modelleket? 10×-es sebességgel olvas? Vagy mi?

  • julius666

    addikt

    válasz dabadab #106 üzenetére

    Egyebkent azt allitotta, hogy a modszere segitsegevel no az intelligencia

    Ez nem nagy kunszt, erre a különböző oktatási intézmények nap-mint-nap lehetőséget adnak.

    illetve a gondolatolvasast is meg lehet tanulni

    Na ez viszont ROFLMAO. Eddig azt hittem azért ennél valamivel komolyabb a dolog.

  • julius666

    addikt

    válasz Dany007 #109 üzenetére

    Azt meg egészen viccesnek találom, hogy bárki is megmérte volna, hogy Einstein az agyának 18,0%-át használta volna... : )

    Elrakták dunsztosüvegbe az agyát (ez nem összeesküvés-elmélet, tényleg megtörtént, de nem tudni jelenleg hol van, sztem valami gyűjtőnél a polcon), biztosan beledugták az előző hszemben említett "gépbe". :))

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz adamssss #114 üzenetére

    Ha szeretnéd egyszer elviszlek egy ördögűzésre amit hivatásos katolikus papok végeznek. Megrázó. Én láttam, és ezek nem humbuk, titkos dolgok.

    Valami ilyesmi?

  • julius666

    addikt

    válasz dabadab #126 üzenetére

    Direkt nem azt linkeltem, az általam linkelten valóban révületbe esnek az emberek. Azért jó az általam linkelt videó, mert kevesen próbálják megmagyarázni a látható jelenséget azzal hogy megszállta a fetrengő embereket a Szentlélek meg megvilágosodtak egy vidámvasárnap "misén". :DDD

    Az exszöszájzbúkos hülyegyerek meg nyilvánvaló kamu, ki is derült.

  • julius666

    addikt

    válasz Rickazoid #159 üzenetére

    Nem gyümölcstől, inkább gombától. De mint írtam, ez egy vélemény, igazolni képtelenség lenne.

    Nem is pusztán egy egyszerű vélemény, ez egy létező tudományos elmélet. De ha megnézed, Ázsiában az őskori körülmények között élő népeknél a sámán, akitől lényegében a falu vallása származott, szintén tudatmódosító szerek hatása alatt "révült el", szedte össze a dolgait. Szóval egyáltalán nem hülyeség.
    Amúgy én már konkrétan olyan elméletet is hallottam, ami szerint maga az emberi beszéd is egy pszichedelikus gombatípus hatására kezdett el kialakulni anno.

    A kép marha jó. :)

  • julius666

    addikt

    válasz adamssss #165 üzenetére

    Azt meg hogy, Jézus élt Biblia-ide, Biblia-oda, bizonyított tény

    Nem is kérdőjelezte meg senki a létezését, ez tényleg történelmi tény. Az más kérdés hogy valóban Isten fia volt-e és a csodatevései valóban megtörténtek-e. Amúgy a vallástól nem is kell olyan messze menni ez ügyben hogy ellentmondásra találjunk, a muszlimok például csupán egy profétának tartják, a zsidók szintén nem hisznek benne. Hinni csak a keresztények hisznek abban ami az Újszövetségben van.

    Az igazán vicces dolog hogy tényleg azt tanította-e amit a keresztények hisznek: nem, ez szintén történelmi tény. Lásd a Bibliából kihagyott evangéliumokat és egyéb apokrif iratokat. Jézus tanításai inkább közelebb álltak olyan olyan vallási csoportok dogmáihoz, akiket a középkor folyamán pont az ő "tanításai nevében" égettek el máglyán.

    Ja tudom, ezeket már biztos a pogány magyar tankönyvek ( :C ) találták ki.

    Dan Brown nem tudom hogyan jött ide, nem olvastam és nem is fogom. Szenzációhajhász marhaság a könyve.

  • julius666

    addikt

    válasz adamssss #178 üzenetére

    Ez nagyon szép, csak attól hogy te ezt így logikai úton megpróbálod bebizonyítani (egyébként tévesen, a következtetésed hibás, semmi alapja nincs annak hogy az általad leírtak valóban egymásból következnének) még az nem lesz úgy.

    A vallás és a hit nagyon hasznos dolgok mert képesek útmutatást adni az egyén életvitelével kapcsolatban és ott is fogódzkodókat nyújtani ahol már más nem, de a vallást és a tudományt ne keverjük már össze, illetve ne próbáljuk már a saját agyszüleményeinket globális alapigazságokként megjeleníteni. Volt durván 1000 év amikor ezt nagyban csinálta az emberiség, ismerjük történelemből az eredményeit. Jóval több embert nyírt ki, tett tönkre az egyház, mint a XX. századi nagy diktátorok együttvéve.

  • julius666

    addikt

    válasz Rickazoid #217 üzenetére

    Megmondhatja a választ arra, hogy mikor született Thomas J. Watson, de pusztán ebből nem fogja tudni, hogy már meghalt, ha ez az információ nincs külön eltárolva.

    Sztem ezt simán tudja, ha azt kérdezik, él-e T. J. Watson és a haláláról nincs is információja, de az emberek várható élettartamáról és a születési időpontjáról van.

    "Reggel négy lábon jár, napközben kettőn, este hármon. Mi az?"

    Valld be, amikor először tették fel neked a kérdést kiskorodban te sem vágtad.

    Kérdezd meg Watsont, hogy ebben hol a vicc.

    Ugyan már! A humor 2 ember számára is gyökeresen eltérő lehet, sőt, igazából kulturális, tanult dolog. Hallottál már német viccet? Vagy láttál már japán komédiát? Elég gyakran keríti hatalmába az embert a "hol ebben a vicc" érzés. Azt, hogy mi a vicces, lényegében a környezetedtől tanulod el (egy-két már a majmoknál is meglévő dolgon - pl káröröm - kívül).

    "Te vagy a gyengébbik, nem?" Watson megtalálja az adatbázisában, hogy a kérdés egy nőnek lett feltéve?

    Persze, ha találkozott már a kifejezéssel. Amíg neked sem mondta el senki mit jelent, te sem tudtad.

    Namost a tudat sem kézzel fogható, de biztos vagy abban, hogy ha valaki lemásolná a teljes idegrendszered a tudatoddal együtt, majd áttenné egy klón testbe, akkor az ott, előtted álló személy ugyan az lenne, mint te?

    Biztosan nem ugyanaz mint én, max ugyan olyan.

    Hagynád, hogy valaki megöljön annak a tudatában, hogy úgyis létezel még egy példányban?

    Na ez viszont valóban jó kérdés. Sem a nem, sem igent sem nemet nem lehetne (értelmes eszmefuttatás eredményeként, nem a "lelkem van"-ból kiindulva) egyértelmű válaszként rá adni. Nagyon nagy mértékben függ a körülményektől is.

Új hozzászólás Aktív témák