Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz tomazin #88 üzenetére

    Tudom, hogy megszívattak, de mivel éppen állás keresés közben ért a dolog, így az egyetlen gondolat az volt, hogy legyen végre stabil a vonal (másfél hónap szívás után).
    Tudom, hogy ki kellett volna harcolnom valami kártérítést, vagy a szakadozós idők alatti összeg visszafizetését, vagy bármit, de akkor sajnos nem ezen járt az eszem. Ők meg természetesen nem szóltak, hogy van erre lehetőségem, nehogy véletlenül korrekt cégként emlékezzek rájuk. Miért is tették volna... hiszen, csak papíron és a reklámokban számít az elégedett vevő.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • #06658560

    törölt tag

    válasz tomazin #90 üzenetére

    Hol mondtam, hogy jótékonysági intézmények?

    "ha azzal lesz meghirdetve,h 1mbps, akkor miért adnának 50et?" Mert a hálózat bírja és a többi felhasználó nem használja a maga sávszélét.

    Amúgy nem tudom szövegértési problémáid vannak-e, vagy mi, nem azt mondtam, hogy többet adjon, azt mondtam, a garantáltat reklámozza, ne a szép nagy számokat hatszáz kiscsillaggal, lábjegyzettel, kiegészítéssel.

    Anno vagy öt éve láttam olyan reklámot, s írtam alá olyan szerzödést, amelyik dslt rendre azzal a szöveggel hirdetett: akár 16mbps* (*a helyi lehetöségek által biztosított sávszélesség).

    Az akár elég feltünen volt írva ahhoz, hogy észre vegye bárki. Egyböl korrektebb is ez a reklám, mint a 16mbps kiírva, kiscsillaggal akármivel.

    Nekem ebböl aaz akárból olyan 2,5 jött össze, bár a T-s csóka azt mondta kettöre számítsak.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz tomazin #102 üzenetére

    Leírtam példaként, söt, részletezve is, miröl beszélek. Ezek után egyértelmü, nem jótékonysági intézménynek tekintem öket, aki szolgáltat valamit- ami a garantált minimum, X% rendelkezésre állással. Ami e felett van, az ajándék. S pont amit leírtam, az zajlik most is, ha bírja a rendszer, akkor nem egy megabitet kapok, hanem tízet, ha nem, mert midnenki sorozatokat néz, akkor csak kevesebbet.

    #106 bambano: a buszt elég nehéz másképp érteni egy egzaktul fogalmazó ember szájából. (márpedig úgy fogalmazott korábban) Tervezést meg pláne.
    Amit te fixen bedrótozol a ciscoba, azt nem reklámozza a fönököd marketingese, pedig azt kellene neki. Amit reklámoz, az a hasraütéses megfoghatatlan, ahogy az átlagos használat is megfoghatatlan. Erre utaltam. De be tudod drótozni a rendszerbe, hogy minden elöfizetöd fixen kapjon öt megabites netet, akkor is, ha öten, akkor is, ha ötezren vannak ugyan azon a vonalon?

    [ Szerkesztve ]

  • Sethdobaloah

    senior tag

    válasz tomazin #90 üzenetére

    ok, akkor nem önként. Csak a hívás közepén közölték, hogy 72 órán belül megoldják, én ebből indultam ki. Ha ráadásul még kötelezve is vannak erre durvább.
    De hogyan lenne ez az én nem törődömségem? Felajánlottam a péntek 17-22 óra közötti intervallumot (egy péntek 14 óra körüli beszélgetésben), a szombat-vasárnap délutánt, ha azt előre megbeszéljük pontosan mikor. MIRE a szerelő mondta, hogy inkább hétfőn. NEM az én kérésem volt a hétfő, de ha nem tud korábban jönni mit csináljak? Csak a ledokumentálását nem toleráltam, hogy az én kérésemre lett hétfő... a nagy szart. Az én kérésem péntek délután volt. Nekik nem volt jó korábban.

    ...csak én vagyok helikopter?

  • Meridian

    senior tag

    válasz tomazin #102 üzenetére

    Az ADSL azért asszimetrikus, mert jobb sávszélt tudsz elérni így. Vegyünk egy olyan vonalat ami max 8/0.5 Mbps-es ADSL kapcsolatot bír el, ennél többet nem.
    Ha a két irányt összeadjuk, akkor 8+0.5=8.5Mbps. Ha 8.5Mbps-t szimetrikusan osztanánk el ugyanezen a vonalon, az áthallás és interferencia miatt nem 4.25/4.25Mbps lenne az elérhető hasznos sávszélesség, hanem cirka 2/2Mbps...!
    A az elektromágneses fizikai jellemzők közbeszólnak (mivel a cavart érpárak nem külön-külön futnak, hanem mondjuk 100-asával kötegelve - irgalmatlan nagy áthallási problémákat okozva), és a fizikát nem lehet megerőszakolni. Legfeljebb, ha leárnyékolod minden egyes vezetéket külön, de az 10x annyiba kerülne - azt meg te nem tudnád megfizetni.
    Emiatt van az, hogy inkább asszimterikusan osztják fel a sávszélességeket, pl 8/0.5Mbps - mivel a hétköznapi előfizetőknek ez jobban meg is felel. Kivéve azt, ha torrentezni akarsz, és felfele is töltenél, erre nem jó az ADSL annyira... de eleinte pl a szerződésekbe belefoglalták azt is, hogy szervert nem üzemeltethetsz, meg ahsonlók, amiket manapság már elhagynak, mert nincs jelentősége. De régen, amikor egy 512/128Kbps árban és minőségben agyonverte az aranyárban értékesített 128Kbps-es béreltvonalat, akkor még volt ok erre...

  • TeeJay

    félisten

    válasz tomazin #144 üzenetére

    régi ADSL1-nél szakad de ADSL2-vel bevezették azt hogy a modem szétkapcsolás nélkül is tudja csökkenteni a linksebességet olyan szintre ahol még stabilan megy a szolgáltatás
    tehát ADSL2-nél nem lesz már szakadás ha minden jól van beállítva és a modem is normális nem ócska kínai szutyok.

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • Meridian

    senior tag

    válasz tomazin #144 üzenetére

    Én meg napi szinten találkozom ezzel, sőt a miénk, mivel van hurokhordozott ADSL-ünk is, így megy... egyébként az 5Mbps kapcsolat esetén ezzel próbál szinkronizálni a két végpont, de ha nem megy, automatikusan lejjebb és lejjebb megy a sebesség... aztán egyszercsak összeáll. De az is lehet, hogy force-olják azt az 5Mbps-t és akkor meg szakad konstans módon.

    Egyébként az sem hivatalos, de ha sokszor elrontod a bejelentkezéskor a jelszót, akkor a DSLAM letilt cirka egy negyedórára... hivatalosan ez nincs, de mégis, mikor az előfizető mondja, hogy korábban 691-es hibával nem tudott bejelentkezni, de mostmár egy ideje már 651/678-as hibával nem tud... modem kikapcs 15 percre, majd vissza és újból 691, ha elbassza a jelszót, ha meg közben egyeztetve lett, mi is a helyes login/pass és azzal próbálkozik, akkor meg simán csatlakozik.

    Akkor is letilt a port - ez sem hivatalos amúgy -, ha kb 48-72 óráig nem volt bekapcsolva a modem. Ez meg akkor szokott érdekes lenni, amikor elmegy a család nyaralni és mindent totál leáramtalanítanak...

Új hozzászólás Aktív témák