Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz DrGonzo22 #285 üzenetére

    a konvergens evolúcióra gondolsz? a mögötte lévő alapelv szerinte ez valóban logikus, csak számunkra teljességgel irreveláns. töredékét sem ismerjük annak a "függvénynek", amit az evolúció követ (mint ahogyan az evolúcióról is túl keveset tudunk, a világegyetem létezése és a Földi evolúció időtartama közötti óriási szakadékról nem is beszélve), így szvsz csak agytornának, tapasztalatszerzésnek jó egy ilyen kutatás, amit madj felhasználhatunk, ha az asztrobiológia nem csak matematika és bölcsésztudomány lesz.

    de ettől függetlenül nem értem, hogy melyik része a mondandómnak mond ellent azzal, hogy az evolúció konvergens? én csak annyit próbáltam kifejteni, hogy amit mi jónak gondolunk "célállapot", modern, nyugati fejjel, az egyáltalán nem-e egy vakvágány. ha egy megerősítéses tanulási folyamathoz hasonlítjuk (mondjuk egy szomszédsági bejárásos optimalizációhoz) az evolúciót, akkor simán lehetünk a mostani kultúránkkal egy lokális minimumban, amiből egy durva "visszaeséssel" lehet csak folytatni hosszútávon (pl. egy durva járvány, világháború, a földi ökoszisztéma összeomlása, az új zélandi benszülöttek világuralma, akármi).

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák