Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sanyix #468 üzenetére

    "Mplayer, és a vlc multiplatform, amit azok nem esznek meg, azzal vannak komoly gondok..."

    Codec tekintetében nem is vitattam egyiket sem (bár a VLC a Space lenyomása után még ugrik vagy 2 képkockát, ami számomra elfogadhatatlan), de a KMPlayer olyan feature kínálattal rendelkezik, hogy nincs hozzá fogható lejátszó sem Windowson, sem semmilyen más platformon. Egy időben hosszasan kutattam, egyik sem ér a nyomába sajnos. Bár tény, hogy aki a WMP-hez, PowerDVD-hez, vagy QuickTime-hoz szokott, azoknak baromi jó alternatíva a VLC, vagy az MPlayer, de még a Totem is.

    "Wine-re directx-et? Hát ahhoz gratulálok... nem mondták még hogy a wine nem virtuális gép hanem emulátor?"

    Wine Is Not Emulator. :D

    Viccet félretéve, DX nélkül nem működött volna a KMPlayer a DirectShow függőség miatt.

    "opera bennevan a repoban, onnan telepítettem, nem egyszer..."

    A hivatalosban? Legutóbb ott csak valamelyik 6-os verzióját találtam meg az Operának, még a 9-esnek sem volt nyoma, pedig akkor már kijött rég a 9.5 is.

    "mikor egyrészt egyiket sem ismeri"

    Nem kevésbé irreleváns megközelítés, mikor a két program tudását mérjük össze előjönni az árral, hogy mi mennyibe kerül, meg ki mit vett meg.

    Mellesleg PS-ban 10 perc alatt kiismertem nagyjából az egész menüt, GIMP-nél 15 percig tartott, amíg egy képet átméreteztem és ráírtam egy szöveget, annyira illogikus az egész menürendszer, meg azok az össze-vissza eszköztárak, meg ikonok, kész rémálom az egész szoftver.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák