Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sanyix #455 üzenetére

    "A fejlesztő repoja frissül."

    És nem gáz, ha fel van véve vagy 60 különböző repó, az általam használt szoftverek legfrissebb változataihoz? Különben nem beszélhetünk a Synaptic előnyeiről, ha ilyen komoly szoftvereket, mint OOo is csak x hét múlva méltóztatnak beletenni, akkor a kis elfeledett szoftvereket lehet, hogy csak 2 hónap múlva. Azt meg nem várom meg.

    "Fura én már a 6-os ubihoz kapott verzióban is találtam ilyet"

    Én 6.10-hez olvastam a Terminálos megoldást az ubuntu.hu-n.

    "Fura én winnél érzem ezt. Mármint minden bootnál az aggódást hogy most mivel lep meg, mert évente jópárszor meglep, már a vista sp2 is megtette."

    Akkor vegyünk egy egyszerű példát. Egy kocsival szívesebben indulok el, mert ha valami baj van, nagyjából tudom mit kell csinálni vele, míg egy Boeing 767 biztos jó, de max kapok pár instrukciót, hogy melyik kart húzzam meg és melyik gombokat nyomjam meg, aztán ha valami mégsem úgy működik, akkor lesek ki a fejemből, miközben zuhan a gép. Mivel a levegőben van, még egy működő autóval sem tudom elvontatni.

    Windows esetén átlátom az egész rendszert, tudom mit kell csinálni, Linuxnál az egyetlen, amit tudok (tudnék), feltenni mellé egy Windowst, lekapni rá valamit, amivel lehet olvasni az EXT3 partíciókat, aztán átmenteni a fontos fájlokat, mielőtt leformázom a partíciót, aztán ha még nem múlt el a mazochizmusom, akkor újratelepíteni rá a Linuxot, mert akármilyen mélyen ások a gondolataimban, nem jut eszembe olyan esemény, ami ilyen problémát okozhatott a "betonstabil" Ubuntuban. A 2. és 3. alkalommal már minden egyes mozzanatomat figyelemmel kísértem előre.

Új hozzászólás Aktív témák