Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor.79

    aktív tag

    válasz Lenry #56 üzenetére

    Érdemes elolvasni, hogy mire válaszoltam, hadd idézzem abélát:

    "Azért mert te nem látod át, nem érted vagy nem tudod át,-felfogni tudással/ésszel/logikával a körülötted zajló (vagy lezajlott) eseményeket, történéseket, tényeket azért nehogy már a külvilág legyen a felelős...
    A világban zajló fejlődés/változás gyors, így egyre inkább képtelenség vele mindenben és mélységében lépést tartani, de már ne haragudj, az ebből fakadó frusztráltságod okán azért engedtessék meg hogy ne a fejlődést/változást tegyük felelőssé."

    Ezzel azt próbálta sugallni, hogy én vagyok lemaradva ahhoz, hogy megértsem a világot. Lehet, hogy így van, de erre hoztam példát, hogy bizonyos internetes szolgáltatásokba azért képesek betörni, mert nem értik a saját készítői a működését.

    ---

    Tegyük fel, hogy van egy szolgáltatás, ami bemenetként nem fogad el semmi mást, csak egy 'a' betűt. Ebbe te soha nem fogsz az internet felől betörni, mert ha nem 'a' betűt kap, nem ad vissza semmit. A szerverteremhez állíthatsz gépfegyveres őröket, és agregátorról láthatod el árammal. Ha érted, hogyan működik, meg tudod védeni.

    Persze meg lehet támadni egy hadsereggel, de akkor felmerül a kérdés, hogy megéri-e ennyi energiát fektetni bele? Lehet, hogy olcsóbb a szomszéddal foglalkozni.

    ---

    "az informatikai rendszerek pedig kellően összetettek ahhoz, hogy aki akar, találjon benne rést" - tehát a készítői nem értik a rendszer működését. Megint azt igazolod, amit állítottam, és ellentmondasz abélának.

    És miért ilyen bonyolultak az informatikai rendszerek? A fejlődésnek köszönhetően : ) Mert valaki mindig azt gondolja, hogy tegyünk bele újabb és újabb featúrát.

Új hozzászólás Aktív témák