Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #22 üzenetére

    Attól még miért ne lehetne fizetési szintenként külön adómennyiséget meghatározni? Mert ami most van, az minden, csak nem igazságos.

    Való igaz, az igazságos tényleg az lenne, ha mindenki ugyanannyi átalánydíjat (adót) fizetne az állami szolgáltatásokért, hiszen csak azért mert többet keresek mint egy segédmunkás, attól még nem veszem többet igénybe a rendőrséget, tűzoltóságot, egészségügyet stb...

    majd annyival emelik a fizetéseket, csak ugye 10% az nem ugyan annyi egy 50 ezres fizetésnél, meg egy 5 milliós fizetésnél, hogy azzal minden ember megfelelően kompenzálva legyen,

    beütött a május elsejei sültkolbász/sör? :P

    95 a születési évszámod? Mert akkor érthető, hogy nem emlékszel rá, hogy a mostani szja rendszer elötti (nagyon hosszú távon kipróbált) progresszív szja mennyire szarul működött.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #25 üzenetére

    Biztosíthatlak, hogy az nem ebben a világban van, hogy "a német gyárban 10% erőfeszítéssel .. megkeresnek 500 ezret... a magyar gyárban meg 70% erőfeszítéssel 200 ezret".

    Arrafele általában többet és hatékonyabban és szervezettebben dolgoznak mint idehaza. Általában kevesebbet panaszkodnak és hozzánk képest arányaiban több energiát fektetnek a saját sorsuk önerőből (produktív munkával történő) javításába mint a kifogások keresésébe, hogy miért nem érdemes itt dolgozni.

    A magyar-német körülmények közötti különbségekben döntő jelentőséggel játszik közre, hogy nem ugyanaz a lakoság minősége.

    Vagy hogy egy kicsit erősebb és igazságtalanabb példát mondjak, ugye a parlamentben lévő félkegyelműek milliós fizetést kapnak, azt gyakorlatilag nem csinálnak semmit, ami úgy igazából a munkakörükbe tartoznak (eddig amit csináltak: szétlopták az országot, el is árulták,

    Ahol "felelős parlamenti demokrácia" van ott mindenhol a legalja ül a parlamentben. A parlamenti demokrácia a becsületesség, egyenesség, tartás stb kontraszelekciója. Nem csak itthon hanem Németországban is. Most legalább annyira mint itthon.

    Na azt ha igen? Valamit változtat azon, hogy mi volt akkor meg most mi van, ami szintén szar? Persze most nem csak az adórendszerre gondolok, csak hogy tiszta legyen. Egyébként ha igaz is, nem szeretem az életkor alapján való személyeskedéseket,

    Annyit számít, hogy a progresszív adórendszer már ki volt itt próbálva, nagyon sokáig. És a jómunkásemberek számára lényegesen szarabb volt, mint a (nevében) egykulcsos. Ha van egyetlen dolog amit a Zorbán jól csinált, akkor az egykulcsos adó bevezetése pont az volt. Így megéri többet és jobban dolgozni. Ott alig érte meg.

    A politikusok egyébként leginkább nem a fizetésükkel (azzal is) veszik ki a pénzt, hanem a kapcsolataikkal, haver cégek közbeszerzéseivel stb és mindig annyit lopnak amennyi van. Nekem attól nem lesz jobb, ha a politikus elkezd progresszíven adózni, hiszen úgyis ellopja amit tud a fizetése mellett is. Ha viszont én elkezdek progresszíven adózni, akkor az nekem nagyon rossz lenne. Nem is csinálnám tartósan ...

    nem szeretem az életkor alapján való személyeskedéseket
    Én sem. De én abban a korban volt a 20-as éveim legvégén amikor a progresszív-> egykulcsos váltás volt.

    elméletileg nekik emlékezni kellene, meg azt is tudni, mennyire rossz és szarul működött
    Én emlékszem mennyire szarul működött. Gyakorlatilag egy bizonyos (nem túl magas) szint fölött nem volt értelme teperni, hogy (bejelentve) jobban keress, mert nem növekedett érdemben a tényleges nettó fizetésed. A feketegazdaság és a jóska-pista számla-nélkül nettóra BT-k melegágya volt a rendszer.

    =====

    Ha rám hallgatsz, elkezdesz a hírek meg a politikusok meg a "szomszédnak miért jár kevesebb munkáért több mint nekem" helyett azzal foglalkozni, hogy saját magadból, képességeidből, idődből és energiádból kihozd azt amit lehet. hiába vered a fejedet a falba, ez az ország mindig is ilyen volt és a jelenleginél jobb már nem nagyon lesz. és minden ellentétes híreszteléssel szemben Németországban sincsen kolbászból a kerítés, nem sokkal jobbak a politikusaik mint a mieink (most éppen nem cserélném le a fideszt a CDU/CSU+SPD-re).

    Szóval csak magadra számíthatsz...

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #27 üzenetére

    Én magyarországi német és magyar gyárról beszélek

    úgy már más, ezzel én is tisztában vagyok.

    Ettől függetlenül a panaszkodásnak nincsen semmilyen haszna, ha a német tulajdonú gyár jobb feltételeket biztosít, akkor ott kell próbálkozni. A kisember csak a lábával tud szavazni.

    A progresszív adó pedig sehogyan sem fog (itt) működni. Te arról beszélsz, hogy hogyan lehetne finomhangolni 10 meg 20%-kal, hogy mindenkinek jó legyen. Én meg azt mondom, hogy ezzel a progresszív adóval nyomorgatták az ország szorgalmasabbik felét 2011-ig. 2005-ben amikor fogalmatlan pályakezdő voltam 38% (harmincnyolc százalék) volt a felső kulcs.méghogy 20%, lol. (És persze még voltak egyéb lehúzások) és a munkabérem kicsit több mint 50%-a adózott a felső kulcscsal ami már Br 1,5M-től kezdődött. Kerestem is akkoriban vagy feleannyit mint egy számla nélkül-okosba burkoló, köműves stb.

    Ha visszaállítanák a progresszív adózást megint hipp-hopp felmenne ide, mindezt úgy hogy még az alja is többet fizetne.

    másrészt nem kellene beletörődni és ezzel válaszolnék az utolsó előtti mondatodra is, hogy én mindenre lecserélném a fideszt, még egy majomra is, mert ha nagy hasznot még az sem hozz, legalább nem okoz akkora kárt sem és beéri pár banánnal a milliók helyett, sőt a majom egy gerinces állat, a politikus nem, mondjuk a jogászok nagy részét is ide lehetne sorolni.

    Akkor lehet valamit lecserélni, ha jobbra tudod cserélni. Ha úgy akarsz valamit lecserélni, hogy fogalmad sincs mi lesz helyette, akkor az szinte biztosan rosszabb lesz. Így van ez a fidesszel is. És tisztázzuk, rühellem őket, de a többi banda amellyett hogy ugyanilyen gátlástalanul lop (illetve lopott amikor hatalmon voltak) legalább jóval tehetségtelenebbek és biztosan tudom, hogy én ott szarabbul élnék és szarabbak lennének a kilátásaim. Neked is.

    Tudod az a baj, hogy megint nincs igazad, ez az ország nem volt mindig ilyen, csak a sok faszkalap tönkretette

    Ez az ország a középkor vége óta mindig ilyen volt. Azóta nincsen/nem volt egységes államalkotó népcsport emiatt csak a széthúzás és a külső hatalmakkal szembeni erőtlenség volt/van. No meg persze az átlagos emberanyag sem valami erős mostanában.

    az egykulcsos csak azért volt jó a zorbánnak, mert egyszerű mint az egyszer egy, az IQ-ja csak ennyit tudott kihozni,

    remélhetőleg te sem hiszed el. Remélem nem sértődsz meg, de nagyon egyszerű vagy, ha szerinted Orbán buta...

    =====

    Annak az embernek aki több fizetést visz haza nem ellenégnek (akit még a jelenleginél is jobban meg kéne adóztatni) hanem példaképnek kellene lennie (ha ő ennyit tud keresni talán én is el tudok jutni hasonló szintre ha kitartó vagyok).

    Mert aki jelenleg többet keres, az jelenleg is már arányosan többet adózik, ráadásul leginkább befizet a kasszába (hacsak nem valami állami kegy-pozíció).
    Legyenek akkor inkább a politikusok és azok holdudvarai, kifizetőhelyei az ellenség. Ők nem bérből és fizetésből élnek.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #28 üzenetére

    Ja, a progresszív adózással az volt a gond, hogy SZJA-t érdemben csak a budapesti multik jobban kerső munkaereje fizetett, ők adták össze a 90%-át - és persze ők messze nem voltak gazdagok, csak ők bejelentve kapták a teljes bérüket, nem zsebbe.

    Pontosan így volt és hasonlóan lenne, ha megint visszaállítanák: aránylag kicsi szavazóbázis ellen könnyen lehet az együgyüek hordáit hergelni abból politikai tőkét kovácsolni. A szokásos szalámitaktikával pár év alatt addig reszelgetnék a százalékokat, amíg 15% helyett (azt hiszem ennyi most) lenne 18% az aljának és 38% a tetejének.

    Aki kevés SZJA-t fizetne az még örülhetne is hogy nem járt annyira rosszul mint a "burzsujok". Ja hogy 2005-ben pont ennyi volt ???!!

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #30 üzenetére

    Ez tényszerűen nem igaz, a Fidesz teljesen új dimenziókat hozott az állam kifosztásában.

    Tehetségesebben lopnak az már biztos.

    Őszintén szólva nem látom, hogy miből vezeted ezt le.

    Természeti törvényből vezettem le. Így néz ki,

    Joysefke első főttétele:

    1, A politikus annyit lop "amennyit csak lehet".
    1.1 Az "amennyit csak lehet" lehet az a felső határa annak
    -amit még 100% közeli bizonyossággal meg lehet úszni népfelkelés nélkül (fülkeforradalom az nem népfelkelés)
    -illetve ahol még reális esély (30%+) marad egy esetleges újraválasztásra (ennek az elmaradása egy fülkeforradalom)

    1.2 Illetve nyilvánvalóan felső határ az elnyomottak teherviselő képessége.
    utóbbi magyarázata: Mert olyanok vagyunk mint a birkák, rendszeresen nyírják a szőrüket és mindig annyit lehet lenyírni amennyi újranő. A birka a jónép, aki nyírja pedig az aktuális uralkodó Mária Terézia, Gyurcsány vagy éppen Orbán.

    Az 1.1 pontok kimaxolásában nem volt lényeges változás a rezsimek között (illetve a népfelkelés közelébe vivést Gyurcsány sokkal jobban kimaxolta mint Orbán)

    az ország teherviselő képessége (1.2) pedig egyértelműen javult -szerintem a jobb gazd. politikának IS köszönhetően- szóval persze hogy több van mit ellopni.

    De tök mindegy ki van hatalmon, annyit lopnak "amennyit csak lehet" (1-es pont) . Ha most lecserélnék Orbánt szvsz visszajönne a progresszív adózás és ezen felül is mindig ellopnák amit lehet (amennyi termelődik)

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Tetsuo #46 üzenetére

    Persze mert akik nagyban ellopták a közvagyont azok biztosan bérből és fizetésből élnek. A kétkulcsos/progresszív SZJA mindenkit büntet aki munkával akar előre jutni...

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz #06658560 #49 üzenetére

    Hogy hogy lenne, az eléggé összetett.

    Egyáltalán nem összetett, már volt ilyen és nagyon roszul működött. Az alacsonyabb adókulcs is magasabb volt mint most az egységes kulcs.

    Németországban németek laknak, itthon azzal kell dolgozni ami van.

Új hozzászólás Aktív témák