Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz joysefke #26 üzenetére

    Hagyjuk már a beidézéseket, mert átláthatatlan lesz, inkább sorban bekezdésenként válaszoljunk, úgy értelmesebb és átláthatóbb, plusz kevesebb helyet is foglal.

    Én magyarországi német és magyar gyárról beszélek, speciel itt is tudnék kapásból két példát mondani egyet magyarra, egyet németre, sőt még egyet svájcira is, amiben még kevésbé szarabbak az állapotok (jobb munkakörnyezet, több bér, nem kell széthajtani magad), mint az előző kettőben, valószínűleg nem ismered az ország minden szegmensét, mondjuk már dunántúlon is ugyan azért a munkáért többet kapsz, mint borsodba, szóval ne feszegessük tovább, mert nincs igazad.
    Amúgy miért, a magyar nem dolgozik? Szarrá dolgozza magát, na már a legtöbb és általában pont azért panaszkodik, mert nem sokat ér vele, mert kihasználják, ahogy most is, erre is tudnék több példát mondani, persze ott van az egyéni vállalkozós dolog is, mert sokan azt mondják, vállalkozz azt milyen jól jársz, végül is igen, mert a szerencsétlen vállalkozók helyett az állam ilyen-olyan formában fizeti a munkaerőt, mert önmagában nem tudná a legtöbb vállalkozó, csak ugye az ilyen minek vállalkozik, a hülye állam meg minek támogatja, na mindegy.

    A parlamentes részt én is tudom, hiába mondod, de attól még egyrészt nem kellene így lennie, másrészt nem kellene beletörődni és ezzel válaszolnék az utolsó előtti mondatodra is, hogy én mindenre lecserélném a fideszt, még egy majomra is, mert ha nagy hasznot még az sem hozz, legalább nem okoz akkora kárt sem és beéri pár banánnal a milliók helyett, sőt a majom egy gerinces állat, a politikus nem, mondjuk a jogászok nagy részét is ide lehetne sorolni.
    Amúgy nem tudom, hogy ti a progresszív adórendszert pontosan hogy képzelnétek el most, de szerintem én nem úgy mint ti, ugye a szó használata magában nem tartalmaz pontos adózási rendszert, úgy vélem ki lehetne alakítani egy normálisat, de erről nem fogok itt beszámolót tartani, mindenesetre az egykulcsos csak azért volt jó a zorbánnak, mert egyszerű mint az egyszer egy, az IQ-ja csak ennyit tudott kihozni, annál jobb amit te mondtál progresszív adórendszer alatt, vagyis ami régen volt, de úgy gondolom még mindig, hogy értelmesebben is meg lehetne csinálni, persze nem egy rakás hülyének kellene a parlamentben ülni ahhoz.
    Azt meg tudom, de a lényeget nem érted, számomra az a legnagyobb pofátlanság, hogy a "kapcsolatrendszerük" mellett van pofájuk ekkora fizetéseket felvenni, itt inkább elvekről van szó, egy ilyen országban nehéz lehet megérteni.

    Az életkoros részt megbeszéltük akkor.

    Na erről beszéltem, én másképp képzeltem el a progresszív adórendszert, külön fizetési szintenként, tehát ha 10 ezer forinttal többet keresel, akkor ne legyen annyival nagyobb az adó, mint ha nem keresnél semmivel sem többet, inkább mondjuk ha 200 ezer helyett két milliót keresel, akkor azt mondom ne 10, hanem mondjuk 20% legyen az adó, a kettő között van akkora szintkülönbség, hogy legyen értelme eltérésnek (már csak azért is, hogy úgymond több pénz menjen vissza a gazdaságba, na már nem az orbániba gondolom), ráadásul ekkorának, bár mint mondtam, itt a legnagyobb baj a fizetési rendszerrel van, ami gyakran aránytalan és igazságtalan.
    Amúgy nehogy azt hidd, hogy most nincs fekete munka, vagy éppen fekete kassza, annak ellenére hogy elbasztak egy csomó pénzt erre a kasszás rendszerre, meg van egy csomó ellenőrzés, ugyan úgy mennek a csalások, csak most mellé teljesen feleslegesen ki lett baszva egy csomó pénz egy "ellenőrző" rendszerre, aminek ilyen formában nem sok értelme van, de ez csomó fideszes "találmányra" igaz, amivel nem mellesleg megint csak az egyszerű állampolgárokat, illetve a vállalkozókat szopatják, a haveri körre nyilván más "szabályok" vonatkoznak, vagy visszakapják valamilyen támogatás formájában, mindegy is.

    Tudod az a baj, hogy megint nincs igazad, ez az ország nem volt mindig ilyen, csak a sok faszkalap tönkretette, ha megnézed, akkor a legtöbb ember az országban nem is rosszindulatú, mert ha az lenne, akkor egy kisebb csoport valószínűleg nem emelkedhetett volna így ki, sajnos a jóhiszemű embereket átverve kerültek oda az ilyen ganéjok ahova, na mindegy, csak úgy gondoltam leírom.
    Egyébként nem fogok miattuk agyvérzést kapni ne félj, nem ér annyit ez a félkegyelmű banda, sem a buta szavazótábora (már bocs, de sajnos igaz), pusztán attól még leírtam én is pár gondolatot, mint te is, vagy más is, bár már kicsit elkanyarodtunk a dologtól.
    Egyébként én nem vagyok az a fajta nagyon önző, csak magammal törődő ember, én kitartok a gerincem mellett, na meg ugye az is fontos, hogy nem szabad hagyni, hogy a szar a fejünkre nőjön, sajnos nem az az okos, aki enged, illetve menekül a saját jó reménye érdekében, hiába is van az a buta mondás.

    Az utolsó mondatod meg megint hülyeség, legalább is értelmes emberek között, nyilván más a helyzet ebben az országban, de valakire akkor is mindig lehet számítani, mint mondtam nem csak ganéj emberekkel van tele az ország, csak sajnos azok kerültek jó helyzetbe, de hát ha jó páran ilyen "csak magadra számíthatsz" típusú hibás mentalitással vannak, akkor nem is kell csodálkozni, hogy itt tartunk, ráadásul ez csak rosszabb lesz, van pár egész jó film erre a forgatókönyvre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák