Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #203 üzenetére

    Nagyobb frissítéseknél, amikor feldobja a 10 perces ablakot a Win7, akkor nem indítja újra egyből. Illetve van lehetőség 4 óráig elhalasztani. A Win8.1/10 esetén meg már eleve nincs ott, azoknál akár napokig is el lehet tolni. Valamint utóbbiaknál a képernyő közepére kirakja, hogy úja kell indítani, ami azért elég figyelemfelkeltő.

    Nyilván egy átlag user, aki egy ikont nem tud kitenni az asztalra, ez ezt kapásból vágja? És minden átlag user ismeri? Oh wait...

    Valamint én desktop rendszeren annyira nem ajnároznám a Docs-ot, volt hozzá szerencsén...akkor már inkább Office Online. Illetve, ha Windows alatt nem MSO kerül a gépre, akkor eleve az LO, amit jóval nagyobbra tartok az online megoldásoknál.

    Csak az a baj, hogy az MS jelen pillanatban is nem véletlenül épít még egy szerverfarmot Hollandiában pont az Office online miatt, amit meg nem desktopon fog a felvevő piac 80 %-a futtatni.

    Adatmentés meg a mai világban alap.

    Igen, csak a userek nem erre vannak nevelve pláne az átlaguserek nem, viszont bármennyire rühellem a cloud-ot, pont nekik segít azzal, hogy automatikusan nem kell ezzel foglalkozniuk.

    Egyre olcsóbbak az x TB-os belső / külső HDD-k, NAS megoldások stb. Fontos adatokról eleve készítünk biztonsági mentést, vagy akár az egész rendszert is lementhetjük. Windowsra is van egy rakás backup, backup-restore program.

    És megint ott tartunk, hogy az átlaguser nem ismeri, nem is akarja megtanulni, és nem is érdekli hogyan kell/lehet ezt. Tehát ez az átlaguser világban utópia amit leírtál. És ennek a helyét a felhő fogja átvenni. A mobile telefon piacon át is vette.

    Mindent 100%-osan nem feltétlenül fog meg egy külső AV sem, de azért egy komolyabb fertőzéshez sok esetben inkább user error kell...

    Nyilván a user sorról sorra fogja a ransomware docx-et forráskód szinten ellenőrizni, hogy megtudja, hogy ez most akkor vírus vagy nem Oh wait.... Hiszen az átlag user programozó rendszergazda security mérnök és még ki tudja micsoda? Ja nem....

    Persze, amikor sokan kikapcsolják az AV-t, UAC-ot, felteszik az okosított programot, meg ismeretlen e-mail mellékletet letöltenek és futtatnak, azzal sok mindent nem lehet kezdeni.

    Pláne ha ez egy AD alapú, központi vírus kergetővel megáldott helyen történik, akkor pedig gondolom a rendszergazda hibázott...

    Windows alatt a modern alkalmazások úgy tudom eleve sandboxban futnak,

    mire jött a válasz is a neve ransomware.

    Driveres problémák előfordulnak, de hogy állandó lenne Windows esetén, az azért túlzás. Több laptophoz eleve mellékelnek driver DVD-t, vagy minden driver letölthető a gyártó oldaláról. Azokat felpakoltam és nem volt semmi gondom.

    Ja és ezzel a ki a franc akar foglalkozni szerinted? Az átlaguser? Szerintem is az átlag user hazamegy elmegy a haverjához letöltik a drivereket 1 óra alatt. hazamegy felteszi a windowst, majd rájön, hogy ha a gyártó oldalán nem mindig vannak jó driverek visszamegy a haverhoz levadásszák a drivert, és szenvednek még 2 órát, hogy a windows fel legyen driverezve, vagy úgy hagyja aztán használja ha tudja. Na ja ezt mind az átlag user... Persze... Csipkerózsika álmában...

    A Win10 meg eleve lehúzza automatikusan mindet és szinte dolgom sincs vele, működik minden.

    Hát persze, pláne akkor ha a notebookban olyan bios firmware van, amire nem megy fel a Windows 10, mert nem tartalmazza a hdd/usb3.0 drivert a rendszer és már az első 5 sec alatt kékhalált dob. Ilyenkor csak az a megoldáa, hogy a gyári Windows-t teszed fel, vagy eléred vagy nem, aztán indul a szakszervizbe ahol van ilyen.. Na egy sima átlagusernél tartunk megint Oh wait... (Dell Vostro 5459, Dell Latitude 3000 stb...)

    És most jöhyet a szokásos microsoftos válasz te még ilyet nem láttál, nyilván akkor nincs is :(

    2016-ban példálózni. Az új laptopoknak meg már eleve Win8.1/10 támogatása van.

    Ja ha eleve nem megy fel a sima Windows cseszheted a támogatásod, semmire nem mész vele.... Mert eleve nem bírod feltenni, csak a gyárilag custizált verziót. Na ez nagyon szép amit leírtál, csak ilyen mese habbal... És persze az átlag user ha még menne is vele valamire a BIOS b@sztatásával kezdi fejből oh wait...

    Szép és jó az említett felhasználás, csak ezért nem mindenkinél ez a helyzet. Én szöveget, képet és egyebet biztos nem szerkesztenék tableten, eleve kényelmetlen.

    Ki állította, hogy midenkinél ez a helyzet, ugye Shadow kolléga linkjeit láttad? Na ott ezért egyértelmű, hogy milyen arányok vannak..

    Ja persze a userek 99,9 %-a biztos nem csinál ilyet, vagy majd vesz mindenki wifis nyomtatót, hogy menjen okosteleról is.

    KB 50 ismerősöm van akik jönnek néha ilyen olyan kéréssel, az ötvenből 3-nak van nyomtatója, na erről meg ennyit, a te egyszemélyes példádnál azt gondolnám ez egy szélesebb körű felmérés.

    Persze ők biztos más dimenzióban élnek, hogy az otthoni gépparkuk nem csupán mobilkütyükből áll. :D

    Hogy Ők milyen dimenzióban élnek azt Te tudod, de hogy Te egy másikban az látszik....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • cog777

    senior tag

    válasz King Unique #203 üzenetére

    Ahogy Hallador forumtars mondja. Az atlagfelhasznalo egyaltalan nem akar szgeppel foglalkozni. Csak azzal a par alkalmazassal es bongeszessel stb. Viruskereses mar ezen a tartomanyon kivul van. Lehet szep peldakat latni mennyire inkompetensek az emberek, lasd a dan peldat az egeszsegugyi cd-vel.

    "Nagyobb frissítéseknél, amikor feldobja a 10 perces ablakot a Win7, akkor nem indítja újra egyből."
    Ha eppen nem figyel vagy nincs ott mar jon a restart. Tudom mert ott voltam. Amikor eloszor szembesultem vele, epp beszelgettem egy ismerossel es csinaltunk egy fontos doksit es ment volna idopontra az onkormanyzathoz. Jo juzer szokas szerint nem mentette el eloszor. Minek, hiszen keszen lesz fel ora alatt. Aztan feljott az ablak de pont kattintgatas kozepette volt, siman leklikkelte. Aztan csak neztunk ahogy a Win ujraindul. Persze Word nem tudott semmit visszaallitani.

    Otthon mar amikor elojott direkt vegigfigyeltem a 10 percet, nem kattintottam sehova, gondoltam megnezem mi tortenik. Magatol ujraindult.

    "A Win8.1/10 esetén meg már eleve nincs ott, azoknál akár napokig is el lehet tolni."
    Persze, mar javitottak. De azert ez a szemlelet nem eppen juzer csalogato.

    "Valamint én desktop rendszeren annyira nem ajnároznám a Docs-ot, volt hozzá szerencsén...akkor már inkább Office Online."
    Ki mit preferal... en pl szeretem hogy a szotar tablazatomat amit a gepen is hasznalok, siman elo tudom szedni telefonon.

    "Adatmentés meg a mai világban alap. Egyre olcsóbbak az x TB-os belső / külső HDD-k, NAS megoldások stb."
    De pont ez a lenyeg. Felhovel nem kell ezekkel foglalkoznia a juzernek. Nem is ert hozza! Elobb lesz adatvesztese kulso HDD-vel mint felhovel.

    "Windowsra is van egy rakás backup, backup-restore program."
    Na, ez a baj. Szokasos MS hozzaallas. Allandoan cserelgetjuk a programokat. Win7-ben levo ugyanaz mint a 8-ban, es a 10-ben? Ugyanazt a formatumot hasznaljak? Mert bejott kozbe valami hulye File history is...

    "De normál használatnál csak úgy nem lesz vírusos a rendszer"
    Dehogynem. Kerestem ingyenes video to mp3 atalakitot. Talaltam (nem lopott es warez! normalis weblapja volt), feltelepitettem, "virusos" (malware) lett. Attol kezdve csak open source rulz Windowson is.

    Asszony nemregen YT videot nezett, bejott a szokasos reklam, skipre kattintott es abban a pillanatban telepult egy malware a gepre. Lattam az time stamp-jet a foldernak. Avast nem talalta el. De szerintem mindegy mert egyik sem 100 %-os.
    Pont ezert mondom mar evek ota, hogy mas biztonsagi szemlelet kell.

    "De ennyi erővel ott a droid + mobil fronton a magas részesedése —► áruháza tele van fertőzött appokkal"
    Hat ja, kugli sajnos sok mindent bealldozott anno biztonsag teren csak hogy terjedjen a rendszere.. mostani Androidok mar telepites utani jog atallitasat is lehetove teszi, sajnos frissitesi mechanizmus sem 100-as, a regebbi modellek nehezen kapjak meg a frissiteseket. Illetve jobb is lehetne a appstore szurese. Ha android, akkor csak nexus.
    iOS-en az appstore rendesen van szurve, jonnek a frissitesek.

    "Windows alatt a modern alkalmazások úgy tudom eleve sandboxban futnak, elzárva a rendszertől, szóval normál esetben egy áruházas app telepítés nem nagyon fogja megfektetni a rendszert."
    Nem mondtam hogy ez rossz ,sot, de jelen pillanatban jelentektelen a reszesedese a modern appoknak.
    Hogy hol tart az Android es iOS: a "Setalo utcan" levo barnak, pizzazonak stb van iOS es Android alkalmazasa, siman lehet elore rendelni a kajat. Az altalanos iskolanak is, ott kaphatod az ertesiteseket, leveleket a gyerekkel kapcsolatban.
    Windows modern appok sehol nincsenek.

    "Win10 meg eleve lehúzza automatikusan mindet .."
    Jah, juzerek meg panaszkodnak hogy most eppen melyik drivert vagta haza.

    "Én szöveget, képet és egyebet biztos nem szerkesztenék tableten"
    Pedig egyszeru erre vannak optimalizalva. Szokas kerdese. Szoveget is gyorsan lehet irni billentyuzettel amit a fedolapban van. Az alkalmazasok tudasa elenyeszo a desktopos tarsaikhoz kepest de a sima juzernek eleg.

    "majd vesz mindenki wifis nyomtatót,"
    Ezt a reszt nem ertem. A legolcsobb nyomtatok is wifisek mar. Bar nem iOS kompatibilis. Legkozelebb en mar olyat fogok venni ami kompatibilis.

    "A minap ismerősök akartak ketyerét venni, aztán (poénból) bedobtuk, hogy vegyetek tabletet, az most a menő. Erre jött a válasz, hogy azt meg minek, mit lehet azokon csinálni, jobbára csak netezni valók... "
    Oke. Eddig az atlag egyszeru emberrol beszeltunk akik nem kockulnak a gep elott hanem csak hasznalnak par alklamazast, neteznek stb. Ok vannak tobbsegben. Az ismeroseid is ilyenek? (Nem hiszem mert ok mar azt ecsetelnek hogy nem ertenek hozza, segits, milyen az uj Win10, hogy kell kezelni stb).

    HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

Új hozzászólás Aktív témák