Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Megoldás: Windows 10 csak akkor ha nagyon kell pl: MS Office speckó VPN stb. (Mint virtuális gép) Minden másra ott vannak a nem fizetős alternatívák.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz idegen lény #12 üzenetére

    Mert feltétlenül csak játék létezik a világon, és a felhasználók 99,9% játszik, és ugye ez vonatkozik a CAD-re is, bizony ezek ma már kb 1 -3 % alatt vannak, a felhasználók 90 % feletti részének nem hogy Linux-ra, Windows-ra hanem egy alap oprendszer pl: ChromeOS, Android, IOS is bőven elég. Nem a 2000-es években vagyunk (Mondjuk Magyarországon még 1990 előtt sokmindenben)

    Például az aki játszani akar sokkal jobban jár egy konzollal, ja hogy Magyarországon torrent sanyika ingyen felhúz a vasra egy komplett konzolt, office-al, meg cad-el, meg photoshop-al, ami amúgy legalább kb fél milla lenne szoftverben, na ja azt nem számoltam bele bocs :U

    (#13) woland_y2k

    Az hogy a microsoft bebújt a T mögé Németországban (Európában) hogy "elkerülje" a felelősségre vonást, meg az adatok "kisdatását" (na ezt bizonyítsd be, hogy nem adja ki az adatokat harmadik félnek), meg épít ilyen olyan centereket számomra se nem több és kevesebb, mint eddig. Ettől nem lesz bizalomgerjesztőbb, persze igaz ez a google, amazon, apple-re is szóval....

    És ezen még az sem segít, hogy éppen ilyen olyan pert "nyert" az amerikai állam ellen...

    Valahogy a PRISM óta nem hiszem el amit mondanak. Persze ez az én bajom...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz anulu #22 üzenetére

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz -KP- #53 üzenetére

    Ezzel az a baj, hogy a fiatalabb korosztály-t már nem Windows-ra nevelik, erre a legjobb példa a pokemon go. Kb soha nem játszottak soha ennyien egy pc-s játékkal ennyi idő alatt. Az, hogy van 2 - 5 játék amihez kell a pc, még a másik 2000-hez meg nem kell.

    Én nem játszom, és gyanítom nem én vagyok ezzel egyedül, egy VM bőven sok, amikor kell. Nem gondolom, hogy aki Windows-t használ automatikusan játszik is. A megszokás egy dolog, de ha eleve nem is Windows-ra nevelik az embereket, akkor a Windows nagyon kikerülhető (Usa, Brazil, Spanyol oktatás és a ChromeOS esete), a Linux is, és más vastag operációs rendszer is. Persze szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz -KP- #60 üzenetére

    Kb CAD-et is pont annyian futtathatnak az átlag emberek közül ja minden 15 000-edik kb.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz -KP- #71 üzenetére

    :D

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Воланд #83 üzenetére

    Na ja már mintha arra gondolsz, hogy a microsoft elvesztené a bevételeinek a 15 %-át akkor igen...

    [link]

    Illetve a legújabb húzása véletlenül sem arra utal, hogy nem lenne nagy probléma, az éppen bevezetni készül a havi licence konstrukciót, ami szerintem is nagyon jó ötlet, mert ez a userek nyernek vele. De mégis a Microsoft is jól jár így, a kecske is jól lakik a káposzta is megmarad...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz domos #122 üzenetére

    Én meg azt, hogy ilyet meg senki sem mondott, csak már a hitvita olyan szinten áll, hogy semmi más nem jut sem neked, meg sem senkinek ez eszébe, mikor ez a téma.

    Mert ma Linux sem kell az átlag usernek.. Otthonra meg pláne nem.

    az viszont mindig kimegy a fejükből, hogy egy átlag user nem tud olyan operációs rendszer kezelni, ahol nincs az általa használt programokhoz setup.exe, tanulni pedig nem akar. :U

    Hatalmas tévedés, az átlag user azt sem tudja mi az az exe, így az átlag usernek mindegy, hogy windows-t Linuxot, vagy ChromeOS-t vagy IOS-t, vagy OSX-et adsz a keze alá először, egy átlag user max ikonokat fog látni bármelyik rendszeren is.

    Ha van kedve évek alatt eljutni teljesen mindegy milyen operációs rendszeren, hogy megnézze hogyan tudja az ikon-t elővarázsolni, vagy hogyan tud telepíteni akkor OK. De jelen pillanatban az Átlag usernek a mobil rendszerek a legkényelmesebbek, ahol csak rákattint, hogy install, majd a megnyitra és ennyi.

    Aki eljutott az exe-ig, és, hogy annak mi a funkciója nem magyar átlaguser.... szvsz.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz domos #132 üzenetére

    Mint ahogyan a Windows-on sem a deb, vagy az RPM futtatása sem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz nuke7 #140 üzenetére

    Elhiszem neked, én nem játszom ezért teljesen elfogadom, amit mondasz, vagy mondtok.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #161 üzenetére

    Na ja azért használ az USA Brazil stb oktatás már ChromeOSt mert semmire nem jó, az, hogy Európában nem elterjedt egy dolog, de nem kellene általánosítani, a szűklátókörűség ami jellemző otthon a nagyvilágban nem az, az pedig, hogy egyesek csak Windows-al tudnak megoldani mindent utána meg itt ott megjelennek, hogy mekkora Linux felhasználók is egy dolog, állítólag az azure szárnyal, (megint csak egyesek szerint ugye), na most ott az a fránya O365, akkor minek a Windows/Linux stb.... Csak kérdezem egy átlagusernek, a hüye usákok meg ezt nyomják a szerencsétlenek nem kérdeztek meg téged, pedig.... :D

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #184 üzenetére

    Illetve én fentebb eleve mobilkütyü = okosteló + tablet duóra céloztam,

    Na ja kevés a gondolatolvasó, én sem vagyok az, így hogy mire célozgatsz utólag sem derül ki, nálad a globális kb Magyarországot jelenti nálad na az sokminden de nem globális, na ki mondott olyat, hogy csak win és osx, vagy csak chromeos? Nálam a 60 % elég sok, mennyi tanterem lehet usában? Na ennek a 51 - 60 %-a nem osx meg windows....

    Meg azért globális szinten utóbbira alapozva továbbra sem lehet általánosítani,

    Nem hát mert mobilból sokkal kevesebbet adnak el mint pc-ből nem? Ja nem mert kb 10*er annyit, na mindegy. Ja és globális szinten...

    hogy mindenhol felesleges és nem alkalmazott már a normál desktop OS + gép felállás...

    Mindenholt ki emlegetett rajtad kívül? Vagy valahol írtam ilyet mesélj már megint kezdesz elmenni valahova, ami a saját világod, de ilyet senki nem állított megint rajtad kívül, az önigazolás, nem a világ igazsága ne felejtsd el, csak a Te véleményed... Mást ne keverj bele...

    Magyarország:

    Beszivárog a tablet az iskolába

    1200 tabletet oszt szét 20 iskolában a Vodafone

    Palkovics László: Rövidebb lehet a nyári szünet, tankönyv helyett tablet jön

    Már otthon is ébredeznek...

    Google Chromebook Now Owns Over 50 Percent Of Educational Tech Market Share In US

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #189 üzenetére

    OK, csak ugye vegyél hozzá külső monitort, egeret, billentyűzetet, dokkolót, átalakítót stb., hogy normálisan lehessen használni. Viszont, ha már valaki megveszi ezeket, akkor ennyi erővel hozzácsaphatna egy barbone / mini PC-t értelmesebb hardverrel, normálisabb oprendszerrel, jóval nagyobb háttértárral stb.

    A Microsoft bevételeinek kb 15 %-át adja a Windows mint operációs rendszer (Itt a kliens oldalról van szó), aminek a jó nagy %-át a nagyvállalatok adják. A microsoft az O365-el, és az Outlook.com-al pont nem ezt csinálja, ezek szerint a Microsoft sem osztja a véleményed hosszútávon.

    Értem én, hogy de jó (lenne) mindent egy eszközzel használni, csak ez még nem igazán kiforrott és inkább a jövőben lehet nagyobb létjogosultsága.

    Magyarországon és Európa keleti felében igen.

    A Win8.x/10-ben attól, hogy vannak csempék, még desktopon is ugyanolyan jól használhatók, illetve alapból az a működés az elsődleges.

    Erre a Windows 10 a legjobb példa ami ahol a Steve Ballmer féle szerinted nagyszerű agymenést úgy sikálta el a Microsoft, hogy Ballmerről meg az agyament skizofrén csempékről senki nem akar hallani még a Microsoftnál sem szerintem is Ők is a vastag operációs rendszerekkel gondolják a jövőt, ja várj nem hallottam hogy az Azure-t, meg az O365-öt épp felszámolnák. Akkor mégsem. Ha már a Microsoftnak nem jött össze az ami a google-nek, vagy az apple-nek nem azt jelenti, hogy az emberek azzal akarnak szívni, hogy a Windows mikor fogja megszívatni Őket hol frissítésekkel, hol azzal, hogy vírusos lesz stb.

    A 10-es sem tablet módban települ egy normál laptopra. Valamint nem lehet pl. egy droiddal egy lapon említeni őket.

    Megint nem vetted figyelembe azt az apró tényt, hogy pontosan azért szorul ki a vastag operációs rendszer a az oktatásból, mert drága, és nem akarják kifizetni a Microsoft számára az "adót", megint ellentmond annak amit állítasz, hogy az O365 nagyon megy, a vastag Office meg nem a konzumer piacon hódít hanem vállalati szinten.

    Nyilván az volt az MS célja vele, hogy növeljék ezzel mobil fronton is az eszközeik iránti érdeklődést. Az már más dolog, hogy összejött-e, vagy sem.

    Összejött csak nem Windows vastag operációs rendszerrel, hanem Androiddal, ugye azért még arra talán emlékszel, hogy előbb jött ki a kliens androidra, meg ios-re, mint a saját rendszerükre. Szerintem Ők is érzik, ami próbálok mondani, nem a vastag Windows-ban a jövő...

    Nekem bőven megfelel a jelenlegi állapot.

    Nyilván ha neked megfelel akkor ez rendben van, úgy tűnik A microsoft hazájában egyre kevésbé.

    Akiknek ez nagyon csípi a szemét évek óta, azok próbálják rendre mindenféle dologra hivatkozva megmagyarázni az ellenkezőjét.

    :DDD Hát szerintem meg a sok idióta nem a Te példád veszi figyelembe. PL az USA oktatási rendszere. Kicsit kezd ez nárcisztikus lenni, most mondjam azt, hogy sokak szerint meg nem. Például akik nem akarnak 4 - 500 $-árt kifizetni, ha 2 - 300-ból is megúszhatják? Ezek a barmok megmagyarázzák, hogy nem neked van igazad mikor igen... :U

    Csak az e helyzet, hogy a gyakorlatban nem akar olyan mértékben megvalósulni.

    Nem hát az O365, meg az outlook.com, meg a google docs, gmail csak egy vízió, ja várj az eladott Telefonoknak a 90 %-a ezt használja... hmmm már meg is valósult.

    A legújabb, ez a mobil cuccos téma sem. Ettől még nem fog most és a közeljövőben sem eltűnni se a desktop Windows, se a desktop gépek, bármennyire is ezt szeretnék egyesek.

    Rajtad kívül ki állított ilyet? Te valamilyen más dimenzióban lehetsz senki nem mondott olyat, hogy el fog tűnni, de csökken a részesedése ez meg akkor is tény, ha szerinted, meg a világodban nem így van. Ezeket honnan veszed, ki írt ilyet? Hol olvastad? Nem nagyon értem miért és főleg kinek válaszolsz ilyeneket senki nem állította hogy el fog tűnni...

    Az, hogy a távolabbi jövőben mi lesz x év múlva, az meg még kicsit bizonytalan. Szóval jelenleg nem én küszködök... :N

    Na ja mennyi Windows-os pc, és mennyi nem vastag operációs rendszeres számítógépet/telefont/tabletet/2in1 pc-t adnak el? Ha szerinted több PC-t, mert ezzel ezt mondtad, akkor valami nagy baj van nálad, vagy 2000-ben élsz...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #194 üzenetére

    Azt hiszem most kell azt mondani, hogy igazad van... (a graphisoft park megint aktív... :D )

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #197 üzenetére

    Szívesen.... :N

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz cog777 #200 üzenetére

    Pontosan erről van szó, pontosan ezért szoktatják le már a fejlettebb országokban a Windows-ról le a tanulókat, és a felhasználókat. +1

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #203 üzenetére

    Nagyobb frissítéseknél, amikor feldobja a 10 perces ablakot a Win7, akkor nem indítja újra egyből. Illetve van lehetőség 4 óráig elhalasztani. A Win8.1/10 esetén meg már eleve nincs ott, azoknál akár napokig is el lehet tolni. Valamint utóbbiaknál a képernyő közepére kirakja, hogy úja kell indítani, ami azért elég figyelemfelkeltő.

    Nyilván egy átlag user, aki egy ikont nem tud kitenni az asztalra, ez ezt kapásból vágja? És minden átlag user ismeri? Oh wait...

    Valamint én desktop rendszeren annyira nem ajnároznám a Docs-ot, volt hozzá szerencsén...akkor már inkább Office Online. Illetve, ha Windows alatt nem MSO kerül a gépre, akkor eleve az LO, amit jóval nagyobbra tartok az online megoldásoknál.

    Csak az a baj, hogy az MS jelen pillanatban is nem véletlenül épít még egy szerverfarmot Hollandiában pont az Office online miatt, amit meg nem desktopon fog a felvevő piac 80 %-a futtatni.

    Adatmentés meg a mai világban alap.

    Igen, csak a userek nem erre vannak nevelve pláne az átlaguserek nem, viszont bármennyire rühellem a cloud-ot, pont nekik segít azzal, hogy automatikusan nem kell ezzel foglalkozniuk.

    Egyre olcsóbbak az x TB-os belső / külső HDD-k, NAS megoldások stb. Fontos adatokról eleve készítünk biztonsági mentést, vagy akár az egész rendszert is lementhetjük. Windowsra is van egy rakás backup, backup-restore program.

    És megint ott tartunk, hogy az átlaguser nem ismeri, nem is akarja megtanulni, és nem is érdekli hogyan kell/lehet ezt. Tehát ez az átlaguser világban utópia amit leírtál. És ennek a helyét a felhő fogja átvenni. A mobile telefon piacon át is vette.

    Mindent 100%-osan nem feltétlenül fog meg egy külső AV sem, de azért egy komolyabb fertőzéshez sok esetben inkább user error kell...

    Nyilván a user sorról sorra fogja a ransomware docx-et forráskód szinten ellenőrizni, hogy megtudja, hogy ez most akkor vírus vagy nem Oh wait.... Hiszen az átlag user programozó rendszergazda security mérnök és még ki tudja micsoda? Ja nem....

    Persze, amikor sokan kikapcsolják az AV-t, UAC-ot, felteszik az okosított programot, meg ismeretlen e-mail mellékletet letöltenek és futtatnak, azzal sok mindent nem lehet kezdeni.

    Pláne ha ez egy AD alapú, központi vírus kergetővel megáldott helyen történik, akkor pedig gondolom a rendszergazda hibázott...

    Windows alatt a modern alkalmazások úgy tudom eleve sandboxban futnak,

    mire jött a válasz is a neve ransomware.

    Driveres problémák előfordulnak, de hogy állandó lenne Windows esetén, az azért túlzás. Több laptophoz eleve mellékelnek driver DVD-t, vagy minden driver letölthető a gyártó oldaláról. Azokat felpakoltam és nem volt semmi gondom.

    Ja és ezzel a ki a franc akar foglalkozni szerinted? Az átlaguser? Szerintem is az átlag user hazamegy elmegy a haverjához letöltik a drivereket 1 óra alatt. hazamegy felteszi a windowst, majd rájön, hogy ha a gyártó oldalán nem mindig vannak jó driverek visszamegy a haverhoz levadásszák a drivert, és szenvednek még 2 órát, hogy a windows fel legyen driverezve, vagy úgy hagyja aztán használja ha tudja. Na ja ezt mind az átlag user... Persze... Csipkerózsika álmában...

    A Win10 meg eleve lehúzza automatikusan mindet és szinte dolgom sincs vele, működik minden.

    Hát persze, pláne akkor ha a notebookban olyan bios firmware van, amire nem megy fel a Windows 10, mert nem tartalmazza a hdd/usb3.0 drivert a rendszer és már az első 5 sec alatt kékhalált dob. Ilyenkor csak az a megoldáa, hogy a gyári Windows-t teszed fel, vagy eléred vagy nem, aztán indul a szakszervizbe ahol van ilyen.. Na egy sima átlagusernél tartunk megint Oh wait... (Dell Vostro 5459, Dell Latitude 3000 stb...)

    És most jöhyet a szokásos microsoftos válasz te még ilyet nem láttál, nyilván akkor nincs is :(

    2016-ban példálózni. Az új laptopoknak meg már eleve Win8.1/10 támogatása van.

    Ja ha eleve nem megy fel a sima Windows cseszheted a támogatásod, semmire nem mész vele.... Mert eleve nem bírod feltenni, csak a gyárilag custizált verziót. Na ez nagyon szép amit leírtál, csak ilyen mese habbal... És persze az átlag user ha még menne is vele valamire a BIOS b@sztatásával kezdi fejből oh wait...

    Szép és jó az említett felhasználás, csak ezért nem mindenkinél ez a helyzet. Én szöveget, képet és egyebet biztos nem szerkesztenék tableten, eleve kényelmetlen.

    Ki állította, hogy midenkinél ez a helyzet, ugye Shadow kolléga linkjeit láttad? Na ott ezért egyértelmű, hogy milyen arányok vannak..

    Ja persze a userek 99,9 %-a biztos nem csinál ilyet, vagy majd vesz mindenki wifis nyomtatót, hogy menjen okosteleról is.

    KB 50 ismerősöm van akik jönnek néha ilyen olyan kéréssel, az ötvenből 3-nak van nyomtatója, na erről meg ennyit, a te egyszemélyes példádnál azt gondolnám ez egy szélesebb körű felmérés.

    Persze ők biztos más dimenzióban élnek, hogy az otthoni gépparkuk nem csupán mobilkütyükből áll. :D

    Hogy Ők milyen dimenzióban élnek azt Te tudod, de hogy Te egy másikban az látszik....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #211 üzenetére

    De az átlag user nyilván az USB kábelt sem tudja bedugni a portba, mert ugye az is milyen bonyolult, nem akarja megtanulni a használatát., júj...

    Eléggé el lehetsz varázsolva, ha így gondolod juj... Senki nem tud egy tabletre USB-t dugni vagy egy PC-re? Ha ez a te véleményed. Ne keverj bele mást.

    Ja, majd akinek nincs x 10/100 Mbit/s net, majd mindent a felhőbe tol fel, majd megy oda több 100 GB letöltött cucc.

    Hiszen mindenki ennyi cuccal dolgozik? lol

    mindenki fix, ha bekapja Windowson a zsaroló vírust, biztos...

    Ha microsoftnak van a ransomware ellen védelme miért nem adják ki amúgy melyik av ad akár 50 %-os védelmet ellene?

    Driverek, ja mikor eleve előtelepítettem veszi a gépet, ott aztán sokat kell vele foglalkoznia.

    Csak ilyen gép van ezek szerint? Ezzel ezt mondtad, tényleg?

    A WIn10 meg magától megtalál és felpakol mindent. De sokaknak akad ismerőse, aki Windowshoz ért és, ha muszáj, akkor feltelepíti, beállítja helyette a rendszert.

    pl Te?

    És nyilván senki nem tud Win10-et telepíteni a laptopjára, jujj...nem is értem, hogy itt a fórumon sokaknak, meg nekem vajon hogyan sikerült...?

    Senki nem tud Win 10-et telepíteni a notebookjára? Megint eléggé el vagy varázsolva ha ezt így gondolod, össze vissza hadoválsz, logikátlanul. Ne terjessz ilyeneket, mert még nem vesznek komolyan...

    És olyan statisztikát nem láttam, hogy manapság a userek többségénél otthon csak és kizárólag mobilkütyükből áll a géppark és azok elegendőek mindenkinek minden feladatra.

    Ha szerinted ez így van akkor megint valami nem stimmel nálad, ilyeneket ne hirdessél már, mert most már komolytalan amit írsz. Én sem de rajtad kívül ilyen badarságot senki nem vetett fel.

    Szevasz, , sok sikert a Microsoft marketing gépezete, a graphosoft parkban megint szárnyal....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #228 üzenetére

    Azért nem érdemes ezt ragozni, mert még a mondatok értelmezése is helyenként gondot okoz,

    Igen azt észrevettük, hogy a válaszaid nem arról szólnak, amit többen felvetettek. Ez nem az én gondom szerintem.

    Pont jó példa erre már a legelső USB-s dolog, vagy akár a notebookos is.

    Igen amit felvetettél, majd visszakérdeztem, és a válasz személyeskedés, az értelmezési probléma egyértelmű, de megint miért keversz ebbe bele másokat?

    Mintha előbbinél én ténylegesen úgy gondolnám és nem lennék tisztában vele, hogy tudnak és még véletlenül sem esik le az előzmények és szövegkörnyezet alapján...

    Én csak kérdeztem, de válasz nincs csak kijelentés, ezzel mit kezdjek?

    Meg megint ugye megmagyarázunk mindent, mert jobban tudjuk, hogy pl. ki mennyi adatot tárol, nyilván a belső / külső HDD-k sem népszerűk manapság, azokat is csak viccből veszik egyre többen?

    Erről nem mutattál semmilyen statisztikát...

    Zsarólóvírusokról meg talán mintha statisztika lenne, hogy minden Windowsos gépet már kiütött..

    Tényleg minden gépen ott van? Ezt megint te mondtad nem én.

    Nem hiszem, illetve sok esetben user error kell hozzá, pl. ismeretlen email melléklet letöltése és futtatása. Utóbbit meg egy jobb AV eleve szűri és lehet nem is engedi. De ott a 0-day védelem, rollback, sandbox, védett böngésző + egyéb toolok.

    Tehát a userek ne használjanak e-mail-t? Vagy ha pl egy bank küldi ne nyissák meg mert a Microsoft ugye előbb megírtad hogy van ellene védelem, akkor miért nem adják ki? Vagy?

    Igen, pl. én. :D De általában mindenkinek akad a közvetlen környezetében olyan, aki tud benne valamennyire segíteni. Ellenben más OS esetén már nem feltétlenül.

    Tényleg a ransomware esetén tudnak segíteni? Hogyan?

    Amúgy az meg kicsit nonszensz, hogy világosan látszik egy-egy gondolatnál + az előzmények alapján, hogy mire célozgat és hogyan is érti igazából az illető.

    Eddig ez nem jött le, mert nem a válaszaid nem arról szóltak amit felvetettek mások, hanem teljesen kisarkított, logikátlan, önigazolásról.

    Majd mikor valaki ezt konkrétan leírja, akkor azzal esik neki, hogy ilyenről abszolút nem is volt szó, ő ezt egyáltalán nem is állította, de még csak nem is célzott rá stb.

    Hát igen nem is kaptam semmilyen választ arra amit kérdeztem pont ez az... Csak a fenti két mondatot, ami aztán nem válasz, és gyanítom amiket most kérdeztem arra sem fogok választ kapni.

    Ezekhez megint társulnak a fentebb említett értelmezési problémák.

    Bizony nem, mert ha ilyen problémáid vannak, akkor az nem jön ki jól egy fórumon.

    Na ezért nem érdemes az ilyenekkel vitatkozni... :N

    Szerintem is így van, ha nem tudsz válaszolni arra amikor visszakérdeznek abból amit te írtál le, akkor az ne másra hárítsd.

    és lehet másokat téríteni, hátha lesz valami eredménye is végre, esetleg nagyobb fizut adnak érte, netán más téren is érdemi változást hoz...

    Nekem nem, de láthatóan van akinél kifejezetten ez a cél...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #231 üzenetére

    Ki az ms hater? Én nem, csak felvetettem valamit, az, hogy nálad mindenki ms hater, aki nem bólogat arról én nem tehetek.

    Nem az a baj, hogy leírsz dolgokat, hanem ezt úgy teszed, hogy nem létezik más csak az ms. Kb erre próbálja felhívni a figyelmed, pár kolléga velem együtt, hogy ez már nem a 90-es évek.

    Ha ezt nem érted meg, akkor ezzel most mit kellene kezdeni.

    (#232) bambano

    egyébként azt látom, hogy a feketeöves ms fanok nem tudják kiheverni, hogy az ms elindult lefelé.

    +1

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #238 üzenetére

    Ez erősen bla-bla kategória megint. Valahogy azt érzem nincsenek valós érveid, csak megint be akarod bizonyítani, miért jó az, hogy valaki szándéka ellenére el akarjon költeni több 10 000 Ft-ot. Mert a Microsoft jó. Szóval ez valahogy nagyon nem áll össze megint...
    Igen pont ez az ami miatt semmilyen szinten nem lehet védekezni nagy hatásfokkal ez ellen. Ez ugyan mindenhol előfordul, mindegy Windows, vagy Linux. Csak éppen az MS pénzt is kér ezért ami pedig az MS-re épül az is pénzt kér a védelemért, nagy üzlet az ingyenes operációs rendszerk világában (ChromeOS, OSX, IOS, Android, Linux.) És még még mindig nem érted miért van az, hogy a Windows mint operációs rendszer piaci részesedése csökken, az otthonokban?

    (#239) sh4d0w

    +1 Ajjaj épp ész érvek (tények)! Veszélyes vizekre eveztél...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #243 üzenetére

    Ja, szóval innen fúj a szél... :D

    Honnan? Sikeres? Az csak az a baj, hogy android/ios 7* sikeresebb van ilyen... :)

    Meg ugye éppen most ingyenes a frissítés és azzal van tele minden.

    Tehát akkor ha valakinek nem legális a Windows-a, és frissít Windows 10-re legális lesz, és Július 29 után is ingyenes lesz? Tényleg? Ez megint bla-bla lesz...

    A mobil "only" dolgot - ami max. a jövő - nem én erőltettem.

    Ja csak 7* annyi fogy ma mint Desktop, a jövő?

    Mert mondjuk pl. normális szoftveres / hardveres támogatottság kell, illetve kb. azt használják majdnem mindenhol desktopon. Ja és nem, nem fogok mobil kütyün dolgozni, tervezni stb. Továbbá a valós helyzet önmagáért beszél, elég tényszerű, amivel nem nagyon lehet mit kezdeni, bármennyire is nehezére esik egyeseknek évek óta megemészteni...

    Ja ja mindenki tervez, azért fogy 7 - 8* annyi mobil OS-es kütyü mi!?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #247 üzenetére

    Ki mondta, hogy legális lesz? Viszont ahogyan otthon sokaknak jóformán eddig sem kellett fizetnie érte és megoldották máshogy, úgy ezután is vsz meg fogják. Illetve ettől még ezen a területen ugyanúgy használni fogják magas arányban.

    Na ja akkor ez az állítás amit megint valótlanul állítottál, ebben a fórumban már legalább 2* is előfordult, hogy valótlant állítottál:

    [link]

    Meg ugye éppen most ingyenes a frissítés és azzal van tele minden.

    Ez egy hatalmas kamu megint ha jól értem, mert semmilyen ingyenességről szó sincs... Mert ez akkor igaz, ha már van egy legális Windows-od. Ami pénzbe került, tehát nem ingyen van/volt..

    Egy hét múlva fizetős lesz a Windows 10

    Ja meg megint az átlag usernek nem kell otthonra semmilyen program, szinte semmit nem csinálnak a gépen bla-bla-bla szöveg...

    Tehát azt állítod, hogy az androidon/IOS-en nem futnak olyan programok, amik egy átlag user számára megfelelőek a mindennapi felhasználásra? ...
    És egyben azt is, hogy csak a WIndows-on futó programok, azok amik alkalmasak egy átlagfelhasználónak.

    Ez érdekes...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #262 üzenetére

    Ami meg még korántsem jellemző...sőt, gondolom nálad sem + még vsz ez a hsz-ed, meg talán a többi sem mobilkütyün íródott.

    A legtöbb egy Linux telepítésű tabletről születik... Szóval de. És egy sima bt-os billentyűzetről. Szóval nem jó gondolod.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #262 üzenetére

    Nem tartott sokáig az ingyenesség....

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák