Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • idegen lény

    őstag

    válasz hallador #1 üzenetére

    Ja, például játékra Linux? :U

    Azért látom magam előtt azt a kirobbanó örömöt, ahogy Billék fogadták a barackot a buksijukra. Hát persze, hogy ők is ezt akarták elejitől fogva, csak eddig ezek a dolgok valahogy mindig elkerülték a figyelmüket. Még szerencse, hogy a kákán is csomót kereső franciák észrevették ezeket az apróságokat, és fölnyitották rájuk az amcsik szemét, akiknek a fogyasztói társadalomba való integrálódása már réges-rég végbement. Ellenben a franciák még megragadtak ilyen láposan mocsáros, atavisztikus szabadságeszmények guzsalyának fojtogató szorításában, és sehogy sem értik meg a mindenre nyitott, felvilágosult american beautyt, ahol már azt sértésnek veszik, ha valaki becsukja magára az ajtót. Akkor az ablakokat minek is csuknák be? :U De mivel Franciahon nagy piac, azért a francia ablakokat majd becsukják.

    AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

  • anulu

    félisten

    válasz hallador #14 üzenetére

    bocsi, de megkérnélek, hogy először nézz utána ennek a T-s dolognak, mert kanyarban sincs a történet ahhoz képest, amit írtál.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • Pete55555

    addikt

    válasz hallador #14 üzenetére

    Például az aki játszani akar sokkal jobban jár egy konzollal,....

    wow, wot, lol....végül is csak pár10millióan játszanak ilyenekkel. De biztos ők is jobban járnak konzollal...

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz hallador #55 üzenetére

    Ja, eza P go agyrém, reggel hallgatom a híreket, abban is ez megy több alkalommal pár napja! Anno egy rádió/tv/hírlistás hír nem volt a starcraft-ról vagy egyéb hasonló jó játékról.

    A mobilfüggőségre alapoznak, és sajnos jó az alap:(

    #56: bizonyos elővigyázatosságok mellett én ezt teszem:R

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • -KP-

    addikt

    válasz hallador #55 üzenetére

    nem 2-5 játék van, hanem sok. de mindegy is. magad mondtad ki, te nem játszol. kb annyira érdekelhet az egész, mint engem az, hogy fut-e a CAD linuxon.

  • nuke7

    veterán

    válasz hallador #14 üzenetére

    Sajnos nagyon nem jársz jobban konzollal :(
    Több kb 4 éve van Xbox-om, es van hozza 20-30 jatekom, de csak a lokális multik miatt játszom vele...
    Egyszerűen kenyelmetlenebb. Évente egy kezemen meg tudom számolni hányszor játszom vele.

    https://youtube.com/user/nuke7

  • MrCsiT

    addikt

    válasz hallador #14 üzenetére

    "aki játszani akar sokkal jobban jár egy konzollal" - majd ezt én eldöntöm, hogy akarok-e konzolt. 150e-ért nem akarok, és 15e-ért sem 1-1 programot rá. PC-re "kicsit" olcsóbbak a játékok, plusz minél újabb konzol, annál drágább rá minden, ha legális akarsz maradni.
    Abban igazad van, hogy a PC-s világ is költségekkel jár - pl. op. rendszer, hogy máshol ne kezdjük - de sokkal multifunkciósabb eszköz, még akkor is, ha dedikált VGA-val és egy monitorral játékgépként teljesen jó.

    Nagyon érdekelne, hogy hogyan játszanál hatékonyan konzolon pl. online Diablo III-at például, hogy csak egyet említsek.

    on: ideje volt, hogy valaki elővegye az MS-t. Több fronton is ignorálták sok esetben a felhasználói kéréseket és tettek olyan ígéreteket, amiket nem tartottak be (pl. Windows Phone - ugyanaz a Windows élmény.. aha.. hát nagyon nem.). A Win 10-nél az automata frissítések működtetése is megérne egy misét, és még "pár" probléma van vele, ez jól látszik a Win10 topic hozzászólásszámából.

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • domos

    senior tag

    válasz hallador #135 üzenetére

    Ezt komolyan gondolod? Szerinted ez melyik Windows usert zavarja? Szvsz senkit. :U

    If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #167 üzenetére

    Ja és amcsiknál talán ez 99%-ot tesz ki és nincs OS X & Windows? De van: [link], [link]. Illetve én fentebb eleve mobilkütyü = okosteló + tablet duóra céloztam, egy Chromebook meg végül is egy rendes laptop. Meg azért globális szinten utóbbira alapozva továbbra sem lehet általánosítani, hogy mindenhol felesleges és nem alkalmazott már a normál desktop OS + gép felállás...

    (#168): hát én nem úgy vettem észre, hogy a desktop Windowst kukázni akarnák...az, hogy képviseltetik magukat a mobilpiacon is, az egy dolog és mondhatni normális.
    Szép és jó a cikk, de a képen is pont látszik, hogy pl. egy okosteló is csak akkor lehet ~ alkalmas munkaeszköznek, hogy ha külső billentyűzet + egér, külső kijelző stb. Anélkül egy hulladék ilyen célra... Illetve ez netán általános, jövő hónaptól, jövő évtől már minden cégnél, minden munkahelyen ilyenek lesznek globális szinten?? Mert szerintem nem, szóval nem kéne idejekorán erőltetni ezt a dolgot, azzal a hátsó szándékkal, hogy ezért felesleges a PC, laptop + Windows...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #186 üzenetére

    Hát, ha a mobil OS & mobil kütyü kijelentés nem egyértelmű, vagy egyenértékű a Chrome OS & Chromebook duóval egyeseknek, akkor az nem az én bajom...Ha a globális szó pedig a belföldi viszonyokkal, akkor az szintén nem...
    Amúgy meg utóbbi rendszer, illetve az ilyen Chromixium, RemixOS és társai hát nem feltétlenül az a hű de frankó desktopon...valahogy egy Windows | Linux | OS X inkább használhatóbb.
    Szépek és jók a linkek az itthoni helyzetről, csak az a szitu, hogy jelenleg mégsem azt látni, hogy nagyobb mértékben / kizárólagos alapon ilyenekről menne az oktatás. A sulis géptermekbe is amikor bemegy az ember, valahogy nem igazán tabletekkel vannak telepakolva, illetve a tankönyvek sem szűntek meg...

    De amúgy felesleges ezt az egészet ragozni, mert teljesen nyilvánvaló, hogy mire megy ki a játék. Ha már desktopon nem megy a kedvencüknek, akkor egyesek a mobilos példáknál próbálnak önigazolást keresni, hogy bezzeg majd a droid és társai megváltják minden területen a világot. Hisz végül is az is a családhoz tartozik. Viszont én az ilyen mi lenne ha / mi lesz majd a (távoli) jövőben x év múlva dolgokat nem fogom a jelenben ragozni. Persze, akiknek annyira jólesik, tegyék csak, de attól még az aktuális állapot (és vsz a közeljövő) marad az, ami. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #193 üzenetére

    Kit érdekel most az O365? Már megint csak jellemzően a terelés és csúsztatás megy...
    A Windows 10-ben meg talán nincsen csempe és egyebek? Meg a tablet és társai talán nyugaton is mindenütt lenyomták a desktop gépeket és rendszereket, függetlenül attól, hogy melyikből mennyit adnak el? Ja persze... :D Olyan dolgokat próbálsz beállítani a jelenben már-már elsődlegesként és szinte kizárólagosan dominálóként, amik még egyelőre csak a szárnyukat bontogatják és leginkább a jövő lesz az érdekes.

    A többit meg felesleges ragozni...attól még az általad preferált rendszer sehol nincs desktopon és az az állapot sem valósult meg, amit szeretnél. Szóval kár erőlködni... :DDD Lehet ide a topikba írni a litániákat, mondatonként visszaidézgetni, de attól még a helyzet nem fog változni. ;)

    (#190): amit meg te, az a gyakorlatban aztán nagyon meglátszik... A Win8.x-et illetően korábban csak azt említettem meg, hogy a csempéktől függetlenül használható az desktop rendszerként is bőven, illetve a 10-es is. És ugye a 10-esből sem száműzték, ennek ellenére terjed, már majd 20%-on van + még te is használod. :D

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #196 üzenetére

    Ezek után már nem kell. A stílust már megszoktam, az is ok. Szóval ismét köszönöm és örültem!

    [ Szerkesztve ]

  • domos

    senior tag

    válasz hallador #206 üzenetére

    És megint ott tartunk, hogy az átlaguser nem ismeri, nem is akarja megtanulni, és nem is érdekli hogyan kell/lehet ezt.

    De majd a Linux terminál használatát meg akarja tanulni? ;] Windows-on kattintgatni még mindig egyszerűbb, és ha már végképp nem megy akkor át lehet hívni a havert aki kicsit jobban tud kattintgatni. Linuxnál ez nem megoldható, én pl. 40km-es körzetben nem tudok senkit aki képes lenne bármire is Linux alatt.

    If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #206 üzenetére

    Frissítésnél mit kell vágni egy ilyenen vágni, amikor odateszi a jobb alsó sarokba és ott vannak egyértelműen a lehetőségek? Újabbaknál meg még látványosabban értesít a rendszer. Ja persze, az átlag user nem tud olvasni, magyarul szöveget értelmezni, de a végén még kiderül, hogy szinte semmit nem tud... :N

    Ja, majd akinek nincs x 10/100 Mbit/s net, majd mindent a felhőbe tol fel, majd megy oda több 100 GB letöltött cucc. Egy külső HDD meg plug & play és manapság egyre olcsóbb, egyszerű kezelni. De az átlag user nyilván az USB kábelt sem tudja bedugni a portba, mert ugye az is milyen bonyolult, nem akarja megtanulni a használatát., júj...

    Mért kéne neki mindent fájlt ellenőrizni? Megteszi helyette az AV és pl. egy ESS nem rossz, amit ugye sokan használnak. De persze az átlag usernek nyilván magának kell minden egyes fájl átvizsgálni, mindenki fix, ha bekapja Windowson a zsaroló vírust, biztos...

    Driverek, ja mikor eleve előtelepítettem veszi a gépet, ott aztán sokat kell vele foglalkoznia. A WIn10 meg magától megtalál és felpakol mindent. De sokaknak akad ismerőse, aki Windowshoz ért és, ha muszáj, akkor feltelepíti, beállítja helyette a rendszert. Ja és nem tart órák hosszat, az max. 7/8.1 esetén a frissítés. De ugye a végén még kiderül, hogy ilyen sincsen senkinél. Csak azt tudnám, hogy akkor hogy a fenébe van olyan sok embernél desktopon Windows, ha eleve minden ekkora problémát okoz? Biztos magától varázsolódik fel valahogy a gépre. :D És nyilván senki nem tud Win10-et telepíteni a laptopjára, jujj...nem is értem, hogy itt a fórumon sokaknak, meg nekem vajon hogyan sikerült...?

    Persze, sorolja mindenki, hogy neki az ismerőse aztán nem így, meg nem ilyenre használja. Csak éppen pl. a desktop OS adatok meg egyértelműen mutatják a helyzetet. És olyan statisztikát nem láttam, hogy manapság a userek többségénél otthon csak és kizárólag mobilkütyükből áll a géppark és azok elegendőek mindenkinek minden feladatra.

    Szóval az elég röhejes, hogy ahogy itt próbál mindenki a legalapvetőbb dolgokra csak azért is alapon rácáfolni és mindent arra fogni, hogy az átlag user szinte semmire nem képes...csak attól még a cikk alapjául szolgáló rendszer terjedni fog és nem, nem a másik...Ja és használnak otthon normál vasakat is a népek, nem mindenkinél van / lesz ám csak droid only. Szóval kár erőltetni... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #227 üzenetére

    Azért nem érdemes ezt ragozni, mert még a mondatok értelmezése is helyenként gondot okoz, vagy csak direkt így próbálod beállítani. Pont jó példa erre már a legelső USB-s dolog, vagy akár a notebookos is. Mintha előbbinél én ténylegesen úgy gondolnám és nem lennék tisztában vele, hogy tudnak és még véletlenül sem esik le az előzmények és szövegkörnyezet alapján...

    Meg megint ugye megmagyarázunk mindent, mert jobban tudjuk, hogy pl. ki mennyi adatot tárol, nyilván a belső / külső HDD-k sem népszerűk manapság, azokat is csak viccből veszik egyre többen? Ja és még mielőtt értelmezési probléma lenne belőle, itt "igen" és nem "nem" van. :D
    Zsarólóvírusokról meg talán mintha statisztika lenne, hogy minden Windowsos gépet már kiütött...Nem hiszem, illetve sok esetben user error kell hozzá, pl. ismeretlen email melléklet letöltése és futtatása. Utóbbit meg egy jobb AV eleve szűri és lehet nem is engedi. De ott a 0-day védelem, rollback, sandbox, védett böngésző + egyéb toolok.

    Igen, pl. én. :D De általában mindenkinek akad a közvetlen környezetében olyan, aki tud benne valamennyire segíteni. Ellenben más OS esetén már nem feltétlenül.

    Amúgy az meg kicsit nonszensz, hogy világosan látszik egy-egy gondolatnál + az előzmények alapján, hogy mire célozgat és hogyan is érti igazából az illető. Majd mikor valaki ezt konkrétan leírja, akkor azzal esik neki, hogy ilyenről abszolút nem is volt szó, ő ezt egyáltalán nem is állította, de még csak nem is célzott rá stb. + Ezekhez megint társulnak a fentebb említett értelmezési problémák.
    Na ezért nem érdemes az ilyenekkel vitatkozni... :N

    Pá-pá és lehet másokat téríteni, hátha lesz valami eredménye is végre, esetleg nagyobb fizut adnak érte, netán más téren is érdemi változást hoz...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #230 üzenetére

    ____________________________________________
    "Egyre olcsóbbak az x TB-os belső / külső HDD-k, NAS megoldások stb. Fontos adatokról eleve készítünk biztonsági mentést, vagy akár az egész rendszert is lementhetjük. Windowsra is van egy rakás backup, backup-restore program.

    És megint ott tartunk, hogy az átlaguser nem ismeri, nem is akarja megtanulni, és nem is érdekli hogyan kell/lehet ezt."

    "Egy külső HDD meg plug & play és manapság egyre olcsóbb, egyszerű kezelni. De az átlag user nyilván az USB kábelt sem tudja bedugni a portba, mert ugye az is milyen bonyolult, nem akarja megtanulni a használatát., júj..."
    ___________________________________________

    Aki egy ilyen szövegkörnyezetben nem tudja értelmezni a legutóbbi bekezdés második mondatának lényegét, akkor ott komoly gondok vannak...Vagy eleve direkt csinálja, hogy kiforgassa a másik szavait és csak azért is alapon ellent mondhasson neki, mivel mással már nem tud érvelni. Nyilván utóbbin sem lennék meglepődve az eddigi tapasztalatok alapján.

    A többi dettó ugyanez...ki mondta, hogy ne használjanak e-mailt? Van egy alap protokoll, hogy totál ismeretlen helyről érkező mellékletet csak úgy nem nyitunk meg. Amik sok esetben olcsó módon pl. fura nevű ismeretlen címről érkezelő exe fájlok, ami már eleve gyanús. Több bank meg mostanában is közzétett az oldalán információkat, hogy ők e-mailben nem zaklatják és nem kérnek semmilyen adatot az ügyfeleiktől. Szóval azért ebben vastagon benne van általában a user error is.

    "A WIn10 meg magától megtalál és felpakol mindent. De sokaknak akad ismerőse, aki Windowshoz ért és, ha muszáj, akkor feltelepíti, beállítja helyette a rendszert.
    pl Te?"

    Itt van pl. ez, ami egyértelműen a rendszer telepítésére, beállítására, driverek felrakása stb. vonatkozik. Erre válaszoltam én is. Majd aztán beböfögjük ugye, hogy ransomeware...na ezekről beszéltem. :N

    Azt megint nem tudom milyen kényszerképzet, hogy az MS-nek lenne zsarolóvírusok elleni védelme? A legújabb Windows 10 RS1 is-ben a Defender bekapcsolható marad a külső AV mellett is. Gondolom nyilván azért, hogy tanulmányozzák más gyártók termékeinek a működését, ezáltal fejlesszék a sajátjukat is. Ami jelenleg nem feltétlenül a legjobb... Szóval, akiknek lehet valamifajta "ellenszere", azok inkább a külső programok gyártói.

    Nekem nem célom, mint már említettem megfelel a jelenlegi állapot. Pusztán próbáltam néhány dolgot kicsit tisztázni, csak az a baj, hogy ilyen szemellenzős MS hater brigáddal (tisztelet a kivételnek) semmi értelme ezen témákban társalogni... A jövőben érdemesebb lesz mellőzni, hiszen attól még a dolgok alakulnak, ahogy szeretnénk.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #233 üzenetére

    Az ilyen és ehhez hasonló témákban leírtak alapján helytálló lehet, de inkább hagyjuk. A fentebb említett dolgok után meg pláne.

    (#232): mondtam, hogy engem különösebben nem zavar, ami most van. Vsz inkább másoknak van vele problémájuk.

    (#234): azt a javaslatot kaptam, hogy nem érdemes ilyenekre pazarolnom az időmet. Megfogadom.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #241 üzenetére

    Ja, szóval innen fúj a szél... :D Csipi a szemét, hogy desktopon az MS rendszere a sikeres. Meg ugye éppen most ingyenes a frissítés és azzal van tele minden. Meg, ha nem esett volna le, én a desktop rendszerekről beszéltem, ahol még a Linuxot is említettem. A mobil "only" dolgot - ami max. a jövő - nem én erőltettem.
    Szóval nekik még így is megy és én is tudom, hogy előtelepített gépnél mért vállalom azt a kis plusz költséget, vagy éppen mért veszem meg akár külön az OS-t x tízezerért. Mert mondjuk pl. normális szoftveres / hardveres támogatottság kell, illetve kb. azt használják majdnem mindenhol desktopon. Ja és nem, nem fogok mobil kütyün dolgozni, tervezni stb. Továbbá a valós helyzet önmagáért beszél, elég tényszerű, amivel nem nagyon lehet mit kezdeni, bármennyire is nehezére esik egyeseknek évek óta megemészteni...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #246 üzenetére

    Igen, csak tudod az egy dolog, hogy melyikből mennyi fogy. Az viszont egy másik, hogy ebből a user a közvetlen környezetében mit érzékel és melyik eszközt mire használja. Erre mondtam én az okostelefon példát. Attól, hogy manapság szinte mindenkinek van, még nem mindenkinél csak az van és korántsem azt használja mindennemű feladat elvégzésére, sőt. A jövőben már érdekesebb lehet a helyzet, csak egyelőre ne akarjunk idejekorán akkorát ugorni.

    Ki mondta, hogy legális lesz? Viszont ahogyan otthon sokaknak jóformán eddig sem kellett fizetnie érte és megoldották máshogy, úgy ezután is vsz meg fogják. Illetve ettől még ezen a területen ugyanúgy használni fogják magas arányban.

    Ja meg megint az átlag usernek nem kell otthonra semmilyen program, szinte semmit nem csinálnak a gépen bla-bla-bla szöveg... Akkor tessék nekik elmagyarázni és őket győzködni, mert úgy látszik nem nagyon akarják megérteni! :N

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #259 üzenetére

    "Meg ugye éppen most ingyenes a frissítés és azzal van tele minden"

    Ahol az "éppen most" is utal rá, hogy nem tart örökké. Meg azt a cikket komolyan nekem linkelted, mintha én, vagy kb. bárki más ne lenne vele tisztában...??? :D Újabban még visszaszámláló is van, nehogy valaki elfelejtse meddig is tart az ingyenes akció. Az meg a másik tévedés, hogy kizárólag csak full legális Windowsról engedi a frissítést, mert arról is rengeteg hír volt, hogy technikailag virágboltiról is lehet. Max. utána ugyanúgy nem lesz jogtiszta a rendszer.

    A másik dologról már többször leírtam a véleményem, még egyszer nem fogom. Illetve majd akkor kell feszegetni, ha otthon minden user "azokat" használja szinte mindenre. Ami meg még korántsem jellemző...sőt, gondolom nálad sem + még vsz ez a hsz-ed, meg talán a többi sem mobilkütyün íródott.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #269 üzenetére

    Igen, nyilván mi másról...akkor hajrá!
    Ha már Linux, akkor én inkább maradok a normál vasaknál, főleg otthon.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #274 üzenetére

    A legelején tisztázva volt, hogy 1 évig fog tartani az ingyenes frissítési lehetőség. Ami azért nem kevés idő és az alatt vsz bőven tudott frissíteni, aki akart. Plusz ráadásul kellően be volt reklámozva, még az OS-en belül (GWX a tálcán) is. Amúgy meg a kedvezményes időszak után is biztosítanak bizonyos felhasználóknak ingyenes áttérési lehetőséget [link]. De akad egyéb érdekesség is.
    Ja, és az meg a másik, hogy eddig sem nagyon kellettek ilyen kedvezmények ahhoz, ha valaki otthon Windowst akart használni. Illetve az említett akciónál ugye szükséges volt még egy frissítési alap is, mert azért az OS maga nem volt totál free. Szóval attól, hogy hivatalosan ez véget ért, valójában sokat nem oszt, nem szoroz...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák