Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cog777

    senior tag

    válasz t72killer #8 üzenetére

    +1

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz Bici #40 üzenetére

    Azert ket kulon dolog hogy a google es az ms miert kerult monopol helyzetbe. G anno jo termeket csinalt, mig ms bg-vel zsarolta az oem-eket es az aruhaz lancokat. Igy sikerult kinyirnia az os/2t is. Aztan mar a lendulet vitte tovabb az emberek csak azt ismertek stb. Igy mar nehez valtoztatni ezt ms is megtapasztalta telefonok es tabletek piacan. Tovabba ha egy termek csak az adott platformra jelenik meg akkor sem tudod ignoralni ha akarod sem. Pont.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz King Unique #189 üzenetére

    "OK, csak ugye vegyél hozzá külső monitort, egeret, billentyűzetet, dokkolót, átalakítót stb., hogy normálisan lehessen használni. "

    Ez igy igaz.

    "Viszont, ha már valaki megveszi ezeket, akkor ennyi erővel hozzácsaphatna egy barbone / mini PC-t értelmesebb hardverrel, normálisabb oprendszerrel..."

    Ez az a pont amit az MS nem igazan tud/akar megerteni es megcsinalni. Az a szemlelet ami jo volt 10 evvel ezelott az most mar nem allja meg a helyet. Az atlag nem akar egy ilyen bonyolultsagu es khm.. megbizhatatlan rendszert hasznalni mint egy Windows.

    Nem akar frissitesekkel kinlodni (Win7 update napokon keresztul tekeri az egyik magot es nem talal semmit, Win8 elso frissites kinyirja az oprendszert, hatalmas memoriafogyasztas - kozel 2gb csak az updatenek es lathatoan az MS keptelen normalis update rendszert csinalni), nem akar megfertozodni reklamokon keresztul (asszony gepe a youtubon levo reklamon fertozodott meg - az volt az idopont amikor a malware telepult viruskereso nem fogta meg), viruskeresokkel bajlodni stb.

    Normalis operacios rendszer, de kinek? Atlagnak semmikeppen. Ok csak hasznalni akarjak a gepet es a programokat. Lehetoleg az alkalmazasok es dokumentumok el legyenek kulonitve egymastol (kiveve ha engedelyt ker), frissitesi mechanizmus eszrevetlenul tegye a dolgat.

    "csak ez még nem igazán kiforrott és inkább a jövőben lehet nagyobb létjogosultsága."
    Ezzel igy egyetertek. Viszont en hasznalom aktivan a google docs-ot, kollegak szoktattak ra. Remekul lehet csoportmunkat csinalni, megosztott doksikon dolgozni. Neztem a chrome web store-t fel evvel ezelott, haat eloszor jonak tunt aztan kiabrandito lett. Most megneztem es eszreveheto a fejlodes. Meg layout es window managert is lehet tolteni chrome(ium)hoz, fejlesztoeszkozoket, Arduinohoz, kepszerkeszto, videovagot stb. ezek egy resze offline is mukodik.

    Egyetertek, hogy ezek meg nagyon gyerekcipoben vannak. De valszeg ez lesz a jovo az atlagember szamara. Tovabba valszeg elofizetesesek lesznek az alkalmazasok amit szinten megertek, most ha vasarol valaki egy programot akkor hany evig varja el a tamogatast? Elofizetessel folyamatosan van biztositva a fejlesztes.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz King Unique #195 üzenetére

    "Mért, az átlag milyen rendszert akar használni? "

    Hat nem tamagocsi windowst. Nem akarja erteni a nyugjeit hanem csak hasznalni akarja. Win7 remek pelda, 10 perced volt amikor jott egy fontos update aztan reboot. A juzer meg adatot vesztett. De itt van pl a mentes problemaja office rendszereken. Google Docs alatt nem kell megnyomni a save gombot hogy mentsen. Barmit valtoztatsz, azonnal mentesre kerul. A juzernel nem lesz adatvesztes.
    Evtizedeken keresztul tanitottuk hogy uj dokumentum megnyitaskor egybol mentunk MS Office alatt. Igy is sokszor volt adatvesztesuk. Ez mar nincs Google Docs alatt. Ok ertettek hogy egyszerusiteni kell a kezeleset a programoknak.

    Gyereknek (10 eves) tabletje van, telefonjan lott kepeket nezegeti, video szerkeszt, jatszik, nez netflixet (ha ugy van kedve es nem a TV-n). Updatek nem teszik tonkre a rendszert, jonnek mindig frissitesek, virusok nincsenek, driver problemak nincsenek. (Szuloi felugyelet persze be van kapcsolva.) Neki ez a szamitogep.

    Asszony bar szgepe van de o is csak netezik, FB-zik, videot vag a kepekbol, emailozik, kutatast vegez, doksikat csinal ,YT-t nez. Ennyi. Neha Wesnotozik, de az is van tableten. :)

    Ez az atlag.

    "A vírus dolognál meg eleve normális AV-t kell feltenni + up to date rendszer és akkor nem lesz gond"

    Dehogynem, nincs olyan viruskereso hogy mindent megfogjon. Teljesen mas biztonsagi modellre kell atterni es windows 10 ezt csak reszlegesen tamogatja. Mind az android, chrome os es ios-en el vannak kulonitve az alkalmazasok. Ha felteszel egy alkalmazast az nem tudja kinyirni a rendszert nem ugy ahogy Win alatt. Ez egy kulcs dolog es az MS el van kesve a szoftver boltjaval rendesen a biztonsagrol nem beszelve.

    Masreszt ott vannak a driver problemak. Nem talalkoztam olyan laptopppal aminek ne lett volna driver problemaja Windows alatt. Itt van a munka notim: Thinkpad T440s, Win 7 alatt ha altatom akkor ebresztest kovetoen nem lehet hang es fenyerot allitani. De a korabbi privat notiaimrol is tudnek meselni.

    Aki meg komolybban foglalkozik valamival, na annak kell rendes szamitogep.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz domos #207 üzenetére

    Nem linuxrol beszelunk .

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz King Unique #203 üzenetére

    Ahogy Hallador forumtars mondja. Az atlagfelhasznalo egyaltalan nem akar szgeppel foglalkozni. Csak azzal a par alkalmazassal es bongeszessel stb. Viruskereses mar ezen a tartomanyon kivul van. Lehet szep peldakat latni mennyire inkompetensek az emberek, lasd a dan peldat az egeszsegugyi cd-vel.

    "Nagyobb frissítéseknél, amikor feldobja a 10 perces ablakot a Win7, akkor nem indítja újra egyből."
    Ha eppen nem figyel vagy nincs ott mar jon a restart. Tudom mert ott voltam. Amikor eloszor szembesultem vele, epp beszelgettem egy ismerossel es csinaltunk egy fontos doksit es ment volna idopontra az onkormanyzathoz. Jo juzer szokas szerint nem mentette el eloszor. Minek, hiszen keszen lesz fel ora alatt. Aztan feljott az ablak de pont kattintgatas kozepette volt, siman leklikkelte. Aztan csak neztunk ahogy a Win ujraindul. Persze Word nem tudott semmit visszaallitani.

    Otthon mar amikor elojott direkt vegigfigyeltem a 10 percet, nem kattintottam sehova, gondoltam megnezem mi tortenik. Magatol ujraindult.

    "A Win8.1/10 esetén meg már eleve nincs ott, azoknál akár napokig is el lehet tolni."
    Persze, mar javitottak. De azert ez a szemlelet nem eppen juzer csalogato.

    "Valamint én desktop rendszeren annyira nem ajnároznám a Docs-ot, volt hozzá szerencsén...akkor már inkább Office Online."
    Ki mit preferal... en pl szeretem hogy a szotar tablazatomat amit a gepen is hasznalok, siman elo tudom szedni telefonon.

    "Adatmentés meg a mai világban alap. Egyre olcsóbbak az x TB-os belső / külső HDD-k, NAS megoldások stb."
    De pont ez a lenyeg. Felhovel nem kell ezekkel foglalkoznia a juzernek. Nem is ert hozza! Elobb lesz adatvesztese kulso HDD-vel mint felhovel.

    "Windowsra is van egy rakás backup, backup-restore program."
    Na, ez a baj. Szokasos MS hozzaallas. Allandoan cserelgetjuk a programokat. Win7-ben levo ugyanaz mint a 8-ban, es a 10-ben? Ugyanazt a formatumot hasznaljak? Mert bejott kozbe valami hulye File history is...

    "De normál használatnál csak úgy nem lesz vírusos a rendszer"
    Dehogynem. Kerestem ingyenes video to mp3 atalakitot. Talaltam (nem lopott es warez! normalis weblapja volt), feltelepitettem, "virusos" (malware) lett. Attol kezdve csak open source rulz Windowson is.

    Asszony nemregen YT videot nezett, bejott a szokasos reklam, skipre kattintott es abban a pillanatban telepult egy malware a gepre. Lattam az time stamp-jet a foldernak. Avast nem talalta el. De szerintem mindegy mert egyik sem 100 %-os.
    Pont ezert mondom mar evek ota, hogy mas biztonsagi szemlelet kell.

    "De ennyi erővel ott a droid + mobil fronton a magas részesedése —► áruháza tele van fertőzött appokkal"
    Hat ja, kugli sajnos sok mindent bealldozott anno biztonsag teren csak hogy terjedjen a rendszere.. mostani Androidok mar telepites utani jog atallitasat is lehetove teszi, sajnos frissitesi mechanizmus sem 100-as, a regebbi modellek nehezen kapjak meg a frissiteseket. Illetve jobb is lehetne a appstore szurese. Ha android, akkor csak nexus.
    iOS-en az appstore rendesen van szurve, jonnek a frissitesek.

    "Windows alatt a modern alkalmazások úgy tudom eleve sandboxban futnak, elzárva a rendszertől, szóval normál esetben egy áruházas app telepítés nem nagyon fogja megfektetni a rendszert."
    Nem mondtam hogy ez rossz ,sot, de jelen pillanatban jelentektelen a reszesedese a modern appoknak.
    Hogy hol tart az Android es iOS: a "Setalo utcan" levo barnak, pizzazonak stb van iOS es Android alkalmazasa, siman lehet elore rendelni a kajat. Az altalanos iskolanak is, ott kaphatod az ertesiteseket, leveleket a gyerekkel kapcsolatban.
    Windows modern appok sehol nincsenek.

    "Win10 meg eleve lehúzza automatikusan mindet .."
    Jah, juzerek meg panaszkodnak hogy most eppen melyik drivert vagta haza.

    "Én szöveget, képet és egyebet biztos nem szerkesztenék tableten"
    Pedig egyszeru erre vannak optimalizalva. Szokas kerdese. Szoveget is gyorsan lehet irni billentyuzettel amit a fedolapban van. Az alkalmazasok tudasa elenyeszo a desktopos tarsaikhoz kepest de a sima juzernek eleg.

    "majd vesz mindenki wifis nyomtatót,"
    Ezt a reszt nem ertem. A legolcsobb nyomtatok is wifisek mar. Bar nem iOS kompatibilis. Legkozelebb en mar olyat fogok venni ami kompatibilis.

    "A minap ismerősök akartak ketyerét venni, aztán (poénból) bedobtuk, hogy vegyetek tabletet, az most a menő. Erre jött a válasz, hogy azt meg minek, mit lehet azokon csinálni, jobbára csak netezni valók... "
    Oke. Eddig az atlag egyszeru emberrol beszeltunk akik nem kockulnak a gep elott hanem csak hasznalnak par alklamazast, neteznek stb. Ok vannak tobbsegben. Az ismeroseid is ilyenek? (Nem hiszem mert ok mar azt ecsetelnek hogy nem ertenek hozza, segits, milyen az uj Win10, hogy kell kezelni stb).

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz King Unique #211 üzenetére

    Bocsanat hogy en valaszolok. :)

    "Frissítésnél mit kell vágni egy ilyenen vágni, amikor odateszi a jobb alsó sarokba és ott vannak egyértelműen a lehetőségek?"
    A juzer esetleg ott sincs amikor ez a cucc felbukkan... legkozelebb csak a login kepernyot latja. Csak a szemleletet demoztam ami az MS-nel van. Ezt erositette az upgrade ablakkal valo varialasa is a Win 10 kapcsan.

    "Ja, majd akinek nincs x 10/100 Mbit/s net, majd mindent a felhőbe tol fel, majd megy oda több 100 GB letöltött cucc. "
    Feltolja otthon, hasznalja offline utkozben, majd ismet otthon szinkronizalodik. Nem olyan ordongosseg az.

    "Egy külső HDD meg plug & play és manapság egyre olcsóbb, egyszerű kezelni."
    Azert vitatnam ennek a modszernek az eredmenyesseget. Lattad mar egy egyszeru felhasznalo gepet? Hogy hova kepes menteni? Hat nagyon nem csak a dokumentumokba es az asztalra. Kb random helyekre ahova gondolja vagy arra a helyre amit az adott program felajanl. Valamelyik MS szoftver is kepes erre hogy a telepites helyet ajanlotta fel mentesi helynek :U

    Mit kezd egy kulso HDD-vel, majd kezzel atmasolgatja? Egy normalis program nelkul kb eleg alacsony eredmenyesseget feltetelezek.

    Tovabbra sem azt mondom hogy ebben a pillanatban a felho es a tabletek mindent visznek es desktop sehol sincs. Ez egy hosszu folyamat a dos-tol, Win9x-en keresztul a felhoig.

    A PC siman vissza fog sullyedni a maga helyere es az atlag embernek egy "konnyebb" felhos rendszere lesz. Mindig van egy HA ami elore nem latott es megvaltoztathat mindent de en egyelore ezt latom trend-nek.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

Új hozzászólás Aktív témák