Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz cog777 #9 üzenetére

    Amúgy nagyon kellene egy független külső vizsgálószervezet, akinek a forráskódhoz is hozzáférése van. Egy dolog, amit mondanak, a másik, amit a valóságban csinál a rendszer. A gugli legalább nagyjából tiszta sor, hogy nettó adathalászatból él, mindíg is ezt csinálta. A M$ ezt OS szinten extra pofátlan módon műveli, kikapcsolsz egy funkciót, erre aktiválódik egy másik:Y. Teszi mindezt úgy ráadásul, hogy az OS alsóhangon 120$-ba kerül.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • King Unique

    titán

    válasz cog777 #191 üzenetére

    Mért, az átlag milyen rendszert akar használni? Amit eleve nem ismer, nem tanult valamilyen szinten, esetleg netán még bonyolultabb lehet a számára, vagy éppen nem alkalmas mindenre (mobil)? Mert azt is túlzás állítani, hogy 99% kizárólag csak netezik. Illetve ez megint a "mi lenne ha / elég lenne nekik" felvétések, aztán a gyakorlat egyelőre mást mutat. Valaki igazán elmagyarázhatná már az átlag felhasználóknak is, hogy mit és hogyan kéne csinálniuk. :)

    Egyébként a Windows frissítése az valóban kínlódás, egy Linux ilyen téren nyilván jobb. De a Win7-nél van ez a több órás / napos keresés, újabbaknál már nem. Az, hogy kinél melyik update mit csesz el, az a hardveres / szoftveres környezettől is függ. Nálam a legelső 8.0-val sem volt a gond ilyen téren, de még a mostani 10-essel sem nagyon. Utóbbiból az Insider verziók bugosak jobban, de azoknál szinte "természetes". A vírus dolognál meg eleve normális AV-t kell feltenni + up to date rendszer és akkor nem lesz gond (persze a user error ellen nem véd semmi). A beépített Defendertől viszont nem kell csodát várni, az egy hulladék.

    (#192) sh4d0w: igen, a versenynek lehet jó tenne, csak egyelőre nem úgy néz ki a helyzet, hogy a közeljövőben desktopon így alakulna. Elvagyok én a mostanival is, tudom, hogy mire és hol használok Windowst/ Linuxot/ mobil kütyüt, aztán kész.

    [ Szerkesztve ]

  • hallador

    addikt

    válasz cog777 #200 üzenetére

    Pontosan erről van szó, pontosan ezért szoktatják le már a fejlettebb országokban a Windows-ról le a tanulókat, és a felhasználókat. +1

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • King Unique

    titán

    válasz cog777 #200 üzenetére

    Nagyobb frissítéseknél, amikor feldobja a 10 perces ablakot a Win7, akkor nem indítja újra egyből. Illetve van lehetőség 4 óráig elhalasztani. A Win8.1/10 esetén meg már eleve nincs ott, azoknál akár napokig is el lehet tolni. Valamint utóbbiaknál a képernyő közepére kirakja, hogy úja kell indítani, ami azért elég figyelemfelkeltő.
    Valamint én desktop rendszeren annyira nem ajnároznám a Docs-ot, volt hozzá szerencsén...akkor már inkább Office Online. Illetve, ha Windows alatt nem MSO kerül a gépre, akkor eleve az LO, amit jóval nagyobbra tartok az online megoldásoknál. De, ha mondjuk fontos az MSO formátumokkal való kompatibilitás, akkor megint adott, hogy mit használ a többség és az bezony nem a GD lesz...
    Adatmentés meg a mai világban alap. Egyre olcsóbbak az x TB-os belső / külső HDD-k, NAS megoldások stb. Fontos adatokról eleve készítünk biztonsági mentést, vagy akár az egész rendszert is lementhetjük. Windowsra is van egy rakás backup, backup-restore program.

    Mindent 100%-osan nem feltétlenül fog meg egy külső AV sem, de azért egy komolyabb fertőzéshez sok esetben inkább user error kell...Persze, amikor sokan kikapcsolják az AV-t, UAC-ot, felteszik az okosított programot, meg ismeretlen e-mail mellékletet letöltenek és futtatnak, azzal sok mindent nem lehet kezdeni. De normál használatnál csak úgy nem lesz vírusos a rendszer, egy jó AV esetén pláne nem, ami eleve sok mindent blokkol. Sőt, egyre több termékben már külön védett böngésző van FB-hez és bankoláshoz, vagy akár sandbox a programoknak. Érdekes, nekem sem volt már évek óta semmi komolyabb egyik Windowsnál sem, leginkább az XP-nél szívtam a vírusokkal. Illetve olyan eszközök, mint egy MBAM, KDR live CD is sok esetben megoldanak ezt-azt. Szóval nem kell eltúlozni sem ezt a vírus dolgot.
    Windows alatt a modern alkalmazások úgy tudom eleve sandboxban futnak, elzárva a rendszertől, szóval normál esetben egy áruházas app telepítés nem nagyon fogja megfektetni a rendszert. De ennyi erővel ott a droid + mobil fronton a magas részesedése —► áruháza tele van fertőzött appokkal...

    "Nem talalkoztam olyan laptopppal aminek ne lett volna driver problemaja Windows alatt"

    Driveres problémák előfordulnak, de hogy állandó lenne Windows esetén, az azért túlzás. Több laptophoz eleve mellékelnek driver DVD-t, vagy minden driver letölthető a gyártó oldaláról. Azokat felpakoltam és nem volt semmi gondom. A Win10 meg eleve lehúzza automatikusan mindet és szinte dolgom sincs vele, működik minden. Szóval azért akad példa az állításod ellenkezőjére is. Valamint már a korábbiaknál és ezen esetnél sem feltétlenül a kissé elavult Win7-tel kell 2016-ban példálózni. Az új laptopoknak meg már eleve Win8.1/10 támogatása van.

    Szép és jó az említett felhasználás, csak ezért nem mindenkinél ez a helyzet. Én szöveget, képet és egyebet biztos nem szerkesztenék tableten, eleve kényelmetlen. Illetve csak ezért nem veszek külön monitort, billentyűzetet és egyebet, akkor már inkább egy komplett gépet. Na meg szokott ám az ember otthon nyomtatni, szkennelni. Ja persze a userek 99,9 %-a biztos nem csinál ilyet, vagy majd vesz mindenki wifis nyomtatót, hogy menjen okosteleról is. biztos...A minap ismerősök akartak ketyerét venni, aztán (poénból) bedobtuk, hogy vegyetek tabletet, az most a menő. Erre jött a válasz, hogy azt meg minek, mit lehet azokon csinálni, jobbára csak netezni valók... Végül notebook / ultrabook lett belőle, mert az azért mégiscsak más. Persze ők biztos más dimenzióban élnek, hogy az otthoni gépparkuk nem csupán mobilkütyükből áll. :D

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz cog777 #210 üzenetére

    Ja, ha nem figyel...azért ennél jobbat kéne kitalálni. És nem, nem indítja újra azonnal, mert direkt ki is próbáltam. Meg az megvan szintén, hogy létezik ám 8.1/10 is, aminél eleve nincs "10 perces ablak".

    Megint a felhő...tologass fel több 100 GB/ TB adatot főleg lassabb nettel és hajra! Ja és bízzál is meg bennük. Ennyi erővel a Windows 8.1/10-ben is van beépített OneDrive, de azt én max. apróbb méretű dolgok tárolására használom. Persze megint jön majd az átlag user duma, hogy ők aztán nem szoktak letölteni és tárolni sem semmit, max egy 1 MB-ot évente...

    Van program is és működnek több Windows alatt. Illetve a beépített megoldással meg eleve az adott rendszer alól mentek és azt állítom vissza.

    Külső HDD-vel kapcsolatban meg nem értem a problémát...? A használatbavétel azért akkora gondot nem okozhat. A mentésnél, ja, hogy a saját gépen nem tudja, hogy mit hol talál, mit hova mentett...Hát istenem...De mivel a többség úgyis a gyári kompakt típusokat veszi, amiket eleve adnak backup és egyéb programokat, azért akkora gondot nem okozhat. Azok fájltípus és kiterjesztés szerint megkeresik és mentik a cuccot. Pl. ezek. De majd jön, hogy nem tudja ám használja, hiába van magán a drive-on a magyar nyelvű user manual, meg fent a gyártó oldalán. Mert ugye nyilván nem tudnak olvasni sem...

    Pár egyéni példa fel van sorolva, de az még nem jelenti azt, hogy pl. otthon mindenkinek vírusos lesz a gépe, csak mert Windowst használ. Illetve xy AV nyilván nem blokkol böngésző szinten semmit, meg nekem is biztos totál vírusos a gépem...Valamint védett böngészőről ugye még nem hallottunk, illetve nem is értem az MBAM, KRD mért nem talál évek óta semmit? + Megint ugye más kategória egy PUP / PUM, meg egy komolyabb vírus. Volt, aki nem is használt egyáltalán AV-t, aztán max. előbbiek mentek csak a gépére. Amiket meg egy MBAM lazán kukáz.

    Az meg egy vicc, hogy egy tablet kép és szövegszerkesztésre van optimalizálva...majd kicsi képernyőt simogatva, meg érintőtollal bohóckodni. Nem is értem mért van a legtöbb ezzel foglalkozó helyen normális méretű monitor és billentyűzet + egér ilyen célra...

    Jaj, megint az átlag user...elárulom, hogy "ők" sem voltak az az IT-Pro kategória. Egyszerűn alkalmatlannak és kényelmetlennek találtak minden feladatra csak egy mobilkütyüt használni. Nyilván a mai trendnek megfelelően náluk is van mindenkinek okostelója, némelyiküknek tabletje is. De nemcsak simogatni akarják egész nap, hanem "komolyabb" dolgokat is csinálni. De persze majd megint jön, hogy az átlag user nem szokott ám semmit...

    Meg majd akkor térjünk vissza a témára, ha x év múlva mindenütt csak mobilkütyük lesznek mindenfajta felhasználásra. Illetve a desktop gépek és rendszerek aránya és használata szinte elenyésző lesz. Viszont jelenleg nem ez a helyzet és vsz a közeljövőben sem ez lesz..."Ez egy hosszu folyamat" - pontosan és még egyelőre nem minden tiszta. :K

Új hozzászólás Aktív témák