Új hozzászólás Aktív témák

  • KamuMazsola

    őstag

    válasz kenand #1334 üzenetére

    Nyugi, elég alapos a leírásod! Nem vagyok teljesen analfabéta a számítástechnikához, de magamtól sosem jutott volna eszembe 775-ös alaplapba 771-es xeont tenni. Az írásodat régebben olvastam, egyszer a hardveraprót nézegettem és ott volt az ajánlott cikkek között, talán akkoriban, amikor publikáltad. Amikor tönkre ment az alaplapom ezen ismeretek birtokában és mert visszafelé nem akartam fejleszteni, vettem egy g41-es lapot a kimúlt g41-es helyébe úgy, hogy a xeonok felé kacsintgattam. Először a deszka jött meg, E7400-val üzemeltem be, frissítettem a biost a gyártó oldaláról, mert a proci eladója azt mondta, hogy abban már benne a szükséges mikrokód. Működött is rendesen, de nem hagyott nyugodni a dolog így letöltöttem a szükséges dolgokat és egy bios mentés másolatán kipróbáltam, hogy én be tudnék-e tenni egy microkódot. AMI biosról lévén szó, annyi volt csak, hogy nekem nem bin a kiterjesztése, hanem egy szám (410). Átneveztem bin-re és így be tudtam illeszteni microkódokat, törölni is tudtam, ez a része menne is. Gondolom a mentés után vissza kellene nevezni az eredeti kiterjesztésre és frissíteni a biost. Erre most nem volt szükségem, de igen a leírás alapján 45 éves fejjel nem lehetetlen megcsinálni.
    Köszönöm, hasznos írás! Kellemes ünnepeket!

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: KamuMazsola

Új hozzászólás Aktív témák