Új hozzászólás Aktív témák

  • kelna91

    senior tag

    válasz Peter Kiss #10429 üzenetére

    Ugyanarról beszélünk, én is olvastam azokat a cikkeket, amik ezzel a problémával foglalkoznak. De annak a matematikai esélye, hogy egy tömb újraépítésekor egy második lemez is sérül (URE), az csak akkor elég nagy, ha a lemez specifikáció szerint 1 hibát produkál 10^14 olvasott bit után (ez volt a helyzet az ominózus cikk írásakor), és a lemez mérete 10 TB körül van. A jobb lemezekre 1/10^15-es hibarátát mondanak, ebben az esetben pedig már nem áll ez a dolog. Pontosabban tizedakkora az esélye*, hogy hibába futunk újraépítéskor. Mindenki eldönti a saját alkalmazása alapján, hogy ezzel megelégszik-e. Én inkább csinálok még egy távoli backupot, mint hogy tükrözzem a lemezeket.

    *Ezt még kiegészíteném azzal, hogy - számomra legalábbis - nem ismert, hogy a gyártók állítása a hibaarányra pontosan mit jelent. Jelentheti azt is, hogy 10^15 olvasott bitig biztosan nem produkál hibát, és azt is, hogy átlagosan ennyi alatt jelenik meg egy hiba. A második verzió rosszabb, én erre alapozok. De ha az első a valós, akkor még jobb a helyzet mondjuk egy olyan felállásnál, amikor sok olvasás nem történik normál üzem alatt (mint az én esetem).

Új hozzászólás Aktív témák