Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz tasiadam #2214 üzenetére

    Engem érdekelne amúgy, h mivel lehet biztonságossá tenni egy otthoni hálózatot.
    PVE tűzfalbeállítás is érdekes téma, opnsense telepítő tutorial azzal kezdte, h kapcsoljuk ki... Pedig -ha nem is olyan egyszerűen, mint opnsensenél- itt is lehetne pár szabály, h mi és mit érhessen el. Azt nem tudom, h az AP-m (Tenda router AP módban) kezeli-e a VLAN-okat. Nálam most minden egyben, opnsense-ben pár szabály, de amúgy IoT és minden egy hálón (van shaping, ahol lehet ott megadtam, h melyik IP-ről lehet adminkodni, fix IP a 95%, stb...).

    Egy kis PVE dolog, ha vki keresné: klónozás. Aranyos és roppant hasznos... DE... ha klónozás után a VM nem műXik (WebUI elérés, ping, bármi hálózati hiba szerű), akkor tudjuk, h a mac address-t nem klónozza. Lehetne ez kérdés, lehetne default az igen, vagy lehetne egy menüvel több: full clone, akármi. Múltkor ezt bemartam, most figyeltem, mint a lukinyul. :DDD

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák