Új hozzászólás Aktív témák

  • JHONNY 79

    aktív tag

    Múlt héten kész lett a nagy szerviz az Octaviámon. :) A hét elején meg a rablásgátló is rendbe lett téve.Megosztanék pár tapasztalatot. Motor olajért egy nagykerbe mentem,végül is Mobil 1 ESP FORMULA 5W-30 került az autóba. Így elsőre nagyon elégedett vagyok vele. Elméletileg Aral volt az autóban, de ettől az olajtól sokkal csendesebb lett a motor, ezt még a barátnőm is észrevette. :) Ezzel nem azt akarom mondani hogy ez a legjobb olaj, de hogy jó az tuti. Az eladótól rákérdeztem a Castrol mizériára. Elmondása szerint akkora mennyiségű Castrol olaj fogy hogy nem győzik gyártani, ezért több országban is nyitottak gyártó üzemet. A minőségi különbségek ebből adódnak, nem minden országban sikerül azt a minőséget hozni, illetve a menyiségre mennek.Egyébként ez meg inkább a 10W40 olajra jellemző, ez is fogy a legjobban. Nem tudom, én nem állítok semmit, ezt hallottam. Volt problémám a Volf 2 rablásgátlómmal, nem kaptam meg a Puk kódot amikor megvettem a kocsit. A gyártót hiába keresgéltem, telefonon nem elérhetők, e-mailre nem reagáltak. Végül a Fumu Autoelektro Kft-re akadtam ahol mindenben tudtak segíteni. Újraprogramozták az elektronikát, új Puk kódot is tudtak generálni. Én maximálisan elégedett voltam velük, ha valakinek problémája akad Volf riasztóval ajánlom őket.Nem messze tőlem van egy Skoda szerviz, komplett vezérléscsere, hosszbordás szíj és szabadonfutó csere, összes szűrő, fék-motor-váltó olaj és fagyálló csere, váltó bovden zsírzás és hibakód olvasás 51600 Ft.Amit észrevettem hogy fékolaj csere után másképp fog a fék, picit lágyabb lett a pedál, máshol fog. A pedál kemény, nem esik be álló motornál, nem hinném hogy levegős lenne. Viszont nem tudom hogy ez mennyire normális fékolaj csere után?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák