Új hozzászólás Aktív témák

  • Kiskokó

    veterán

    válasz atos19881101 #180415 üzenetére

    Na oké. Így értem.
    Hát figyelj, nem gondolkozunk ugyanúgy...
    Van egy váltód ami tulajdonképpen 90%-ban gyári állapotú és 360ezer km-et futott.
    Ennek teljesen itt az ideje mint egy manuálisnál, hogy ennyi idő és Km utána (na meg ha olaj se volt úgy cserélve)
    Ennyi erővel én pláne kiakadhattam volna hogy az A6-ban a váltó 230ezer valósnál már fél évente adaptálni kellett mert elkezdett ütni, rántani. Más lehet elment volna vele még lehet kibírt volna még de én megcsináltattam.
    Amúgy is sokallom az összeget bár gondolom itt is van most bőven drágulás.
    Sok pénz felújítani , de utána az a váltó megint elmegy 200+ezer kmt
    Viszont manuálra átalakítani meg már megint alig kevesebb és nagyon sok macera és nehézség.
    Megértem amit mondasz, az autó értéke stb stb
    Csak azt nem értettem, honnan jött ez a 60 ezrenként 400 ezret kell locsolni a váltófelújításra dolog tegnap.
    Na de ez a te döntésed nekünk mind1 :)

    Az amerikai váltókat azért ne hasonlítgasd ezekkel. (arról nem beszélve hogy amerikai váltók manapság már ugyan olyan szarok)
    A német technológia nem poénból csúcstechnológia.
    Illetve szándékosan van avultatás benne.

    A másik, félre érted a prémium dolgot.Nem arra gondolok, hogy prémium kategória mint név van ráaggatva, hanem arra hogy ez egy komoly, csúcstechnológiával készült alkatrész.
    Persze hogy mindent le lehet egyszerűsíteni, hogy "fogaskerekekből áll" de ezt azért te se gondolod komolyan ha belegondolsz. Ezeknek a váltóknak napi szinten el kell viselni pl 320Lóerőt, meg kb 700nm például.
    Sok részből áll, nem csoda hogy pik pakk összejön több százezer.
    Ez olyan mintha a motorgenerálra sokallnál 1 millát. De hát az ennyi. Az anyag meg a munka ez ennyi.

    Tehát pont nem a ráagasztott prémiumsága miatt drága. Ezért is luxus cikk, ezzel együtt jár általában a drága fenttartás bármiről legyen szó.

    A lényeg, jól bírta a váltód én büszke lennék rá :)
    Át tuti nem alakíttatnám.
    :B

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Új hozzászólás Aktív témák