Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz Neck #30362 üzenetére

    És szerinted ISO3200-on az 5D3 ugyanannyi zajt termelne mint az M50 1600-on? Nagyon nem :) Persze jó lenne ha így lenne, de a valóság az, hogy amint lesz időm lefotózni az M50-et a cuccaival már adom is el.

    FF-en van 2.8 zoomom kettő is, sőt, APS-C-n van 24-70 F2, 70-200 F2, 135 1.4-em, és ezekkel a gyutávokkal az 1.6 szorzó nélkül, az 50 1.2 annyiból sántit, hogy F1.0-n csak huntol folyamatosan, így az bukta. (Speedbooster a megoldás természetesen.)

    Surfym@n: Igen, igen, ezért is érdekelne a 2x III, hogy ha már hirtelen minden ennyire éles lenne vajon mit tudna... persze mivel használt cuccokat nézek így végülis nincs kockázat benne. Az F4-es 24-70-et próbáltam már, minden téren jó darab, csak, ha már lehet akkor inkább maradnék a 2.8-nál mint max vagy inkább mint min fényerő. Gyűrűre a 135 F2 egész jó, bár sok alkalmam még nem volt próbálni. 135, na igen, mostanában próbálgattam és valóban tűéles amikor talál, de a stabi azért jó lenne bele + ezzel a gyutávval inkább csak beállított képhez lenne kényelmes nekem, lányomat fotózni sokkal jobb eredménnyel tudtam a 70-200-assal.

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • kovsol

    titán

    válasz Neck #30362 üzenetére

    Az expó számításba nem számít, hogy milyen a szenzor méreted. Az f értéket nem befolyásolja a szenzor méret. Egyedül a mélységélesség lesz más a szenzor méretétől függően. A magasabb ISO tűrés azért számít csak, hogy azonos mélységélességet akarsz elérni akkor magasabb f érték kell egy FF gép esetében, ezért magasabb ISO is.

    Egyébként a T-stop ami valójában megadja mennyi fény jutott a szenzorra, mert az optikai elemeken veszik el némi fény az f-stophoz képest.

    Az általad emlegetett "APSC + f2.8 vs FF + f4" csak mélységélességben lesz egyenlő. APSC gépen kisebb ISO fog kelleni az f2.8 miatt azonos expohoz.

    [ Szerkesztve ]

    May the Force be with you!

Új hozzászólás Aktív témák