Új hozzászólás Aktív témák

  • clayman

    aktív tag

    válasz pitman #4319 üzenetére

    Először is köszönöm, hogy megnézted. Közben egyébként update^2, ^3 néven kerültek fel újabb képek, itt találhatóak.

    Valóban lehetne pontosabban rögzíteni a mérni nem kívánt paramétereket, de elsősorban életszerű szituációkban akartam vizsgálni a működést, másrészt pedig az esetleges bemozdulásokat/egyéb hibákat szerintem a képek nagy száma kompenzálja.

    Elég jól megfigyelhető tendenciózusan, hogy ha egy síkra merőlegesen fókuszálok, akkor igen jó pontossággal sikerül is a fókusz, a MF ugyanakkor kicsit több részletet ad vissza, de nem számottevő. A másik eset, ami még életszerűbb, ha simán valamire (nem sík, ill. merőleges) akarok fókuszálni, akkor viszont gyakran megesik, hogy a középponttól távoli, lényegtelen objektum kerül fókuszba. (Ez az 1. kép).

    Mindenesetre tény, hogy még további mérésekre van szükség, utolsó vizsgám végeztével arra is sor fog kerülni.

    Egyelőre főleg arra voltam kíváncsi, hogy mások, a saját gépükhöz viszonyítva mennyire találják jónak/rossznak az AF működését ezen a vázon, azaz az általánosan elfogadott AF minőségi szinthez képest én vagyok túl igényes, vagy a kamera nem üti meg.

Új hozzászólás Aktív témák