Új hozzászólás Aktív témák

  • Elemental

    addikt

    Szevasztok!

    Mnnsz oldalán kértem árajánlatot, eddig jött vagy 15 ajánlat, páran hívtak is.
    Kezd körvonalazódni a dolog. 10.000 kWh az éves fogyasztásunk. Legtöbben 10kWp rendszerre küldtek ajánlatot, aminek ideális esetben a várható éves termelése meghaladja a 10.000 kWh-t és a túltermelés eléggé fölösleges, drága mulatság. Volt, aki 8kWp-s ajánlatot küldött 8k-s inverterrel, aminek az éves hozama kb 10.000kWh. Én arra gondoltam, hogy 10k-s inverterrel 9kWp-s rendszerrel indulnék, amit igény esetén bővíteni lehet. Szerintetek ez jó gondolat?
    Mono vs poli? Monora gondoltam, mert a poli előnye talán felhős időben jön elő, a mono pedig jobban bírja a meleget, nálunk pedig sok a napsütéses óra.
    Az ajánlatok között szerepel q-cell, sharp, longisolar, canadian solar. Ezek közül melyik ajánlott/nem ajánlott, vagy ez túl buta kérdés?
    Garázsba rakható-e az inverter? A zaj miatt, ugyanis közös a fal a lakással, 30-as tégla. Mennyire jön át a zaj? Lehet tenni az inverter és a fal közé valami hangszigetelőt, hogy ne adja át a hangot a téglának?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák