Új hozzászólás Aktív témák

  • Stynki

    lelkes újonc

    válasz #71496704 #30640 üzenetére

    Köszi a kimerítő tájékoztatást! Igaz én vecsési vagyok volt Elmű terület, de az eljárás gondolom hasonló. Véleményedet kérdezem az alábbiról: A becsatlakozási pontom ( mérőóra szekrény ) sztem nem szabványos mert épületen belülre " került" (egy zárt előtér) és még a régi "fadobozos". 3 fázisom van 20A,20A,32A biztosítékokkal és van "vezérelhető éjszakai " áramra is egy óra, de ezt 20éve nem használom. Sztem egy szabványos becsatlakozási pontot kell kialakíttatnom/ reg.vill.szerelővel/ az "éjszakait" megszüntetni és az áramát "áttenni" és csak ezután foghatok neki a napelemes rendszernek? Vagy futhat párhuzamosan az igénybejelentéssel? De a szabványos "betáp" pont az mindenképpen szükséges? Közben kérjem be az ajánlatokat ( mert a villanyszámlákat hosszútávon nem tudom majd kifizetni ) a ~ 6KWh-ás (7KWh) napelemes rendszerre. Nálam a támogatás nem játszik ( 3fő nyugdíjas 1fő 30év felett). Gázfogyasztásom részbeni kiváltását ( melegvíz, helyi fűtés)is szeretném a rendszerrel megoldani. Válaszodat előre is köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák