Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz domerator #14169 üzenetére

    nincs extra penz adotoronyra... inkabb fizess te az akaratlan roamingert.

    Nem biztos, hogy a Tre a felelős. (Bár az adótornyot lehet, hogy nem ártana fejleszteni. Ezt nem tudom.)
    Ugyanis a mobilcégek koncessziója 1-1 ország területére vonatkozik. Elméletileg csak az országhatárig sugározhatnának. Technikailag azonban kivitelezhetetlen, hogy nem sugározzanak át a szomszédos ország területére.
    Viszont ennek a lehető legkisebbnek kellene lenni. 60 kilométerre átsugározni enyhén szólva nem ildomos. Viszont olcsóbb egy nagy teljesítményű adóval egy nagy kört besugározni, mint esetleg több toronnyal, irányított sugárzással követni az országhatárt és minimálisan átsugározni a szomszédba.Szóval szerintem a szerb szolgáltató nem jár helyesen, szabályosan.
    60 km mélységnél szerintem a Trének nem abból kellena kiindulnia a hálózattervezésnél, hogy egy külföldi szolgáltató tornyával kelljen konkurálnia. Mégis ez a helyzet. Ez ellen viszont nem annyira a Tré tehetne, mint inkább az állami hatóságok. Persze a Tré jelzése alapján.
    A roamingon egyébként nemcsak a Tré keres, hanem a külföldi szolgáltató is. Ezt azért nem felejtsük el.

    Ja! Nem a Tré kenyerét eszem! :)

Új hozzászólás Aktív témák