Új hozzászólás Aktív témák

  • ΞΔGLΞ

    nagyúr

    válasz polonic #56987 üzenetére

    Az csattog egyfolytában, legalábbis, amit én hallottam.
    Egyszerűen 10K felett az olaj elveszti (még legjobb is) azt kenést, amit (még) az elején, de max 10 ezreig biztosít.
    Az elf-nél én már 5000 után hallottam, hogy a motor nem olyan, ronda dízel hang, gyengébb, több rezonancia meg ilyenek. Én megőrülök ezektől. Ha viszont egy Renault motor képes úgy járni, hogy bent ülve már-már benzinesnek érezhető, jobb a nyomaték is, nem is kicsit, akkor azt az olajat fogom használni és addig, amíg az bírja. Ilyen pl a top tec 4400, vagy motul, de már itt vannak a xado luxury drive-ok is. Most majd ezt fogom kipróbálni.
    Nem azért drágább, pl jelen estben az elf-nél ezek az olajok, mert a motul-nál a marketinges kitalálta, hanem mert valóban tudják is azt, amit ígérnek.
    De kipróbálom majd én is az Enesos-t meg a valvoline-t is. ...valamikor. De azt is beszéltük, hogy az elf is jó lehet, ha az autó "nincs rúgva" nagyon. Én meg írtam, hogy bizony ezeket rugdosni kell és elég gyakran, mert akkor nem sok bajuk lesz, viszont akkor kell a jobb olaj is. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák