Új hozzászólás Aktív témák

  • diablo1984

    veterán

    Ma volt egy érdeklődő a Lagunámra, kb 1 óráig volt itt, nézegette, kérdezkedett, próbálgatta, mondtam neki, hogy az olajteknő tömítésnél szivárog az olaj belőle, még nem volt időm kicserélni, de úgyis az új gazda minimum egy olajcserével kezd és akkor dob rá egy tömítést is! Húha, onnantól kezdve központi hiba lett a szivárgás, mert mi van ha nem onnan folyik, hanem a turbóból(leszedtem neki a motortakaró burkolatot, hogy nézze meg, a turbó száraz, látta, de nem hitte), átrámoltam a garázst, rááltam az aknára, hogy akkor nézze(akkor látta, hogy nem lehet a turbó, mert teknő alatt volt olajos, a váltóra folyva), mondta, hogy váltóolaj is lehet, mire én mutattam neki a maradék elf váltóolajamat, hogy az savanyú szagú mint a pokol, ez motorolaj....
    160ezret akart így is alkudni, mert nincs hozzá nyári gumi(téli 1500km-t futott, mondtam neki, hogy a téli gumit is lecserélhetem egy fossá kopottra, ha úgy jobban érezné magát), meg az olajszivárgással is szerinte az olaj megeszi a motortartó bakot(mondtam neki, hogy ez nem fékolaj, mert akkor megenné a szimmeringeket és az olajteknő tömítést is-lehet ez a baj...),át is kell íratnia(mondtam neki, hogy nekem sem esett jól anno, mikor ki kellett fizetnem az okmányirodában, de ez ezzel jár) de a legjobb, amibe nem tudtam belekötni, hogy ennyije van rá, mert át kell még íratni, meg az az olajteknő tömítés csere is egy vagyon(mondtam neki, hogy akkor ez nem az ő autója, vegyen egy frissen németből/osztrákból hozottam 300/400-ért, helyezze forgalomba(+150ezer), csináltassa(mert panelben lakik, így szerelőhöz hordaná) meg rajta a fékeket, szűrők, olaj, vezérlés, hosszúbordás, vízpumpa cseréjét(200e+) és akkor még a futóműhöz nem is nyúlt(az enyémben elől minden új, hátsó híd cserélve), gumik is lefingottak rajta és ez így okés lesz.....
    Annyiban maradtunk, hogy megkérdezi a szerelőt az olajteknő csere mennyire költséges mutatvány(5liter elf olajat és új olajszűrőt adok hozzá) és majd hív, ha megfelelő....

    Akkor még nem tartottam sértésnek, de most így visszagondolva joggal megsértődhettem volna, hogy sz@rbe sem nézik ami meg lett az autón csinálva, a felesége azt hajtogatta, hogy öreg autó, nem tudják majd eladni(mondtam neki, hogy ez nem tipikus nepper verda, ezen nem lehet meggazdagodni és a hírdetésben is 99es évjárat volt, azóta sem öregedett), a férje meg azt hajtogatta, hogy nincs több lóvéja, meg lagziba is mennek és öltönyt is venni kellene(mondtam, hogy nem egy méretek vagyunk, nem tudok a kocsihoz öltönyt is adni)....

    Van olyan sejtésem, hogy lassan ki kellene cserélnem azt a nyüves olajteknő tömítést, de a főnököm időből nem hagy nekem sokat, a toyotán és a skodán is meg kellene ejtenem az olaj cseréket(minden itt van már hozzá), a kertet is rendbe kellene tennem, a gyerekszobát is össze kellene legózni végre..... kiégtem teljesen....
    Volt már pár érdeklődő, de nehéz így eladni egy autót, hogy hetente 1-2 napot vagyok itthon és ha most azonnal nem nézhetik meg, hanem várni kellene esetleg 4-5 napot, akkor már összedől a világ, nem tudtam, hogy az autóvásárló emberek impulzusvásárlók, tehát most azonnal, vagy sosem.....

Új hozzászólás Aktív témák