Új hozzászólás Aktív témák

  • tresh

    addikt

    válasz ThodEE #18806 üzenetére

    Fékolajat kell-e cserélni?

    Féktárcsa/ betéteket ellenőrizd le ha azok jó állapotúak akkor a fékolajat is megnézed szép átlátszónak kell lennie.. én betét tárcsa cserénél ejtettem meg a fékolaj cserét is illetve ami nagyon fontos a fékcső nem nagy tétel de azt mindenképp ellenőrizd le.

    Váltó olaj?

    Ha van rá keret nem nagy összeg akkor én azt is megejteném meghálálja (75w90 kb 3 lityó kell bele)

    Fékcsövek?

    Ahogy írtam mindenképp ellenőrizni és tán egy 96-os autónál cseréld pár ezer! (és akkor jöhet a fékolaj csere is :) )

    gumibakok?

    Ha kivannak a bakok akkor azt érzed alapjáratnál a váltó is akadozhat miatta (nem vészes cserélni 3db van ) . Illetve nem járó motor mellet kesztyű fel és meg mozgatod a blokkot ha kivan bármelyik is akkor azt érezni fogod.

    Szervó olaj?

    Mindenképp érdemes ránézni.. de ha szervó szépen jár nem sír és az olaj is jó állapotú akkor nem kell vele foglalkozni vele egy darabig.

    Általánosságba még minden folyadék ellenőrizése ajánlott hogy meg legyen a kellő mennyiség belőle és az ablakmosó motor is ahogy rob írta (én cseréltem jó móka).

    ThodEE: Pesten én fel tudom ajánlani a segítségem akár alkatrész akár más téren is ;) egyedül a vezérléshez nem nyúlok ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák